Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2008., 13:46   #61
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Evo, ja tebi pružam ruku, da te izvučem iz tvog vlastitog "pakla deluzije Bogom" u koji si upao. Prihvati je i riješi se svoje obmane. I pogledaj onaj video koji sam ti predložio. Neće te ujesti.

Budi mi dobro!
Ja sam prijo svoje vidio odavno i u to sam uvjeren. Nemam više što, Bogu hvala, zar to nije prekrasno kad dođeš na kraj traženja.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 14:01   #62
Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
Ne znam sjećaš li se onog poglavlja gdje piše kada je Lazar pružao ruku iz pakla svome slugi da mu da čašu vode?

Budeš li ustrajao na svojoj samovolji, uvjeren sam da ćemo se gledati jednog dana iz iste te udaljenosti. Zato, budi pametan i prihvati milost koja ti je dana.
Drugim riječima, "ja idem u raj, ti ideš u pakao".
Na kakvom to egotripu moraš bit da dosegneš ovakav nivo, majko Božja...
__________________
Cuddy: "I need you to wear your labcoat."
House: "I need two days of outrageous sex with someone obscenely younger than you. Like half your age."


http://zrakasvjetlosti.blog.hr
~B.Davies~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 19:02   #63
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Očito Isus na svoj način gleda na pojmove "Bogovi ste" i "Sin sam Božji". Nikako ne na bukvalni način kako ga interpretiraju naivni vjernici, niti "učeni teolozi" (oksimoron).

Pročitaj još jednom.

Isus kaže da u pismima piše "Bogovi ste" - to "kaže" onima koji su svojom vizijom zadobili dublje uvide (tzv. proroci).

Kako je i on vjerojatno imao dublji uvid u realnost (ako je postojao), nije nikakvo čudo da se nazvao "Sinom božjim" koji djeluje u skladu sa svojom spoznajom. Nema tu nikakvog "Djevičanski Jedinorođenog Sina Božjega" u kojeg vjerujete da će vas spasiti. Sve ste pogrešno protumačili, kako to vama odgovara.
mislim da bi ti trebo ponovno pročitat:

što ti - čovjek - sebe Bogom praviš." 34 Odgovori im Isus:
"Nije li pisano u vašem Zakonu:
Ja rekoh: bogovi ste!
35 Ako bogovima nazva
one kojima je riječ Božja upravljena
- a Pismo se ne može dokinuti -
36 kako onda vi ONOME KOGA OTAC POSVETI
I POSLA NA SVIJET
možete reći: 'Huliš!'
- zbog toga što rekoh: 'Sin sam Božji!'

obrati pozornost na ovo velikim slovima. zatim obrati pozornost na početak ivanovog evanđelja i na hrpu drugih djelova evanđelja.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 19:49   #64
Ništa ne može postojati da nije dio Boga, osim ničega koje je ionako ništa. Kako nešto može biti, a da nije Bog? Gdje mu je temelj i bitak? Ako je pak nešto odvojeno od Apsoluta, kako onda opstaje bez bitka?
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 19:58   #65
Post

Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Ništa ne može postojati da nije dio Boga, osim ničega koje je ionako ništa. Kako nešto može biti, a da nije Bog? Gdje mu je temelj i bitak? Ako je pak nešto odvojeno od Apsoluta, kako onda opstaje bez bitka?
Postoji li sotona, zlo i sl...?

Ako da, da li je po toj logici i sotona dio Boga...? (Kao što kažete da su Otac, Sin i Duh komponente Boga)
__________________
Don't Be a Sucker - 1947
ConCrete is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 20:12   #66
Quote:
ConCrete kaže: Pogledaj post
Postoji li sotona, zlo i sl...?

