Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2013., 18:56   #1161
Quote:
Liza11 kaže: Pogledaj post
cijela bolnica funkcionira po tom principu tako da je to more gadosti koje rade. a najgore je što je to počelo otkad je država preuzela bolnicu od županije(baš zbog dugova)..
sad sam preko veze izvadila krv i dobila nalaz na kojem imam nenormalno povišen kolesterol i trigliceride. nije ni čudo da su mi noge u stanju u kojem jesu
i eto, šta sad napravit, najradije bi otišla tom kvazidoktoru mahat s nalazom pred očima da vidi koliko je pogriješio i koje sam komplikacije mogla imat da nisam dobila nalaz..a opet ne mogu ženu koja mi je učinila uslugu da mi izvadi bez nalaza krv uvalit u probleme pa da još bez posla ostane

muka mi je od našeg zdravstva, to je zadnje gdje se treba štedit
rezime:

1. Piješ kontracepcijske tablete više od godine dana.
-Predmnijevam kako ih je prepisao ginekolog, ali nisi navela zbog koje indikacije
2. Spominješ i grozne probleme s aknama.
-Možda se radi npr. o Diane35 koje je preporučio dermatolog (nagađam samo), jer nigdje ne navodiš iz kojih točno razloga su ti propisane tablete ni koji specijalist ih je prepisao.
3. Spominješ i pojavljivanje popucalih kapilara na nogama.
-Pretpostavljam kako si se zanimala za moguće posljedice oralnih kontraceptiva (OC) i znaš kako su pojava pucanja kapilara povezuje sa OC
4. Navodiš nenormalno povišene kolesterol i trigliceride nakon godinu dana uzimanja.
-S obzirom kako si se kao savjesna osoba koja vodi brigu o svom zdravlju, informirala o mogućim nuspojavama OC, znala si kako je jedna od najčešćih upravo povišenje triglicerida i kolesterola koje signifikantno povećava rizik od npr. moždanog udara.. No, i ta potencijalna nuspojava OC je tek nagađanje, jer ne navodiš vrijednosti kolesterola i triglicerida prije uvođenja OC- možda si te vrijednosti imala i prije OC
5. Podatak o trombozi u bližoj porodici.

Nisam najbolje shvatio, ovaj liječnik kojeg stalno spominješ, on ti je prepisao OC?
Taj liječnik je djelatnik bolnice koju spominješ, ili radi u Domu zdravlja, privatnik?

Svakako treba vrlo ozbiljno razmotriti što skoriji prestanak uzimanja OC u konzultaciji sa nadležnim liječnikom/ginekologom/dermatologom (?).
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 22:38   #1162
Quote:
Liza11 kaže: Pogledaj post
Molim nekoga savjet jer od doktora ništa! :-(

Pijem kontracepciju više od godinu dana, i sad u zadnje vrijeme sam primjetila svakodnevni trnjnje u nogama i lijevoj ruci. Nakon što radim čučnjeve bole me žile u koljenu, na pregibu, i imam osjećaj nekakvog pritiska u nogama i lijevoj ruci. Isto su mi i žile jako izražene(cijele noge su mi svijetlo plave, ali još nisu onako reljefno izražene na koži), a pojavljuju mi se i popucale kapilare po nogama. Nekad me znaju u lijevoj ruci stegnut žile na par sekundi, toliko da mislim da će mi se ruka rasprsnut doslovno..

Ne znam jel to možda rani simptom tromboze? Ili čegaa? Izluđuje me to više, jučer sam bila kod doktora i reko mi je da moji simptomi nisu nikakva bolest i da on ništa ne može i da će ga nadređeni ubit ako mi 'zbog ničega'.da uputnicu za vadit krv. Znam da štede u mojoj bolnici jer nemaju para, al se bojim da mi stvarno nije nešto, a ja nemam kuda otić provjerit :-( :-(

Imala sam u obitelji trombozu, mislim u vratu da je imao mamin brat, išao hitno na operaciju, hranu morao mijenjat, prestat pušit..zato me strah jer imam i ja onda presiapozicije..
I da kažem da se ne krećem dovoljno jer mi je priroda onog što radim da doslovno 8h sjedim..

