Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2011., 23:10   #81
operil jei meni rekao vet ali onaj za bebe
iako ja to ne bih radila...

fiziološka je sasvim ok, a aqua maris bacanje love obzirom da je polalitre fiziološke 12 kuna a sastav isti
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 11:32   #82
Najbolje fiziološka ili aqua maris,ali ne razumijem posve,znači njemu curi ili mu je zaštopan nos?
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 12:22   #83
Quote:
anabrkic kaže: Pogledaj post
dali netko zna kako psu pročistiti nos,nonstop mu curi nos od terapije koji nam je dao vet.pa nam ga je jadnog žao što nemože disati kroz nos, i nemože namirisati hranu pa ni ne jede. šta da radimo!
Inhalirajte ga. Zakuhaj veliki lonac vode, u apoteci kupi eukaliptusovo ulje i skupa sa psom, loncem i uljem sjedni u kupaonicu. Ako možeš prije toga kupaonicu dobro zapariti, tim bolje.
Posjedni ga ispred lonca, u vodu ukapaj malo eukaliptusovog ulja i neka udiše paru. Pričaj mu, zabavljaj ga i mazi da bude miran i dobar, možeš u vodi ubaciti nekakvu lopticu ili nešto tako da drži glavu iznad lonca i gleda u tu lopticu, odnosno udiše pare. Kako ulje hlapi, tako dodavaj kap po kap samo pazi da ne pretjeraš. Što duže se budete inhalirali, tim bolje.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 14:09   #84
Quote:
anabrkic kaže: Pogledaj post
dali netko zna kako psu pročistiti nos,nonstop mu curi nos od terapije koji nam je dao vet.pa nam ga je jadnog žao što nemože disati kroz nos, i nemože namirisati hranu pa ni ne jede. šta da radimo!
propolis za bebe bez alkohola (pitat za savjet veta koliko smije uzet) za oralnu upotrebu pa tek toliko da mu se i imunitet bori sa tim ili cak vitaminski pripravci uvijek dobro rade iznutra.

Oprez sa etericnim uljima,ono sto je dobro za nas netreba biti da je dobro i za njih,o tome treba voditi takodjer racuna
space_xd is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 14:25   #85
ja ne bih koristila eukaliptus preintenzivan je a pseći nos i osjet mirisa su daleko daleko jači nego naši
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 16:24   #86
Poanta i je da se ne stavi previše ulja, par kapi. A što se sigurnosti tiče, to je inhalacija koju mi je veterinar preporučio. A moj veterinar zna znanje.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 16:28   #87
možda, sve je moguće...samo..ja kući u dnevnom boravku palim uljnu lampu sa mentom i eukaliptusom cijelu zimu, i znam da mom psu ne odgovara biti u toj prostoriji..
pa se pitam zašto...
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 16:30   #88
Zato jer nije isto udiše li pas sa zdravim nosom i sluznicom ili su mu isti prepuni gnoja i sluzi koje treba izbaciti inhalacijom.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 01:55   #89
Ak je u pitanju zarazni kasalj tesko bude bez antibiotika prosao. I slazem se sa space bebi propolis cuda radi u takvim slucajevima.
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 13:22   #90
propolis je super
kao i neki sirup, što se rijetko koji vet sjeti savjetovati
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 13:36   #91
Nije samo vet, nisu ni liječnici opće prakse bolji
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 17:21   #92
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
propolis je super
kao i neki sirup, što se rijetko koji vet sjeti savjetovati
U pravu si 1000%,da ga prodaju kod sebe u ambulanti,onda bi ga se sjetili,ne brini
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 20:14   #93
nisam čitala sve postove, al samo bih htjela upozorit da kod starijih pasa kašalj može biti rezultat lošeg rada srca kao i edema na plućima, naime moj je imao oboje od čega je i uginuo.. tako da ako imate starijeg psa kod kašlja prvo srce pogledajte.
belatrix112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 09:17   #94
Kašalj čopora

Evo opet epidemije, pa dižem temu.

