Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2007., 16:11   #201
dižem ovu temu samo da nešto dodam..... nakon bezuspješnog traženja rješenja za odvratno masnu t- zonu, jutros ja odlučila isprobat nešto novo...
prije nanošenja dnevne kreme i šminke stavila sam na facu malo aloe vera gela. (ja sam stavila onaj što bude u čupko pakteima za depilaciju-drugog nemam.)
evo, radila sam do 2, došla kući-t zona se još nije omastila...
pa evo, možda još nekome pomogne....
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 16:13   #202
gelovi suse kozu, tako da mi se to ne cini kao pametno svakodnevno rjesenje.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 16:17   #203
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
gelovi suse kozu, tako da mi se to ne cini kao pametno svakodnevno rjesenje.
pa čitala sam baš na toj vrećici i piše da je : namijenjen za masnu i aknastu kožu. normalizira rad lojnih žlijezda, uklanja višak masnoće, vraća koži vlagu,djeluje regenerirajuće i sprečava širenje upalnog procesa.

meni paše!
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 16:20   #204
Quote:
extremexx kaže: Pogledaj post
pa čitala sam baš na toj vrećici i piše da je : namijenjen za masnu i aknastu kožu. normalizira rad lojnih žlijezda, uklanja višak masnoće, vraća koži vlagu,djeluje regenerirajuće i sprečava širenje upalnog procesa.

meni paše!
taj je namijenjen za kozu tijela i isto se tako ne nanosi svaki dan nego nakon depilacije.

ok ako ti pase, ali nemoj se iznenaditi ako ti koza bude dehidrirana i jos uvijek masna.

mozda bolje da probas neku laganu kremu s aloe verom, mislim da ima od afrodite.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 16:29   #205
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
taj je namijenjen za kozu tijela i isto se tako ne nanosi svaki dan nego nakon depilacije.

ok ako ti pase, ali nemoj se iznenaditi ako ti koza bude dehidrirana i jos uvijek masna.

mozda bolje da probas neku laganu kremu s aloe verom, mislim da ima od afrodite.
za kožu tijela?? aknasta i masna koža po tijelu??? a ne licu??
kaže na vrećici da se kod jako aknaste (akne su na lice, jel?) i masne kože koristi i ujutro i navečer a manje aknaste samo navečer.
piše da se TAKOĐER može koristiti I za mazanje poslije depilacije kako bi se spriječila iritacija kože...


evo i sastav: aloe vera koncentrat, allantoin, hamamelis, propolis, carbopol.
nisam stručnjak (nek ovo još prokomentira i patientia) ali aloe vera, hamamelis i propolis mi se čine prilično dobri za kožu...
za ovo ostalo ne znam...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 16:45   #206
napisala si da je iz paketa za depilaciju.

ne radi se o sastavu, nego o tome da je to u formi gela.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 17:53   #207
Quote:
Ida Bauer kaže: Pogledaj post
odličan..al se brzo potroši...
Dobar je i L'oreal Cashmere Perfect-nije za suhu kožu

Ja ga imam mjesec i pol i nisam potrošila ni trećinu, a šminkam se svaki dan, nekada i dva puta ak osjećam da se moram umiti i otuširati, tak da mislim da će trajati jako dugo, što mi i odgovara!
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 17:56   #208
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
ok ako ti pase, ali nemoj se iznenaditi ako ti koza bude dehidrirana i jos uvijek masna.
Slažem se. Meni su uvijek u fazi prištića davali aloe veru da ih riješi i je da je djelovala, ali lice mi je dehidriralo, a svejedno se je sjajilo. Prošle su godine dok sam to riješila i sad je više nikada ne bih koristila za svakodnevnu njegu; namažem se tu i tamo, ak izgorim na suncu jer fino hladi, ali za svaki dan... No way!
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 15:21   #209
Ja nemam masnu nego normalnu/mješovitu i normateint mi ništa ne matira! Sjajim se više nego sa Maxfactorom!!
Nego, u Avonu ili Oriflameu, ne znam sad u kojem sam vidjela, imate matirajući puder bez boje...staviš njega da matira i onda preko njega svoj puder. Nisam probala jer nemam masnu kožu ali eto...
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 15:28   #210
Avon ima, u Pure Pore-fection kolekciji, matirajuci bezbojni puder u kamenu. Samo mislim da se on nanosi kao zadnji sloj i po potrebi tijekom dana.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 15:47   #211
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Avon ima, u Pure Pore-fection kolekciji, matirajuci bezbojni puder u kamenu. Samo mislim da se on nanosi kao zadnji sloj i po potrebi tijekom dana.
Može biti, ima logike! Nisam obraćala puno pažnju pročitati o njemu, samo sam se sjetila da sam ga uočila.
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 16:02   #212
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
evo i sastav: aloe vera koncentrat, allantoin, hamamelis, propolis, carbopol.
nisam stručnjak (nek ovo još prokomentira i patientia) ali aloe vera, hamamelis i propolis mi se čine prilično dobri za kožu...
za ovo ostalo ne znam...
Aloe vera sprecava iritacije, allantoin takodjer, a hamamelis ih moze uzrokovati zbog adstringentnog djelovanja (zbog kojeg se i nalazi u raznim proizvodima za poslije brijanja). Propolis djeluje protuupalno i antibakterijski. Carbopol je zgusnjivac. Taj gel vjerojatno bas i nece pomoci kozi kojoj je potrebna hidratacija (jer niti ima humektante, niti ima sastojke koji stvaraju film na kozi i sprecavaju gubitak vlage), ali kozi koja moze bez kreme trebao bi biti ok.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 22:12   #213
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Aloe vera sprecava iritacije, allantoin takodjer, a hamamelis ih moze uzrokovati zbog adstringentnog djelovanja (zbog kojeg se i nalazi u raznim proizvodima za poslije brijanja). Propolis djeluje protuupalno i antibakterijski. Carbopol je zgusnjivac. Taj gel vjerojatno bas i nece pomoci kozi kojoj je potrebna hidratacija (jer niti ima humektante, niti ima sastojke koji stvaraju film na kozi i sprecavaju gubitak vlage), ali kozi koja moze bez kreme trebao bi biti ok.
ja prvo stavim taj gel...a onda kad se to upije stavim svoje redovne kremice...i onda puder i ostalu šminku.
evo već 2-3 dana to furam i dobro mi je. ako mi i dehidrira kožu-to nadoknadim tako što poslije gela stavim svoju dnevnu kremu.

