Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2008., 12:42   #241
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ma ne, vjerovat ću da ih uzgajivači deru na živo, a onda mlate njima po tlu. Zatim odu na pivo, pa onda opet, jer im to krati monotoniju posla. O belosvetskoj zaveri je reč, imaš bre sve na jutub!
a što da odgovorim tako pametnom biću kojemu je valjda jedna od svrha bivanja na forumu.hr objašnjavanje puku koji se ne hrani mesom kako je to u banani,....a nakon dubokog promišljanja i razmišljanja dolazi do jedne vrijedne i čovječanstvu bitne spoznaje,....a to je......vegani bi se trebali hraniti zapravo mesom kitova,ako žele živjeti po svojim idiotskim načelima,i kvazimoralnim stavovima,.....oke,sve pet,...ali,...mislim da bi i tada to isto pametno biće trošilo svoje vrijeme na forumu.hr raspravljajući i dokazujući kako ni to ipak nije skroz ok po tim veganskim debilnim načelima,nego......opet nešto nije u redu s tim,....hm hm,....ček ček,.....mora bit još neka dlaka u jajetu,....ma mora sigurno.......dlaka u jajetu nikad dosta,dok je tu vječni tragaoc JPK......za dlakom koja nedostaje

evo,usput da i odgovorim funky veg-u,JPK nije provokator,on to ni ne zna bit,on je zapravo vječni tragač za dlakom koja nedostaje....pozdrav svim tragačima ma gdje bili
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 13:16   #242
Koliko je bolesnih ljudi kojima drzava ne zeli platiti lijek?Koliko je retardirane djece kojih u domovima ima 10 na jednom kvadratnom metru?I onda mi dode neka Lana Klingor ili ko vec i tvrdi kako te jadne zivotinjice treba spasit (i onda podivljam)A da se mi svi malo vise pobrinemo da se spasi pokoji ljudski zivot umjesto da se place za krznom?????Nikada nisam tvrdio da neke zivotinje ne pate, ali da se skupe sve te "organizacije" za zivotinjska prava i da se malo pobrinu oko stanja u africkim zemljama svijet bi bio puno bolji. Ali ne, oni upadaju u modne revije jer se tamo krzno nosi. Sorry, ali za mene postoje bitnije stvari od toga
Mr.Bean is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 13:38   #243
Quote:
Mr.Bean kaže: Pogledaj post
Koliko je bolesnih ljudi kojima drzava ne zeli platiti lijek?Koliko je retardirane djece kojih u domovima ima 10 na jednom kvadratnom metru?I onda mi dode neka Lana Klingor ili ko vec i tvrdi kako te jadne zivotinjice treba spasit (i onda podivljam)A da se mi svi malo vise pobrinemo da se spasi pokoji ljudski zivot umjesto da se place za krznom?????Nikada nisam tvrdio da neke zivotinje ne pate, ali da se skupe sve te "organizacije" za zivotinjska prava i da se malo pobrinu oko stanja u africkim zemljama svijet bi bio puno bolji. Ali ne, oni upadaju u modne revije jer se tamo krzno nosi. Sorry, ali za mene postoje bitnije stvari od toga
A koliko tek ima ljudi koji nisu sposobni shvatiti da se udruge koje se bore za prava životinja postoje upravo zato - radi prava životinja. I meni se smuči kad vidim da se umirovljeničke udruge bave problemima umirovljenika a za mene postoje puno bitnije stvari od toga, npr. sportski auspuh za moj auto.
Sveta vodica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 13:42   #244
Quote:
Mr.Bean kaže: Pogledaj post
Koliko je bolesnih ljudi kojima drzava ne zeli platiti lijek?Koliko je retardirane djece kojih u domovima ima 10 na jednom kvadratnom metru?I onda mi dode neka Lana Klingor ili ko vec i tvrdi kako te jadne zivotinjice treba spasit (i onda podivljam)A da se mi svi malo vise pobrinemo da se spasi pokoji ljudski zivot umjesto da se place za krznom?????Nikada nisam tvrdio da neke zivotinje ne pate, ali da se skupe sve te "organizacije" za zivotinjska prava i da se malo pobrinu oko stanja u africkim zemljama svijet bi bio puno bolji. Ali ne, oni upadaju u modne revije jer se tamo krzno nosi. Sorry, ali za mene postoje bitnije stvari od toga
