Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2013., 08:38   #2981
Quote:
Emperor Julian kaže: Pogledaj post
mislim si, pa nisam valjda idiot išao fotkati s ekspozicijom preko 1/200? malo prosurfam i vidim da moj Canon EOS 3000N ima sinkronizaciju s blicem na maksimalno 1/90. iz nekog razloga Canon je to naštimao tako. da se ubiješ!
eto, drage kolege analogni fotografi, tko nije znao, nek ne ponovi moju pizdariju. prije fotkanja s blicem obavezno provjeriti koja je maksimalna brzina okidača vašeg fotića.
Fotići iz doba prije autofokusa obično svi imaju posebno označen sync-speed na kotaču za podešavanje brzine shuttera, ili imaju poseban X-sync mod, s takvima je bitno teže fulati tak neš.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 09:52   #2982
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Fotići iz doba prije autofokusa obično svi imaju posebno označen sync-speed na kotaču za podešavanje brzine shuttera, ili imaju poseban X-sync mod, s takvima je bitno teže fulati tak neš.
ma fora je u tome što ja uopće nisam ni išao tražiti koji je sync-speed već sam odokativno po uzoru na digitalca odredio da je to 1/200

da me sad pitaš zašto, ne bih znao dogovoriti
Emperor Julian is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 20:34   #2983
Evo, ako netko treba Zenita s dva objektiva...
http://www.njuskalo.hr/analogni-foto...-oglas-7717858
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 12:30   #2984
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Evo, ako netko treba Zenita s dva objektiva...
http://www.njuskalo.hr/analogni-foto...-oglas-7717858
Kolko vidim po slici, tamo su tri objektiva, ne dva.

Istina, Tair-11A je brutala od objektiva, za prste polizati, al cijena je wishful thinking, čista nada i želja.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 13:14   #2985
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Kolko vidim po slici, tamo su tri objektiva, ne dva.

Istina, Tair-11A je brutala od objektiva, za prste polizati, al cijena je wishful thinking, čista nada i želja.
Nekome je poletila dvojka u cijenu :-D
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 16:00   #2986
Quote:
Red Dwarf kaže: Pogledaj post
Nekome je poletila dvojka u cijenu :-D
Da je skupo je, ali pokusaj naci nesto bolje od navedenog Taira za manje love.
Nedavno su se spominjali kojekakvi monsterbokehi zbog 15-tak listica blende i zbog broja listica odmah ima naziv monster, dok sirotinjski Tair ima jedva 20 listica, jos k tome sastavljenih tak da ih koristis na preset nacin, a da o ostrini i iscrtavanju zamucene pozadine ne pricam.
Jedan od rijetkih objektiva koji su ostri do bola tamo gdje trebaju biti, ali isto tak soft bas tam gdje trebaju biti.
Da, taj objektiv radi izvanrednu pozadinu, nazivanu bokeh i kod zatvorene blende (npr 16 ili 22) dok se drugi dice i ponose ekstra bokehom na skroz otvorenom objektivu koji, zamisli iscrtava kruznicu dok je otvoren.
I sad jedno pitanje onima koji se hvale s prekrasnim bokehom pri otvorenoj blendi: koji objektiv kad je otvoren nema krug/kruznicu?
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 17:19   #2987
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Da je skupo je, ali pokusaj naci nesto bolje od navedenog Taira za manje love.
Nedavno su se spominjali kojekakvi monsterbokehi zbog 15-tak listica blende i zbog broja listica odmah ima naziv monster, dok sirotinjski Tair ima jedva 20 listica, jos k tome sastavljenih tak da ih koristis na preset nacin, a da o ostrini i iscrtavanju zamucene pozadine ne pricam.
Jedan od rijetkih objektiva koji su ostri do bola tamo gdje trebaju biti, ali isto tak soft bas tam gdje trebaju biti.
Da, taj objektiv radi izvanrednu pozadinu, nazivanu bokeh i kod zatvorene blende (npr 16 ili 22) dok se drugi dice i ponose ekstra bokehom na skroz otvorenom objektivu koji, zamisli iscrtava kruznicu dok je otvoren.
I sad jedno pitanje onima koji se hvale s prekrasnim bokehom pri otvorenoj blendi: koji objektiv kad je otvoren nema krug/kruznicu?
Dakle imadoh jednog u "izašao tek iz tvornice" stanju kojeg sam se riješio jer mi je malo zaškripilo s novčane strane. Ali već kad si se potrudio opisati mi objektiv i to silno izdrkavanje na 20listića blende (vjeruj mi nije to tako savršen krug kako ti u hvalospjevima govoriš) budem te uputio na jedan drugi objektiv te milimetraže, otvora blende i u m42 varijanti : Meyer Gorlitz Orestor 135 2.8

