Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2003., 14:03   #1
Cijene vrtića

Koliko plaćate vrtić?
Mi u Osijeku za cjelodnevni boravak plaćamo 500 kn.
Do prošle vrtićke godine se cijena umanjivala za vrijeme bolesti djeteta uz liječničku ispričnicu ( a znalo je biti da mi nije išla u vrtić i po par tjedana, jednom čak i cijeli mjesec). Sada su to ukinuli. Kako je to dalje regulirano?
Ako dijete tijekom ljeta ne bi išlo 2 mj. u vrtić, onda bi platili za jedan mjesec 1/4 cijene, a za drugi ništa. I to je ukinuto. Sada se u tom slučaju plaća za jedan mjesec puna cijena (išlo-ne išlo), a za samo jedan se ne plaća.
Jedino sam čula da se cijena nešto umanjuje ako je dvoje ili više djece (braće, sestara) u vrtiću.
Lorelaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 14:54   #2
U Zagrebu plaćam 400kn mjesečno, s tim da mjesec kada djete ne ide u vrtić cijena je 160kn (ako stvarno ne ide, mislim da se "opraštaju" samo 3 dana).
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 15:48   #3
Meni nisu htjeli oprostit ni jedan dan ,morala sam platiti cijenu za cijeli mjesec
__________________
a šta da vam kažem
afro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 15:56   #4
U Čakovcu je vrtić u gradskom dječjem centru 10 satni boravak (drugi ni ne nude) 510 kn. Za izostanak oduzimaju sitnicu, a kroz ljeto moraš platiti bez obzira da li djete ide ili ne.
E sad, privatni vrtići su druga stvar. Cijena je nešto veća (jer Grad škrtari na sufinanciranju), ali obično oduzimaju više za opravdani nedolazak i za ljetne mjesece plaćaš nekih 60-tak kuna.
Moja mala (4,5 g) ide u privatni vrtić koji nudi i 6-satni program; 5 i 3-satnu igraonicu, te popodnevni program.
Ona konkretno ide u 3-satnu igraonicu (8.30-11.30) za što plaćam 300 kn mjesečno jer taj program nije sufinanciran.
Mali (15 mj) ne ide u jaslice jer mi je cca 680 kn definitivno preskupo. Ne znam točno cijenu jer se za dvoje i više djece dobivaju neki popusti.
Sečom da se možemo kombinirati pa nisam prisiljena da mi djeca budu u vrtiću od 7 do 3. Ne znam kako bi to izgledalo da nemam tu mogućnost.
poslid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2003., 10:43   #5
U Sisku se cijene vrtića određuju prema primanjima članova kućanstva. Za cjelodnevni boravak iznose 300 - 600 kn, poludnevni 200 - 500 kn.

Ako djete ne ide u vrtić više od 15 dana plaća polovicu za taj mjesec. Jedan mjesec godišnje se ne treba uopće platiti, najčešće jedan od ljetnih mjeseci.

Bolesno u cijeloj toj priči je to što je granica za najskuplju tarifu po meni niska. Tako ja plaćam za vrtić 600 kn, iako sam samohrana majka, zato što nas dvoje "po glavi" imamo više od 1800 kn?? Mislim nitko te ne pita koliko ti iznose režije, prevoz, koliko ti je potrebno za hranu, a da ne velim da nam moja plaća premašuje taj iznos tek za nekih 40-tak kuna
monique is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2003., 11:49   #6
a babysitter??

Ispricavam se, mozda malo iskacem iz teme, ali zanima me da li je isplativije financijski, uzeti babyisittera ili placati vrtic; i kakva su vasa iskustva, koliko kod nas roditelji koriste usluge takvog nacinja cuvanja djece..? Vani je to jako cesto jer je vrtic vrlo skup, pogotovo ako se placa po danu, pa je puno isplativije imati curu koja ce vam cuvati djecu..
paolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2003., 12:37   #7
Moja sestra plaća ženi za čuvanje djeteta (od 6mj do 1. godine) 2500kn. (Zagreb). Za moj pojam jako puno.(Žena ne obavlja nikakve kućanske poslove).
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2003., 15:34   #8
Neznam da li je to puno koliko vi placate,da li znate koliko kosta u Rijeci?