Ima li netko da je zbog kontracepcije dobio trombozu? :-(
Bok! Ja sam zbog kontracepcije dobila trombozu. Doktor mi je prepisao zbog naglog rasta cista na jajniku, iako sam mu rekla da u obitelji imam slučaj tromboze. Rekao je da se neće ništa dogoditi. Nakon dva mjeseca uzimanja noga je lagano natekla (1,5 cm) i strašno je trnila. U bolnici su rekli da mi nije ništa ali nisam odustajala pa su me ipak pregledali. Imali su šta i vidjeti, imala sam dva ugruška i nalaz krvi katastrofalni. Odmah me stavili na mirovanje u bolnicu i ponašali se prema meni kao da sam prostitutka. Nakon izlaska iz bolnice javim se svom giniću i on me lijepo odpili da me nema namjeru pregledati. I naravno promijenila sam ginekologa.
Meni nije jasno zašto se o tome i dalje šuti kad sve više cura obolijeva pa čak i umire od kontracepcije, a doktori to ili ne vide ili se prave ludi.
duda32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 22:56   #1163
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
rezime:

1. Piješ kontracepcijske tablete više od godine dana.
-Predmnijevam kako ih je prepisao ginekolog, ali nisi navela zbog koje indikacije
2. Spominješ i grozne probleme s aknama.
-Možda se radi npr. o Diane35 koje je preporučio dermatolog (nagađam samo), jer nigdje ne navodiš iz kojih točno razloga su ti propisane tablete ni koji specijalist ih je prepisao.
3. Spominješ i pojavljivanje popucalih kapilara na nogama.
-Pretpostavljam kako si se zanimala za moguće posljedice oralnih kontraceptiva (OC) i znaš kako su pojava pucanja kapilara povezuje sa OC
4. Navodiš nenormalno povišene kolesterol i trigliceride nakon godinu dana uzimanja.
-S obzirom kako si se kao savjesna osoba koja vodi brigu o svom zdravlju, informirala o mogućim nuspojavama OC, znala si kako je jedna od najčešćih upravo povišenje triglicerida i kolesterola koje signifikantno povećava rizik od npr. moždanog udara.. No, i ta potencijalna nuspojava OC je tek nagađanje, jer ne navodiš vrijednosti kolesterola i triglicerida prije uvođenja OC- možda si te vrijednosti imala i prije OC
5. Podatak o trombozi u bližoj porodici.

Nisam najbolje shvatio, ovaj liječnik kojeg stalno spominješ, on ti je prepisao OC?
Taj liječnik je djelatnik bolnice koju spominješ, ili radi u Domu zdravlja, privatnik?

Svakako treba vrlo ozbiljno razmotriti što skoriji prestanak uzimanja OC u konzultaciji sa nadležnim liječnikom/ginekologom/dermatologom (?).
napisala sam da piejm tablete isključivo zbog gadinh problema s aknama. prepisala mi ih je doktorica u poliklinici nakon što sam vadila potpunu krvnu sliku i hormone i sve je bilo u redu. tako da tih problema s kolesterolom i trigliceridima prije tableta nije bilo. I ginekolog mi je dao zeleno svijetlo za te tablete jer imam mikrocistične jajnike..

Doktor koji me otpilio prije tjedan dana mi je rekao da od tableta postoji( YAZ pijem) vrlo mala, gotovo nemoguća mogućnost tromboze tako da više nije htio raspravljat o tome jer ja kao nisam taj slučaj. i sad se ispostavilo da imam povišen kolesterol i trigliceride(on ne zna jer sam danas dobila nalaz).

Ovi simptomi su mi se pojavili (ovo sa bolovima u nogama, venama, popucanim kapilarama) prije dva mjeseca možda i kad sam pogledala na internetu vidjela sam da postoji mogućnost da je uzrok kontracepcija. zato i jesam pitala da li je netko od toga isključivo dobio trombozu..

