Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2015., 16:14   #761
što se doza tiče, na p5p piše da trudnice ne bi trebale prekoračiti 75mg, znači ovih 50 je ok,
famozni folacin koji niš ne vrijedi a doktori ga prepisuju ko bombone ima 5 mg, 5000mcg folne kiseline :/ tako da je 800 ili 400 mcg methilfolata sasvim ok doza.
a b12 od 1000mcg je isto ok, jer u americi za mthfr prepisuju neevo koji sadrži cca 1 mg b12 i 1 mg b9 u aktivnim oblicima (uz još neke dodatke)
__________________
Yes, words are useless! Gobble-gobble-gobble-gobble-gobble.
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 19:27   #762
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
što se doza tiče, na p5p piše da trudnice ne bi trebale prekoračiti 75mg, znači ovih 50 je ok,
famozni folacin koji niš ne vrijedi a doktori ga prepisuju ko bombone ima 5 mg, 5000mcg folne kiseline :/ tako da je 800 ili 400 mcg methilfolata sasvim ok doza.
a b12 od 1000mcg je isto ok, jer u americi za mthfr prepisuju neevo koji sadrži cca 1 mg b12 i 1 mg b9 u aktivnim oblicima (uz još neke dodatke)
Jeste, pa onda pominju da imaju silne nuspojave pa uzimaju niacin kao bombone da bi ublažili nuspojave, pa tome svemu onda nema kraja....
A jesi ti osjetila ikakve čudne promjene? Što više čovjek istražuje, više pitanja mu se javlja, a doktori tome baš ne posvećuju puno pažnje i vremena, nažalost.
mr2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 11:02   #763
ja nisam imala nuspojave, meni je zbilja jako falilo b12, živnula sam od njega, a methilfolat nisam uzimala u prevelikim dozama, s tim da sam u nekom periodu uzimala i kombinaciju b vitamina koji ima i niacin.
u trudnoći sam nekako više uzimala ove pojedinačne vitamine. meni je bilo bitno prije trudnoće napuniti zalihe, jer je folat najbitniji onih prvih tjedana dok trudnoća nije još ni utvrđena.
i bila mi je bitna kombinacija b12, b9 i b6 zbog održavanja niske razine homocisteina.
vitamine treba prilagoditi pojedinačnoj situaciji. super je da znaš za moguće nuspojave i da ih niacin poništava gotovo trenutno, a isto i prestankom uzimanja vitamina nestaju nuspojave.
__________________
Yes, words are useless! Gobble-gobble-gobble-gobble-gobble.
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 14:55   #764
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
ja nisam imala nuspojave, meni je zbilja jako falilo b12, živnula sam od njega, a methilfolat nisam uzimala u prevelikim dozama, s tim da sam u nekom periodu uzimala i kombinaciju b vitamina koji ima i niacin.
u trudnoći sam nekako više uzimala ove pojedinačne vitamine. meni je bilo bitno prije trudnoće napuniti zalihe, jer je folat najbitniji onih prvih tjedana dok trudnoća nije još ni utvrđena.
i bila mi je bitna kombinacija b12, b9 i b6 zbog održavanja niske razine homocisteina.
vitamine treba prilagoditi pojedinačnoj situaciji. super je da znaš za moguće nuspojave i da ih niacin poništava gotovo trenutno, a isto i prestankom uzimanja vitamina nestaju nuspojave.
Ja nemam pojma da li mi fali nekog od ovih vitamina u organizmu, znam samo da imam te dvije mutacije. Protein C i protein S su mi u redu, a homocistein mi nisu tražili. Samo mi je antitrombin pri gornjoj granici. Na osnovu svega ovdje pročitanog, odlučila sam da naručim vitaminčiće da se malo pomognem (jer mi vjerovatno fali folne zbog MTHFR mutacije). Doktorica mi je samo dala da pijem aspirin i C vitamin, a kasnije heparin, i to je sve što sam od nje čula.
Ja bih za početak uzimala te neke minimalne doze, što bi reklo, preventivne. Hvala ti hooray, puno si mi pomogla
mr2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 11:24   #765
Question Folna kiselina

