Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2008., 04:44   #41
simptomi...
napaljonost i bol u jednom od jajnika
mhm.
sex u to vrijeme...? da.
bez zaštite...? da... prekinuti snošaj i nije neka najpouzdanija metoda.
želja za trudnoćom...? ne.ups? al nie da bi meni ili dečku bilo krivo da ostanem trudna, makar smo jako mladi(pogotovo ja khm.), pa eto...
vjerujem li u to da ta formula pali ako želiš zatrudnit...? da.
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 17:44   #42
meni simptomi ovulacije variraju 4-5 dana, tako da nikad ne znam na čemu sam, valjda to ide s godinama, a zanima me da li neko zna kakve pretrage treba obavljati za liječenje neplodnosti?
amelie41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 01:27   #43
kad sam zadnji put bila kod doktorice vidjela sam na njenim vratima da radi na planiranju obitelji, znaci u timu je koji radi s parovima koji ne mogu zaceti. ako te zanima javi se na PM za pojedinosti
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 11:04   #44
Već neko vrijeme primjetila sam da u vrijeme ovulacije imam povišenu tjelesnu temperaturu, negdje oko 37-37,2. Da li netko ima slične simptome i da li je to moguće da temperatura bude povišene u vrijeme ovulacije?
sanjuška67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 15:12   #45
Je, moguce je.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 13:33   #46
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
simptomi...
napaljonost i bol u jednom od jajnika
Istina
Bella007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 00:56   #47
Pročitala sam vaše postove i moram reći da ja gotovo nemam nikakve simptome, ništa me ne boli, a "plodna sluz" mi je u tragovima, postoji ali jako, jako malo. Trebam li se zabrinuti? Radila sam do sad samo klasične ginekološke preglede i papa testove i sve je bilo ok. Mora li plodna sluz biti obilna?
Megi Pegi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 17:19   #48
Ja imam sve te simptome, i vrlo lako osjetim u kojoj sam fazi ciklusa. S tim da probadanje u jajniku nije svaki mjesec, dok sluz i ostalo je.
Iako i kolicina sluzi varira, a nekad je jednostavno neces primjetiti.

I jos jedan simptom, osim seksualne zelje, koja u budnom stanju cesto ovisi i o zbivanjima i vanjskim faktorima, nepogresivi znak ovulacije mi je to da sanjam seks. Ali na nacin da mi se seks uvuce u totalno nepredvidivi scenario razlicitih snova. Prije sam znala nakon budjenja osjecati krivnju, onda sam shvatila da se ne trebam brinuti zbog konkretnog sadrzaja snova, vec to shvatiti kao prakticni menstrualni kalendar.

I taj moj individualni osjecaj se pokazao puno tocniji u praksi od onih kerefeka koje kupis, tipa papirici koji ti mjere kolicinu hormona u mokraci, ili povecalo kojim gledas strukturu sluzi i sl.

Osim toga, u plodne dane imam povecan optimizam, povecanu razinu energije i zelju za aktivnoscu (ako vec ne seksualnom, onda samo da je akcija, ples, izlazak, sport...). I cini mi se da, iako inace vrlo smireno vozim, u te dane imam malo zescu nogu na gasu - valjda zbog podignute razine testosterona u doba plodnih dana.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 18:53   #49
Pa imam skoro sve iste simpome kao i većina vas.
Ono probadanja u jajniku, sluz, seksualna želja...

I ja se super osjećam za vrime ovulacije, nekako sam najženstvenija u tom periodu, ono uživam šta sam žena, sebi sam tada najlipša i osjećam se nekako hm toplo
__________________
Negdje uz put ja sam te izgubila
ni jedan nema to sto sam u tebi ljubila
malaSplit87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 02:44   #50
probadanje obavezno i lagana bol u križima. libido uvijek jednake jačine
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 18:59   #51
Ja imam neredovite cikluse. Zadnji ciklus je trajao 30 dana pa su me poslije M već 9. DC jako boljeli jajnici i krenula je sluz. Bol se javlja ponovo 14., uz prozirnu sluz, 15. i 16. Danas je 16. DC i sluz je obilnija, ali nije više bijela. Boli me trbuh. Ne znam jel to sad tek priprema za ovulaciju ili je prošla ili zbog mioma.. Imam bolove zbog njih još otprije nego sam za njih saznala. Kako da sad razlikujem tu bol..I ta sluz zbunjuje. Čekam trakice da mi dođu..Naravno, bilo bi lijepo da u međuvremenu ostanem trudna, bili smo vrijedni.
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 10:59   #52
Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
Ja imam sve te simptome, i vrlo lako osjetim u kojoj sam fazi ciklusa. S tim da probadanje u jajniku nije svaki mjesec, dok sluz i ostalo je.
Iako i kolicina sluzi varira, a nekad je jednostavno neces primjetiti.