DUDA 32-upravo o tome pričam! sutra idem kod dermatologice(valjda će mi dat uputnicu jer ću reć da idem pregledat akne) pa ću joj objasnit o čemu se radi jer mi se čini da mi je ona jedina slamka spasa i da ona jedina može napisat da mi treba pregled žila na nogama jer su mi noge u nekim trenutcima(kad sjedim) tamnoljubičaste ili tamnocrvene, a pritisak nepodnošljiv. najviše su mi noge iznad koljena nabubrene, ali nekih bitnijih razlika u debljini nogu (još) nemam.

Idući tjedan bi se morala vratit u drugi grad na studij tako da ako me budu i dalje odbijali, privatnik mi je zadnja nada..
I da, ja isto imam trnce u nogama, nekoliko puta dnevno. A lijeva ruka mi trne po noći. I kad sam to rekla, doktor je samo odmahnuo glavom da je to normalno
__________________
život je san.
Liza11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 13:05   #1164
ja čekam pregled kod hematologa, naručena sam tek krajem 5.mjeseca a htjela bi se lagano bočet baviti nekim aktivnostima, a ne znam što smijem, a što ne

prvenstveno me zanima plivanje, neki lagani pilates, vožnja bicikla, smijem li ili mora prije toga hematologu i na CD ponovno? hvala unaprijed
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 18:21   #1165
Quote:
girly-girl kaže: Pogledaj post
ja čekam pregled kod hematologa, naručena sam tek krajem 5.mjeseca a htjela bi se lagano bočet baviti nekim aktivnostima, a ne znam što smijem, a što ne

prvenstveno me zanima plivanje, neki lagani pilates, vožnja bicikla, smijem li ili mora prije toga hematologu i na CD ponovno? hvala unaprijed
Nitko ti sa apsolutnom sigurnošću ne može reći koja vrsta aktivnosti pri kojem intenzitetu je sigurna za tebe po pitanju eventualnog "pomicanja" tromba.
Aktivnost je svakako poželjna.
Svakako obrati pozornost na pojavu boli i/ili zatezanja u nozi, to može biti znak kako je fizička aktivnost neprimjerena za tebe u tom trenutku.
Isto tako, moraš biti svjesna, kako si još uvijek u nešto rizičnijoj skupini nego većina "zdrave" populacije.
Svakako za savjet možeš pitati i svog liječnika/liječnicu, ipak je lakše dati neke preporuke kad se ima uvid u kliničko stanje i med.dok.
Samo hrabro, polako&strpljivo i bit će sve OK
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 19:36   #1166
Quote:
girly-girl kaže: Pogledaj post
ja čekam pregled kod hematologa, naručena sam tek krajem 5.mjeseca a htjela bi se lagano bočet baviti nekim aktivnostima, a ne znam što smijem, a što ne

