Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2010., 20:50   #1
Povrće na balkonu, u posudama ...

hellouu,

Evo ja napokon uselila u svoj stančić pa bi se sada počela bavit svime o čemu sam jednom sanjala...uključujući sadnju začina i sitnih poma u pitarima na balkonu. E sad sam bila u shoppingu na "vaze" u kojima ću ih sadit i sjemenke i to nije bilo teško odabrat, ali.... koju zemlju kupiti za takvu vrstu sadnje? U dućanu sam vidila samo zemlju za cviće? Da li ta zemlja isto odgovara za sadnju recimo onih malih poma ili treba kupiti neku posebnu? Bila bih pitala u dućanu ali je u Dalmaciji danas očito nebo odlučilo sić na zemlju tako da su zbog bure bili zatvoreni vanjski dijelovi sa sadnicama i zemljom..

Hvala unaprijed,
Bankarusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 22:51   #2
Postoji zemlja upravo za sijanje sjemena, ne znam točno kako se zove (a vreća je trenutno u šupi), a jedino čega se sjećam da je na njoj oznaka H. Dakle, neki naziv H
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 07:43   #3
Heelooo, i ja se spremam posijati te male pomidore Lani je sestra od dečka posijala svašta i cijelo ljeto su papali
Ako netko zna za područje Rijeke gdje da pogledam za sjeme - možda vrtni centar na Viškovu?
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 08:03   #4
Najbolje kada želite saditi na balkonu,znači male količine ,otiđite kupiti gotove flance ili na tržnicu ili u neki sentar.Mislim da je bolja solucija tržnica .Sjeme koje vi sijete nije pročišćeno i slabijeg je roda ,a flanci koje kupite gotove su iz sjemena za profesionalnu sadnju i uzgoj.Ako se odlučite za sijanje kupite laganu ,prozračnu zemlju da klice mogu izklijati i redovito orošavajte površinu da ne dobije koricu.Ako kupite paradajz flance tražite visoki,stavite u veliku teglu i stavite štap ili špagu koju okvačite za strop i pustite da se po tome penje i obavezno mičite zaporke između grana jer čete tim načinom udvostručiti rod.Ista stvar je sa paprikom.
mojca1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 08:24   #5
mojca, hvala ti na savjetima... Znam da bi sa flancima vjerojatno bilo lakše, ali ovo mi je prvi korak u mom povrtlarenju pa bi ih probala posijati, čisto iz gušta da vidim kako izbijaju stabljičice
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 09:26   #6
sijanje

Kupi strani supstrat,npr klasmanov i štenderov za povrče.Drže ga obično poljoprivredni dučani ili apoteke.Stavi ga u neku posudu i lagano zatiskaj rukom,navlaži zemlju prvi puta više ali ne da pliva jer će u protivnom istrunuti sjeme,na to posij sjeme i lagano prekri za zemljo i to ne nište tiskati .Gornji sloj zemlje nesmije ni slučajno biti debeo.Odozgora stalno špricom održavati vlagu da se ne stvori kora.PUNO USPJEHA:
mojca1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 13:23   #7
prvo da se zahvalim mojca na savjetima.
ja sam u međuvremenu kupila neku zemlju u Baumaxa a i otac mi je donija nešto svoje (On je inače u penziji i po cile dane nešto sadi po Kozjaku ) pa sam posadila za početak obične pome i jagode
U Kauflanda san kupila pitar sa već izraslim peršinom pa ga presadila u veći ...Tako da već imam svježeg kad mi treba...
Iako je naravno zanimljivije posadit sjeme pa čekat da izraste ...
Ali ovo je tek početak... namjeravam imat bar 10ak vrsta povrća/voća na balkonu... tipa papričice, maline, kumkvat, šumske jagode, rotkvice... ala gušta
Bankarusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 19:20   #8
želim ti puno uspjeha
mojca1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 16:04   #9
mojca1 vidim da imas dosta iskustva sa sadjenjem na balkonu, pa bi te zamolila za pomoc

Mozes li mi reci jesi li sadila rotkvicu, ako jesi u cega si je sadila i koliko je to otprilike bilo duboko?
Hvala
lina-ina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 18:21   #10
Evo mene opet.. stavit ću par sličica da vidite kako napreduju moje biljčice... (čim skužim kako )
imam dvije stabljike malih poma, jednu papričicu, velike i šumske jagode....te tikvicu
Bankarusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 18:40   #11
da probam..