Moja curica je nagrabusila od kašlja čopora i baš ju je teško pogodilo. Jučer se javilo i odmah smo išli vetu. Dobila je vitamine i antibiotike, a danas ćemo ići opet, pa vidjeti za neki sirup protiv kašlja.
Inače, imam dva psa, pa se sad bojim da će i drugi pokupit, a on je već u godinicama.

Ne znam koliko je to povezano, no kad ovako zahladi, pa idemo ujutro ravno iz toplog kreveta van u šetnju, uvijek mi kujica djeluje kao da joj je hladno i drhturi (ona je kratkodlaka, a drugi pas dugodlaki - on ne izgleda kao da mu je zima). Moje mišljenje o vestama i kaputićima je još podijeljeno. Razmatram već par godina da joj kupim neku vesticu, no bojim se da joj ne bi dodatno pao imunitet zbog pretjeranog tetošenja. A, da budem iskrena, nisam do sad uspjela nać njezinu veličinu, prilično je telence. Kakva su vaša iskustva s vestama? Je li bolje da se čeliči na hladnoći ili da ima vesticu kad ide u šetnju?
__________________
All that we see or seem is but a dream within a dream.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 12:08   #95
Ako se zbilja tresse od hladnoće kupi joj nešto..iako još i niej prava hladnoća a samo trešenje je efikasno jer zagrijava..saad kad je kašalj i tako morate ići kratko i bez trčanja..za početak joj pokušaj prekrojiti neku ljudsku obleku..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 13:19   #96
ako se trese uzmi kaput
ja imam mogućnost staviti ga u hodnik u kojem je hladnije (nije grijan, a opet je zatvoren) tako da to prakticiram prije svake šetnje barem 5 min bude tamo, već se naviknuo
za kašalj je stvarno najbitnije mirovanje, i propolis je dobar, blaže oblike sam znala riješiti i samo s njim
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 13:56   #97
moja ne kašlje, ali dignuta je ova tema pa me podsjetilo da pitam tu
moja povremeno "lovi zrak" odnosno zvuči kao da se guti, ne može doći do zraka i kad ju stavim ruku na grlo imam osjećaj kao da ima nešto u grlu i zrak "lovi" kroz nos.
Prvi puta joj se to dogodilo pred jedno dvije godine u svakodnevnoj šetnji, pa onda nakon nekoliko mjeseci - tada je bila kuma sa mnom a njoj je za njezinu pesicu vet za to rekao da je to bronhitis , a mojoj se to dogodilo još jedno tri, četiri puta. Nema neke povezanosti od jednog do drugog slučaja da bi znala što ju iritira - prvi puta sam mislila da je nešto progutala pa da je to.
Zadnje joj se dogodilo kada smo u nedjelju išli na trekking na Sljeme , mogla bi reći da je to možda od napora, ali predzadnji put joj se to dogodilo kada smo išle na more, i kada smo nakon dva, dva i pol sata vožnje izašle van protegnuti noge - dakle nije bilo napora samo leškarenje
ima neko ideju, iskustvo...
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 14:03   #98
http://www.youtube.com/watch?v=U3L4v0W2_Sw

ovo? ako je guglaj o obrnutom kihnaju, ništa zabrinjavajuće
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 14:35   #99
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=U3L4v0W2_Sw

ovo? ako je guglaj o obrnutom kihnaju, ništa zabrinjavajuće
obrnuto kihanje????
za sada fala na odgovoru to bum pogledalal na večer, doma, jer tu ne mogu na YT i FB
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 14:52   #100
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
obrnuto kihanje????
za sada fala na odgovoru to bum pogledalal na večer, doma, jer tu ne mogu na YT i FB
Ništa strašno, dešava se...podigni joj glavu malo uvis kad se desi i lagano je gladi ispod vrata...od njuške prema dole...nema panike.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.