al mene oduševljava upravo to što mi se lice više ne sjaji i automatski mi puder bolje stoji i drži se, pa je cjelokupni izgled....naravno- bolji!!
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 22:24   #214
Quote:
mouse kaže: Pogledaj post
Ja nemam masnu nego normalnu/mješovitu i normateint mi ništa ne matira! Sjajim se više nego sa Maxfactorom!!
Nego, u Avonu ili Oriflameu, ne znam sad u kojem sam vidjela, imate matirajući puder bez boje...staviš njega da matira i onda preko njega svoj puder. Nisam probala jer nemam masnu kožu ali eto...

E i ja sam bila ko komad speka sa normateintom! uzas nikada u zivotu mi nij ebilo lice tako masno a inace imam mjesovitu kozu. Morala sam jednom nedeljno stavljati glinu da izvuce maslo iz mog lica posle tog pudera
To bezbojno mislim da je Avon neka podloga, jel da?
Inace Avon ima jako dobar matirajuci puder. ja ne volim Avon ali onja je stvarno dobar, ja uzela od seke par puta i zadivila se.
Mislim da se zove perfect match matte ili tako nesto?
Puder je zbilja extra dobar, nimalo se ne sjajim i nisma morala stavljati posle njega skrob. ( sad cete vi pitati sta je skrob, ali necu vam reci )
__________________
S budalama se ne vrijedi raspravljati. Prvo te spuste na svoj nivo a onda te dotuku sa iskustvom!
jagodica-bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 11:26   #215
Cure jeste probale ArtDecove papiriće za tufkanje i skidanje ulja s t-zone? Meni je to super otkriće! Ono, staviš puder klasika, a kad se pojavi masnoća, papirić upije višak pudera i masnoće i popravi nastale rupe. Može se koristiti i za kapke kad se razmulja sjenilo.

http://www.artdeco.de/index.php?id=67&L=1
Osobno mi je njihova kozmetika jako dobra, a posebno njihovi camuflage kremice tj. korektori. Dok sam radila make up za neka snimanja, djevojkama sam cijelo lice znala prekriti camuflageom umjesto pudera i često su išle doma s njim na licu, nisu ga htjele skidati. Kasnije su mi neke govorile kako su si kupile camuflage jer im je super držao cijeli dan kad sam im ga stavila. Kod njega je bitno nanjeti hidratantnu kremu prije i vlažnom spužvicom za tekući puder kružnim pokretima nanositi na facu.

http://www.artdeco.de/index.php?id=84&L=1
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 21:10   #216
Ima ove papirice i Bourjois ali nisam probala
__________________
S budalama se ne vrijedi raspravljati. Prvo te spuste na svoj nivo a onda te dotuku sa iskustvom!
jagodica-bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 19:21   #217
moja preporuka - SHISEIDO COMPACT FOUNDATION (FOND DE TEINT COMPACT) - puder u kamenu koji mozeš nanjeti mokrom spužvicom da bude kao tekući, dobije jako lijepi mat film. možeš zaboraviti na puder u prahu! savrseno prekriva, a isprobano moze izdržati i najdulje ljetne noći!
kod mene nakon njega t-zone više ne postoji...
jedini problem bi mogla biti cijena... cca 300kn. ali kad ga kupiš, imaš pakiranje jako dugo, a onda možeš kupovati samo refill.
LipaBezDuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 20:53   #218
Quote:
LipaBezDuse kaže: Pogledaj post
moja preporuka - SHISEIDO COMPACT FOUNDATION (FOND DE TEINT COMPACT) - puder u kamenu koji mozeš nanjeti mokrom spužvicom da bude kao tekući, dobije jako lijepi mat film. možeš zaboraviti na puder u prahu! savrseno prekriva, a isprobano moze izdržati i najdulje ljetne noći!
kod mene nakon njega t-zone više ne postoji...
jedini problem bi mogla biti cijena... cca 300kn. ali kad ga kupiš, imaš pakiranje jako dugo, a onda možeš kupovati samo refill.
ne kužim...refil??? kako?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 12:48   #219
pitanje:
dosta se hvali Clinique Stay Matte Sheer Pressed Powder (Oil-Free). može mi netko napisati koliko košta? hvala
__________________
idem malo vidjet šta ima na forumu
~Jesen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 14:30   #220
oko 350 kn ali nisam sigurna, iako i ja ga pohvalila samo sta kod tih pressed powder mislim da se stvarno moze nac jeftinijih jednako dobrih varijanti dok je npr kod tekucih i toniranih krema malo teze
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:46.