Ako da, da li je po toj logici i sotona dio Boga...? (Kao što kažete da su Otac, Sin i Duh komponente Boga)
The Sotona ne postoji, a zlo je odsustvo dobra tj. savršenstva. Čisto usput, ja nisam kršćanin.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 20:35   #67
Quote:
Selef kaže: Pogledaj post
ova tema je napravljena samo za one koji misle da nesto znaju o ovome...o vi krscani,nevedite mi sad vase dokaze da je isus bio bog i da je vasa vjera prava a ja cu vas dokazima opvrgnuti odmah posle toga...da cujem zasto smatarte svoju vjeru ispravnom a islam laznom.sellam
Kao prvo ti si levat, ako se zdraviš s Sellam, ja znam da je Isus mnogo poštovani da trebaš to napisati velikm slovom, a i Bog također. Toliko barem znam o Islamu.
I nemoj tako pretenciozno i izazivački nastupati tipa "vaša vjera", možda sutra bude tvoja.
Malevar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 00:27   #68
Quote:
Malevar kaže: Pogledaj post
Kao prvo ti si levat, ako se zdraviš s Sellam, ja znam da je Isus mnogo poštovani da trebaš to napisati velikm slovom, a i Bog također. Toliko barem znam o Islamu.
Nadam se da če sellef uvažiti ovu kritiku.
Za sad se ponaša kao sllon u prodavnici staklla.

Quote:
Malevar kaže: Pogledaj post
I nemoj tako pretenciozno i izazivački nastupati tipa "vaša vjera", možda sutra bude tvoja.

Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 18:33   #69
Isus Hrist je Bog. Boštvo nije telo, meso, već. Duh. Božanski Duh koji je bio utelovljen u Isusu, Ognjeni Logos, je Bog. Isus HRIST je istiniti Bog, istiniti Čovek i istiniti Bogočovek. Isto onako kako su to bili Spasitelji Pitagora, Dionisije, Zaratustra, Mitra, Numa, Horus, Krišna, Adonis, ... veliki Učitelji Pravednosti.
__________________
brat Vasa (Potražiti Aurora Aurea blog ...)
Aurora Aurea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 09:54   #70
Quote:
Selef kaže: Pogledaj post
ova tema je napravljena samo za one koji misle da nesto znaju o ovome...o vi krscani,nevedite mi sad vase dokaze da je isus bio bog i da je vasa vjera prava a ja cu vas dokazima opvrgnuti odmah posle toga...da cujem zasto smatarte svoju vjeru ispravnom a islam laznom.sellam
Da li je ovo tema za one koji misle da znaju ili za one koji znaju?

Isus je bio Bog na nebu. A kada je došao na zemlju tada je prestao biti Bog, a postao je čovjek - sličan nama, samo što nije zgriješio. Dakle, Isus je na zemlji Novi Adam, čovjek. On nije (na Zemlji) Bog, niti Bogočovjek - nego čovjek. Ali njegovo porijeklo je božansko. I to Ivan navodi u Ivan 1,1 - Isus je Bog.
Daljnje saznanje nam daje Pavao u poslanici Filipljanima 2,6-8
«On, božanske naravi, nije se ljubomorno držao svoje jednakosti s Bogom, nego se nje lišio uzevši narav sluge i postavši sličan ljudima. Kad postade kao čovjek, ponizi sam sebe postavši poslušan do smrti i to do smrti na križu. »

Iako je božanske naravi - Isus se odrekao svog božanstva - kako bi postao čovjek. Jedan od nas. Samo što je rođen poput Adama prije pada u grijeh. Zato je "kao" čovjek. Jer smo svi mi grešnici od rođenja. A na njemu se ne nađe grijeha. Zato i može biti savršeni Spasitelj.

Vjerovanje da je Isus na Zemlji bio bogočovjek je katoličkog porijekla. Zašto je njima to važno? Zato da bi mogli Mariji pridati epitet "Bogorodice" - one koja je rodila Boga. A Bog se ne rađa. Nego se rađa Mesija (Židovski), odnosno Krist (grčki izraz).

Budući da Isus nije "Bogočovjek", nego čovjek, onda ni Marija nije Bogorodica.
__________________
"Tko ostaje u Kristu, ne ostaje u grijehu" 1. Ivanova 3,6
tihica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 10:08   #71
Vidim da mnoge zbunjuje tema o Trojstvu. Evo biblijskog objašnjenja:

Kako ispravno razumjeti biblijski pojam Trojstva? Tumači i kritičari ovog pojma uglavnom već u startu griješe kada pokušavaju neki biblijski izraz protumačiti - bez Biblije. Umjesto da u samoj Bibliji pronađu tumačenje njenih izraza, oni se okreću ka trenutnim društvenim shvaćanjima, ka "svome" mišljenju. I naravno da onda i takvi zaključci bivaju pogrešni, nakaradni, pa čak i smješni.

