Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2017., 21:36   #381
Quote:
Chvembo kaže: Pogledaj post
No ti si lijen malo potražiti i popričati, pa očekuješ da ti mi tu na forumu isprojektiramo kuću a ni sam si ne znaš posložiti ciljeve i prioritete.
Hvala ti na svim informacijama. Ima smisla.

Međutim zaboravljaš jednu stvar.. Projektanti i izvođači, svaki mi daje dijametralno suprotan savjet.

Npr jedan kaže da se porotherm nikako ne isplati financijski (iako je kao blok odličan, ali je preodličan), dok mi je drugi projektant praktički inzistirao na porothermu.

Izvođač za ravni krov naravno hvali svoga konja. Sve super, savršeno, moderne tehnike su pouzdane, jeftinije, jeftinije komunalno i ostale daće, ploča može i drvena jer nije velika masa ravnog krova.. Izvođač klasičnog krova naravno dijametralno suprotno.

Pa onda pričam sa građevincima, jedan kaže plivajuća ploča je super, ispadne podjednaka cijena. Drugi kaže moraš sa trakastim temeljom, ova plivajuća je preskupa.

Pa jedan kaže vanjski zidovi su ti više nego dovoljni 19 ako ćeš AB ploču dobru raditi za međukatnu a ne fert (jer ona učvrsti bolje). Pa drugi kaže po zakonu moraš 25 i ne izmišljaj.

Pa jedan kaže toplinska pumpa ti se u odnosu na plin isplati u roku 8 godina (na pretpostavljenu kuću energetskog razreda B), drugi kaže ma kakva TP, plin i gotovo, šta izmišljaš.

Jedan će mi uzidati do krova za 300 000, drugi za 200 000. Kako sad 200? Na čemu štedi?

Da ne nabrajam dalje..

Ja uvijek naglasim da sam laik i tražim savjete. Ne tražim da mi netko projektira. Samo savjet. Da razriješim dilemu. Jer ako mi 2 profesionalca sa kojima sam bio na sastanku sat dva kažu suprotna mišljenja, i svaki od njih meni kao laiku zvuči uvjerljivo, kome da vjerujem?

Kada bih uzimao svaku brojku koju sam dobio od izvođača i projektanta, cijena kuće mi je.. 80 000 - 200 000€. Pouzdano i normirano?

Da ne spominjem da mi iz nekog razloga search na forumu uopće ne radi. Tako da sve moram po redu listati. Stotine i stotine stranica. Pa naravno da se ponavljam.

----------------------------

Što se tiče same teme ovdje, hvala na savjetu za drvenu ploču gornju. ima smisla. Iako je i to suprotno od ovoga sa kojim sa pričao, jer eto on kaže pošto je ravan krov, malo je opterećenje. I to mi isto ima smisla

Stavit ću onda fert i gotovo. Trebalo bi biti nešt jeftinije od betona, a stabilnije od drveta.

Uskoro se odlučujemo za projektanta, sa trojicom smo pričali, još jedan je ostao, pa će uskoro prestati i moja navala, pa ćeš moći lakše disati

I napravit ću blog sa cijelom odisejom da ljudi znaju kakve su stvarne cijene, barem ovdje u Slavoniji, a ne da je raspon +/- 50 i više posto, ovisi tko priča i odakle je
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 23:35   #382
Pozdrav, ne gradim novu kuću no kako planiram dosta temeljitu adaptaciju gdje ima dosta rušenja, ali i novih zidanja i raznih radova vjerujem da ovdje ima ljudi koji su upoznati s kretanjem cijena na tržištu, pa bih molio za komentar nekoliko stavaka budući da mi se čini da se netko sa mnom želi dobro našaliti:

