Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2015., 23:30   #81

Ne dopuštajući iscrpljenim mrtvozornicima da ih napuste s lancima kojima su mukotrpno vukli tucete glava, vezujući tako cijele porodice kao besmislene besmrtne gusjenice preko tuđe smrznute zemlje, bez da im puštaju krv, kako bi im bilo lakše. Zvonili su redovi nadmoćnih podzemnih zakarabuljenih gušterica obavijenih žmarcima znoja u kojima su kupali usidjelice i debele kuharice, uranjajući ih u krmeljave bunare neshvaćenih očiju nekad lijepih izbjeglica. Tako su u uglovima ščućurene rastrojene kaluđerice proklinjale lutke i njihove udvarače bičujući njihove pokorne sjene, jer nisu pravovremeno stigle na gozbu. "Very well...", zapalio si još jednu cigaretu i bez ulja u svjetiljci ugurao me u s tri tisuće zasuna zabrtvljenu mračnu izbu, oduzetog ukočenog mi tijela čvrsto pričvrščenog za okamenjeni eter, gdje bi mi misli gurali u sve manje i manje kutijice, sve dok ne bi od njih ostala jedna jedina točka, a ni tada mi nisu dozvolili ih odvojim od daha, iako su mi pluća odavno bila izvađena i iako su automati danonoćno bez prestanka ponavljali "Exit! Exit!", a sve bez mogućnosti potpunog raspadanja u blagorodno ništavilo.

Dok su kanalima podzemne vode plutala raspadnuta trupla sretnika u vječnom olakšanju, ti bi s guštom povlačio dim za dimom i dodavao absinthom omamljenim dvoglavim minijaturnim zmajevicama kutijice s ostacima mojih misli kojima bi one obzidavale minarete koji su pridržavali divovske kotlove s ledom iz kojih bi katkad provirila pokoja ruka il noga. Za to bi dobio sigurno i toplo grobno mjesto i svakog jutra limenu glazbu i krišku kruha.

Drago mi je da si dobro.

Svima amen i hvala.
__________________
In order to get to Ms. Neomeđena Točka you need to go down to the secret library and find the way in through a small crack in a wall, you will need to use the nautilus spell to get in there: 9-carboxymethoxymethylguanine
Neomeđena točka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 15:30   #82
Nedjeljivom Jednoobraznom


Preporučeno su mi na kućnu adresu stigle podrobne upute tisućgodišnjeg maslinastog pergamenta rogatih, onog neodgovornog Jednoobraznog, preklinjanom odsustvu vode u svakodnevnoj čaši od debelog jeftinog stakla. Tako i posve nemoćnih (ili onemoćalih) krilatih potkupitelja svojstvenih strancu. Stavom mirno dočekanih u ravnodušju, napreskokce i unazad izmoljenog istinskog bradatog boga, što hračka po podu i raznobojnim žutim trgovačkim trakama obljepljuje križanja s morskim algama ispunjenom sirovom svjetlošću, kojom nismo uspjevali izgubiti se u doslovnoj sjeni jedinih zabludjelih krstarica u otkazanom moru marsovskih preljubnica i safira skrivenih u skarabejima, kao i daždevnjaka pristaša polovnih redovnica rođenih u vatri vodzemca koji je pritisnuo gumb na vratima iluzornog izgona iz skladne zmijske kože kojom smo prebivali u tkogodzna Orobljenom; i zato ni tu, ni tamo, ni Ti. Dobitnička srećka za bojno polje ustrajnih ustajalih porodica progonjenih prvotnim ljubimcem, mezimcem raznorodnih utopijskih rasprsnuća, potrebite tuđe domovine, a ne bez straha da ćemo taj strah izgubiti, ne odolijevajući maznom branitelju katapultom izbačenih iz trostrukih omči babe poludnice, što je prkosila kreštavom kričavom obećanju. Nespašeni, kao i dezerteri, hrabro su stupali ukočenog neonskizelenog pogleda, prteči liniju, odjeveni u blistave crne odore i s odlučujućim znakom na čelu. Vrvilo je od turopoljskih izgladnijelih mravojeda.