Prilog 10860

ovo sam maksimalno smanjila sliku...neznam kako će izgledat... prvi put da stavljam sliku na forum .
ovo su šumske jagode prije tjedan, dva.neke smo već pojeli jer su se zacrvenile
Bankarusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 11:05   #12
Poštovani,svaka ta zemlja koju kupite će biti dobra za povrće,samo ga pravilno posejte.Još ako vam je "vrt" osunčan onda ste na velikom dobitku.
Preporučujem Vam da "posetite" ovrce.com ili poljoinfo.com gde će te naći puno informacija o gajenju povrća a i ljude koji su spremni da Vam pomognu.
Deda Lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 11:54   #13
Jedan frend je zasadio (posijao) lubenicu u žardinjeru na terasi!
I bogme je solidno uspjela, ali je bila mala (kao rukometna lopta)...al bila je slatka!
jaguar007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 13:46   #14

Ovo je druga tura mojih cherry pomidorića, prvi su krepali... Mislim da sam ih prerano prepikirala i nisu uspjeli
Ovi su posijani sredinom travnja (znači sad imaju nekih mjesec dana), nadam se da će biti plodova od njih jer mi šogorica kaže da njoj ove godine klijavost baš i nije bila dobra, na kraju je kupila flance na placu... A ja bi baš da ih usppijem natjerati do plodova



tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 20:18   #15
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post

Ovo je druga tura mojih cherry pomidorića, prvi su krepali... Mislim da sam ih prerano prepikirala i nisu uspjeli
Ovi su posijani sredinom travnja (znači sad imaju nekih mjesec dana), nadam se da će biti plodova od njih jer mi šogorica kaže da njoj ove godine klijavost baš i nije bila dobra, na kraju je kupila flance na placu... A ja bi baš da ih usppijem natjerati do plodova



samo naprijed, držim fige!
Bankarusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 20:16   #16
uh uh... nikako mi neide ovo uploadanje slikica...
baš mi je žaj...jer bi vam baš tila pokazat kako su mi procvale pomice, i jagode se već debelo crvene.. imam čak i jednu zelenu pomicu, paprike su isto procvale... cvit tikvice se već lagano suši... i sve to na mom malom balkončiću od niti 2 m2
Bankarusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 20:51   #17
Quote:
Bankarusha kaže: Pogledaj post
uh uh... nikako mi neide ovo uploadanje slikica...
baš mi je žaj...jer bi vam baš tila pokazat kako su mi procvale pomice, i jagode se već debelo crvene.. imam čak i jednu zelenu pomicu, paprike su isto procvale... cvit tikvice se već lagano suši... i sve to na mom malom balkončiću od niti 2 m2
Aaaaaaa, ljubomorna sam na tvoj balkonski rasadnik!!!
Na jednom drugom forumu sam pročitala - čini mi se da je pisalo da je period od sijanja do prvih plodova 100ak dana, tako da vjerujem da će i moji malci potjerati Nažalost, vrijeme je užasno pa ih još nisam iznijela van ali s prvim toplijim sunčanim danima, sele i moji na terasu

p.s. za slike ti ja koristim ovo:

http://tinypic.com/?t=postupload

Nakon uploada slike, samo kopiraš ovdje onaj IMG kod i eto nama sličice
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 11:48   #18
jagodice


da vidimo....
Bankarusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 11:49   #19
Quote:
Bankarusha kaže: Pogledaj post

da vidimo....
juuuuhuuu.... uspila san! Tartaruga...HVALA!
sad cu stavit još par slikica
Bankarusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 11:55   #20
evo sad jedna pomica u cvatu... ovo su vec stare slikice...
ali kad dodjem doma stavit cu one sa plodovima!
Bankarusha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:08.