Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2017., 10:39   #2761
ja sam uzimala stvari iz lidla kada nedavno, kada mi je dijete polako prestajalo nosit pelene. već par mjeseci ih nema.
pelene su ok
vlažnom maramicom sam joj očistila lice i dobila je mrlje dok to nisam oprala (a nije nikada bila ni na što osjetljiva)
a dok čistim pipicu s njihovim blazinicama, plače da je boli. jer nisu lijepe mekane, nego dosta tvrde kad se smoče i onda joj se napravi trenje (one baby blazinice od dm-a su najdivnije za to)
cvexter is offline  
Old 23.05.2017., 10:48   #2762
Quote:
keka1v kaže: Pogledaj post
Ja jedem jednu žlicu chia sjemenki na dan..

A knjigu čitam The Baby Whisperer-Tracy Hogg i super mi je..nije o trudnoći nego o djeci od rođenja na dalje vezano za spavanje, aktivnosti, hranjenje, emocijama...

Da li je neka od vas koristila ili koristi one stvari iz lidla marke toujours-pelene, podloge za prematanje, jastučići za čišćenje, vlažne maramice, pelene?
Vidim da ima sad od četvrtka na akciji pa neznam da li da kupim tamo to
Ja koristim od lidla stapice za usi, vlazne maramice, kupovala sam i blazinice i podloge neporopusne dok je moja cura bila manja. Opcenito sam zadovoljna sa njihovim proizvodima.
Quote:
callac kaže: Pogledaj post
Mojoj sestri su tako zakazali isto jer je mali bio na zadak, rekli su joj da ne smiju krenuti trudovi pa zato ranije. Sad da li je to pravi razlog, ne znam.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 23.05.2017., 10:52   #2763
Sto se carskog tice, callac je u pravu. Ako porod krene postoji mogucnost da se i zavrsi vaginalno jer se ne stigne pripremiti za carski. Zato i dogovaraju termine tjedan prije 40tj. To se zove elektivni carski ili na hladno.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 23.05.2017., 11:31   #2764
Kakve su vam trudničke majice iz Lidla?
Vidim da je akcija u četvrtak, uzela bi ih par sebi da imam za ljeto sad

Ja sam krenula bjesomučno istraživat kolica, AS, krevetice i ostalu opremu
tek sam nedavno shvatila da postoji podforum s opremom pa sad iščitavam
Lentil is offline  
Old 23.05.2017., 11:35   #2765
Da, to ima smisla za 39tt. Chiu sam stavljaka 1 žličicu dnevno u jogurt sa voćem. A od knjiga sam uspjela u knjižnici uloviti baš 2016 izdanje "Mama zna najbolje (i tata)" i knjiga je odlična. Imam još par kad se sjetim podijelim, kuma mi je dječji psiholog
charmed84 is offline  
Old 23.05.2017., 11:36   #2766
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
ja sam uzimala stvari iz lidla kada nedavno, kada mi je dijete polako prestajalo nosit pelene. već par mjeseci ih nema.
pelene su ok
vlažnom maramicom sam joj očistila lice i dobila je mrlje dok to nisam oprala (a nije nikada bila ni na što osjetljiva)
a dok čistim pipicu s njihovim blazinicama, plače da je boli. jer nisu lijepe mekane, nego dosta tvrde kad se smoče i onda joj se napravi trenje (one baby blazinice od dm-a su najdivnije za to)

Meni su isto iz dm-a one blaznice odlicne...
Nego kako si? Citala sam malo na wb i vidila da te more simptomi...ti si sad 5tt jel tako? Do 6tt nisam imala nista,a sad sa ovm T nisam ni znala da sam trudna sve do 7tt...prepisivala hormonima i ludim ciklusima...tek sa 7tt mi pocela biti mukica...bude to sve super,vidit ces
leptir7 is offline  
Old 23.05.2017., 11:41   #2767
Quote:
aprill04 kaže: Pogledaj post
Sto se carskog tice, callac je u pravu. Ako porod krene postoji mogucnost da se i zavrsi vaginalno jer se ne stigne pripremiti za carski. Zato i dogovaraju termine tjedan prije 40tj. To se zove elektivni carski ili na hladno.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
i meni je bio zakazan carski 8 dana pre termina, i upozorili su me ako mi pukne vodenjak da zovem hitnu i da se ne pomeram jer je pupkovina bila dole i da slucajno ona prva ne bi ispala vani jer nikakve sanse nisam imala za vaginalni zbog oblika i velicine glavice bebe...