"Volim te", rekao si zagrobno prozvan da prebivaš u vrhunskoj slastičarskoj torti mnogobrojnih kiselim krastavcima urešenih metresa onog istog putenog tipa vodozemca, a s kojima si ti na sluzavom elektronskom oblaku usklađivao vrtložna postolja i u njih usisan topio se kao nedonošće pristiglo u svečanom metalnom kovčegu.

Tragala sam za Pierrotom. Jedinim poštenim vanzemaljcem u priči. Od kojeg bih dovikivanjem s gore na goru prizvala dimne poruke za izvlačenje ovovjekih, a ne brodolomnika bez oporučno ostavljenog brodskog signala, kojim ćeš i ti možda u nedozvoljenoj orbitali, lupkajući senzualnim dugačkim kanđama po jednom od devet zidova moje praznine, u pristaništu tražiti naše, između protona i neutrona pokolebane mladunce. Da, da...

Priznaj da je tako.

(Starog narančastog spačeka vozio si na déjà vu. Mrsko mi je to za reći jer si mijenjao iz orbitale u orbitalu, dovodeći me tako zbunjenu do konjukcije Jupitera i Venere. A šteta!)
__________________
In order to get to Ms. Neomeđena Točka you need to go down to the secret library and find the way in through a small crack in a wall, you will need to use the nautilus spell to get in there: 9-carboxymethoxymethylguanine
Neomeđena točka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 20:41   #83
Odredišta su žurno označena značkama na odgurnutoj ravni, otpadajući korak po korak sve više kroz odronjen tunel čuvan od nemani na šiljatoj ogradi lunarne sfere. Zajedno s neutješnom nakostriješenom subotarskom meduzom, što je bez večere zaglavila u dimnjaku stražareve kamene kućice, što su je kremenima potpaljivali kozaci noseći divovske križeve na čelima krava i obznanjujući time kraj podvojenim starateljima vječnih lovišta. Ti i ja smo dotle čačkalicom gulili čarobni stakleni luk jer nam je ponestalo konca za zube. Nisam spavala ni jedne od budućih noći jer sam zatočena u rovu ispred babilonskog zamka gdje je kljovati predator skupa pterodaktilom morzeovim znakovima obavještavao prijatelje horozona, koji bi se onda iskradali kroz bezdan tvojih signalnih očiju u koje se ja nisam uspjela ukrcati jer su mi na leđima vrućim klještima utisnuli biljeg mirovinskog fonda kojim je onaj meni prisilno određeni (a odavno s druge strane potkupljive, ali vraški pošećerene granice) izdao nalog za moje odstranjivanje iz tibetanskih odškrinutih puteljaka mrtvih, gdje sam bila dobro hranjena od potplaćenih branitelja ispodmostovnih domjenaka jer sam im, grijući ruke na vatri u limenoj bačvi, recitirala kodove što sam ih primala od Udruženja UFO-udovica koje su me dale udomiti.

Molim te sad za pomoć. Izginuli su mi svi Domaći i nije mi ostalo ništa do sirovih glinenih rebarca ukradenih od ljutitog svemoćnog starca, koji je svoju sjenu pažljivo skrivao u ognju.
__________________
In order to get to Ms. Neomeđena Točka you need to go down to the secret library and find the way in through a small crack in a wall, you will need to use the nautilus spell to get in there: 9-carboxymethoxymethylguanine
Neomeđena točka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 02:40   #84
Pošto (poto) ti si, ničice padajući pod subotnjom hipotenuzom koju smo za sabat imali za viteški pečenu večericu, koju smo dobili od Poludnice, jer se nismo uspjeli, puzajući pobožno poleđuške, do određenog časa čaja u pet, izvući iz Ravni, zalijepljeni za klobučarevog zeca koji je marljivo ušima češkajući šape skupa s nama radio kolutom unatrag puni krug kako bi doživio dugo očekivanu ekstazu. Stražnjim ulicama dokonih ostataka tog nekad velebnog uzdihanog zdanja, spuštali smo se i penjali, četkajući i lašteći mamuze na svakoj stepenici brojeći do 83, kako je nalagala Kabbalah, mučki dokrajčujući krijesnice-prevrtljive predvodnice maligne pretvorbe u krastavog divovskog leptira, čija krila su bila ulaz i izlaz po kojem bi se uvijek mogli vraćati (a to nismo htjeli).