prvenstveno me zanima plivanje, neki lagani pilates, vožnja bicikla, smijem li ili mora prije toga hematologu i na CD ponovno? hvala unaprijed
Ja sam fizioterapeut i vodim uz posao vježbe za žene, naravno vježbam u potpunosti s njima. Kad sam pitala hematologa kad mogu početi vježbati, odgovorio je kad se budem osjećala spremno, naravno kad su mi ustanovili da nemam više tromba. Ja sam počela nakon nekih 3 mjeseca,, ali moraš paziti zbog martefarina, jer vježbanje ubrzava cirkulaciju pa lako nastaju podljevi na nogama. Sretno!
duda32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 00:37   #1167
hvla puno na informacijama ja sam na martefarinu 2 mjeseca, pa ću početi lagano sa plivanjem a onda i ostalo, hvala svima
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 15:21   #1168
Pozdrav, jel mi moze neko rec malo vise o sintromu?
tara2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 18:48   #1169
Postovanje,
nova sam na forumu,vidim da ima dosta ljudi koji imaju problem sa trombozom,pa sam htela da opisem i ja moj problem i da neko da neki savet jer u ovim trenucima svaki savet je koristan.
1988.sam godiste tj. imam 25 godina,dva porodjaja carskim rezom,prvi pre cetiri ipo godine,drugi pre tri meseca,posle drugog porodja je usledio problem koji me je zatekao,nisam mogla da se osvestim sta me je snaslo u ovim trenucima,moj problem je duboka venska tromboza leve noge,na pregledu mi je ustanovljeno da je VFC,VFS,VP,SFJ kompletno trombozirano,nekompresibilne,nesto svezija tromboza,ne znam sta to znaci,pa ako neko moze da mi pojasni?
Bila sam na kontroli posle mesec dana mirovanja,elevacije noge i primene FRAXIPARIN injekcija od 0.8 doza ujutru i uvece,gde mi je vaskularni hirurg uradio pregled noge,nije mi radio nikakav color dopler krvnih sudova da vidi kakva je sad situacija,i rekao da je za sad bolje posto nema otoka i da mogu normalno da nastavim sa fizickom aktivnoscu,pa ne znam sta smatra pod tim da mogu sad normalno da se krecem,proslo je nekih mesec ipo dana od postavljanja dijagnoze,da li su sad setnje korisne ili jos uvek predstavljaju opasnost?
Samo je napomenuo da nastavim da nosim kompresivnu carapu i da nastavim sa terapijom fraxiparin injekcije 0.8 doze ujutru i uvece jos mesec da pa da dodjem na kontrolu tj. sad 19.06. idem na kontrolu,i da uradim color dopler krvnih sudova nogu u medjuvremenu i sa tim nalazom da dodjem na kontrolu.
Kaze mi doktorka sa opste prakse da su po njoj to velike doze injekcija i dug period pa me je malo zabrinula po tom pitanju,doktorka opste prakse me je slala na proveru INR-a koji mi je bio pre dve nedelje 1.23,prosle nedelje 1.14,ove nedelje 1.33,da li su to dobri rezultati uz terapiju fraxiparina,inace je vaskularni hirurg rekao da nema potrebe za kontrolama INR-a posto uz terapiju fraxiparin injekcija nema potrebe za tim,ali ako je vaskularni hirurg tako prepisao valjda je on strucan po tom pitanju,on mi je rekao da ce mi ta terapija biti tri meseca.
Da li jos uvek postoji mogucnost da se taj tromb otkaci i nesto iskomplikuje?
Prvi put mi se desava ova situacija sa trombom,dobila sam posle porodjaja carskim rezom pre mesec ipo dana.
Bas sam zabrinuta po tom pitanju i svaki dan samo o tome razmisljam,a na internetu citam iskustva da to moze da postane bas ozbiljno,ne mogu da se opustim,a nemam sa kime da popricam na tu temu,sva sam u nekom grcu,pa ne znam ni kako da se ponasam.
Koliko ce vremena trebati da se taj tromb rastvori i da li ce on moci uz pomoc tih fraxiparin inekcija?
Unapred zahvalna.
MJM is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 21:53   #1170
Quote:
MJM kaže: Pogledaj post