I jos jedan simptom, osim seksualne zelje, koja u budnom stanju cesto ovisi i o zbivanjima i vanjskim faktorima, nepogresivi znak ovulacije mi je to da sanjam seks. Ali na nacin da mi se seks uvuce u totalno nepredvidivi scenario razlicitih snova. Prije sam znala nakon budjenja osjecati krivnju, onda sam shvatila da se ne trebam brinuti zbog konkretnog sadrzaja snova, vec to shvatiti kao prakticni menstrualni kalendar.

I taj moj individualni osjecaj se pokazao puno tocniji u praksi od onih kerefeka koje kupis, tipa papirici koji ti mjere kolicinu hormona u mokraci, ili povecalo kojim gledas strukturu sluzi i sl.

Osim toga, u plodne dane imam povecan optimizam, povecanu razinu energije i zelju za aktivnoscu (ako vec ne seksualnom, onda samo da je akcija, ples, izlazak, sport...). I cini mi se da, iako inace vrlo smireno vozim, u te dane imam malo zescu nogu na gasu - valjda zbog podignute razine testosterona u doba plodnih dana.
Boldano, tako je i meni. Sanjam seks, čak se i uzbudim. Toliko da sam nekoliko puta postigla i orgazam u snu. Čak mi ni seksualna želja na javi nije tolika kao u snovima.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 17:53   #53
I ja točno kužim kada imam ovulaciju. Ne bi trebala imati problema sa zatrudnjivanjem jednog dana....
Vesela Kata is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 18:28   #54
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
napaljonost i bol u jednom od jajnika
a mene ta napaljenost uhvati na kraju menge, svaki put! jel je moguće da ovulacija dođe ranije, odmah iza menge. recimo, meni uglavnom zna biti da se onaj smećkasti iscjedak vrlo brzo pretvori u bjeličastu sluz.

i obavezno me jajnik boli i malo u leđima, a znaju se i prištići pojaviti.
alicecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 09:58   #55
Quote:
alicecat kaže: Pogledaj post
a mene ta napaljenost uhvati na kraju menge, svaki put! jel je moguće da ovulacija dođe ranije, odmah iza menge. recimo, meni uglavnom zna biti da se onaj smećkasti iscjedak vrlo brzo pretvori u bjeličastu sluz.

i obavezno me jajnik boli i malo u leđima, a znaju se i prištići pojaviti.
Tako je i meni. Napaljenost i želju za seksom najviše imam pri kraju menstruacije, čak 4 dan, iako mi sluz najviše bude 9 ili 10 dan. Te dane kada mi je sluz, znala sam i završiti na Hitnoj zbog bolova. Prije su bili jači, sad su donekle slabiji ali traju više dana. Skoro mi se spoje i sa PMS-om.
PMS zna biti posebni horor, spašena sam i sretna tek kad je dobijem.

Moja majka je s mnom i bratom ostala trudna odma iza menge, 6 dan. Tako je i većini žena koje poznajem.

Osobno mislim da se plodni dani razlikuju od žene do žene i da ne treba uvijek gledati "školske" primjere.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 12:36   #56
Quote:
Eshyy kaže: Pogledaj post
Tako je i meni. Napaljenost i želju za seksom najviše imam pri kraju menstruacije, čak 4 dan, iako mi sluz najviše bude 9 ili 10 dan. Te dane kada mi je sluz, znala sam i završiti na Hitnoj zbog bolova. Prije su bili jači, sad su donekle slabiji ali traju više dana. Skoro mi se spoje i sa PMS-om.
PMS zna biti posebni horor, spašena sam i sretna tek kad je dobijem.