Pozdrav cure,
Ja sam trudna 5 sedmica,prva mi je trudnoca pa nista ne znam,dokt.mi je dala Gestalys dha, znaci to ke folna kiselina 400mcg i votamini iminerali.
Eh zanima ne sad da li ja smjem piti to sad?jer gdje god citam pise da se samo treba piti folna ?
Ovaj ima sve od vitamona c vitamina B ,betakarotena svasta po malo.Ima ih 30 ,svaki dan po jedna?
Ajkunic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 13:01   #766
Quote:
Ajkunic kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure,
Ja sam trudna 5 sedmica,prva mi je trudnoca pa nista ne znam,dokt.mi je dala Gestalys dha, znaci to ke folna kiselina 400mcg i votamini iminerali.
Eh zanima ne sad da li ja smjem piti to sad?jer gdje god citam pise da se samo treba piti folna ?
Ovaj ima sve od vitamona c vitamina B ,betakarotena svasta po malo.Ima ih 30 ,svaki dan po jedna?
Ja pijem samo folnu (Folacin 400 mg) od kad sam saznala da sam trudna (sad sam 12tt a pijem od 5tt) i uzimam dvije na dan.
Kad završim s tim, a imam za još par dana, počet ću piti Prenatal, on se pije od 12tt, tako mi je teta doktor rekla.
Od ostalog, uzimam Nativni propolis (pila sam ga i prije trudnoće) te Magnezij (svaki treći dan cca).
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 18:15   #767
Dokad se pije Prenatal?
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 12:21   #768
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Dokad se pije Prenatal?
ja ga pijem i za citavo vrijeme dojenja.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 12:03   #769
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ja ga pijem i za citavo vrijeme dojenja.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 17:54   #770
Meni treba preporuka s obzirom da mislim naručiti sa iHerb neke suplemente, s obzirom da sam MTHFR heterozigot i PAI-1 homozigot 4G, uzela bih:

Metafolin- al ne znam da li onaj od 400 ili 800?
Methylcobalamin- ako može preporuka koji?
p-5-p (b6)- također molim preporuku
bessie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 22:27   #771
Quote:
bessie kaže: Pogledaj post
Meni treba preporuka s obzirom da mislim naručiti sa iHerb neke suplemente, s obzirom da sam MTHFR heterozigot i PAI-1 homozigot 4G, uzela bih:

Metafolin- al ne znam da li onaj od 400 ili 800?
Methylcobalamin- ako može preporuka koji?
p-5-p (b6)- također molim preporuku
Mafolin slobodno od 800 mcg - http://www.iherb.com/Solgar-Folate-A...4&sr=null&ic=2
methylcobalamin /hyroxycobalamin odnosno b12 možeš početi s 500 mcg -imao je solgar od 500 mcg no sada ga ne vidim, ima ovaj od 1000 mcg - http://www.iherb.com/Solgar-Sublingu...2&sr=null&ic=1
ja sam uzimala ovaj jarrow od 1000 mcg, može se i prepoloviti tableta ako osjećaš da ti je možda previše ali ima i verzija od 500 mcg
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas...9&sr=null&ic=1
treća verzija je hydroxocobalamin u slučaju da ti ne odgovara methylcobalamin...http://www.iherb.com/Advanced-Orthom...5&sr=null&ic=1

p5p - http://www.iherb.com/Solgar-P-5-P-50...3&sr=null&ic=1 - trenutno je out of stock

kreni s methyilcobalamino postepeno pa onda dodaj ostale, po potrebi povećavaš dozu, vidjeti ćeš kako se osjećaš. Metilfolate uzimaj navečer prije spavanja a methyilcobalamin ujutro prije jela...p5p možes u sredini dana ili poslije doručka.

Ako ćeš se odlučiti za prenatale onda ti je frupy predložila dobre na trombofiliji...ja trenutno uzimam one od mega food-a i zadovoljna sam.

kod svakoga je uistinu individualno, nekome odgovara više nekome manje.
Sretno!
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 12:17   #772
Quote:
Lost_in_Wonderland kaže: Pogledaj post
Mafolin slobodno od 800 mcg - http://www.iherb.com/Solgar-Folate-A...4&sr=null&ic=2
methylcobalamin /hyroxycobalamin odnosno b12 možeš početi s 500 mcg -imao je solgar od 500 mcg no sada ga ne vidim, ima ovaj od 1000 mcg - http://www.iherb.com/Solgar-Sublingu...2&sr=null&ic=1
ja sam uzimala ovaj jarrow od 1000 mcg, može se i prepoloviti tableta ako osjećaš da ti je možda previše ali ima i verzija od 500 mcg
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas...9&sr=null&ic=1
treća verzija je hydroxocobalamin u slučaju da ti ne odgovara methylcobalamin...http://www.iherb.com/Advanced-Orthom...5&sr=null&ic=1

p5p - http://www.iherb.com/Solgar-P-5-P-50...3&sr=null&ic=1 - trenutno je out of stock

kreni s methyilcobalamino postepeno pa onda dodaj ostale, po potrebi povećavaš dozu, vidjeti ćeš kako se osjećaš. Metilfolate uzimaj navečer prije spavanja a methyilcobalamin ujutro prije jela...p5p možes u sredini dana ili poslije doručka.

Ako ćeš se odlučiti za prenatale onda ti je frupy predložila dobre na trombofiliji...ja trenutno uzimam one od mega food-a i zadovoljna sam.

kod svakoga je uistinu individualno, nekome odgovara više nekome manje.
Sretno!

