Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2010., 21:13   #1
Arrow Dobri uvjeti za psa...?

E ovako imam jedno pitanje, moji rođaci imaju nekog psa, mješanca labradora, srednje veličine...
I oni su nas pitali kao da li su njihovi uvjeti dobri za držanje tog psa. Oni ga stvarno vole i žele mu najbolje.
Pa evo, prosudite vi da li su ovo dobro uvjeti, želim čuti drugo mišljenje :
-preko noći je zavezan na tromeatrskom lancu, ima kućicu, vodu, hranu (ako ju nije pojeo popodne kada ga se hrani )
-od jutra do mraka je pušten u ograđenom dvorištu, cca 40 m2
-3 puta ga se vodi u šetnju, dnevno
-s njim se svaki dan vježba agility (nije da ide na natjecanja nego eto, za rekreaciju )
-hrani ga se normalno

Neznam više šta da kažem, al eto valjda je dovoljno ;-)
Zanima me Vaše mišljenje, jesu li to dobri uvjeti s obzirom na to da je preko noći na lancu?
__________________
...I have a dream of some to see...
XThunderAX is offline  
Old 22.02.2010., 21:17   #2
Pa ako ima neki poseban razlog (loša ograda i nema se novaca za novu, ograda ne postoji iz istog razloga i sl.) zašto je na lancu, onda su valjda dobri.
Smartie is offline  
Old 22.02.2010., 21:23   #3
Pa da, mislim, on uvijek nađe nekako izlaz kada mu je dosadno, a preko dana ga puštaju jer je stalno netko vani i djeca se igraju s njim itd.,itd.
a preko noći tko zna. Prije je bio i preko noći pušten, pobjego za nekom mačkom pa ga udario auto - zdjelica mu je bila slomljena na 3 mjesta
__________________
...I have a dream of some to see...
XThunderAX is offline  
Old 22.02.2010., 21:33   #4
Onda nek bude tako kako je. Nadam se da nije kratkodlaki i da je kćica dobro izolirana. Zakaj bar ne može biti u predvorju po noći?
Smartie is offline  
Old 22.02.2010., 22:26   #5
Ok je sve samo ja bi mu radije napravio boks i ovo kako ga hrane nije dobro. Odrasli pas se hrani 2 puta dnevno, ne ostavlja mu se hrana da jede kad hoće
Dado007 is offline  
Old 22.02.2010., 22:39   #6
Ja koliko vidim iz uvodnog posta pas nema pristup u kuću , i lanac... žao mi je ali po meni to nisu dobri uvjeti

Zadnje uređivanje Arvena : 22.02.2010. at 23:11.
Arvena is offline  
Old 22.02.2010., 22:45   #7
Quote:
Arvena kaže: Pogledaj post
Ja koliko vidim iz uvodnog posta pas nema pristup u kuću , i lanac... žao mi je ali po meni to nisu dobri uvjeti
Pas ni ne mora imat pristup kući...misliš da će on biti tužan ako nikad nije bio u kući...neće vjeruj mi. Psu je draže da ga se izvede u šetnju nego da se izležava u kući
Dado007 is offline  
Old 22.02.2010., 22:49   #8
Quote:
Dado007 kaže: Pogledaj post
Pas ni ne mora imat pristup kući...misliš da će on biti tužan ako nikad nije bio u kući...neće vjeruj mi. Psu je draže da ga se izvede u šetnju nego da se izležava u kući

To je tvoje mišljenje i stav - moj stav, iskustvo i mišljenje su suprotni.

Naravno da psi koji su u kući moraju biti izvedeni u minimalno 4 šetnje i veliku dnevnu šetnju od minimum sat i pol.
Arvena is offline  
Old 22.02.2010., 23:09   #9
Quote:
Arvena kaže: Pogledaj post
To je tvoje mišljenje i stav - moj stav, iskustvo i mišljenje su suprotni.

