Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2014., 08:52   #401
Dakle, sad kad imaš legalnu građevinu možeš je priključiti na struju.ž

Zato trebaš prethodnu elektroenergestsku suglasnost. Za nju trebaš među ostalim i projekt. Sve ti to treba dati lokalni distributer(vjerojatno HEP-ODS).
Kad podneseš zahtjev vidjet ćeš što ćeš dalje.

Onako općenito pitanje, jesi li negdje u blizini sebe vidio dalekovod ili trafostanicu? Ukoliko nisi, znači da nema vodova do tebe, koje distributer treba sagraditi o svom trošku, tako da bi tu moglo biti problema?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 09:30   #402
Najbliža trafostanica je cca 3km udaljena (a i dalekovod)....s obzirom kakva su vremena,moglo bi biti problema
bombardix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 08:42   #403
To je dobro, 3 km nije tako daleko, znači da ipak ima nešto građeno. Puno gore bi bilo da nema ničeg, pa da ODS mora lupiti par km dalekovoda na srednjem naponu, pa onda trafostanicu na niskom, a to bu koštalo. Prema propisima, on tebe mora priključiti na niski napon, i nema pravo zahtijevati od tebe troškove za dalekovod i ts.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 21:08   #404
Je li HEP izdaje račune za svaki mjesec ili samo jedan svakih šest mjeseci? Naime, posljednji račun sam dobio u 11. mjesecu i na njemu je pisalo: "Izdavanje slijedećeg računa: 05.2014.".
Forumaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 07:18   #405
Za veliku većinu kupaca, radi se o akontacijskom sustavu u kojem se - prema Općim uvjetima - svakih 6 mjeseci očita brojilo i napravi obračun potrošnje. On rezultira računom (koji može iskazati dug ili preplatu), te - u principu - 6 akontacijskih uplatnica za idućih 6 mjeseci.

Kao što piše na računu, idući obračun slijedi u svibnju. Ako želite mjesečni obračun, možete sklopiti ugovor o samoočitanju pri čemu ste dužni očitati brojilo oko prvog u mjesecu i dostaviti to očitanje svojoj Elektri (internetom, telefonom, ...) i na temelju njega dobijete račun. Međutim, i nadalje Elektrini radnici imaju obavezu svaih 6 mjeseci očitati brojilo. Velika razlika u očitanim veličinama, nedostavljanje očitanja na vrijeme i sl. mogu dovesti do raskida ugovora na vašu štetu).
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 17:29   #406
elektricna energija

Poštovani neznam da li ovaj moj upit spada u vasu domenu ali ipak cu zatraziti savjet , nadam se da cete mu pomoci, hvala na bilo kakvom odgovoru,
Naime zivim u zgradi gdje nas ima 21 suvlasnik, , prosle godine smo uplatili hepu svatko od nas 7800 za nove prikljucke tj 21 plus 1 taj jedan je za stubiste zajednicka potrosnja, sada treba platiti zA RADOVE NA ELEKTROINSTALACIJI OD GLAVNOG ORMARICA ZGRADE DO NASIH STANOVA I APARTMANAN, Uperavitelj je navodno skupio tri ponude koje nismo dobili na uvid, poslao nam je ponudu najpovoljnijeg po njemu, premda sam mu i ja javila da imam povoljniju ponudu koju nije uzeo u obzir a to sam rekla i povjereniku stanara, ja se ne slazem sa njihovom ponudom jer je 550 kuna skuplja ,upraviteljeva ponuda je 3800 a ova koju sam ja nasla je 3250, Upravitelj je u dopisu naveo da radove mora izvesti jedan izvodac, licenciran za navedebne radove, i radovi moraju biti zaprimljeni od distributera, tako da nije moguce da svaki vlasnik tj suvlasnik izabere svoga izvodaca ili da sam izvodi navedene radove, dopis sam dobila u drugom mjesecu, na dobisu stoji datum 28.1. 2014, a na uplatnici stoji datum platiti do 25.1. 2014 tu je vec nemar, zanima me da li je upravitelj u pravu sto se tice jednog izvodaca ili po zakonu ja mogu odabrati sebi najpovoljnijega,hvala na odgovoru
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 08:53   #407
Sad, malo je poduža stvar.

Možeš ti sebi naći nekog jeftinijeg, ali može biti i problema. 500 kn ti nije neka razlika za koju bi se isplatilo muljati, pogodovati, ali mi taman izgleda kao "uzmi pare i bježi".
Dovoljna ti je bezvezna sitnica, npr. da nije ovlašten za tu vrstu radova, popravak te pizdarije će ti potrošiti više od tih 500 kn, i dodatno živce.