Moja majka je s mnom i bratom ostala trudna odma iza menge, 6 dan. Tako je i većini žena koje poznajem.

Osobno mislim da se plodni dani razlikuju od žene do žene i da ne treba uvijek gledati "školske" primjere.
Ja također mislim da se razlikuju od žene do žene. Čak sam i sigurna da su moji plodni dani poslije menge, a ne u sredini...
alicecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 12:32   #57
Quote:
alicecat kaže: Pogledaj post
Ja također mislim da se razlikuju od žene do žene. Čak sam i sigurna da su moji plodni dani poslije menge, a ne u sredini...


naravno da je kod svake žene drugačije.... meni je potvrđeno (ginekolog) da mi je ovulacija 10 dan.

a simptomi su mi kao i kod večine žena koji ih imaju!
poisonivy3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 17:58   #58
POMAGAJ TE!!

Ja vidim da ste sve napaljene i da vam već sad treba jedan dobar keks ali netko je postavio pitanje na koje nisam nigdje pročitala odgovor a i samu me muči ista stvar pa me baš zanima odgovor. A pitanje je šta ako nema sluzi nikada jeli to i znak da nema ovulacije nikada? Osobno jedina sluz koju viđam na sebi već godinama je kad sam malo, tj puno na pa lje na, (da ne izgleda prosto) ali kad se obrišem papirom, pogotovo izvana kako je to ovdje spomenuto ne primječujem nikakvu sluz a pogotovo ne neku koja bi se rastezala 5 a kamoli 15 cm. Ali zato probadanje to je onako fakat ko da me pikaš nožem. Recimo da mi je u ovu nedjelju bio 14 dan a danas je ponedjeljak a mene još probada. MOŽDA GLUPO PITANJE ALI KOJI OD OVA DVA DAN JE NASTUPILA OVULACIJA, PRVI, DRUGI ILI?
POMOĆ, JA NEMAM BLAŽENI ISCJEDAK....
ADRIANAA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 01:08   #59
Ne moraš imati taj blaženi iscjedak i nije svakome isto. Netko uopće ne ide za tim, a ja osobno u svom životu nisam nikada za vrijeme ovulacije na papiru vidjela sluzavu sajlu od pitaj-Boga-koliko cm, a opet sam imala O, s manje sluzi, vrlo malo i li nikako (doduše imala sam ja i anovulatornih ciklusa budući da imam PCOS). Ne moraš ni osjetiti neke bolove, ni napaljenost. S druge strane, može ti ta sluz za vrijrme ovulacije biti doslovce jadna, jedva primjetna da ćeš je lako zamijenit za nešto drugo ili je nećeš uopće zamijetit. Može biti da je i anovulatorni ciklus, to se posebno odnosi na one koje nemaju redovite cikluse, imaju PCOS, endo i sl. Ovulacija ne traje 1 sat, traje satima i ne mora NUŽNO biti baš točno 14. dan, čim osvane dan. Bol (dok jajnik ovulira) može potrajati i duže. Računaj, prati ciklus i ovulaciju, mjeri bazalnu temperaturu pa ćeš i sama točno znati (barem sa većom sigurnošću) kad se dogodila ili kad bi se mogla dogoditi O.

Sve ovisi kakav ti je ciklus, jeli točan i koliko je točno dug, ali na ovo pitanje ti mogu odgovoriti samo ovi gore pokazatelji praćenja i mjerenja.
Dakle, ne brini se što nemaš klasične simptome ovulacije.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 14:49   #60
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Pitanje je više nego direktno..

Cure, da li vas oko ovulacije na mah prerežu jajnici? ili imate iscjedak koji upućuje i daje signal da je ovulacija tu ili dolazi?


Da li vi imate ikakvih simptoma oko dolaska ovulacije?
ooo daaa
prozirni iscjedak + bol u jajnicima
__________________
Sjedni, pet !
ćelavo_pile is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:42.