Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2006., 10:48   #1
Tražim li od njega previše?

Moj muž ima djecu iz prvog braka, bivšoj ženi daje novaca vjerojatno više nego bilo koji bivši muž u našoj zemlji.. ukratko živi bolje i sigurnije od nas, čak ni ne radi... on želi biti fer i dosada mi je to bilo ok....
sad.. napravila mi je nešto strašno, na cesti me napala, istukla, osramotila..itd. moj muž nije ništa napravio, kao ne može joj ništa. Ne očekujem naravno da je tuče ali mi se čini da ni ne treba biti više toliko fer prema njoj. Djeca imaju dovoljno i to nije upitno, zašto ona koja je na to spremna treba živjeti jako dobro od novaca mog muža. Jel po vama u redu to da je nije nakon toga na neki način kaznio? Meni se čini da joj je time poslao poruku da ja nisam bitna i da je ok to što radi... vikao je on taj dan nešto na nju ali je to sve ništa...
Jel tražim previše? Zanima me vaše mišljenje!
jelena2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 11:11   #2
djeluje strasno na prvi pogled!
al zanimaju nas detalji: na sta se ona zali, zasto te napala, sta ti je rekla, jesi ti njoj ista napravila direkno ili indirektno, sta njemu govoris, kakos e ponasasa prema toj djeci, koliko to dugo traje...
Svaka prica ima lice i nalicje
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 11:15   #3
nikada nisam komunicirala s tom ženom, nikada jednu riječ progovorila, držim se po strani, s djecom sam u ok odnosima... ona je tada bila u nekoj depresiji, napala me da sam ja odgovorna za to što njena djeca nemaju obitelj iako se su se razišli prije nego što sam se ja pojavila... uglavnom ništa osobito...
jelena2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 11:19   #4
Što god da joj je rekla, ova je nije smjela fizički napasti
Ako imaš svjedoke ili medicinsku dokumetaciju podnesi privatnu tužbu protiv nje.
Reakcija supruga je, rekla bih, primjerena. A što je drugo on mogao nego se izvikati na nju Možda je eventualno mogao razgovarati s njom (umjesto vikanja) i reći joj da to što je napravila neprihvatljivo i da ako to ponovi da je slijedi tužba.
Ako djeca žive s njom naravno da on plaća alimentaciju za njih i njeno ponašanje nema veze sa uzdržavanjem djece. Ne može je kazniti tako da djeci ukine ili smanji alimentaciju.
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 11:24   #5
Da, jer ako nisi znala - alimentacija je lova za djecu, ne za ženu!!

Tebe izgleda ipak jebe to kaj toliko plaća alimentaciju. Posloži si onda da voli klince, a ne bivšu... možda ti tako lakše sjedne stvar!
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 11:27   #6
Po tebi, kako ju je trebao kazniti?

Rekla si da tvoj muž nije ništa napravio, a onda da je vikao na nju...
Možda po tebi, ta njegova reakcija nije tebi bila zadovoljavajuća, ali doista, šta je trebao napraviti? Zar se ti nisi branila? Ne kužim neke djelove...
Odalamit je kao ona tebe?
Uskratiti joj.... što?


Quote:
Djeca imaju dovoljno i to nije upitno, zašto ona koja je na to spremna treba živjeti jako dobro od novaca mog muža
Dali bi to trebala biti kazna? Uskratiti novac? On plaća alimentaciju za svoju djecu i mislim da je to fenomenalno!
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 11:28   #7
Ne razumijete, on joj daje puno više nego što treba djeci, uzdržava nju.. i to jako dobro.. živi bolje od mene, vozi bolje auto..itd. zar joj ne bi trebao ukinuti te privilegije (ne djeci nego njoj). Pravi nam scene, ugrožava nam brak ali me uz to sve s one ljudske strane boli što je on na neki način "nagrađuje" za sve što radi. Pa trebala bi biti zahvalna jer joj uz alimentaciju daje još i za njeno uzdržavanje... a ona još pravi gluposti?!
jelena2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 11:32   #8
Quote:
jelena2 kaže:
Ne razumijete, on joj daje puno više nego što treba djeci, uzdržava nju.. i to jako dobro.. živi bolje od mene, vozi bolje auto..itd. zar joj ne bi trebao ukinuti te privilegije (ne djeci nego njoj). Pravi nam scene, ugrožava nam brak ali me uz to sve s one ljudske strane boli što je on na neki način "nagrađuje" za sve što radi. Pa trebala bi biti zahvalna jer joj uz alimentaciju daje još i za njeno uzdržavanje... a ona još pravi gluposti?!
Ako je tako, jel moguće da on osjeća grižnju savjesti
Kako vam ugrožava brak?
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 11:32   #9
Quote:
Sopor kaže:
Da, jer ako nisi znala - alimentacija je lova za djecu, ne za ženu!!