Postovanje,
nova sam na forumu,vidim da ima dosta ljudi koji imaju problem sa trombozom,pa sam htela da opisem i ja moj problem i da neko da neki savet jer u ovim trenucima svaki savet je koristan.
1988.sam godiste tj. imam 25 godina,dva porodjaja carskim rezom,prvi pre cetiri ipo godine,drugi pre tri meseca,posle drugog porodja je usledio problem koji me je zatekao,nisam mogla da se osvestim sta me je snaslo u ovim trenucima,moj problem je duboka venska tromboza leve noge,na pregledu mi je ustanovljeno da je VFC,VFS,VP,SFJ kompletno trombozirano,nekompresibilne,nesto svezija tromboza,ne znam sta to znaci,pa ako neko moze da mi pojasni?
Bila sam na kontroli posle mesec dana mirovanja,elevacije noge i primene FRAXIPARIN injekcija od 0.8 doza ujutru i uvece,gde mi je vaskularni hirurg uradio pregled noge,nije mi radio nikakav color dopler krvnih sudova da vidi kakva je sad situacija,i rekao da je za sad bolje posto nema otoka i da mogu normalno da nastavim sa fizickom aktivnoscu,pa ne znam sta smatra pod tim da mogu sad normalno da se krecem,proslo je nekih mesec ipo dana od postavljanja dijagnoze,da li su sad setnje korisne ili jos uvek predstavljaju opasnost?
Samo je napomenuo da nastavim da nosim kompresivnu carapu i da nastavim sa terapijom fraxiparin injekcije 0.8 doze ujutru i uvece jos mesec da pa da dodjem na kontrolu tj. sad 19.06. idem na kontrolu,i da uradim color dopler krvnih sudova nogu u medjuvremenu i sa tim nalazom da dodjem na kontrolu.
Kaze mi doktorka sa opste prakse da su po njoj to velike doze injekcija i dug period pa me je malo zabrinula po tom pitanju,doktorka opste prakse me je slala na proveru INR-a koji mi je bio pre dve nedelje 1.23,prosle nedelje 1.14,ove nedelje 1.33,da li su to dobri rezultati uz terapiju fraxiparina,inace je vaskularni hirurg rekao da nema potrebe za kontrolama INR-a posto uz terapiju fraxiparin injekcija nema potrebe za tim,ali ako je vaskularni hirurg tako prepisao valjda je on strucan po tom pitanju,on mi je rekao da ce mi ta terapija biti tri meseca.
Da li jos uvek postoji mogucnost da se taj tromb otkaci i nesto iskomplikuje?
Prvi put mi se desava ova situacija sa trombom,dobila sam posle porodjaja carskim rezom pre mesec ipo dana.
Bas sam zabrinuta po tom pitanju i svaki dan samo o tome razmisljam,a na internetu citam iskustva da to moze da postane bas ozbiljno,ne mogu da se opustim,a nemam sa kime da popricam na tu temu,sva sam u nekom grcu,pa ne znam ni kako da se ponasam.
Koliko ce vremena trebati da se taj tromb rastvori i da li ce on moci uz pomoc tih fraxiparin inekcija?
Unapred zahvalna.
Pozdrav,
Ja sam bio na bolovanju 4 mjeseca,evo ima mijesec dana da radim ;mislimda ti je taj INR nizak,budući da mene nisu htijeli otpustit iz bolnice dok mi nije INR prešo preko 2.Inače je poželjno da bude između 2-3.Ja te heparin inekcije sam dobivao samo dok sam bio u bolnici,sada pijem martefarin tablete već 5 mjeseci.Po meni trebala si napraviti collor dopler ali dobro kasnije češ.Dugo će trajati sanacija,mene i dan danas kad sam duže na nogama zna zaboliti.Želim ti dobar oporavak i bez brige ,proči će....
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 22:54   #1171
Pozdrav,ja nosim carapu,pa mi je sa njom ok dok hodam,ne otice mi noga,boli po malo,sledece nedelje cu uraditi color dopler pa cu videti sta ce biti dalje.
Gde se tebi nalazi tromb?Jel si se ti u pocetku normalno kretao?Posto bi ja izasla u setnju a imam strah da mi se taj tromb ne pokrene i da mi se nesto ne desi.
MJM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 10:55   #1172
Trebam savjet od forumskog medicinskog osoblja..