Dakle da bi smo ispravno razumjeli biblijski pojam Boga, koji sebe objavljuje kao "trojstvo" (iako se ovaj izraz ne koristi u Bibliji) moramo prvo pitati Bibliju - o čemu nam ona to govori. Potrebno je u samoj Bibliji pronači tumačenje i ove biblijske činjenice (odn. istine). Za to nam je prvo potrebno razumjeti što Biblija kaže o čovjeku, pa će nam biti puno lakše razumjeti i što Biblija kaže o Bogu.

U Bibliji su muškarac i žena nazvani: čovjek (Postanak 1,27). «Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju On ga stvori, muško i žensko stvori ih.» Postanak 1,27 Dakle, dvije osobe (različite, odvojene osobe) su "čovjek". Da li je muškarac čovjek? Da! Da li je žena čovjek? Da! A da li su muškarac i žena isto? Nisu! A da li su jedno? Jesu. «Bit će njih dvoje jedno tijelo» Postanak 2,24!!! Da li je sada jasnije razumjevanje koje Biblija daje o čovjeku? Čovjek - to nije "trojstvo", nego "dvojstvo": muškarac i žena!!! I sigurno mi nitko od forumaša neće reći kako je postojanje muškarca i žene kao jedinstvenog bića (čovjeka) nekakva izmišljotina, nelogičnost, besmislica, plod mašte ili zablude.

Razlika je u tome što čovjek nije samo "jedan", nego je mnogo "čovjeka" na Zemlji. Dok je Bog samo jedan. Mnogi su muškarci i žene. Ipak, su dvoje «jedno». Ipak su oboje «čovjek». Pojam "čovjek" je titula, ili ime po kojem se ljudska bića razlikuju od životinja, biljaka, stvari itd.

Da li nam je ovo pomoć da možemo razumjeti kada Biblija govori da postoji jedan Bog, da to može značiti da pojam «Bog» obuhvaća tri osobe (slično kao što pojam «čovjek» obuhvaća dvije osobe)? Budući da nam Biblija oboje otkriva – to se savršeno slaže.

Dakle, tri osobe (Otac, Sin i Duh) čine jedinog Boga. Ne postoje tri Boga, kao što muškarac i žena ne čine dva čovjeka, nego jednog. Ako do sada o ovome nismo razmišljali, možda smo zatečeni. Ali ovo je Božje otkrivenje, ovo je biblijsko objašnjenje.

U čemu je razlika između «tri Boga» i «jednog Boga kojeg predstavljaju tri osobe»???
Kada bi nam se Bog otkrio kao tri Boga, to bi nam govorilo da postoje tri osobe koje nisu jedinstvene, koje su međusobno samostalne i čak i suprotstavljene. Tada bi teško bilo stvoriti jedinstvo. Zato ovo i nije prava slika o Bogu.

Kada tri osobe djeluju savršeno usklađeno, savršeno jedinstveno, a pri tome zadržavaju svoju osobnost – tada su tri osobe ujedinjene – one su jedno!!! Bog je "jedno", ali Bog su tri osobe. Bolje je reći da je Bog "jedno" (kao i kod čovjeka: muškarac i žena su "jedno") nego da je Bog "jedan". Jer se odmah "jedan" povezuje sa matematičkim brojem jedan. Ali kada je Mojsije govorio narodu "Jahve je Bog naš, Jahve je jedan" (Ponovljeni zakon 6,4) - on je želio naglasiti razliku između "jednog" Boga Biblije i egipatskih bogova kojih je bilo mnogo.