1. Djelomično skidanje žbuke zbog dotrajalosti sa zidova i stropova: 38 kn/m2 (ima cca 120 m2)
2. Rušenje podnih keramičkih pločica s podlogom: 107 kn/m2 (ima 40 m2)
3. Demontaža 6 komada vratiju ugrađenih u pregradne zidove od cigle: 250 kn/kom
4. Rušenje otvora za vrata veličine 2 m2 u nosivom zidu od cigle od 45 cm i ugradnja čeličnog nadvoja nad vratima: 2950 kn/m2
5. Odvoz šute i materijala dobivenog rušenjem: 325 kn/m3

Sad slijedi zabavan dio

6. Izvedba AB ploče u podu podruma, debljine 12 cm: 1250 kn/m2 (treba cca 90 m2)
7. Na jednom mjestu treba podbetonirati temelje - oko 3 m3, za jedan m3 traže 3500 kn?!
8. Zidanje pregradnih zidova od opeke debljine 8 cm s obostranim žbukanjem: 215 kn/m2
9. Zidanje pregradnog zida od opeke debljine 20 cm s obostranim žbukanjem: 370 kn/m2
9. Izvedba armiranog cementnog estriha debljine 6 cm, uključivo dilatacijske trake uz zidove: 75 kn/m2
10. Krpanje zidova i stropova s kojih je otučena žbuka: 125 kn/m2

Eto, ako netko može prokomentirati bit ću zahvalan

Inače se nalazim u Zagrebu, dakle nije Vis, Dubrovnik ili tako neka egzotika.
__________________
It's who I am, it's what I am. Right or wrong, I can't change that.

Zadnje uređivanje Broxigar : 29.03.2017. at 23:50.
Broxigar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 08:04   #383
Ljudi su bez riječi, očito, Broxigar
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 09:34   #384
Ne mozes to komentirati jer nitko ne zna kakav je posao u pitanju.

Ja sam prvi pisao da adaptacija staroga ispada skuplja od gradnje kompletno novoga i ovo je najbolji primjer.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 09:40   #385
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Taj odsječeni strop nebih nikada stavio. Samo katnica dolazi u obzir
Zašto nebi, može prilično pojednostaviti stvari na više područja, a i pojeftiniti. U prostorijama se ionako u tom slučaju predmeti razmjeste na način da ti kosine uglavnom ne smetaju. Iako može nadozid ići i preko 120. Koji metar kosine se može eliminirati predviđanjem stepenica između etaža duž nadozida gdje je "rupa" u deci. Kućice nije nužno raditi ako nije prevelika kvadratura i ako se dobro uradi razmještaj prostorija u odnosu na izvore svjetlosti. Iako mi osobno lijepo konfigurirana kućica dodatno daje na estetici.. A opet neće i svijet propast ako se stavi jedan krovni prozor..nisu baš toliko loša stvar, kvalitetniji stoje i po dvajst godina bez greške. Još bi možda malo valjalo sve skupa dodatno preispitati, izvući koju sliku interijera i eksterijera uređenih prostorija i kuća na jedan, drugi, treći način i sl., podijeliti sa drugima koji će obitavati u tom prostoru itd..
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 09:56   #386
Jednostavno mi se ne sviđa. Uz trenutni raspored prostorija kako nam stoji na skicama, ne bismo imali gdje staviti ormare. Što znači da bismo morali sve ispočetka planirati. Tj, projektant bi to morao ispočetka, a sviđa nam se kako smo sami napravili ugrubo.
Također, ne bih mogao stajati i kadi, tuš bih morao micati..
Pa i ti krovni prozori su mi užasni. O onim izvodima, kućicama, da ne pričam.
Estetski mi se ne sviđa.
Živio sam u 2 kuće, obje su to imale (obje imaju fert stropove, što se eto više ne radi), i nikad više.