i toliko sam se nacitala gluposti o carskom i oporavku posle carskog da sam plakala oko toga i plasila se... sve sto dolazi posle poroda, posebno kad se dodje kuci je 200 puta teze od toga. carski sa spinalnom anestezijom - zakon (oporavak - 4-5 dana. kad su mi konci "otpali" nemam ni pojma ), uopste mi nije zao sto se nisam porodila vaginalno i sto nisam iskusila to (cak sam i srecna ), tako da zene - ne bojat se carskog reza, nego se pripremit za dojenje koje je po mom misljenju i iskustvu - najzahtevniji "posao" psihicki, posebno zbog tog pritiska koji svi prave oko toga... zavidim svakom kome dojenje krene bez problema i pritiska, a najvise onima koji se ne opterecuju s tim pritiskom
Bebwy is offline  
Old 23.05.2017., 12:03   #2768
Ja se slazem s tobom. Porod kakav god bio relativno brzo prođe, a kasnije treba biti fokusiran na dojenje i pripremiti se dobro na sve moguce poteskoce koje dojenje nosi. Meni je u prvoj trudnoci lijepo kliknulo iz prve. Cura dobro uhvatila i mlijeka puno. Samo sto sam imala kvrge zbog suzenih kanala jer nisam znala za lecitin. Sada ga nabavljam odmah i pocinjem piti cim rodim.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 23.05.2017., 12:09   #2769
Pregled prosao, stanje i dalje isto, 2 cm otvorena
Evo me skacem po lopti
Ima li neki "pravilan" polozaj za to ili je svejedno?
__________________
chart
oštrilo is offline  
Old 23.05.2017., 12:28   #2770
Quote:
aprill04 kaže: Pogledaj post
Mliječna staza je super filmić. Ja imam Njega djeteta od Dr. William i Martha Sears. Prati razvoj djeteta do 2 godine od rođenja. On je pedijatar, a ona medicinska sestra, čini mi se babica u engleskoj. Imaju hrpu djece, što svoje, što posvojene i knjiga je pisana s njegove strane na stručan način, a s njene na majčinski sa ubačenim djelovima iz njihovog života i brige o djeci. Fora je. Ja sam je dobila na poklon u prvoj trudnoći i dosta sam je čitala i uzimala iznova. Čak je i muž znao pročitati koje poglavlje kada ga je zanimalo nešto određeno.

Ja sam jutros pokušala obući nekoliko majica, par suknji i 2 para hlača. Ne stanem u ništa više. Strah me stati na vagu. Otečene su mi i noge i ruke, a još imam 13 tjedana za odguliti. Oprala sam svu robicu i popeglala. Jučer mi je muž složio krevetić, ali neću još posteljinu stavljati da mi se ne praši. Sada polako u nabavu po ono što fali.
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
Meni su najvise preporucali "Mama zna najbolje (i tata)" al ju nisam uspjela nabavit u nasim knjizarama a bila lijena narucit preko neta. Kao autorica je neka nasa pa je prilagodeno stanju kod nas, i pricana od strane roditelja koji su to prosli.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Odlicne obje knjige! Svakako preporucam

Quote:
keka1v kaže: Pogledaj post

Da li je neka od vas koristila ili koristi one stvari iz lidla marke toujours-pelene, podloge za prematanje, jastučići za čišćenje, vlažne maramice, pelene?
Vidim da ima sad od četvrtka na akciji pa neznam da li da kupim tamo to
Podloga za prematanje i siroke blazinice sam koristila. Super au mi. Mada istina, malo bolje su iz dm-a. Pa sam kombinirala ovisno o cijeni.

Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Pregled prosao, stanje i dalje isto, 2 cm otvorena
Evo me skacem po lopti
Ima li neki "pravilan" polozaj za to ili je svejedno?
Bar nisi zacementirana! Neka krene sto prije! A zasto te ne puste doma? I doma mozes skakati na lopti i setati. Bas bezveze
Malo Sunce is offline  
Old 23.05.2017., 12:30   #2771
Veceras imam ctg, pregled i uzv. Jedva cekam! Dosta dugo nisam tako iscekivala pregled, od onih pocetnih tjedana. Uf samo da mi je bebolinica dobila dosta grama!
Malo Sunce is offline  
Old 23.05.2017., 13:04   #2772
Malo sunce to i ja govorim da bih doma, ali ne pustaju!
Doma bih se vjerojatno i prije otvorila jer bih bila aktivnija, ovdje sam osudjena na krevet...
__________________
chart
oštrilo is offline  
Old 23.05.2017., 13:18   #2773
Malo Sunce~~~~~~~~~~~~~ vibriram da mrvica napreduje i da sve bude dobro,a bit ce

Ostrilo dali mozes dole u prizenlje na kavu? Ja sam isla sad sa ovom T,u ducan svratila onaj njihov i popila kavu sa cimeticom...usput,ako uhvatis vremena posalji mi pp i molim te,objasni kako stavljam boju na listu...nista nisam skontala
leptir7 is offline  
Old 23.05.2017., 13:25   #2774
Quote:
Malo Sunce kaže: Pogledaj post
Veceras imam ctg, pregled i uzv. Jedva cekam! Dosta dugo nisam tako iscekivala pregled, od onih pocetnih tjedana. Uf samo da mi je bebolinica dobila dosta grama!
Drzim fige da dobije dosta grama mrvica. 😘
Ostrilo, nemres izac iz bolnice pa napravit koji krug?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Old 23.05.2017., 13:52   #2775
Pozdrav mame, nije me dosta dugo bilo... poprilicno burno razdoblje smo imali.... uglavnom sam u bolnici provela sve ove dane... iskreno su me izludili od toga da beba zaostaje u rastu pa ne zaostaje pa opet zaostaje, pa prosireni pijeloni hidronefroza molila bih ako netko ima iskustva s tim da napise nesto o tom jer se prvi put susrecem s tim, a i dolihocefaliju sad spominju... psihicki jako teska trudnoca... 28+6 smo danas a teski smo 1070 g
nemam_pojma20 is offline  
Old 23.05.2017., 14:21   #2776
Nemam pojma 20
Bas mi je žao što vam je teško. Jesi sad doma? Ne znam ništa o tim dijagnozama

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 23.05.2017., 14:30   #2777
Da da sada sam kuci, vec 7 dana ali su me vec prekosutra narucili nazad u bolnicu...
Gledalo me njih 5 i svi razlicito misljenje imaju, iskreno su me do ruba zivaca doveli.... jedan kaze beba 820 drugo 1000g, onda jedan kaze zastoj na bubregu drugi kaze nema ga, onda jedan kaze glava uredu drugi pak daje dijagnoze svi prtljaju po meni ma ocajno a inace nisam bas osoba koja je sutljiva znam se izborit za svoje dupe... isla sam nakon svega kod privatnika koji me pak jos najvise izludio.... jel znate koliko su vase bebice bile teske sa 28 29 tjedana?
nemam_pojma20 is offline  
Old 23.05.2017., 14:32   #2778
A mislim da je nirmalno oko kilu

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 23.05.2017., 14:34   #2779
Nemam pojma, dolihocefalija se odnosi samo na oblik glave, cest slucaj kod beba na zadak. Ukoliko je sve drugo ok, ovo te ne bi trebalo zabrinjavati. Netko ima dugu i usku glavj, netko okriglu, malu, veliku.....
Blackie is offline  
Old 23.05.2017., 14:34   #2780
Ne znam odakle si al ja se u sličnim situacijama pokupim u zg kod nekog poznatog privatnika

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:27.