Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2017., 16:11   #1
Kako udomiti 5 pasa starih 9 godina

Bok svima.
U ozbiljnom sam problemu i treba mi ozbiljna pomoć.
Nakon što je baka imala moždani i završila potpuno ovisna o drugima, iz anje su ostali nezbrinuti psi. 5 komada. Svi stari oko 10 godina, osim jedne koja ima oko 2.
Svi su udomljeni i brinuli smo se o njima do sada, ali sad je postalo nemoguce.
Pošto nismo u nekoj jako bajnoj situaciji s novcima i baku ne možemo jednostavno strpati u dom, mi se brinemo o njoj i o jednom psu i par mačaka.
Ostali su u zatvorenom ograđenom dvorištu na selu i susjed im da jednom dnevno jesti i zatvori ih u kuću preko noći.
Ali to stanje je neodrživo.

Ja sma ih pokušala oglasiti udomiti ali mislim da je udomiti psa starog 9-10 godina kojem ne prijeti eutanazija sutra odnosno nije u šinteraju - nemoguca misija.

I sad naravno da mi život bude kompliciraniji, idemo mi natovariti novi zakon pa zašto ne - platiti cu 30k kn x5 za životinje koje su napuštene jer očito sam si sama kriva odnosno baka je kriva jer se je usudila razboljeti prije nego su oni uginuli od starosti.

Uglavnom, u panici sam i nemam pojma što da napravim. Udomiti ih ne mogu. Pričala sam s nekim ljudima iz udruga i azila ali što se njih tice moj problem. Nisam ih trebala imati.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 20:08   #2
pričala si s krivim ljudima

jesu li psi cijepljeni, čipirani i sterilizirani?
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 21:08   #3
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
pričala si s krivim ljudima

jesu li psi cijepljeni, čipirani i sterilizirani?
jup. i sve su cure.
svi su uglavnom boravili u kući s bakom i bili povremeno puštani van na dvorište. tako da znaju biti u kući i čekati da ih se pusti van.
ova moja spava veci dio dana jedino mjenja poziciju zajedno s suncem. I krade hranu mackama.
Jedino kaj su kao i svi psi nenaviknuti na grad u strahu od buke, auta i tramvaja. Al evo nakon par mjeseci se privikla i na to iako jos se malo brecne na naglu buku.


Ugl. mislim da bi bili ok kucni psi ali opet ja poznam pesicu cijeli njen zivot pa je moguce da je neka faza prilagodbe potrebna za potpuno nove ljude.

Sve su mješanke i nisu neke manekenke. Decke i zgodnije peseke iz legla smo naravno udomili jos dok su bili bebaci.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.