Da! Baš tad, dižući čašu magarećeg vina, iznio si mi Specijalni plan za svijet! Ovaj put bi trebao uspjeti, jer je u šesterokrakoj zvijezdi sa zapaljenom crvenom svijećom u očima prepečenog božićnog praščića ovaj put bila vrlo dobra prognoza za izgradnju kanala podno nezaustavljivog vrtuljka u crnoj rupi, kojim si se prošlog eona bio bezrazložno hvalio, ispuštajući zabunom jednog po jednog mutavog soba iz balonom napunjenog trbuha (koji si dao ugraditi radi OKP prekomjernog prejedanja saftnim bradavicama iz ogledala izvirujućih dodvornih lignji okićenih dugim niskama jeftinog biserja s gej parade kod križa na brdu u Sao Paulu, koje je Pandora uz pomoć jednog od Serafinovih zatočenika skrivala u kutijici osiguravajućeg društva, kako si mi bio ono nažalost ispovijedio), kako bi mogli poletjeti kroz kulise pozornice postavljene na ošamućenom vigotovom drvoredu prepunom tračnica na kojima bi španjolske karavane konstantno namjerno krivo preusmjeravali i to zbog jedne isto tako jeftine oklade bez uloga na koju je utjecala promijenjiva i slaba volja slavohlepnog moćnika Šećerane, koji nas je pratio još iz Aleksandrije.

Tvoja ideja ostavila me bez daha, što mi je napokon omogućilo da nosim masku za kisik i dodijeljena mi je medalja i voskom zapečačena pristupnica za članstvo u izvedbi Specijalnog plana za ovaj orgazmičkim bolom nakrcanih klaustrofobičnih i agorafobičnih sudionika paranoidnog karnevala u koji su me uvukli otevši mi fotoaparatom dušu, prilikom seta fotografija u jednog mamurnog Asteka izvađenog srca koji me cijlo vrijeme bezvoljno nuckao pretjerano zapaprenom čokoladom na koju su se napalila i Nefretiti (koja mi je još uvijek dužna haljinu od modrozelenih ameba i gorskih kristala koju si mi ti dao izraditi kod Dalai Lame), i zbog toga su započeli intergalaktički ratovi, do čijeg kraja, koji se nije nazirao, smo se oboje skrivali u napuštenom pisoaru u starog vjerodostojnog i iskusnog pravobranitelja našeg dugogodišnjeg poznanika Jude Iškariota, koji je uzeo za to u zalog kartaški kartel u Las Vegasu, jer ti nisi dobro pazio na priučene pretile kaluđerice koje su išle iz ruke u ruku mirogojskih grobara na privremenom radu u Sibiru, što je dobro popratio i F. M. Dostojevski i opisao u Sto tonskim stihovima.

Veselila sam se tvojoj moralnoj zamisli i po planu A su već počeli nestajati svi koje sam ikad voljela i znala sam da ću moć u miru pit pivu... Samo da ti nisi svako malo zahtijevao da te čoham plastičnom rukom za obuvanje cipela po leđima dok izazivaš svetog Tutankamonovog mačka da u tvojim pretijesnim vojničkim čizmama, jedući u Maksimiru prvomajski grah, daje izjavu za RTL o invaziji fašistoidnih jegulja s Planete majmuna, koje su uživale njihovu očinsku zaštitu.