Na toj stavci definitivno neću štedjeti. Koliko god bilo skuplje.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 12:41   #387
Quote:
Broxigar kaže: Pogledaj post

Sad slijedi zabavan dio

6. Izvedba AB ploče u podu podruma, debljine 12 cm: 1250 kn/m2 (treba cca 90 m2)
7. Na jednom mjestu treba podbetonirati temelje - oko 3 m3, za jedan m3 traže 3500 kn?!
8. Zidanje pregradnih zidova od opeke debljine 8 cm s obostranim žbukanjem: 215 kn/m2
9. Zidanje pregradnog zida od opeke debljine 20 cm s obostranim žbukanjem: 370 kn/m2
9. Izvedba armiranog cementnog estriha debljine 6 cm, uključivo dilatacijske trake uz zidove: 75 kn/m2
10. Krpanje zidova i stropova s kojih je otučena žbuka: 125 kn/m2

Eto, ako netko može prokomentirati bit ću zahvalan

Inače se nalazim u Zagrebu, dakle nije Vis, Dubrovnik ili tako neka egzotika.

Nemam običaj komentirati cijene (pa tako neću ni sada), ali ću komentirati taj "troškovnik".
Koliko su mene učili, troškovnik se radi po stavkama, a tu stavki nema, nego je sve "udrobljeno".
Npr ta ploča iznad podruma- trebalo bi biti:
-izrada oplate xx m2
-armirački radovi xx kg armature
-ugradnja betona xx m3 betona.

I onda cijena za svaku pojedinu stavku.
Npr nije ista cijena izrade oplate za ravnu ploču, ploču s gredama (tj greda je skuplja),oplata stupova i slično.

Tako i za sve ostale radove koji su navedeni.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 20:35   #388
Ovo bi bila cak mozda i izrada nove temeljne ploce ak ja dobro shvacam.
Onda tu ima i stavke hidroizolacije i termoizolacije, i priprema podloge ispod i vjerojatno uklanjanje postojece ploce.
Vidis po cijeni da je nesto gadno za raditi.
Obicna AB ploca od 12cm ne prelazi 300kn sa svime.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 17:03   #389
rekao bih, kakav troškovnik takve cijene...
dk_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 21:42   #390
Quote:
Broxigar kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ne gradim novu kuću no kako planiram dosta temeljitu adaptaciju gdje ima dosta rušenja, ali i novih zidanja i raznih radova vjerujem da ovdje ima ljudi koji su upoznati s kretanjem cijena na tržištu, pa bih molio za komentar nekoliko stavaka budući da mi se čini da se netko sa mnom želi dobro našaliti:

1. Djelomično skidanje žbuke zbog dotrajalosti sa zidova i stropova: 38 kn/m2 (ima cca 120 m2)
2. Rušenje podnih keramičkih pločica s podlogom: 107 kn/m2 (ima 40 m2)
3. Demontaža 6 komada vratiju ugrađenih u pregradne zidove od cigle: 250 kn/kom
4. Rušenje otvora za vrata veličine 2 m2 u nosivom zidu od cigle od 45 cm i ugradnja čeličnog nadvoja nad vratima: 2950 kn/m2
5. Odvoz šute i materijala dobivenog rušenjem: 325 kn/m3

Sad slijedi zabavan dio

6. Izvedba AB ploče u podu podruma, debljine 12 cm: 1250 kn/m2 (treba cca 90 m2)
7. Na jednom mjestu treba podbetonirati temelje - oko 3 m3, za jedan m3 traže 3500 kn?!
8. Zidanje pregradnih zidova od opeke debljine 8 cm s obostranim žbukanjem: 215 kn/m2
9. Zidanje pregradnog zida od opeke debljine 20 cm s obostranim žbukanjem: 370 kn/m2
9. Izvedba armiranog cementnog estriha debljine 6 cm, uključivo dilatacijske trake uz zidove: 75 kn/m2
10. Krpanje zidova i stropova s kojih je otučena žbuka: 125 kn/m2

