Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2012., 16:44   #1121
Quote:
dreezy kaže: Pogledaj post
Ova bolest me polako ubija. Iscrpljuje me. Isisava snagu i energiju iz mog tijela. Ne mogu više.
Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
suosjećam. nikad u životu nisam bila depresivna, ali ovo bi me moglo jednog dana natjerat na samoubojstvo.
Quote:
dreezy kaže: Pogledaj post
Same here. Hajd, barem možemo zajedno jadikovati.
Nemojte pisati gluposti.

Kakvo crno samoubojstvo? Je gadna je stvar, je iscrpljuje psihički jer moraš razmišljati 2 dana ranije šta jedeš, dal će te negdje ščapiti i sl. al nije vrijedno ni depresije ni oduzimanja života.

Šta mislite kako je tek ovima koji imaju UC ili Chrona? Ajd ovo je barem psihosomatsko i nema toliko drastične posljedice na crijeva, organizam.

I usput da ne pomislite da ovo omalovažavam, imam i sama sličnih problema. Al nekako mi je draže ovo nego UC ili Chron.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 18:49   #1122
ne znam, mislim da bih radije neku priznatu bolest koja se uzima ozbiljno. poznajem par oboljelih od chrona i oni ako nemaju neko pogoršanje, stvarno puno normalnije žive nego ja. ipak za njih postoje lijekovi, a ovi za nas ne vrijede ništa.
šta mi vrijede "zdrava crijeva" ako mi do smrti neće dati da živim?!
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:06   #1123
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
A što je dosad pokušano od farmakoterapije?
pokusao sam samo linex, i vidim da je sada skoro prestao djelovat...

Ima li iko djelotvornih ikakvih probiotika ili nesto.. jer vec pomalo šizim...

Zadnje uređivanje janomina : 03.12.2012. at 19:22.
janomina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 22:15   #1124
Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
ne znam, mislim da bih radije neku priznatu bolest koja se uzima ozbiljno. poznajem par oboljelih od chrona i oni ako nemaju neko pogoršanje, stvarno puno normalnije žive nego ja. ipak za njih postoje lijekovi, a ovi za nas ne vrijede ništa.
šta mi vrijede "zdrava crijeva" ako mi do smrti neće dati da živim?!


A jesi probala ići na psihoterapiju? Neki kažu da im pomaže.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 23:43   #1125
Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
ne znam, mislim da bih radije neku priznatu bolest koja se uzima ozbiljno. poznajem par oboljelih od chrona i oni ako nemaju neko pogoršanje, stvarno puno normalnije žive nego ja. ipak za njih postoje lijekovi, a ovi za nas ne vrijede ništa.
šta mi vrijede "zdrava crijeva" ako mi do smrti neće dati da živim?!
U potpunosti se slažem.

Pitanje @dr. hrvoje: Već godinu i nešto uzimam Controloc i Colospu i ne osjećam nikakav boljitak. Hoće li mi se prestankom uzimanja te terapije pogoršati stanje? Unaprijed hvala na odgovoru.
dreezy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 00:13   #1126
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post


A jesi probala ići na psihoterapiju? Neki kažu da im pomaže.
ako čujem da se netko tako izliječio, pokušat ću i ja.
osim ako se izliječio psihofarmacima. cijela mudrost u tim lijekovima se nalazi u činjenici da mnogi od njih kao nuspojavu imaju zatvor i usporavanje probave.
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 11:53   #1127
da vas pitam, je li normalno uz stolicu imat bijelu sluz?

imam sindrom iritabilnog kolona, stolica me muči samo tijekom jutra, ponekad je imam 2-3 puta tijekom jutra, a ponekad je nemam 2-3 dana, tu i tamo osjećam nelagodu, bolove u stomaku i nadutost, ali većih problema nemam.

jedino me ta bijela sluz brine. primjetim je i kad imam tvrđu i mekšu stolicu. nema je puno, ali je vidljiva, potpuno bijela i gusta.