Svi su tad brzo podvukli rep vičući: "Ko se nije skrio magarac je bio!", tako da nisam stigla do dugo podvojeno željenog Staklenog mora koje si mi otkupio od konjokradice na tajnom zadatku u Mezopotamiji (a koje sam mrzila jer je bilo napumpano Prozacom) i dotaknuvši ga nestati izustivši mističnu alkemijsku formulu: "Pik spas za mene!"
__________________
In order to get to Ms. Neomeđena Točka you need to go down to the secret library and find the way in through a small crack in a wall, you will need to use the nautilus spell to get in there: 9-carboxymethoxymethylguanine
Neomeđena točka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 11:31   #85
Majko mila...
Imal' još?
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 04:03   #86
Nekaj iz Jeruzalema - majčinskog grada? Hm, hm... Nemoj me zaduživati, želim zadržati svoj princip nesavršenstva.

Hvala.
__________________
In order to get to Ms. Neomeđena Točka you need to go down to the secret library and find the way in through a small crack in a wall, you will need to use the nautilus spell to get in there: 9-carboxymethoxymethylguanine
Neomeđena točka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 04:06   #87

Kako je morbidno blaga prijepodnevna rasvjeta nalagala, mnogobrojnim zabranjenim zastorima zastrte katedrale pretvorene su u obećane obraćene rakove-ubojice s 22. sekunde obratnice, škakljivo se šuljajući po uglovima nesvjesne pozornice tvojih i mojih protežiranih, no neukih mitoloških roditelja, odavno pokopanih u ikonografiji akropole, a kroz vitraje u paraplegičnom letu izbačeni kruzeri i Ikarovi kanaderi popadali u škrape, gdje se nismo, poučnim primjerom božanske prevrtljivosti, dali potpuno zavarati i zaustaviti u hodanju unatraške na jednoj peraji i usput na zadnju slamku pijuckali ishlapljelu kapljicu čaja od zmajeva daha, zaostalu od gozbe na dionizijskim misterijima, bez da skrivajući desnu ruku od lijeve opisujemo kavkaskom kredom, jedva da još išta percipirajući, na vratima jedne od Posejdonovih palača plača kružnicu, a još uvijek nesmotreno zaboravljajući na jedinu ontološku piramidu u kojoj smo se mogli onemoćalo skrasiti propuštajući podmukle podmorske pješčane oluje zaboravu, baš kao u rasplakanih meduza.

Čvrsto si stiskao moje mucavo crno plišano perje, kako ti ne bi polako iscurila kroz prste, zbog svoje bezvremenske supstance. Nenastanjena u najneonskijim najlonskim polimorfnim snovima, zbog kojih si mučen žestokom hunjavicom morao uzimati Prozac, Tegretol, a i bogato opremljene barbiturate novozavjetne Inkvizicije realizma, cupkala sam na titrajućoj frekvenciji još uvijek nerazumnih kljovatih muškobanjastih bradatih ptica što su hinile da su u kušnji, a sve samo kako bi se bestidno nesmetano hranile perverznim planktonima iz kitovih ustiju što su smrdila po nikotinu, i to zbog popušenog Pinokijevog dogovora s raspjevanim zrikavcem, a dok sam ja ipak još imala izbora: naočalama pepeljarkama prikrivala sam smušen pogled kojim bi me ti zaslijepio u svojoj mačkastoj zjenici natopljenoj smirnom, tako da onda napokon slobodno skupljaš novčiće za uboge noćne leptire što su konvertirali u šljemovima i lakiranim čizmama opremljene redovnike i licemjerno se nadalje rado ljepili na bezakonitu svjetlosnu blizinu, neznajući dovoljno ni o tebi, a, bez ikakve dvojbe, niti o meni.

Čuj...., stvarno sam pretjerano pokušavala prevladati strah, dok sam s nevjericom danima čekala da otvoriš limenku vraški ledene Coca-Cole!