a čuj,sve ovo što si naveo je oke,istina.....ali iz ovog tvog posta nekako zaključujem da sve dok ne izvučemo i zadnjeg pripadnika svoje vrste iz govana u kojima se nalazi,ne bi trebali marit za pripadnike drugih vrsta.....uvijek će postojat gladni,bolesni,obespravljeni,jadni i kakvi sve ne.....ljudi,ali i životinje....sve nije moguće spasiti,a kada bi to bilo moguće bio bi to idealan svijet u kojem bi svako želio živjeti,ali trenutno je to SF....postoje organizacije koje se bave jednim ili sa više segmenata kada govorim o pomoći onima kojima je pomoć potrebna,mislim da nema organizacije koja se bavi svima kojima je na ovome svijetu potrebna pomoć,....bio bi to prevelik zalogaj,a bit na sto strana je nemoguće ako nisi barem hobotnica volontera je danas teško naći,možda u rangu jamca za kredit ali svejedno,ako imaš volje i bar malo slobodnog vremena,možeš izabrati pomagati onima za koje misliš da im je potrebna pomoć....tko god to bio.....nećeš uspjeti pomoći svima taman da se postaviš na trepavice,ali nekome hoćeš.....i neka te to čini sretnimpisanjem po forumima nećeš puno napraviti,ni ti,niti itko drugi uključujući i mene.....koliko god poslije nekoga posta bio ponosan na sebe ili sretan možda već nešto i činiš od gore spomenutog,i ako je tako....super,samo nastavi tim putem
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 13:56   #245
Quote:
skyon kaže: Pogledaj post
a čuj,sve ovo što si naveo je oke,istina.....ali iz ovog tvog posta nekako zaključujem da sve dok ne izvučemo i zadnjeg pripadnika svoje vrste iz govana u kojima se nalazi,ne bi trebali marit za pripadnike drugih vrsta.....uvijek će postojat gladni,bolesni,obespravljeni,jadni i kakvi sve ne.....ljudi,ali i životinje....sve nije moguće spasiti,a kada bi to bilo moguće bio bi to idealan svijet u kojem bi svako želio živjeti,ali trenutno je to SF....postoje organizacije koje se bave jednim ili sa više segmenata kada govorim o pomoći onima kojima je pomoć potrebna,mislim da nema organizacije koja se bavi svima kojima je na ovome svijetu potrebna pomoć,....bio bi to prevelik zalogaj,a bit na sto strana je nemoguće ako nisi barem hobotnica volontera je danas teško naći,možda u rangu jamca za kredit ali svejedno,ako imaš volje i bar malo slobodnog vremena,možeš izabrati pomagati onima za koje misliš da im je potrebna pomoć....tko god to bio.....nećeš uspjeti pomoći svima taman da se postaviš na trepavice,ali nekome hoćeš.....i neka te to čini sretnimpisanjem po forumima nećeš puno napraviti,ni ti,niti itko drugi uključujući i mene.....koliko god poslije nekoga posta bio ponosan na sebe ili sretan možda već nešto i činiš od gore spomenutog,i ako je tako....super,samo nastavi tim putem
Potpisujem, totalno si u pravu...Samo me zivciraju ljudi koji se na trgu umotaju u celofan kako bi ljude upozorili da ne jedu meso???WTF?Ja znam ljude koji ce proci kraj nekoga klosara koji stvarno nema za zivjeti uopce ne mareci za njega, ali kada vide sepavog psa onda se rascmizdre. Mislim, covjek je uvijek na prvom mjestu, pa onda tek ide zivotinja. Samo sto ima ljudi koji su taj poredak malo pobrkali...Ako netko usput spasava zivotinje onda je to super
Mr.Bean is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 14:18   #246
Quote:
Mr.Bean kaže: Pogledaj post
Ja znam ljude koji ce proci kraj nekoga klosara koji stvarno nema za zivjeti uopce ne mareci za njega, ali kada vide sepavog psa onda se rascmizdre.
Stvar je jednostavna - postoje državne institucije koje se brinu o ljudima, jedna od poznatijih je centar za socijalnu skrb. Ne postoje državne institucije koje se skrbe o životinjama, zato su se građani kojima je stalo do životinja udružili i oformili udruge.

