Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2011., 16:38   #1001
Iđemo dalje.

LP!
MaturantSB is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 17:28   #1002
kakav je drugi kolokvij iz materijala 1...jel moramo znat sve dijagrame nacrtat il ce bit nacrtani,a mi moramo znat sta je sta...itd
denser92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 17:40   #1003
ti crtaš dijagrama
Moraš znati di koje krivulje idu, karakteristične temperature i udjele ugljika (u Fe-C dijagramu), u TTT isto one karakteristične temperature (A1, A3, Acm ak se dobro sjećam), Ms i Mf linije, faze koje se pojavljuju u pojedinim područjima... Uglavnom, tvoj dijagram na kolokviju mora izgledat onak kak je nacrtan u skripti

Jedini dijagram koji ne moraš znat je Smithov, ak se ne varam. Barem ja neznam nikog ko ga je dobil na kolokviju ili su ga pitali na usmenom da ga nacrta
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 19:01   #1004
ja bih se nadovezala na kolegu d.m.-a
najbitniji dio 2. dijela materijala 1 su vam ti dijagrami... i dobro naučite te dijagrame ( pogotovo Fec) jer će vam trebat kasnije a i na usmenom su to glavna pitanja. pogotovo kod prof. Franza. i ne samo naštrebetat napamet nego razumijet što se to tamo događa.
MsNarcissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 21:19   #1005
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Jedini dijagram koji ne moraš znat je Smithov, ak se ne varam. Barem ja neznam nikog ko ga je dobil na kolokviju ili su ga pitali na usmenom da ga nacrta
i smithov trebas znati, ak ne na pismenom onda na usmenom
prof. spanicek je cesto to pitala
__________________
No pain, no gain.
_ares_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 21:33   #1006
mi imamo franza sad posto je prof.spanicek otisla u mirovinu il sto god..i franz je scary tip xD smithovog se ne sjecam ni da smo radili...i je ACM dakle FeC je glavni..al ovi TTT =(
denser92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 22:05   #1007
Na kolokvija bude samo metastabilna ili i stabilna kristalizacija
tssp04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 22:15   #1008
i TTT isto.
meni je franz isto bio scaryyy, a kad sam bila na usmenom kod njega bio je predivan. dobar jedan profesor
MsNarcissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 07:36   #1009
Quote:
denser92 kaže: Pogledaj post
mi imamo franza sad posto je prof.spanicek otisla u mirovinu il sto god..i franz je scary tip xD smithovog se ne sjecam ni da smo radili...i je ACM dakle FeC je glavni..al ovi TTT =(
Nema veze ko ti predaje, na usmenom dobivaš jednog od 3-4 profesora koji su zaduženi za materijale 1. Isto vrijedi i za dvojku.

Al na većini drugih predmeta si kod svojih profesora, da se ne splašiš
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 08:39   #1010
I šta onda kda dobijem izračunat masene udjele za feC dijagram, na koju foru bi trebao dobit točno rješenje, kako cu ga 100% tocno nacrtat
jajcanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 09:31   #1011
Na dijagramu ne iščitavaš točne vrijednosti (nit nebreš jer je nemoguće rukom nacrtati dijagram u mjerilu) neg sam gledaš u kojem području se nalaziš, pa prek pravila poluge izračunaš. Radili ste na vježbama i imaš u skripti objašnjeno.
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 09:38   #1012
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Na dijagramu ne iščitavaš točne vrijednosti (nit nebreš jer je nemoguće rukom nacrtati dijagram u mjerilu) neg sam gledaš u kojem području se nalaziš, pa prek pravila poluge izračunaš. Radili ste na vježbama i imaš u skripti objašnjeno.
da da znam to sve ali neke vrijednosti treba iščitati, radili smo pomoću ravnala pa me to zbunjuje...
jajcanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 10:49   #1013
Quote:
denser92 kaže: Pogledaj post
mi imamo franza sad posto je prof.spanicek otisla u mirovinu il sto god..i franz je scary tip xD smithovog se ne sjecam ni da smo radili...i je ACM dakle FeC je glavni..al ovi TTT =(
Franz je super ! nemoj se bojati , možda izgleda opasno ali to je to .
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 10:55   #1014
Zna li netko tko uređuje stranicu FSB-a na facebooku (Svi na FSB), rado bi se ukljucio, imam nekoliko ideja kako poboljsati stranicu itd.
matematicar_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 15:47   #1015
onda mora bit dobar ) a nadam se da nece bit pretesko hvala na odg btw
denser92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 18:22   #1016
hm, ja sam čula za dosta negativnih iskustava s tim franzom na usmenom (kao "zavole" ga na predavanju jer je zabavan i onda na usmenom bude )

nego, kol'ko se čeka na termu? sigurno između 7 i 14 dana?
raisin03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 19:23   #1017
Talking Hm da...

Haaaaj

Trenutno sam maturant, a nakon škole bih htio upisati FSB. Bio sam prije 10tak dana na onim danima fakulteta i shvatio da je to zapravo bila jedna velika navlakuša. Osobnog sam dojma da ona prezentacija nema veze s realnošću pa bih vas molio ako bi mi iz prve ruke dali neke informacije

Konkretno me zanima zavod za motore i motorna vozila (ili kako se to već zove ). Da, znam da se tek na drugoj godini opredjeljujem za smjer. Dal je to jako teško za učit, tj. jel je to tak zanimljivo kak su oni nama pričali??? Ima li puno praktičnih djelova nastave kao što su nam opisivali ili ne??? Naime, tamo su nas odveli u onaj laboratorij gdje je onaj polurastavljen auto i pričali "bajke".

Tenks
__________________
Majka Muju šišala na struju
Zlatopružica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 19:27   #1018
A kakve bajke?
BRAB-STON is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 19:28   #1019
Quote:
city night kaže: Pogledaj post
jel se sjeća tko prošlogodišnjeg teoretskog kolokvija iz PiA? zanima me kako je glasio programski zadatak na teoriji.
na teoriji?
galapagos_helop is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 19:33   #1020
Quote:
BRAB-STON kaže: Pogledaj post
A kakve bajke?
pa ono bajke u smislu da je sve to divno i krasno, a ja zapravo mislim da i nije baš tako.

Zanima me jel to baš tak zanimljivo kako pričaju ili je istina ipak malo drugačija???

Dosadašnje iskustvo u srednjoj me potiče na takvo razmišljanje jer su nam kao osmašićima isto pričali kako je moja sadašnja škola divna i krasna, a kad smo se upisali, shvatili smo da to i nije baš tako.
__________________
Majka Muju šišala na struju
Zlatopružica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:41.