*Na ovom mjestu svi u šoku zauvijek zanijeme, a zbor pjeva Bachovu fugu.
__________________
In order to get to Ms. Neomeđena Točka you need to go down to the secret library and find the way in through a small crack in a wall, you will need to use the nautilus spell to get in there: 9-carboxymethoxymethylguanine
Neomeđena točka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 06:51   #88

Hrani me!
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 07:03   #89
Ćoškasto smo raspravljali o noćnim gušterima, prizivajući u podsvjest davne dane tamburaškog plemena unatraške hodajućih visoko educiranih gusjenica, koje su u svojoj vlastitoj sjeni odmarale od sunca na zenitu. Podrobno objašnjavajući žabarima kreketušama, zavučenim na dno ladice, ti bi vadio sve upravno-pravne dokumente o njihovim demonskim djelima: na nepošten način stečenim dušama, a koje su zapravo pripadale jednoj od tvojih prijateljica, za koje ja nisam ni htjela čuti pjevajući onda preglasno (i buljeći koncentriranim koncentratom narančastih očiju u te iste bezbožne i drske žabe, pokušavajući ih hipnotizirati, kako ne bi postale kojoj od njih djeveruše) o čokoladnim obroncima po kojima su šetala vesela pogrbljena i ostarijela djeca naših rotkvičastom magijom u kutiji na pola prepiljenih prvih polovnih edenskih partnera s kojima bi se uvijek nanovo upoznavali u svakom sljedećem nastavku priče. Bila sam svjesna koliko je to grozno! Iz istog tog razloga, za vrijeme piknika kod razdraganih nositelja levijatnove lente, zadobljenih pri upisu u Red srebrnog, ali naglo oćelavjelog, zmaja ti mi nisi dao da nađem oduška u kojoj, od probavnih smetnji zbog ispuha Velebitske pive iz malog autića kojim smo prolaznicima mahali, drsko isturenih u vojničke čizme navrat nanos obuvenih kao hrušteva leđa hrapavih nogu, kroz šećerne prozorčiće i mahali pritom nabrijanim nosorozima, prerušenim u djecu s down sindromom, kako bi njihovo pohotno uživanje u rabljenim mokasinama s Hreljića, koje bi nesuzdržano njuškali, ostalo što manje zamijećeno.

Koliko toliko prerasli smo vlastitu šepavu i artritičnu djecu i napokon smo mogli ući u posmrtni pubertet od kojeg se toliko očekivalo! Nježno zagrljeni sluzavom svilenom kravatom izjedenom od od pretjerano intelektualiziranih moljaca s kojima nismo više bili u indijanskom rezervatu, u koji su nas ugurali u na jedvite jade užicanim luđačkim košuljama, marke Jil Sander, u kojima bi se ponosno šepurili i gađali gnjile glinene pijevce na unosnim hramovima propadajućeg čovječanstva. Bili smo napokon sretni!

Prije no što smo suznim očima, udaljavajući se na krilatim ružičastim jednorozima s mašnama u kosi od ove kao ukiseljena tikvica lijepe planete, ti si mi se pretjerano unio u uho i ne rogoboreći više radi mojih pozelenjelih lukavih antenastih rogova kojima bih već doticala rub jednog od lošim matematičkim proračunom na sam ćošak tvoje svijesti okačenog novog svijeta, prozborio si ćeškajući se po kutiji jučerašnjeg Marlbora: "Ti i ja smo već odavno ovdje do podzemne naravi upaljačem spaljeni, pomutivši konstantan prijelaz stotinama na ušima istetoviranim 666 štovatelja na ciganskim čergama preko 7 križeva!" Tvoje divovsko oko puno neraspolovljenih nestanaka, govorilo mi je sve. Onesvijestila sam se i bilo mi je drago zbog stanovnika Zemlje.
__________________
In order to get to Ms. Neomeđena Točka you need to go down to the secret library and find the way in through a small crack in a wall, you will need to use the nautilus spell to get in there: 9-carboxymethoxymethylguanine
Neomeđena točka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 07:57   #90
Sestro, brate mili...
(Jel' ono trebalo biti češkajući umjesto ćeškajući? Isto tako, nije mi jasan nastavak rečenice nakon apozicije, gdje kažeš: "ti si mi se...". Ostalo mi klizi k'o medovina. )
Još!
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 00:21   #91
Hvala na detaljnim opservacijama. Dobro dok je apozicija, sve dok nije "apoteoza"...
__________________
In order to get to Ms. Neomeđena Točka you need to go down to the secret library and find the way in through a small crack in a wall, you will need to use the nautilus spell to get in there: 9-carboxymethoxymethylguanine
Neomeđena točka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 00:34   #92
Apoteoza