Isprobaj njega pa se slobodno javi s dojmovima
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 18:39   #2988
Isprobao sam oba, Orestora i Taira, i na kraju kupio Super-Multi-Coated Takumara 135/3.5.

Je, Tak ima samo šest lameli blende, al je relativno sitan, lagan, odličnog coatinga, oštar ko žilet, i još mi radi savršeno open-aperture metering.
To kaj ima lošiji bokeh, mogu pregrmiti, takiovak telce koristim uglavnom na f/8+.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 22:07   #2989
Da, taman bi bez dvojke bila cijena OK! Na žalost onih koji prodaju i radost onih koji kupuju, danas su takva vremena da se ta stara staklovina može nabaviti u bescjenje, samo ako se ima strpljenja... na buvljacima su cijene po komadu cca 50 kn. bez obzira na model...
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 22:08   #2990
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Da je skupo je, ali pokusaj naci nesto bolje od navedenog Taira za manje love.
Nedavno su se spominjali kojekakvi monsterbokehi zbog 15-tak listica blende i zbog broja listica odmah ima naziv monster, dok sirotinjski Tair ima jedva 20 listica, jos k tome sastavljenih tak da ih koristis na preset nacin, a da o ostrini i iscrtavanju zamucene pozadine ne pricam.
Jedan od rijetkih objektiva koji su ostri do bola tamo gdje trebaju biti, ali isto tak soft bas tam gdje trebaju biti.
Da, taj objektiv radi izvanrednu pozadinu, nazivanu bokeh i kod zatvorene blende (npr 16 ili 22) dok se drugi dice i ponose ekstra bokehom na skroz otvorenom objektivu koji, zamisli iscrtava kruznicu dok je otvoren.
I sad jedno pitanje onima koji se hvale s prekrasnim bokehom pri otvorenoj blendi: koji objektiv kad je otvoren nema krug/kruznicu?
Ja volim rusku optiku, ali nit' je sve u oštrini, nit' je sve u bokehu. Isto tako, velik broj lameli blende nije garancija dobrog bokeha - što god to 'dobar bokeh' značilo.
__________________
vedranfalica.com
ermallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 23:26   #2991
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Da je skupo je, ali pokusaj naci nesto bolje od navedenog Taira za manje love.
Nedavno su se spominjali kojekakvi monsterbokehi zbog 15-tak listica blende i zbog broja listica odmah ima naziv monster....


Quote:
Red Dwarf kaže: Pogledaj post
... i to silno izdrkavanje na 20listića blende (vjeruj mi nije to tako savršen krug kako ti u hvalospjevima govoriš) budem te uputio na jedan drugi objektiv te milimetraže, otvora blende i u m42 varijanti : Meyer Gorlitz Orestor 135 2.8

Isprobaj njega pa se slobodno javi s dojmovima
Treba citati sve i po mogucnosti s razumijevanjem.
Inace nije lijepo poslove koje obavljas doma unositi na forum.
Takodjer jos jednom procitaj, ali polagano pa mozda primjetis da o savrsenom krugu piskaras samo ti.
Da, za MGO sam procital da je dobar objektiv i ako kojim slucajem naidjem na njega sigurno ne budem propustil opaliti koju slikicu, kaj sam i napravil sa svakim objektivom koji mi je prosao kroz ruke, jer mi nesto govori da objektivi i sluze za to.