Sama pojam «Bog» nije ime, nego prije titula. I to titula Stvoritelja, Održavatelja, Spasitelja. Bog ne otkriva ljudima svoje ime, nego svoj karakter. U Starom zavjetu zato se Bog otkriva kao Jahve (što znači: Onaj koji jest, Onaj koji je stvarni Bog), zatim kao El Šadaj (Bog Svesilni, Postanak 17,1), El Roi (Svevid Bog, Postanak 16,13) itd. U Novom zavjetu Bog se predstavlja kao "Otac", kao "Duh" itd. Dakle, Bog otkriva čovjeku svoje ime kao obilježja svog karaktera: Svesilan, Svevid (sve vidi, sve mu je znano) Otac (predstavlja Boga kao roditelja i odgajatelja) itd. A naročito kada se otkrio Mojsiju objavio je još detaljnije svoj karakter: «Jahve, Jahve, Bog milosrdan i milostiv, spor na srdžbu, bogat ljubavlju i vjernošću, iskazuje milost tisućama, podnosi oopačinu, grijeh i prijestup, ali krivca nekažnjena ne ostavlja» Izlazak 34,6.7.

Ovdje Bog objavljuje tko je On zapravo. Mi ne trebamo spoznati o Bogu kako On izgleda, nego kakav je Njegov karakter. I zato nam je sebe objavio kao milostivog i milosrdnog. Zatim kao sporog na srdžbu. Zatim kao bogatog ljubavlju i vjernošću. Zatim kao pravednog. Sve su to obilježja Božjeg karaktera. I kada čovjek proučavajuči Bibliju susretne ovakvog Boga – Bog ne ostaje čovjeku tajna, ne ostaje skriven, nego objavljen. U Bibliji imamo potpuno jasno otkriven Božji karakter - odnosno točno znamo kakav je Bog!!!

Što zaključujem iz činjenice da se Bog objavljuje kroz tri osobe božanstva? Otkrivam to da kada bi Bog bio samo jedna osoba – to bi mogao biti povod za sebičnost. Gdje god je samo jedna osoba – vladar, kralj, car – to može biti povod za sebičnost. Ali tamo gdje postoji više osoba koje čine «organ» vladanja – tu ne mora doći do sebičnosti. A kod Boga kojeg čine tri božanske osobe - to se niti ne može dogoditi.

Otac slavi Sina i Duha, Sin proslavlja Oca i Duha, Duh proslavlja Oca i Sina. Svako daje onom drugom slavu, veličanstvo. Tako nema ni traga sebičnosti.

Kada muž slavi i veliča svoju ženu, a žena slavi i veliča svog muža – među njima nema sebičnosti. Jedan drugoga poštuju, hvale i podržavaju. Zajednićki planiraju i donose odluke, Zajedno djeluju i zajednički snose odgovornost. Oni djeluju i misle "kao jedno" - jer jedno i jesu. To je vrhunac zajedništva - biti jedno!!!

Koliko je to različito od Adama koji je radi grijeha bio spreman optužiti svoju ženu za to: «Žena koju si stavio uza me – ona mi je dala sa stabla pa sam jeo» (Postanak 3,12). Grijeh je strašno stanje u kojem čovjek ne može biti vjeran, niti može preuzeti krivicu na sebe. Zato je Adam prebacio svoju krivnju na Evu (i na Boga). Tada nisu više bili jedno, jer grijeh razara jedinstvo, ljubav, vjernost, zajedništvo.

Samo u Isusu Kristu možemo biti spašeni od prokletstva grijeha i obnovljeni za zajedništvo, vjernost, ljubav. U Isusu je riješen problem grijeha (za one koji se pokaju i izaberu ponuđeno spasenje). Tako muškarac i žena mogu ponovno biti jedno!!! Iako su dvije osobe.
__________________
"Tko ostaje u Kristu, ne ostaje u grijehu" 1. Ivanova 3,6
tihica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 10:32   #72
Quote:
Aurora Aurea kaže: Pogledaj post
Isus Hrist je Bog. Boštvo nije telo, meso, već. Duh. Božanski Duh koji je bio utelovljen u Isusu, Ognjeni Logos, je Bog. Isus HRIST je istiniti Bog, istiniti Čovek i istiniti Bogočovek. Isto onako kako su to bili Spasitelji Pitagora, Dionisije, Zaratustra, Mitra, Numa, Horus, Krišna, Adonis, ... veliki Učitelji Pravednosti.
Ovo što pišeš je u potpunoj suprotnosti sa onim što je Bog Biblije poučavo svoj narod, svoju djecu. I sa onim što je sam Isus naučavao: "Ne dopustite da vas nazivaju rabbi (učiteljem), jer imate samo jednog Učitelja, a svi ste braća." Matej 23,8