Naravno da psi koji su u kući moraju biti izvedeni u minimalno 4 šetnje i veliku dnevnu šetnju od minimum sat i pol.
Naravno...ali razmisli si logično, ako pas nije nikad bio u kući neće ni žaliti za tim. Životinjama je prirodno da su vani. E sad druga je stvar što je netko u stanu ili što netko baš hoće ljubimca u kući...ali da baš mora biti u kući to nije istina
Dado007 is offline  
Old 22.02.2010., 23:13   #10
Quote:
Arvena kaže: Pogledaj post
Ja koliko vidim iz uvodnog posta pas nema pristup u kuću , i lanac... (

Između pristupa u kuću i isključivog života u kući postoji velika razlika (ne samo lingvistička)
Arvena is offline  
Old 22.02.2010., 23:35   #11
OK ljudi, puno hvala na odgovorima
__________________
...I have a dream of some to see...
XThunderAX is offline  
Old 23.02.2010., 01:07   #12
A čuj, ja bi samo izbjegla lanac za preko noći i napravila boks, s lancem me uvijek strah da se ne zapetlja. inače, sve ok

Moj jazavčar jede isključivo navečer, jednom dnevno. zimi sve pojede odmah (kroz 10min) a ljeti dobija još kasnije i također sve pojede. Savjet koji sam dobila od jako puno uzgajivača je da jede jednom dnevno, ne više puta, ne 2 puta.
ChiliKimi is offline  
Old 23.02.2010., 08:24   #13
e da, to s boksom imate pravo
hvala
__________________
...I have a dream of some to see...
XThunderAX is offline  
Old 23.02.2010., 08:28   #14
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Onda nek bude tako kako je. Nadam se da nije kratkodlaki i da je kćica dobro izolirana. Zakaj bar ne može biti u predvorju po noći?
a eto, on jednostavno nije pas za njihovu kuću, u kući su mačke i to jednostavno nebi išlo...

i da, dugodlaki je i kućica mu je dobro izolirana
__________________
...I have a dream of some to see...
XThunderAX is offline  
Old 23.02.2010., 09:22   #15
Ne razumijem zašto je tako strašno držat psa na lancu.. naravno ako je dovoljno dugačak
Dečko i ja smo u kući i ona je s nama.. naravno često je i u dvorištu jer je ograđeno i ne može izać ali nikad nije vani preko noći već pajki s nama.. Ali mislim da bi ju trebala polako navikavat da bude sama preko noći jer ju na moru namjeravam držat u dvorištu i to na lancu jer bi mi se mogla izmigoljit kroz ogradu..
`bubica` is offline  
Old 23.02.2010., 09:31   #16
Quote:
Arvena kaže: Pogledaj post
Ja koliko vidim iz uvodnog posta pas nema pristup u kuću , i lanac... žao mi je ali po meni to nisu dobri uvjeti
Ma, ja bih rekla da su uvijeti OK. To je velik pas, otporan na hladnoću, a pristup u kuću nije esencijalan - pa nije pas evoluirao u dnevnom boravku!? Zezam se, moj haski mrzi kuću (osim ljeti, kad je unutra hladnije nego vani), a prema ovom što je napisano (3x šetnja plus agility) pas sigurno nije zapostavljen.

Ako je navikao na lanac i ako je lanac dosta dugačak, i to je OK. Jedino ipak dajem prednost boxu jer je na taj način pas zaštićen izvana, od dolaska neželjenih posjetitelja tipa dovljih životinja, glupe djece itd.
TurbulentFluid is offline  
Old 23.02.2010., 12:35   #17
Mislim da su uvijeti za psa dobri, kad bi išao u kuću bilo bi bolje ali pošto su mačke unutra onda mu je dobro i ovo.

Sa ovime da pas jede samo jednom dnevno mi se ne čini niti logično niti dobro za psa.
Uzmimo za primjer čovjeka, evo ja cu samog sebe, ako ne jedem od jutra pa do navečer u 19, onda navečer od gladi pojedem više nego što bi mi bilo dovoljno i odmah me nakon toga počne boliti želudac i ne osjećam se dobro, a vjerujem da je tako i kod pasa.
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Dini is offline  
Old 23.02.2010., 15:23   #18
call me what you want, al ja svog psa ne bih mogla staviti na lanac. kao da si sestru stavim na lanac. najozbiljnije, ne shvaćam kako to ljudi mogu, al 'ajde.
iako mi se dotični ljudi iz uvodnog posta čine prilično ozbiljni, čim se u startu brinu jesu li to dobri uvjeti, te kako ih poboljšati.
malikali is offline  
Old 25.02.2010., 13:45   #19
Svi postovi o tome koliko puta dnevno hraniti psa premjesteni ovdje gdje i spadaju.

Ovo zatvaram jer postoji veoma slicna tema za raspravu o lancu/boksu.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:17.