Eto, ako netko može prokomentirati bit ću zahvalan

Inače se nalazim u Zagrebu, dakle nije Vis, Dubrovnik ili tako neka egzotika.
Cijene su mrvicu prepnapuhane ali ne mnogo.
Stavka 6. je pogreška, cijena je 1250kn/m3 garant. U cijenu je uračunata dobava i postavljanje armature te dobava i ugradnja betona
Stavka 7 također nije puno, inače je 2500kn no nije isto raditi popravak konstrukcije ili doći na gotov pripremljen teren i postavljati oplatu i armaturu
Ostale cijene su ok
Stavka 10 mnogo obzirom da je žbukanje 8E/m2 sa materijalom no zidove treba krpati, popravljati malo tu malo tamo i tu se jako mnogo vremena izgubi pa cijena mora biti nešto veća, ima 120m2 to trena spustiti na ispod 100kn/m2.
Stavla 4. također previše, spusti za duplo...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 15:52   #391
Terba mi savjet za odabir građevinske tvrtke za rad u okolici Splita.
Radi se o nadogradnji kata na postojeći objekt.

Pa me zanimam, kako odabrati dobru građevinsku tvrtku za izvođače radova. Možda imate koji savjet ili preporuku?
Curious Person is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 10:53   #392
Ljudi, treba mi pomoć ako znate.
Dakle, koja je razlika u cijeni između:
Drvenog krovišta izvedenog od drvenih greda 20/25
i
Drvenog krovišta izvedenog od lameliranih greda 20/25
Duplo?

Hvala!
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 17:33   #393
Nisi napisala koja je gradja u pitanju ali u principu vise nego duplo.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 09:05   #394
Istina...
Radi se o kući za odmor, prizemnica, površine krova cca 120 m2.
Nalazim na dosta velike razlike u cijeni.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 13:51   #395
Nisi shvatila.
Koja vrsta drveta je u pitanju?
Jer nije isto hrastovina i jelovina.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 14:39   #396
Investitor želi samo četinara.

Naišla sam na podatak o cca 300E/m3 manjoj cijeni lam
u Slo nego ovdje, jel' to moguće?
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 08:56   #397
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Ljudi, treba mi pomoć ako znate.
Dakle, koja je razlika u cijeni između:
Drvenog krovišta izvedenog od drvenih greda 20/25
i
Drvenog krovišta izvedenog od lameliranih greda 20/25
Duplo?

Hvala!
Ovo ti je pitanje kao da pitaš dali je skuplji bijeli Audi od bijelog VW-a.
Načelno je Audi skuplji, al u konkretnoj usporedbi dva vozila može VW biti skuplji.

Naime, lamelirana građa jest skuplja, ali ima veću nosivost od prosječne masivne građe. Pa je treba manje.
Što znači ako proračun kaže da ide lamelirana greda 20x25, ona od običnog masivnog drveta sigurno neće biti tih dimenzija.

Ako gledaš masivno drvo približne kvalitete lameliranom, onda se radi o višoj klasi i kvaliteti drveta pa je i cijena osjetno viša.

Eto za usporedbu pitaj po stovarištima što imaju,i po kojoj cijeni. Obična građa je II ili II klasa (po JUS-u), to je onaj red veličine 1500-1700kn/m3.
Ako hoćeš pilansku 1 klasu, najprije je teško možeš naći a onda je papreno skupa.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 10:28   #398
U potpunosti se slažem s gore navedenim.

Samo me zanima kakve su to konstrukcije da zahtijeva na 120 m2 20x25 građu
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 17:38   #399
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Ovo ti je pitanje kao da pitaš dali je skuplji bijeli Audi od bijelog VW-a.
Načelno je Audi skuplji, al u konkretnoj usporedbi dva vozila može VW biti skuplji.

/cut/
Ok.
Hvala na savjetu da se pita po stovarištu.
A sada, nakon svega što si rekao, dali znaš koja je cijena lamelirane građe,
grede 20/25 cm? dakle kn/m3?

Renato - prilično komplicirana i statički opterećena... statičar zahtjeva ili lam ili beton. Investitor zahtjeva lam.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 21:50   #400
Evo stavio sam na svojoj temi jedan kompletni troškovnik obiteljske kuće u Primorsko-Goranskoj županiji, pa možda nekome bude od koristi

https://www.forum.hr/showthread.php?t=1008821
scarab333 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:06.