Svi ovi "učitelji pravednosti" su naučavali drugačije nego što je Isus poučavao čovjeka. Zato nisu učitelji pravednosti, nego učitelji čovjekove mudrosti. A to nije isto. Jer pravednost je "ispravan život" prema Božjoj objavljenoj volji. Dakle, ishodište pravednosti je u Bogu, a čovjek joj se pokorava. Dok ljudi koje ti spominješ imaju ishodište u sebi (svojoj mudrosti, svome mišljenju i životnom iskustvu) - pa sa te startne pozicije onda tragaju za pravednošću i za Bogom. Ali to je uzaludan trud.

Istina i pravednost su nam otkriveni u Bibliji. Na ljudima je sam da je prihvate ili odbace. To je jedini "napor" koji Bog Biblije postavlja pred čovjeka. Zato nije važno tvoje obrazovanje, društevni ugled i status, financijsko stanje - svaki čovjek zauzima stajalište prema onome što Bog objavljuje o sebi. I nema nikoga kome to nije poznato. „Jer njima (nepravednicima) je očito ono što se može doznati o Bogu: Bog im je to zapravo objavio. Uistinu, Njegova se nevidljiva svojstva, Njegova vječna moć i božanstvo, promatrana po njihovim djelima, opažaju od postanka svijeta. Tako nemaju isprike.“ Rimljanima 1,19.20.
__________________
"Tko ostaje u Kristu, ne ostaje u grijehu" 1. Ivanova 3,6
tihica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 12:31   #73
Bog i Isus su jedno...

BOG I ISUS SU JEDNO, 'BOG JE POSTAO ČOVJEKOM'

Činjenica da duhovno stanje ljudi postaje sve mračnije i mračnije proizlazi iz njihove (= je rezultat ljudske) nesposobnosti da razumiju okolnost 'postajanja Jednim' Boga sa Isusom (= priliku/situaciju u kojoj su Bog i Isus postali jedno); prema tome čovječanstvo nema ni ispravno razumijevanje Božjeg 'postajanja čovjekom' (procesa u kojem je Bog postao čovjekom). Ljudi su došli do krivog razmišljanja kroz učenje o 'tri Božanske osobe' (koje je izmišljeno na Savjetu u Nikeji, 325 godine poslije Krista). Mora se iznova i opet ponoviti da vječno Božanstvo ne može biti zamišljeno kao osoba; i da prema tome nema druge ideje o njemu osim kao o sili, koja ispunjava cijelu vječnost. Ta sila se ne može ograničiti, niti se o njoj može razmišljati kao o 'formi' – iako ona može u potpunosti zračiti kroz formu.

Pojava potpunog zračenja te Božanske sile se dogodila u čovjeku Isusu, - On je bio napunjen sa Ljubavlju, a Ljubav je pra/prvotna-supstanca vječnog Božanstva koja se neprestano odašilja/emitira u beskonačnost, koja stvara i održava sve. Ta Božanska Ljubav-Sila je zračila kroz ljudsku formu Isusa i manifestirala Se u Njemu. Božje Pra-Biće se nastanilo u čovjeku Isusu, i na taj način postalo Bogo-Čovjek. A pošto je Isus bio skroz napunjen Božjom Pra-Supstancom, On je postao Bog – jer bi se također i ljudski izvanjski pokrov mogao, kao potpuno produhovljen nakon Njegove smrti na križu, ujediniti sa Bogom, tako da je Isus onda postao vidljivo Božanstvo, i čovjek ne može zamisliti Boga u ni jednoj drugoj formi osim u Isusu. Međutim, ne može nikad biti riječi o 'dvije osobe'.