Quote:
ermallion kaže: Pogledaj post
Ja volim rusku optiku, ali nit' je sve u oštrini, nit' je sve u bokehu. Isto tako, velik broj lameli blende nije garancija dobrog bokeha - što god to 'dobar bokeh' značilo.
Naravno da nije sve u ostrini koja je u nekim slucajevima uvjetno receno nepozeljna. Bokeh je iskljucivo subjektivan dojam i naravno da ne ovisi samo o listicima, mada oni pomazu u dobivanju necega kaj je poznato ko dobar bokeh.
Takodjer se slazem da su cijene manualaca i opcenito objektiva u zadnje vrijeme prenapuhane, ali povod pisanju uz "nedavno" je i bila dvojka viska.
Kad se procacka po ebay svasta se pronadje, tako i da je u zadnje vrijeme najjeftiniji 119,99 USD + 25shipping, a to nije 500 kn
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 12:37   #2992
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Kad se procacka po ebay svasta se pronadje, tako i da je u zadnje vrijeme najjeftiniji 119,99 USD + 25shipping, a to nije 500 kn
eBay je poslovično skup, specijalizirani forumi su uvijek osjetno jeftiniji.

Al definitivno stoji, kolkogod Tair-11A bio dobar objektiv, 2500 kn je puno, puno previše.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 13:46   #2993
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Kolko vidim po slici, tamo su tri objektiva, ne dva.

Istina, Tair-11A je brutala od objektiva, za prste polizati, al cijena je wishful thinking, čista nada i želja.
Ali prodaje 2 Pitao mailom još dok je cijena bila 500
Cijena na E-bayu nije al pari Njuskalom, gdje se može prodati samo ako cijene spustiš za 30ak posto u odnosu na njega.

Zadnje uređivanje Volunteer : 04.04.2013. at 13:55.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 15:04   #2994
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Ali prodaje 2 Pitao mailom još dok je cijena bila 500
Ah, da, stvarno, prodaje samo dva.
Baš me zanima kaj će s trećim - onim Heliosom na tijelu.

Cijena je porasla iz očitog razloga - pokazala se potražnja, pa je u skladu s malom ponudom, cijena otišla gore.

Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Cijena na E-bayu nije al pari Njuskalom, gdje se može prodati samo ako cijene spustiš za 30ak posto u odnosu na njega.
Istina.
Ponuda-potražnja je zajebana stvar - kod nas je potražnja slaba, nema se love, tak da eBay može biti skup, to ne vrijedi niš ak nema tko kupiti po tim cijenama.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 22:11   #2995
Malo da budem offtopic, zvao sam nedavno lika da ga pitam koliko traži za neka dva bezvezna zoom m42 objektiva. Kad se javio u pozadini je svirala harmonika. Rekao mi je da mu pošaljem ponudu mailom. Pogledao sam i ostale njegove oglase - (ako traktor onda) Zetor 100.000 kuna i sl. Poslao sam ponudu - 200 kuna. Rekao mi je da si s tih 200 kuna kupim čokoladu i više nikad ne javim.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 21:48   #2996
Kupio sam mačka u vreći - plastičnjaka Canon EOS 500 sa 35-80, ne znajući radi li. Kupio sam baterije (CR123A) i fotić se uključi. No, pokazuje da su baterije prazne (kupio u Protisu Panasonicove), a kad stavim film, ne namota ga automatski (kako bi prema manualu trebao). Kad je film unutra, na bilo kojem modu pokazuje neku bc grešku, a kad nije onda samo kad stisnem shutter. Shutter ne okida, autofokus radi. Pokušao sam s dva različita filma, sad mi ostaje pokušati s dvoje različitih baterija, makar nekako sumnjam da ću uspjeti. Ima tko kakva iskustva?

Zadnje uređivanje Volunteer : 09.04.2013. at 21:55.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 00:29   #2997
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Ima tko kakva iskustva?
Da, losiji fotic nisi mogo uzet. Vec je steta kupit baterije za njega.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 09:28   #2998
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Da, losiji fotic nisi mogo uzet. Vec je steta kupit baterije za njega.

znam da je sranje, čisto me interesiralo hoće li mi se svidjeli autofokus na analogiji. nema veze, za 120 kn sam dobio njega, lijepu fototorbu i rolu fuji superie. a baterije uvijek dobro dođu
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 11:03   #2999
http://www.kickstarter.com/projects/...wide-45-camera

Aaaah

...još samo da si nabavim 90tku angulona prije nego im cijene porastu u nebesa...
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 21:15   #3000
Ima netko zorkia 4k sa jupiterom kojeg bi mijenja za nesto isto tako na film?
croreiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:24.