Neodgovarajući obrazac "Tuge 93"

Akrostihovima ispisane osmice,
prosuđujući divovski polako
o gljivama muharama metalnog rata,
zavirujući svako malo u kovčeg
Krivnje,
putujući od desnog do lijevog obraza/ca,
dovodeći rađaonu putenih mrtvaca
u
pitanje??????

Kovačnica oproštenih, a i onih
otpuštenih što nisu nasljeđivali
surovi svrab
razdrobljenog kotača
Velike Bludnice,
što je nemirno (namjerno?) snivala u okovima
vraški naoštrenih zubiju
jedne od SS podmornica
ispod Glavnog Grada...

"Predao bi me, izdajico, a?!!!"

Svaki sa svoje strane ogledala,
ogledali smo se,
skidajući s lica
Svaku Sumnju.

Legionari stranaca
zelenom kartom
dotle otkupljivali su
smeće Čarobnog ormara.

Pitam Te zašto.
__________________
In order to get to Ms. Neomeđena Točka you need to go down to the secret library and find the way in through a small crack in a wall, you will need to use the nautilus spell to get in there: 9-carboxymethoxymethylguanine
Neomeđena točka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 06:10   #93
Divovske neomeđene gušterice mazno su gutale jednog po jednog zarobljenika Tima i njihovim kamenim lepršavim lubanjama slagale zidić oko svoje planinske kuće. Svuda po teškom crvenkastožutom zraku, koji je mirisao na mnogobrojne izgubljene ili nestigle satove, kružio je pastirski sablasni brod u kojem je Gospodar granice pripisao neobične sposobnosti svojoj upravo umrloj posadi koja je pohotno buljila, križajući se, u te ponosite i nevjerničke gušterice.

Ti si preplatio prepapreni gulaš iz Konzuma, gdje smo kraj Bille upravo ispijali kuhano crveno vino i grijali na njemu ruke, a ti si svesrdno ponavljajući uvijek isti početak, ne stigavši do kraja zjenice, koja je temeljito iščistila naravoučenje, kojim smo obasjani, gledali u devetokrake zvijezde repatice kako se dižu sa Zemlje i odlaze u Nepovrat.

Mrzili smo zeleno. Znao si da znam da ne znam ni kojim putem ću se sad vratiti kući, kao ni da li da lutam po uvijek dvobojnoj zemlji Neodrastanja.

Namigivao si mi mrtvačkom glavom istetoviranom na mišici desne ruke, što je provirivala iz leopardove košulje, nagovarajući me time da na Heiligenabend pokapamo miševe koji su vrvili jednom od naših napuštenih kuća obraslih marihuanom i mahunama i da uz pomoć duha Velikog Mačka što nam je spavao nad uzglavljem pod jednom od pronicljivih lampi kojima su nas kontrolirali još od doba kolere, ponovo pokrenemo proces.

Baba Poludnica molila je na klupici pred crkvom za nas krunicu i usput štrikala vestu, tako da nam samaritanci, koji su izvirivali iz izloga, ne mogu ponovo početi objašnjavati kako se ne ponašamo po bontonu.

Danas ćemo napokon biti umirovljeni, danas... Jedva si okretao volan od vjetra koji je pometao hotimično golišave obraze bludnih Zemljana, s psećim izrazima lica, a koji su najviše svoj opstanak mogli zahvaliti Armiji spasa iz Senegala i njihovoj borbi za premoć Glazbenog odjela Gradske knjižnice u Zagrebu. Sablasni brod zamalo je uletio u moju planinsku kuću i zbog toga nisam mogla više zaspati.

