Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2017., 19:57   #1
Poliklinika (Zagreb) - preporuka

Vec neko vrijeme ne zivim u Hrvatskoj pa me zanima kako funkcionira javno u odnosu na privatno zdravstvo. Manje vise svugdje u svijetu ide se doktoru kada nesto boli ili nije u redu. A manje vise svugdje se placa sve ostalo ako zelimo napraviti detaljnije kontrole i testove u svrhu preventive. Naravno, mnogi ce reci da je to nepotrebno i zasto ici doktoru ako ne boli, drugi pak tvrde da je zdravlje najvece bogatstvo i treba ga cuvati i paziti. Posle je kasno...

Hrvatske cijene su daleko isplativije nego zapadna Europa, pa evo ovakvo pitanje: ako bi htjeli napraviti kompletnu kontrolu svega svake godine bar jednom (krv, ultrazvuk etc.), koju bi polikliniku izabrali?

Mozda moje pitanje nije na mjestu, jer stvarno neznam jel poliklinika to sto trazim. Koliko sam proucavao ovdje po forumu, uglavnom nalazim poliklinike koje su specijalizirane za neko podrucje, ili ako su malo sireg spektra, opet mi se cini kao da se 75% ponude koncentrira na jednu stvar a ostalo je vise reda radi. Nekako si to tumacim da ljudi manje vise idu doktoru opce prakse i specijalisti kasnije da utvrde problem, a onda odu u tu i tu polikliniku da obave nesto hitno i bez cekanja. Mozda grijesim i to nije poslovni model javno-privatnog zdravstva u Hrvatskoj. Znaci dal ima neka kompletna poliklinika koja radi vise kao specijalisticka ustanova sto pokriva sva (sto vise) podrucja?

Puno hvala!
Bartolo Colon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.