je li to normalno za sindrom iritabilnog kolona?
tritritri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 12:05   #1128
pa valjda je normalno. imam i ja malo sluzi.
nego, htjela sam obznaniti da sam odlično. počela sam nedavno uzimati spirulinu, i osjećam se skoro pa izliječeno.
nemam pojma kako, ali na mene djeluje.
čak ni za vrijeme menge, kad idem po 3 puta u wc, nisam imala tih tegoba.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 13:17   #1129
Quote:
gabriela00 kaže: Pogledaj post
pa valjda je normalno. imam i ja malo sluzi.
nego, htjela sam obznaniti da sam odlično. počela sam nedavno uzimati spirulinu, i osjećam se skoro pa izliječeno.
nemam pojma kako, ali na mene djeluje.
čak ni za vrijeme menge, kad idem po 3 puta u wc, nisam imala tih tegoba.
Drago mi je čuti da je nekome bolje!!
__________________
Brunhilda
marijanajc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 13:19   #1130
Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
ne znam, mislim da bih radije neku priznatu bolest koja se uzima ozbiljno. poznajem par oboljelih od chrona i oni ako nemaju neko pogoršanje, stvarno puno normalnije žive nego ja. ipak za njih postoje lijekovi, a ovi za nas ne vrijede ništa.
šta mi vrijede "zdrava crijeva" ako mi do smrti neće dati da živim?!
Nažalost, u pravu ste, to je psihosomatska bolest i tu nema velikog boljitka. Barem s moje strane.
__________________
Brunhilda
marijanajc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 18:23   #1131
Quote:
janomina kaže: Pogledaj post
pokusao sam samo linex, i vidim da je sada skoro prestao djelovat...

Ima li iko djelotvornih ikakvih probiotika ili nesto.. jer vec pomalo šizim...
Možete probati Spasmex te Iberogast.

Quote:
dreezy kaže: Pogledaj post
U potpunosti se slažem.

Pitanje @dr. hrvoje: Već godinu i nešto uzimam Controloc i Colospu i ne osjećam nikakav boljitak. Hoće li mi se prestankom uzimanja te terapije pogoršati stanje? Unaprijed hvala na odgovoru.
Ja nažalost nemam kristalnu kuglu da vam znam točno odg.,najvjerojatnije neće,ali ako ste si vi umislili da hoće onda hoće.
Inače, nevezano za vaš post,
U RH je jako teško/čudno prihvatiti da si zdrav.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 18:40   #1132
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Možete probati Spasmex te Iberogast.


Ja nažalost nemam kristalnu kuglu da vam znam točno odg.,najvjerojatnije neće,ali ako ste si vi umislili da hoće onda hoće.
Inače, nevezano za vaš post,
U RH je jako teško/čudno prihvatiti da si zdrav.
Nema potrebe za sarkazmom. Želite li reći da svi mi umišljamo da smo bolesni, da umišljamo 15 odlazaka na WC dnevno?
dreezy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 18:56   #1133
Quote:
dreezy kaže: Pogledaj post
Nema potrebe za sarkazmom. Želite li reći da svi mi umišljamo da smo bolesni, da umišljamo 15 odlazaka na WC dnevno?
uostalom, ako dr. želi reći kako je to na psihičkoj bazi, čak ni onda se ne može reći da je osoba zdrava. kad netko ima takvu reakciju na stres, onda sigurno nije zdrav.
ali ne čudi me takav stav. kod nas je psihičko zdravlje slabo poznat pojam, a depresije, anksioznost i sl. sve su to umišljene bolesti....
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 20:32   #1134
Quote:
gabriela00 kaže: Pogledaj post
uostalom, ako dr. želi reći kako je to na psihičkoj bazi, čak ni onda se ne može reći da je osoba zdrava. kad netko ima takvu reakciju na stres, onda sigurno nije zdrav.
ali ne čudi me takav stav. kod nas je psihičko zdravlje slabo poznat pojam, a depresije, anksioznost i sl. sve su to umišljene bolesti....
Potpisujem.
dreezy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 14:33   #1135
Lijepo je vidjeti da nisam jedina, i da nas ima više.
Imam 20 godina, i sve je počelo u srednjoj školi pred kraj školske godine, državnu maturu i upise na faks. To je jednostavo stres, nervoza, pritisak...ali i posljedice neke hrane.
Ja čim pojedem pizzu, kečap, čips od paprike, saft, gulaš i sve kaj sadrži papriku, čak i pržena hrana na ustajalom ulju, (dogodilo se- restoran i pržene lignje, ehh)...idućih sat i pol sam u grčevima na zahodu, i koda ću se onesvijestiti ako ne stavim mokar ručnik na vrat i glavu.

Prije ispita, probudim se 5 sati prije ak imam ujutro, nema šanse da moram na wc do zadnje minute kad idem kroz vrata obućena van, e onda počne...

Nekad kad opće ne mislim na to joj dal budem morala na wc, di je koji u blizini, opustim se i sve je ok. A nekad se zna desiti da bez obzira kaj pojedem, ak mi je neko reko taj dan koju potresnu informaciju da meni izazove grč u želucu, pola sata do sat nakon jela wc- here I come.