Što se tiče tvog pravedničkog bijesa zbog ljudi u potrebi, savjetujem ti da ga usmjeriš na bolje mjesto, primjerice na katoličku crkvu koja posjeduje ogromno bogatsvo, gradi crkve posvuda, ne plaća porez državi a njezini svećenici obilato sisaju državni budžet. Financijska sredstva koja sve udruge za zaštitu životinja mogu skupiti nisu ni približno velika kao ono čime raspolaže KC, a k tomu još, KC se nameće kao moralna vertikala koja je utemeljena upravo radi ljudi.
Sveta vodica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 14:24   #247
Quote:
Mr.Bean kaže: Pogledaj post
Potpisujem, totalno si u pravu...Samo me zivciraju ljudi koji se na trgu umotaju u celofan kako bi ljude upozorili da ne jedu meso???WTF?Ja znam ljude koji ce proci kraj nekoga klosara koji stvarno nema za zivjeti uopce ne mareci za njega, ali kada vide sepavog psa onda se rascmizdre. Mislim, covjek je uvijek na prvom mjestu, pa onda tek ide zivotinja. Samo sto ima ljudi koji su taj poredak malo pobrkali...Ako netko usput spasava zivotinje onda je to super
svatko misli da je njegov način najbolji mogući,....mene živcira kad netko misli da je njegov način jedan jedini,i da niti jedan drugi ne valja......isto tako me živciraju oni koji ne mrdaju guzicom a prave se prepametni dok tipkaju i prigovaraju onima koji misle drugačije....sto ljudi sto čudi,ali ipak mislim da niti najveći idiot koji postoji nije vrijedan mojih živaca
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 15:08   #248
Quote:
skyon kaže: Pogledaj post
svatko misli da je njegov način najbolji mogući,....mene živcira kad netko misli da je njegov način jedan jedini,i da niti jedan drugi ne valja......isto tako me živciraju oni koji ne mrdaju guzicom a prave se prepametni dok tipkaju i prigovaraju onima koji misle drugačije....sto ljudi sto čudi,ali ipak mislim da niti najveći idiot koji postoji nije vrijedan mojih živaca
1. Ja nisam nikada rekao da je moji nacin najbolji
2. Sorry, onda si i ti jedan od onih koji tipkaju i ne mrdaju guzom
Mr.Bean is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 15:27   #249
Quote:
Mr.Bean kaže: Pogledaj post
1. Ja nisam nikada rekao da je moji nacin najbolji
2. Sorry, onda si i ti jedan od onih koji tipkaju i ne mrdaju guzom
pa čovječe ovo mi stvarno nije jasno.....zašto se osjećaš prozvanim?....da sam te htio prozvati ne bi to učinio indirektno,već bi ti se direktno obratio.....rekao sam što me živcira,a ti odmah skačeš

odgovor na 1. ja to nisam nigdje ni tvrdio

odgovor na 2. nemaš pojma tko sam,znaš samo moj nick i možda pokoji napisani
post,....od kuda ti pravo da sudiš o meni i o onome što ja činim
ili ne činim kada o tome nemaš pojma.....i daleko si od istine,ako
ti to išta znači

lijep pozdrav
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 15:50   #250
Mislio sam da si na mene mislio, ako nisi onda sorkac.
Mr.Bean is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 15:52   #251
Quote:
Sveta vodica kaže: Pogledaj post
I meni se smuči kad vidim da se umirovljeničke udruge bave problemima umirovljenika a za mene postoje puno bitnije stvari od toga, npr. sportski auspuh za moj auto.
Jak argument.
Quote:
Sveta vodica kaže: Pogledaj post
Što se tiče tvog pravedničkog bijesa zbog ljudi u potrebi, savjetujem ti da ga usmjeriš na bolje mjesto, primjerice na katoličku crkvu koja posjeduje ogromno bogatsvo, gradi crkve posvuda, ne plaća porez državi a njezini svećenici obilato sisaju državni budžet. Financijska sredstva koja sve udruge za zaštitu životinja mogu skupiti nisu ni približno velika kao ono čime raspolaže KC, a k tomu još, KC se nameće kao moralna vertikala koja je utemeljena upravo radi ljudi.
Još jači. Ajmo sad malo prebacit raspravu na nepravednost države i crkve. Naravno, to neće biti prepreka da se pozovete i na jednu i drugu instituciju, već prema potrebi.
crni puž is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 19:10   #252
Quote:
Sveta vodica kaže: Pogledaj post
Što se tiče tvog pravedničkog bijesa zbog ljudi u potrebi, savjetujem ti da ga usmjeriš na bolje mjesto, primjerice na katoličku crkvu koja posjeduje ogromno bogatsvo, gradi crkve posvuda, ne plaća porez državi a njezini svećenici obilato sisaju državni budžet. Financijska sredstva koja sve udruge za zaštitu životinja mogu skupiti nisu ni približno velika kao ono čime raspolaže KC, a k tomu još, KC se nameće kao moralna vertikala koja je utemeljena upravo radi ljudi.
Tu si u pravu, RKC je u ovoj državi puno veći problem od "prijatelja životinja". No to ne znači da se potonjima trebaju tolerirati sranja koja rade. To bi bilo kao da se pijani vozači žale "Pa nemojte nas hvatati, ima i ratnih zločinaca na slobodi"
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 01:50   #253
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Tu si u pravu, RKC je u ovoj državi puno veći problem od "prijatelja životinja". No to ne znači da se potonjima trebaju tolerirati sranja koja rade. To bi bilo kao da se pijani vozači žale "Pa nemojte nas hvatati, ima i ratnih zločinaca na slobodi"
Crkva i udruge za prava životinja uopće se ne mogu usporediti.