Tebe izgleda ipak jebe to kaj toliko plaća alimentaciju. Posloži si onda da voli klince, a ne bivšu... možda ti tako lakše sjedne stvar!
nikada nisam rekla da treba djeci ukinuti.. nemojte krivo tumačiti... jel u alimentaciju spada i otplata novog skupog auta? to je isto za djecu? meni je to sve bilo ok dok mi nije počela zagorčavati život, sada smatram da nije u redu... to je to.. djeci uvijek ali njoj luksuz, mislim da nije zaslužila..
jelena2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 11:36   #10
Quote:
ema1 kaže:
Ako je tako, jel moguće da on osjeća grižnju savjesti
Kako vam ugrožava brak?
Osjeća grižnju savjesti, bar ja mislim da je to jedino logično objašnjenje, jer ne živi s djecom i jer oni nemaju obitelj...
ugrožava nam brak tako da stalno nešto izvodi, govori mu da nije dobar otac, on na to šuti pa se mi posvađamo...
jelena2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 11:36   #11
Koliko on plaća alimentaciju a koliko daje njoj
Da li su to odvojena davanja ili je to ipak samo alimentacija ?
Auto njoj služi i za prijevoz djece. Samohrana sam majka i znam koliko mi znači auto (koji sam si sama kupila) jer inače ne bih stizala obaviti sve poslije posla; nabavu namirnica, razvažanje po slobodnim aktivnostima, informacijama i roditeljskim sastancima, rođendanima i sl.
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 11:38   #12
sve skupa preko 15 tisuća kuna, sada vi meni recite jel to za djecu ili za nju?
jelena2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 11:40   #13
Ali nije to bitno, bitno je da on ima potrebu biti fer prema njoj a ona nas maltretita, dobro ako on to želi trpiti ali mislim da je dužan mene zaštititi od toga... sam priznaje da je jedini način smanjiti davanja jer se ona strašno pali na novac...
jelena2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 11:46   #14
Quote:
jelena2 kaže:
sve skupa preko 15 tisuća kuna, sada vi meni recite jel to za djecu ili za nju?
Moram priznati da je to stvarno dosta love
Jedino što možeš napraviti je da otvoreno porazgovaraš s njim i pokušaš mu objasniti da osjećaj krivnje neće riješiti novcem i da bi vama dobro došao dio tih novaca za nešto što je vama potrebno ili važno.
Ali u konačnici na njemu je krajnja odluka koliko i kako će on rasporediti svoje novce.
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 11:48   #15
Auuu... pa koliko taj čovjek zarađuje?? I di radi?? I ja bi...

Da ona se pali na lovu, a on na krivnju... i eto ti vaše dobitne kombinacije.

I ti njemu pomozi da se zaštiti od osjećaja krivnje (dovodite češće njegove klince k vama, potiči ga na češće druženje s njima...), pa će se automatski isključiti iz uloge donosioca love klincima (njoj) - a više donosioca Love - klincima.
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 11:52   #16
Klinci su jako često kod nas, stalno im kupujemo stvari, idu svugdje s nama.. i ne kužim taj njegov osjećaj krivnje...
jelena2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 11:54   #17
Stvarno velika lova... očito i on sam pokušava na taj način oprati neke stvari iz prošlosti, ali mislim da neće ništa postići osim što će vama biti sve teže.
Za djecu izdvajati svakako, a gospođa nek se zaposli.

Quote:
Ali u konačnici na njemu je krajnja odluka što i kako će on rasporediti svoje novce.
Složila bih se sa ovim, da je čovjek sam i da nema ženu... ali ovako, to su njihovi novci.
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 12:47   #18
Čuj, dobro da može tu količinu novaca izdvojiti... Je li to - mjesečno ili godišnje???
Što se djece tiče - živimo u materijalnom svijetu ali različiti su kriteriji oko toga "što im ne smije faliti"... Isto tako ako želi i nju uzdržavati - ok, nije ni to neki problem ako toliko zarađuje da si to može priuštiti a da ni vama ne fali.
Ali - neka pazi na "nadomjestak novcem ili poklonima" kod djece, a što se uzdržavanja tiče... hm! I od manje love se da lijepo živjeti bez da išta fali i njoj i djeci. Dakle potrebe za normalan život su jedno, a nečije "mušice" su drugo.
Slažem se da samohranoj majci treba auto. Ali opet je pitanje i - kakav auto? Ako se vozi u autu koji služi potrebi - ok, ali ako želi šminkeraj ... sorry! I Twingo je - auto, ne mora biti Mazda kabrio... to hoću reći.
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 13:02   #19
ona je direktno napala tebe,istina to je prva žena tvog muža,ali tebi nije ništa,kakav je njihov odnos to je njihova bila stvar dok nije napala direktno tebe.Tebe nije tvoja majka rodila da se neko na tebi iživljava,to su grijesi njegove prošlosti.Izdigni se iznad toga i uzmi svoj život i svoje djece u svoje ruke.Život je tako kratak,i moraš si ga tako urediti da TI uživaš,znam da me razumiješ što sam ti napisala.Sretno i hrabro!
 
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 13:04   #20
otvoreno mu reci kaj te smeta.
super je da se brine za klince, ali nije duzan se brinuti i za nju.
vi ste sad obitelj, a ona je BIVSA zena
15 000 ....jebate, na ovo nemam komentara
niska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:58.