Kao što ti je predstavnik rekao, nakon završetka radova, doći će ti iz HEP-a i pregledati radove, tražiti ateste, ispitivanje i slično. Jedna od stvari koje traže je i potvrda tko je radio instalaciju. Jednostavnije je iskordinirati sve kad imaš jednog izvođača, nego da svaki suvlasnik ima svog. Zbog same izvedbe radova, nije dobro rješenje, niti ima logike da svaki izvođač radi za jedan stan.

Radite i instalaciju u stanu, ili samo razvod od brojila do stana?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 22:39   #408
razvod od brojila do stana i ovi sta su jeftiniji takoder su ovlasteni i rade u hepu
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 22:59   #409
Quote:
diana11 kaže: Pogledaj post
razvod od brojila do stana i ovi sta su jeftiniji takoder su ovlasteni i rade u hepu
Ako rade u HEP-u nisu ovlašteni nego su fušeri....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 23:06   #410
lakse ce se on dogovorit s 21 stanara nego ti

ali 500kn na 21 osobe... to su toliko sitne stvari sto neki prolaze... ma zaboravi.. nista ne mjenja situaciju. vazno je da se ide naprijed
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 23:19   #411
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ako rade u HEP-u nisu ovlašteni nego su fušeri....
Ukoliko imaju otvoren vlastiti obrt, te rade van radnoga vremena - nisu.
Werewolf44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 23:56   #412
Quote:
Werewolf44 kaže: Pogledaj post
Ukoliko imaju otvoren vlastiti obrt, te rade van radnoga vremena - nisu.
I dozvolu poslodavca da smiju raditi taj posao za drugo društvo
excaliboor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 20:36   #413
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ako rade u HEP-u nisu ovlašteni nego su fušeri....
o ne imaju obrt
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 20:36   #414
Quote:
Werewolf44 kaže: Pogledaj post
Ukoliko imaju otvoren vlastiti obrt, te rade van radnoga vremena - nisu.
da sve to imaju
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 20:38   #415
Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post
lakse ce se on dogovorit s 21 stanara nego ti

ali 500kn na 21 osobe... to su toliko sitne stvari sto neki prolaze... ma zaboravi.. nista ne mjenja situaciju. vazno je da se ide naprijed

pa stvar je u tome da svi stanari hoce povoljnijeg , cak nam nije dostavio ni tri ponude, nego je poslo u drugom mjesecu dopis sa uplatnicom koju je trebalo platiti oko 20. 1 hahaha
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 11:05   #416
Quote:
excaliboor kaže: Pogledaj post
I dozvolu poslodavca da smiju raditi taj posao za drugo društvo
Poslodavac nema pravo propisivati nekoj osobi, šta ona može ili hoće raditi u slobodno vrijeme. (Hoće li imati obrt, jesti, spavati ili igrati nogomet.)
Jedini problem u ovakvim situacijma je mogući sukob interesa.
Zato je vrlo važno pripaziti da takav obrt ima jasnu distancu od Hrvatske Elektroprivrede u pogledu radova na elektroinstalacija ili mogućih ucjena.
Werewolf44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 13:56   #417
Ne kužim što može smetati što oni rade u HEP-u?

Ako ne uzmeš njih izvan radnog vremena, ne mogu odbiti raditi za tebe u radno vrijeme, mogu ti eventualno komplicirati život, ali ih se lagano premosti, pa time opet samo štete sebi.

Jedini problem koji ja vidim je da zbrljaju radove, i izvrše ih tako da priključenje nije moguće, a oni ipak putem svojih veza to priključe.

Odnosno, ako netko drugi to napravi, i oni u svoje radno vrijeme dobiju nalog da to spoje i počnu vrdati i zajebavati, samo će naštetiti sebi u firmi, a ovo će opet biti priključeno.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 13:43   #418
zašto mi brojilo vrti dok nije upaljen ni štednjak niti peć za centralno?
dnevno skoro 1kw odvrti na prazno, jel moguće da peć troši tolko na održavanje onog malog plamena ?
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2014., 07:16   #419
Quote:
Werewolf44 kaže: Pogledaj post
Poslodavac nema pravo propisivati nekoj osobi, šta ona može ili hoće raditi u slobodno vrijeme. (Hoće li imati obrt, jesti, spavati ili igrati nogomet.)
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Ne kužim što može smetati što oni rade u HEP-u?

Zakon o radu, članak 93. stavak 1.
Quote:
"Radnik ne smije bez odobrenja poslodavca, za svoj ili tuđi račun, sklapati poslove iz djelatnosti koju obavlja poslodavac (zakonska zabrana natjecanja)."
excaliboor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 13:13   #420
Ukljucenje struje vode plina

Nemam vremena biti na komjuteru i traziti topic pa bih molio ako sam u krivom topicu da se ova tema prebaci.

Zanima me cijena ukljucenja struje vode i plina jer ce mi ocito sve iskljuciti pa da znam koliko novaca skupljati THX unaprijed
Psyh0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:44.