Moj muž(35) je imao trombozu vanjske vene u natkoljenici te ga prvotno poslali s hitne doma s kremom i antibiotikom nakon što je color doppler pokazao da nema tromba u dubokim venama. Za par dana je opet završio na hitnoj jer ga je bolilo u prsima i leđima-zaprimili ga, ispostavilo se da je prehodo dvije embolije, po jednu u svakom plućnom krilu i da ima veliki tromb u preponi na ušću u duboku venu. Bio 10 dana u bolnici nepomičan, napravili mu sve žive pretrage, srce mu nije oštećeno, i antikoagulansima otapali taj tromb u nozi te ga pustili doma uz čarapu i martefarin i često vađenje krvi-navodno se tromb skoro skroz otopio da ga ultrazvukom jedva nađu.
Trenutno ima dobar pv, ide na posao, šeta, pije nešto protiv tahikardije i martefarin.

E sad moje pitanje je može li se desit embolija dok je na martefarinu s urednim provjeravanjem krvi i dobrim doziranjem?
Tipa ta vanjska velika vena koja je potpuno tromboizirana se "otapa" sad na antikoagulansima i neki komadić se odlomi i ode pluća?
Jel to realan scenarij il brijem?

On bude ok i onda nega nešto štrecne u području prsa i onda se preplaši, problijedi, i više ne zna jel ga neš boli, ili se samo prepao...Ne znam jel da idemo na hitnu il ne, jel to samo strah ili neki (mikro)embolus začepio neš u plućima i ak je jel treba na to reagirat ili ne?
Usput budi rečeno ove godine je bio već na dva ct-a i puno rentgena i sad u bolnici su ga dobrano izračili s nekakvim radioaktivnim sredstvima koje su mu pri pretragama uveli u krv tako da mislim da nije najpametnije ići opet na neš takvo-bez dobrog razloga.
Uglavnom izludit ćemo od straha
On je na normabelima al ipak...dva dana ok i treći opet neka bol, stezanje..
__________________
loži se laik skeptik skolastik
nadomak smisla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 11:36   #1173
ljudi moji,nakon 6 mijeseci pijenja martefarina:danas 4,sutra 3,5 i tako dalje coolor dopler samo malo malčice bolji a šta je najgore....INR 7,2....osto sam šokiran......jeli to moguče ?
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 06:17   #1174
Pozdrav,

Prije mjesec dana sam poceo aktivno da se bavim trcanjem ( 3-4 puta tjedno ). Ono sto sam primjetio jeste da nakon 5 min trcanja list desne noge pocne uzasno da me boli, kao jaka upala i to traje do kraja narednog dana, cim jedan dan odmorim bol nestane. Na lijevoj nozi nemam nikakve bolove!

Bol je slican kao kod jake upale misica, tupa je, sa nekim kao malim grcom i osjecam je cak kada je noga i potpuno u stanju mirovanja.

Cim ne trcim vise od 24h, bol se potpuno povlaci.

Jeli moguce da imam ugrusak u nozi? Ovo me plasi jer ga ima moja majka, ujak, djed.. Ako imam, koliko je opasno ovo trcanje sa ugruskom, bol mogu trpjeti dok nesto ne rijesim sa doktorom ?
cvawe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 06:24   #1175
Prekini s trčanjem i brzo kod likara, jel ti možda površinske žile budu izražene?
__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 15:30   #1176
Quote:
Eppur si muove kaže: Pogledaj post
Prekini s trčanjem i brzo kod likara, jel ti možda površinske žile budu izražene?
Ne budu izrazene, dok je kod djeda, mame i ujaka to uzasno za pogledat, cijela noga je plava i zile se vide, kod mene nema nista osim tog bola. Opet, ja sam mlad, 25 god.

Jeli moguce da mi je mozda samo misic desne noge jako osjetljiv jer stvarno ako ne trcim apsolutno nikakvog bola necu imati, a mogu hodati satima. Citao sam da je za trombozu karakteristicno da se bol javlja dok se hoda ili stoji, a kod mene toga nema osim ako ne trcim.

Dr ne mogu narednih 1,5 mj jer sam na putu u drugoj drzavi, osiguranje pokriva samo hitne slucajeve, dajte mi neki savjet, ne znam smijem li se opustiti
cvawe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 15:35   #1177
Odi kod svog doktora a onda na pregled kod radiologa na color dopler, privatno ili preko uputnice. To je stvar koja nije za zezat se, cekati da ti netko na forumu dade neki spasonosni odgovor.