Mi planiramo mozda ici doma pa neznam sto bi bilo isplatnije staviti dijete u vrtic ili cuvati ga doma i jos necije dijete.Ionako imam iskustvo radila sam u skolama,vrticima,imam diplomu za pedagoga,pricam Njemacki i Engleski pa neznam sto bi valjalo?

Ovo je mozda malo mimo teme,ali htijela bi da znam da li se traze babysitteri dole ili pedagozi da rade u vrticu, mislim na ljude kao sto sam np. evo ja?

 
Odgovori s citatom
Old 29.09.2003., 15:44   #9
Privatno cuvanje obicno ima slicnu cijenu kao i vrtici, pa predpostavljam da je to mjesecno za cjelodnevni boravak (full time) oko 500-600kn.
Sinok is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2003., 17:57   #10
Quote:
sanny kaže:
,imam diplomu za pedagoga,
U Zadru pedagozi trebaju čekati otprilike 10-15 godina da se zaposle u struci nakon faksa. Odgajateljice u vrtiću isto tako.
Previše ih je a posla nema.
A da otvoriš privatni vrtić?
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2003., 12:04   #11
Konkretno u Splitu, djećji vrtić Princeza ( privatni) 10-o satni program 690 ćuna, ali pazi sada šeme u ugovoru, a to je da plaćaš pola cijene, ako ti je dijete bilo bolesno ( izostalo), 30 dana ali od 1 do 1 slijedećeg mjeseca ( gle qrca na bicikli).Kad je ljeto, plačaš punu cijenu.
To je bio jedan od skupljih.
Društveni, po mom skromnom mišljenju, ćak su i bolji od većine privatnih, dođu oko 450 kuna ( 10 sati), i ono šta mi je jako slatko, nemaju strogo svakog petka "oslić ala bakalar s blitvom"
EncOre is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2003., 14:44   #12
Mislila sam da su cijene drugdje niže, ali, kako vidim , tu su negdje.
Zapravo, mi plaćamo 600 kn (100 kn više od redovne cijene zbog dvojezičnog vrtića).
Lorelaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2003., 14:44   #13
Ajme pa to je za poluditi.Neznam koliko kosta registriranje novog biznisa?

Ko zna sto ce biti htijela bi to raditi samo neznam kakav je dole rule za cuvanje dijece mislim na to koliko dijece (koji godina) naprema jednom odgajatelju?

I sto ljudi vise prihvacaju babysittera ili vrtice?
 
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 09:28   #14
Koliko placate vrtic

U Bjelovaru se povecava cijena vrtica za 15%. Tako da se sada za dijete u cijoj je obitelji prosjek primanja po clanu obitelji veci od 2000.00 kn placa 746.00 kn. Radi se o gradskom vrticu.
Kakvo je stanje kod vas?
__________________
mikki
mikki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 10:24   #15
U Gradu je 550 kuna po djetetu bez obzira na imovinski cenzus. Pokušaj uvođenja imovinskog cenzusa neslavno je propao zahvaljujući velikom i složnom negodovanju svekolikog puka.
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 11:22   #16
500kn i nadam se da se neće povećati do sedmog mjeseca
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 11:31   #17
400 kn gradski vrtići u Zagrebu
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 11:53   #18
Znaci, Bjelovar vodi
__________________
mikki
mikki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 22:08   #19
Joj blago vama, tu nema gradskih vrtica
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 22:47   #20
Quote:
Rebecca Guay kaže:
400 kn gradski vrtići u Zagrebu
Ček - jel to 400 kn na dan/tjedan/mjesec? Zbunjena sam.
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:12.