Hvala ti puno
Naručeno
bessie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 21:24   #773
Quote:
bessie kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno
Naručeno
nema na čemu, držim fige da sve bude u redu!
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 11:00   #774
Na ovoj sam temi čitala ak se ne varam o vitaminima A-Z mama iz dm-a. Znam da je komentar bio da su imali malo folne tada. Pa evo za one koji ne znaju, 'popravili' su se, sada imaju 400mg folne, a pojačali su i B12 i još neke. Nemaju magnezij i omegu ali omegu se može dodati na kraju. Koštaju 19,99 i s obzirom na moju prehranu (iz domaćeg vrta) ja sam se ovaj put opredjelila za njih! Dali ih još netko pije i šta mislite o njima?
__________________
Malena 2010. Bubač 2013. ...treća srećica...2016.
All I need is my family smiling around the dinner, to be happy the next morning...

Zadnje uređivanje Ribicatt : 13.07.2015. at 11:14.
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 09:43   #775
Quote:
Ribicatt kaže: Pogledaj post
Na ovoj sam temi čitala ak se ne varam o vitaminima A-Z mama iz dm-a. Znam da je komentar bio da su imali malo folne tada. Pa evo za one koji ne znaju, 'popravili' su se, sada imaju 400mg folne, a pojačali su i B12 i još neke. Nemaju magnezij i omegu ali omegu se može dodati na kraju. Koštaju 19,99 i s obzirom na moju prehranu (iz domaćeg vrta) ja sam se ovaj put opredjelila za njih! Dali ih još netko pije i šta mislite o njima?
Ja ih pijem u dogovoru s ginekologicom nekoliko mjeseci prije trudnoće i sad sam samo nastavila. Odgovaraju mi.
Mabrouka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 09:56   #776
Quote:
Mabrouka kaže: Pogledaj post
Ja ih pijem u dogovoru s ginekologicom nekoliko mjeseci prije trudnoće i sad sam samo nastavila. Odgovaraju mi.
Razmišljala sam dali cijena igra ulogu s obzirom da u apotekama ispod 50kn ne možeš kupit ništa,ali onda mislim da to ipak piju svi vjerni kupci Dm-a u Europi i ne vidim razlog zašto nebi bile jeftinije s obzirom na tako široko tržište... Heh a dali kvalitetom odstupaju,to bi trebalo ispitati...
__________________
Malena 2010. Bubač 2013. ...treća srećica...2016.
All I need is my family smiling around the dinner, to be happy the next morning...
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 11:52   #777
Tako i ja pijem B-kompleks dm-ove marke, onaj u kojem među ostalim ima 600 mcg folne kis. (ima još neki u kojem je manje folne). Navodno su i ovi ostali B-vitamini dobri protiv mučnine, a i ne škodi mi malo za kosu i kožu. Vjerujem da su dobri, nema razloga zašto ne bi bili.
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 12:12   #778
Ionako farmaceuti ugl samo dobro zarađuju na imenu tipa Natural W i takvi. Vjerujem da ima i kvalitete,ali ipak to su 'samo' vitamini i još uvijek više vjerujem u dobru prehranu (zeleno-folna, borovnice/ribiz/kupina-željezo, srdelica-omega itd), vitamine smatram samo dopunom,pa mi se čini blesavo da toliko koštaju,a moraš ih kupiti najmanje svaka 3mj napr od naturala gdje ih je 90 za 135kn ak se ne varam, ovdje platiš 20kn 60 tableta. Fali omega i željezo,ali nadopunu željeza možeš dobit i na recept ja mislim,a omega je najvažnija zadnja 3mj i ima ga Centravit koji opet košta 50kn,a u Dm-u je u pola manje.
__________________
Malena 2010. Bubač 2013. ...treća srećica...2016.
All I need is my family smiling around the dinner, to be happy the next morning...
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 12:16   #779
Ugl da ne bude ,htjela sam reći da su ipak popravili ponudu,znači da brinu o kupcima,jer prije 3god je bilo samo 200mg folne u njima i koštale su 23kn (pa bi popila 2/dan,a sad je 400 što je ugl preporučena doza i dovoljna je 1/dan uz ostalo.
__________________
Malena 2010. Bubač 2013. ...treća srećica...2016.
All I need is my family smiling around the dinner, to be happy the next morning...
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 16:19   #780
drage žene znam da nije ovdje mjesto ovome no ne mogu pronaći pdf razmjene /prodaje vitamina

naime ,nije mi stigao paket s iherba već dugo i ostala sam bez folata odnosno methyilfolata...ako ima koja dobra duša s viškom folata od 800 mcg neka se slobodno javi
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.