Svećenici katoličke crkve su licemjerni jer propovijedaju jedno a čine drugo - propovijedaju skromnost i krepost a voze mercedesei troše novac župe na sexy phone. Propovijedaju rađanje a sami nemaju djece, propovijedaju milosrđe i zataškavaju pedofiliju u vlastitim redovima.

Članovi udruge Prijatelji životinja doista žive onako kako propovijedaju a nedavno su na Večeri za 5 pokazali i da su vegani.

Nitko razuman i pošten nema im što zamjeriti.
funky veg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 10:21   #254
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Tu si u pravu, RKC je u ovoj državi puno veći problem od "prijatelja životinja".
''prijatelji životinja'' su problem u ovoj državi ma legendo,šta da kažem....svaki post ti je legendarniji od onog prethodnog,.....samo tako nastavi
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 11:43   #255
Quote:
funky veg kaže: Pogledaj post
Crkva i udruge za prava životinja uopće se ne mogu usporediti.

Svećenici katoličke crkve su licemjerni jer propovijedaju jedno a čine drugo - propovijedaju skromnost i krepost a voze mercedesei troše novac župe na sexy phone. Propovijedaju rađanje a sami nemaju djece, propovijedaju milosrđe i zataškavaju pedofiliju u vlastitim redovima.

Članovi udruge Prijatelji životinja doista žive onako kako propovijedaju a nedavno su na Večeri za 5 pokazali i da su vegani.

Nitko razuman i pošten nema im što zamjeriti.
Mercedese? Sigurno ima svecenika koji nisu ono sto tvrde da jesu, ali tvrditi da su pedofili i da voze mercedese i da nisu skromni????Tipicna izjava nekoga koji nikada nije imao blage veze s crkvom, nego govori ono sto mu drugi usaduju u mozak...Ima puno losih svecenika ali ne mozez generalizirati. To je kao da kazez da su svi profesori pedofili

Zadnje uređivanje Mr.Bean : 17.07.2008. at 12:45.
Mr.Bean is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 22:19   #256
Quote:
funky veg kaže: Pogledaj post
Članovi udruge Prijatelji životinja doista žive onako kako propovijedaju a nedavno su na Večeri za 5 pokazali i da su vegani.
Ali ovo stvarno ne može nitko nadmašiti. Prejak argument.
crni puž is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 23:31   #257
Quote:
Mr.Bean kaže: Pogledaj post
Mercedese? Sigurno ima svecenika koji nisu ono sto tvrde da jesu, ali tvrditi da su pedofili i da voze mercedese i da nisu skromni????Tipicna izjava nekoga koji nikada nije imao blage veze s crkvom, nego govori ono sto mu drugi usaduju u mozak...Ima puno losih svecenika ali ne mozez generalizirati. To je kao da kazez da su svi profesori pedofili
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...5/0077006.html
http://www.nacional.hr/articles/view/12987/

Informiraj se.
funky veg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 09:11   #258
Quote:
crni puž kaže: Pogledaj post
Ali ovo stvarno ne može nitko nadmašiti. Prejak argument.
Je, fakat. A prejako mi je bilo vidjeti da je 70% veganske prehrane bazirano na soji...mislim da su svi recepti sadržavali soju u ovom ili onom obliku. Schwarzwald torta od sojinog brašna i sojinog mlijeka sa višnjama i sojinim vrhnjem...izbacite uljeza
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 11:20   #259
I to znaci da su svi koji rade za crkvu prevaranti i pedofili???Postoje misionari koji hodaju po svijetu i pomazu ljudima. Postoji centar za duhovnu pomoc koji nudi psihoterapije i to besplatno.Postoje gro stvari gdje crkva pomaze (pa se i ti informiraj). Nisam tvrdio da je crkva ustanova bez skandala ali je ne mozez nazvati mafijom
Mr.Bean is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 11:33   #260
KC nije topic. Sveta vodica ju je spomenuo u drugom kontekstu, a ne da se o tome razglaba ovdje. Imaš pdf Religija.
funky veg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:18.