Sent from my HTC One using Tapatalk 2
__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 16:56   #1178
Nemam Dr, rekao sam da sam na putu narednih 6 tjedana, a ovdje gdje je sam ako odem kod Dr, kostat ce me par tisuca svi testovi, zato pitam smijem li se opustiti tih 6 tjedana dok se ne vratim doma, a naravno da cu tada pravo Dr.

Znam da je ujak zivio 20-tak godina s time, bez ikakvih lijekova, sportom se bavio, nosao je samo steznik oko noge, ali je uvijek imao jake bolove. Tek prije 2 godine je operisao to, mislim da su mu isjekli taj dio vene, kod njega je bilo na par mjesta na nozi.
cvawe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 15:48   #1179
Pozdrav svima
nova sam i imam pitanje, ako neko misli da moze da mi da odgovor, bila bih zahvalna.
Pre mesec dana sam imala hirurski zahvat u karlicnom delu i, kao i svi pacijnti tamo, primala injekcije protiv zgrusavanja krvi, nosila elasticne zavoje pre i posle operacije i sve je proslo u najboljem redu, medjutim - posle izlaska iz bolnice sam osetila blagu, tupu bol u listu desne noge. Dodje i prodje.. i to traje vec nekoliko dana. Napominjem, operacija je bila pre mesec dana i ne znam postoji li jos rizik da nesto nije u redu sa venama noge. Bol nije jaka, ali je prisutna povremeno. Nemam nikakve druge simptome u toj nozi. Hvala i veliki pozdrav.
Nalickanic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 22:42   #1180
Quote:
Nalickanic kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima
nova sam i imam pitanje, ako neko misli da moze da mi da odgovor, bila bih zahvalna.
Pre mesec dana sam imala hirurski zahvat u karlicnom delu i, kao i svi pacijnti tamo, primala injekcije protiv zgrusavanja krvi, nosila elasticne zavoje pre i posle operacije i sve je proslo u najboljem redu, medjutim - posle izlaska iz bolnice sam osetila blagu, tupu bol u listu desne noge. Dodje i prodje.. i to traje vec nekoliko dana. Napominjem, operacija je bila pre mesec dana i ne znam postoji li jos rizik da nesto nije u redu sa venama noge. Bol nije jaka, ali je prisutna povremeno. Nemam nikakve druge simptome u toj nozi. Hvala i veliki pozdrav.
Zdravo,htela sam da ti se javim,posto se meni na ovom forumu niko nije javio sa nekim korisnim savetom,citala sam druga iskustva pa sam se pronasla medju svim ovim ljudima i odlucila da se javim i objasnim moj problem,e pa ovako ja sam imala drugaciji problem porodila sam se carskim rezom i u porodilistu sam isto primala injekcije u stomak protiv zgrusavanja krvi,sve je proteklo u najboljem redu,medjutim meni je isto nastao problem mesec dana posle porodjaja otekla mi je naglo leva noga otisla sam kod lekara gde su mi odmah uradili snimak noge i zakljucili da se radi o dubokoj venskoj trombozi ,gde sam bila naredna dva meseca na injekcijama protiv zgrusavanja krvi tj.fraxiparinu,pa posle na leku i jos uvek i stalnu kontrolu INR-a na dve nedelje,dobila sam uput da idem kod hematologa da se to sve ispita pa cu videti.Moj savet ti je iskreno da odes na pregled ili uradis color dopler vena nogu privatno ako si u mogucnosti gde ces stvarno mnogo brze zavrsiti ili drzavno gde ce ti zakazati ako nisi hitan slucaj ko zna kad,videces u kom su ti stanju vene i bices mirnija,nego da cekas pa da ti se kao meni sve iskomplikuje ,nadam se da sam ti bar malo pomogla,ne znam iz kog grada se javljas?
Pozdrav.
MJM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.