Čovjek Isus je postigao Svoj cilj na Zemlji, potpuno uzdignuće na stupanj Božanstva (deification) koje bi sva stvorena bića trebala postići (= hoće reći da je to cilj ili uzvišena sudbina svih ljudi, naime, uzdignuće na stupanj Božanstva; vidi Psalam 82:6). – Jer Bog je želio stvoriti 'slike' (= postojanja koja su Njegov 'odraz', koja su Mu nalik) čije krajnje savršenstvo ipak mora biti postignuto kroz slobodnu volju bića. Čovjek Isus nije samo dosegnuo ovo potpuno uzdignuće na stupanj Božanstva kroz život Ljubavi, već je također i izbrisao pra-grijeh čovječanstva kroz Svoje djelo Iskupljenja. – On je iskoristio Božju Ljubavnu moć/silu, pošto bez nje On ne bi bio u stanju izdržati užasan bol i smrt na križu. Ta Ljubavna sila/moć je bila Božji Pra-element, i stoga je to bio Bog Osobno u svoj punini u čovjeku Isusu Koji je ostvario Djelo Iskupljenja (2 Korinćani 5:19).

Međutim, ako govorite o Bogu koji se manifestirao u tri osobe, onda imate pogrešnu ideju o Bogu, jer vječno Božanstvo se ne može uosobiti. Ono je jedino Ljubav, i ta Ljubav je Sebe manifestirala u Isusu; vječni Bog-Duh je djelovao u Isusu – On je svim ljudima zamisliv jedino u Isusu. Kako su bića koja je Bog jednom stvorio odmetnula od Njega pošto Ga nisu mogla vidjeti, On je u Isusu postao vidljivi Bog.

Ali Isus nije drugo biće koje se može zamisliti kao odvojeno od Boga. On jest Bog! Pošto je Bog Ljubavna-sila koja zrači kroz potpuno produhovljenu formu, a ta forma nije bila ništa drugo do Božanska pra-supstanca koja može jedino biti zamišljena od strane onih bića koja su sebe već produhovila sa ciljem da bi mogla (= bila u stanju) vidjeti duhovno.

Kada čovjek govori o Ocu, Sinu i Duhu Svetome, to je uistinu vrijedan opis Božjeg Bića – ako se Otac spozna kao Ljubav, Sin kao Mudrost, i Sveti Duh kao Sila – kao Božja Volja ili Moć. Jer Božje viđenje/gledanje (seeing) je Ljubav, Mudrost i Moć. Ali cilj kojeg je Bog Osobno postavio stvaranjem bića – dobrovoljno uzdizanje tih bića do potpunog Božanskog nivoa (= deifikacija 'stvorenja' u potpuno slobodnoj volji) – objašnjava, također, to što je Bog 'postao čovjekom' u Isusu – vidljivo Božanstvo u Isusu. Ali 'tri osobe' Božanstva uopće ne dozvoljavaju/prihvaćaju pravilno objašnjenje/tumačenje, to jest, objašnjenje/tumačenje u skladu sa Istinom. Čovječanstvo je stvorilo za sebe (krive i štetne) ideje koje spriječavaju/ometaju njihov duhovni proces sazrijevanja, pošto se samo Jedan Bog može zazivati; trojici različitih Bogova se ne smije moliti, pošto Bog Osobno želi biti spoznat/prepoznat u Isusu, i stoga Ga se može obožavati jedino u Isusu (Ivan 10:9; 14:6).

I On zahtjeva ovu spoznaju/priznavanje od svih ljudi, pošto Mu je jednom to priznavanje bilo uskraćeno. Istovremeno mora biti spoznato/priznato/prepoznato i Djelo Iskupljenja, jer bez Isusa Krista ni jedan čovjek ne može pronaći oprost za svoj pra-grijeh; stoga se čovjek mora ispovijediti Njemu; on mora vjerovati da je Bog Osobno imao suosjećanja za čovječanstvo i da je u Isusu ostvario djelo Iskupljenja. AMEN

Od Gospodina Isusa Krista(Koji je utjelovljeni) Jehova Stvoritelj, Jedini Bog i naš Vječni Otac, primila Bertha Dudde, dna. 24 Kolovoza 1962, br. 8250