Zapalila sam jedan od satova i guštala dim za dimom, praveći kolutove, kroz koje si ti skakao u svojoj gore spomenutoj lepoardovoj košulji. "Nemoj ponovo poludjeti", zašpotala sam te. Znala sam da nećeš, jer si u svađi s drobnim ostacima krivotvorene krivnje kojom su krili raspašoj prvobitne psihijatrijske zajednice, zajedno sa svim njenim reptilima. Od zida do zida.
__________________
In order to get to Ms. Neomeđena Točka you need to go down to the secret library and find the way in through a small crack in a wall, you will need to use the nautilus spell to get in there: 9-carboxymethoxymethylguanine
Neomeđena točka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 07:08   #94
waste my time, waste your time, waste their time

onim otišlima

tri praščića
voljenih čergi
praska nedozvoljene ceste
trpajući vuka u vreću
pažljivo
da ne preplaše
uspavanu crvenkapu
što je veselo
brala crveni mak
na livadi kraj rijeke

zlaćani trombon
nije uspio sakriti
brčine
prelijepog
ostarijelog roma

nespašena vatra
svojim kapljicama
pošpricala je čarape
što su se sušile na štriku

ulična lampa
Saveznica Svog Sjećanja
spalila je perje naših
malo ukrivljenih krila

ti si
pomalo razroko
provirivao
iz dekoltea
moje male crne haljine
__________________
In order to get to Ms. Neomeđena Točka you need to go down to the secret library and find the way in through a small crack in a wall, you will need to use the nautilus spell to get in there: 9-carboxymethoxymethylguanine
Neomeđena točka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 00:32   #95
Na še su vezica bile tihe, tjerajući travke među suhim rmljem kanjona. Šibom su čćeprkali po vječnoj vatri, oni orući čekinjasti crni poklončići. Ni jedan od nas. Tumarajući otužno duom promatračnicom, s koje se nije skidao proljetni povjetarac obješen na trešnjin cvijet. Kao da je bilo lani. I ti i ja, režući bobe raha popola, svaku ponaosob. Mrzovoljno je bilo tjeme Sudbine koja nije više dala nikome piti. Podnosila sam stoličasto tu roznu nauseu od plovidbe plotonom.

Pasivni sljedbenici Sekte Života, marljivo su rickali vatru, nedajuć mjesta ni zraku da plane.

Ovrha sustila je prebrzo ladne. A i one nijemopotezne.

Nikako nije htjela stalno biti noć, hrabrili smo jedno druo pocinčano lijeno.
__________________
In order to get to Ms. Neomeđena Točka you need to go down to the secret library and find the way in through a small crack in a wall, you will need to use the nautilus spell to get in there: 9-carboxymethoxymethylguanine
Neomeđena točka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 20:13   #96
Naše su ravnine popadale ploče s nadgrobnih kamenih poskoka u pošljunčanom gradu. Kiseli krastavci mržnjom su mirisali na visoku svjesnost, a potonule lađe brigadira Atlantide, brojalicama su prilično dobro mogli prizvati stareu dobru školu Julia Cortazara, čija dužnost je bila čuvati mrtve od bičevanja u koncentracionim logorima Hrabrih, a nanovo ustalih, Usidjelica, koje u pred Očevima stajale u STAVU MIRNO.

Toliko o tome.

A za razbibrigu jedan pjesmuljak o visibabama optočenim katedralama u prugastoj kupaoni:

mučenička smrt
preskupo vrta
bombona u betlehemskoj špiljarskoj zadruzi
koje su koristile razbludne lastavice
kao i oboljeli kolibrići.
pročitanje počinje:
svi su se naoblačili
u potrazi za Don Juanom
zaostalim s Mengeleovim kostima
U južnoj svavani PanAmErike
nisu brojali novce
platili su ODMA
__________________
In order to get to Ms. Neomeđena Točka you need to go down to the secret library and find the way in through a small crack in a wall, you will need to use the nautilus spell to get in there: 9-carboxymethoxymethylguanine
Neomeđena točka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 20:27   #97
MUTIRANI PROTAGONISTI:

ovan počelnik (pazi na svako započeto počelo/ krši završeTke)
ovca ranjivica (brlju pije po obroncima)
sedirani pastir (lastavice zakiva na raskrižja)
opći potop (prikriveno Panovo djelovanje u potrazi za antilopom)

još samo:

