Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2006., 03:31   #1
Japanska jabuka-kaki

Ima li tko iskustva u uzgoju japanske jabuke (onak za sebe, ne za proizvodnju) u sjevernoj Hrvatskoj? Jel to uspijeva, ima li kakvih "caka" koje treba znati?
zara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 16:23   #2
poglec tu
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 12:59   #3
thanx
zara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 22:25   #4
Kaki

Kaki je moje omiljeno voće.
Baš sam jučer uživala u jednome: kad u njemu sjemenka!
I sad me zanima ima li netko savjet o uzgoju sadnice kakija iz sjemenke?
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 09:15   #5
sunnyah ,za pocetak da te pozdravim,novi sam clan..

I meni je kaki vrlo zanimljiv,a i jako ukusan.

Posadi sjemenke i drzi na toplom (najbolje u prozoru) da ima dovoljno svjetlosti i topline,i mlade biljke bi uskoro trebale krenuti.
Isto sam pokusao i sa mangom i avokadom,i uspjelo je
__________________
WWW.BILJKE.ORG
tibor12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 19:46   #6
Kaki

Pozdrav svima,
Dali netko zna tko u Hrvatskoj (relacija između Virovitice i Zagreba - barem približno) prodaje sadnice Japanske jabuke KAKI (Diospyros Kaki). Znam za rasadnik u Sloveniji (Brežice) ali to mi nije baš zgodno.
Kmyro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 00:32   #7
KAKI

Kvalitetne sadnice Kakija možete nači u MBM Lučko kraj Zagreba. a očekuje se da će u proljeće biti i više raznih sorti.

Shiro
shiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 12:52   #8
Ma tko normalan to jede? Nakon jednog ugriza u to zlo usta se skupe kao supak, jezik zapinje kao da je zahrdjao, a okus je sranje zesce... Uz grape fruit meni najodvratnije voce sto postoji, uostalom ime samog voca dosta govori...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 22:21   #9
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Ma tko normalan to jede? Nakon jednog ugriza u to zlo usta se skupe kao supak, jezik zapinje kao da je zahrdjao, a okus je sranje zesce... Uz grape fruit meni najodvratnije voce sto postoji, uostalom ime samog voca dosta govori...
onda si ti dečko zagrizo bas u kaku
natasa28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 18:44   #10
Dakle, bilo je nešto riječi o tome ali slabe valjanosti po mene pać pitat opet: zna li neko ko prodaje sadnice kakija kraj zegea? Treba mi jedna jedina pa hajd da vidimo oćel se neko javit pa da se dogovorimo na crno i uništimo državu ko japanska buba cvet il će me poslat u rasadnik taj i taj...sve je dobrodošlo (u ova teška vremena)
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 23:09   #11
Prošle godine i ovo proljeće je bilo kakija u rasadniku u Kerestincu
http://www.rasadnik-kerestinec.hr/

Probaj nazvati i pitati, svi su tamo super
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 12:16   #12
Ok, hvala svima na odgovorima
Još jedno pitanje prije nego odem u kerestinec - može li se kaki uzgojit iz sjemenke a bez cijepljenja tj hoće li tada biti rodan? Jel neko probao s reznicama (ako je to kod kakija uopće moguće??)
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 12:51   #13
Ne škrtari, kupi pravu sadnicu.
Ovo drugo - "home made" - uspije u malom postotku slučajeva a ključno je pitanje: jel si spremam potrošiti par godina na drvce za koje ćeš nakon tih par godina ustanoviti da ne daje ploda ili da su plodovi minijaturni?
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 13:32   #14
Quote:
NitkoPoseban kaže: Pogledaj post
Ne škrtari, kupi pravu sadnicu.
Ovo drugo - "home made" - uspije u malom postotku slučajeva a ključno je pitanje: jel si spremam potrošiti par godina na drvce za koje ćeš nakon tih par godina ustanoviti da ne daje ploda ili da su plodovi minijaturni?
Pa nije stvar u škrtarenju nego u tome da tim postupkom (reznica ili sjeme) rade i rasadnici. Dakle ako je stvar samo u čekanju onda mi nije problem. Bitno je da znam mogu li dobiti koliko-toliko zdravu i plodnu sadnicu i iz sjemena (tj. košpice) ili ću je kasnije morati cijepiti?
črni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.