Lorens
Lorens is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 12:38   #74
Quote:
tihica kaže: Pogledaj post
Istina i pravednost su nam otkriveni u Bibliji. Na ljudima je sam da je prihvate ili odbace. To je jedini "napor" koji Bog Biblije postavlja pred čovjeka. Zato nije važno tvoje obrazovanje, društevni ugled i status, financijsko stanje - svaki čovjek zauzima stajalište prema onome što Bog objavljuje o sebi. I nema nikoga kome to nije poznato. „Jer njima (nepravednicima) je očito ono što se može doznati o Bogu: Bog im je to zapravo objavio. Uistinu, Njegova se nevidljiva svojstva, Njegova vječna moć i božanstvo, promatrana po njihovim djelima, opažaju od postanka svijeta. Tako nemaju isprike.“
Rimljanima 1,19.20.
Sve to što si napisala, meni je neuvjerljivo i naivno, pomalo smiješno. Hoću li zato "ne biti spašen" i završiti u PAKLU?
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 12:41   #75
Quote:
Lorens kaže: Pogledaj post
BOG I ISUS SU JEDNO, 'BOG JE POSTAO ČOVJEKOM'

Činjenica da duhovno stanje ljudi postaje sve mračnije i mračnije

Od Gospodina Isusa Krista(Koji je utjelovljeni) Jehova Stvoritelj, Jedini Bog i naš Vječni Otac, primila Bertha Dudde, dna. 24 Kolovoza 1962, br. 8250

Lorens
Bertha Dudde
Ovoj proročici je Bog osobno prišapnuo da se Saturn sastoji od "prozirne svijetleće kovine", a druge zvijezde uopće ne bi mogle postojati bez sjaja našega Sunca ("Es kann kein einziger Stern ohne die Leuchtkraft der Sonne bestehen.").

Kako je to promaklo astronomima?
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 13:08   #76
Na koji nacin bi se uopste moglo utvrditi da li je neko Bog ?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 13:10   #77
Nikako. To bi bio pothvat daleko iznad ljudskih mogućnosti...
__________________
Cuddy: "I need you to wear your labcoat."
House: "I need two days of outrageous sex with someone obscenely younger than you. Like half your age."


http://zrakasvjetlosti.blog.hr
~B.Davies~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 13:55   #78
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Na koji nacin bi se uopste moglo utvrditi da li je neko Bog ?
Kako to misliš?
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 15:38   #79
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Kako to misliš?
Pa postavlja se pitanje, na primer, da li je Isus bio/je Bog.
Na koji nacin bi to mogli saznati (osim sto neki veruju da je to tako), tj. koji bi bili kriterijumi koje Isus treba da zadovolji i pre svega koji su, kakvi su i koliko su verodostojni izvori, na osnovu kojih uopste znamo kakav je Isus eventualno bio.

Ako bi neko tvrdio na primer da je Tutankamon/Zevs/Odin/Ramakrisna/Lao Tze... Bog, na koji nacin bi mogli utvrditi da li je to tacan iskaz ?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 22:44   #80
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Sve to što si napisala, meni je neuvjerljivo i naivno, pomalo smiješno. Hoću li zato "ne biti spašen" i završiti u PAKLU?
Pozdrav, Nepoznati.
Da se upoznamo, ja sam dečko, a ne djevojka. Toliko o meni.

Zašto ti je ono što Biblija objavljuje "neuvjerljivo i naivno, pomalo smiješno"? Meni je to vrlo ozbiljno, uvjerljivo i dokazivo. Bog je sudac cijelog svijeta i već je kažnjavao u prošlosti cijele narode, pa čak i cijelo čovječanstvo (potopom).

Sva biblijska proročanstva su se do sada ispunila, osim onoga o Isusovom drugom dolasku - koji je tek pred nama. U ispunjenju svih drugih proročanstava mi imamo dokaze o Božjem djelovnju.
__________________
"Tko ostaje u Kristu, ne ostaje u grijehu" 1. Ivanova 3,6
tihica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.