JEDNOROG
I NJEGOVA DRUŽICA

(prljava igra - pletU osmice, nudeĆi Babu Poludnicu/ samohranu majku pokojne Babe Jage - da pleše na BIS
na prljavoj pozornici)


* svira tamburaški kvartet u D.- molu, dok svi bacakaju nogama odbačene polovne opuške


SIVILOOOOOOOOOOOPALOAPAOAPCAUPAL A
__________________
In order to get to Ms. Neomeđena Točka you need to go down to the secret library and find the way in through a small crack in a wall, you will need to use the nautilus spell to get in there: 9-carboxymethoxymethylguanine
Neomeđena točka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 00:52   #98
i grizao sam sirr
i grrizao samsir
i grizsao sam sir
i rizao am ir
i izao am i
i iao am i
i iao a i
i ia ai
i i i
i

do male crne haljine
Zlatko Režek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 06:02   #99
Tlocrtom novorazburazerene klošarske kukuče, lutali smo u crnim vjenčanicama tražeći mjesto za ukop. Nakon razbijenog najboljeg koktela, pritiskom na tipku F25.2, pokušavajući izazvati infarkt u invazije rastućih komaraca psihijatrijske bolnice Jankomir, svih odreda posakrivanih u bijele labudove una splavi preko Krive Drine u Dnevnoj Sobi. Kako, nasilno ukaljana podrumskim Mrazom priječene krvavicama, kao i zbog te nasilne tipke F25. rečeno već 2", koja mi se nije htjela skinut s Vrata.

Uobraženi od popijenog mišomora, jurili smo u vijajućem krugu krčaga odvažne Šalice Prethodnice, koja se dobro skrivala u mekanoj toploj hudici cherry blossom, iz 1987., kad još nismo pili toliko Velebitskog crnog Vina.

Smrznuta od sjećanja, izbrojenih lažnih plastičnih termofornih lastavica i , srećom trećom, popizdili su i KOLIBRIĆI, koji su si utuvili u glavu da su lastavičja gnijezda.

Snijela sam jaje. I pronašla ga na obronku vrtoglavo visinski otežalog tvrdroglavom Great Britain Queen i Majkom Terezom što nije štela jest kolača, a imala je kruva!!!

U pol osam bilo je prekasno i poslala sam sve u !& p.m.

Toliko do danjeg javljaNJA.
__________________
In order to get to Ms. Neomeđena Točka you need to go down to the secret library and find the way in through a small crack in a wall, you will need to use the nautilus spell to get in there: 9-carboxymethoxymethylguanine
Neomeđena točka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 06:59   #100
NeumreŽeno brljanje po TEBI

novonasstale
ne-priko.snovene Udruge
VabljiviH tragača
ponizno su se skajale od
različitih skokova
neodlučnog
NAGUALA
koji je puhao U pra-zno
pras-ko-zor- JE
točkasti truban
kaj je lupal po frulici PanAmeričkog mosta u
ChileU
zaMalo
otjeraO
Bih i hi ihih
Che GuevaRR U
16 školica


ali
za projMjenRu
natrgali su mu rame uz rame
mrve krua
(ko te šiša?!)
zbrojili su 8+8
I -

dali se u bijeG
zornim primjerom
pravovažeće čašice
bake ProHladnice
kaj je štela
čitat samo H-alet
zbog
zabranjenog koincidenta s
WizzzzzzzzzArD of Brodorazzzzrednih
kovačica zelenog zlata

zvanih


hotiMiceK
__________________
In order to get to Ms. Neomeđena Točka you need to go down to the secret library and find the way in through a small crack in a wall, you will need to use the nautilus spell to get in there: 9-carboxymethoxymethylguanine
Neomeđena točka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:35.