Još gore je kaj moji doma ne shvaćaju, rade još veći pritisak na mene, kao ja nisam normalna, to je zbog prehrane...ovo ono...
znam da ne jedem povrće skoro sve osim mrkve, patliđana, krumpira, cvjetaće, brokule i graška...šta ću kad ne volim....i ne pijem mlijeko i ostale mliječne proizvode jer mi smrde i jer ne podnosim laktozu, ali moji tvrde da si ja to sve zamišljam....


Bila sam kod doktorice kad je to sve počelo, bilo je svaki dan proljev, i nisam već mogla...dala mi je normiu, nakon toga mi je bilo bolje...

e sad već godinu nisam bila kod nje, po kaj bi išla kad znam sama koja hana mi smeta, i da mi je većinom od stresa i panike di je koji wc...

Evo naučila sma živjeti s time, dečko je uz mene, smijemo se tome, prijatelji me zezaju da sam ko pas pa moram ostaviti svoj trag svagdje....e pa ekipa ak vas zanima kak izgleda wc u lidlu, konzumu, ili kojem bircu sve znam....


Da se i vi malo nasmijete evo neki dan doživjela još jedan blam
Naravno mjesto radnje faks, predavanje, moram izaći...
otiđem na wc, hvala bogu nema nikog, i nema mene 10min....taman ja gotova, otvorim vodu da operem ruke a kad ono pffffff...stara pipa, voda po meni, ko na filmu hlače mokre...i čekala ja još, sušila sa maramicama da se posuši, nije me bilo sve skupa 20min u predavaonu....i ležro ja mobitel u ruke, i u predavaonu, a kad vas ono 80 ljudi pogleda, a ja sa mobom u ruci kao razgovarala sam vani...hahha...i mislim si zemljo otvori se....


A šta ćeš...pitam se jednoga dana kad ću raditi kako će to biti, a šta vidjet ćemo...imate moju podršku i pozdrave...i još samo trebam izdržati do 21.12 onda počinju zimki praznici i nema faksa...
MM237 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 13:48   #1136
Quote:
sabce kaže: Pogledaj post
Je li neko od vas poslije proliva imao nagon na stalno mokrenje!!?
Ja, i to vrlo često. Inače, svaki dan moram da mokrim svakih sat vremena pomalo. Izgleda da imam i nervoznu bešiku.

Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
je li moguće imati 1 stolicu dnevno, a da ona bude kašasta? mislim, nije mi jasno kako se ako stoji 24 sata unutra ne uspije formirati?
jel to uobičajeno za ovaj sindrom i zašto to?
Ne znam da li je uobičajeno, ali ja uglavnom imam kašastu stolicu, jednom dnevno.

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Nemojte pisati gluposti.

Kakvo crno samoubojstvo? Je gadna je stvar, je iscrpljuje psihički jer moraš razmišljati 2 dana ranije šta jedeš, dal će te negdje ščapiti i sl. al nije vrijedno ni depresije ni oduzimanja života.

Šta mislite kako je tek ovima koji imaju UC ili Chrona? Ajd ovo je barem psihosomatsko i nema toliko drastične posljedice na crijeva, organizam.

I usput da ne pomislite da ovo omalovažavam, imam i sama sličnih problema. Al nekako mi je draže ovo nego UC ili Chron.
Nisu to gluposti. Ne možemo ni da radimo, ni da se provodimo. Od nečega moraju da se kupe lekovi i da se plate pregledi, zar ne?
Bio sam u bolnici sa devojkom koja ima Kronovu bolest. I ja sam rekao da bih radije to imao nego ovo, a ona je rekla da nikad ne poželim Kronovu bolest, iako sam ja taj koji je stalno imao gasove, trčao u toalet i sl.

Ljudi, sinoć sam pojeo samo dve kašike meljenog pasulja. Danas mi je mnogo loše. Pet stolica sam imao i ceo dan imam gasove, a izgleda da ću opet imati stolicu.

Zadnje uređivanje bagzi94 : 13.12.2012. at 13:58.
bagzi94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 13:56   #1137
Quote:
bagzi94 kaže: Pogledaj post

Nisu to gluposti. Ne možemo ni da radimo, ni da se provodimo. Od nečega moraju da se kupe lekovi i da se plate pregledi, zar ne?
Bio sam u bolnici sa devojkom koja ima Kronovu bolest. I ja sam rekao da bih radije to imao nego ovo, a ona je rekla da nikad ne poželim Kronovu bolest, iako sam ja taj koji je stalno imao gasove, trčao u toalet i sl.
da se nadovežem na ovo, sjećam se da sam pročitala neki članak gdje je spomenuto, kako je veći postotak samoubojstava ili pokušaja bio kod onih s ibs-om, nego s upalnim bolestima.
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 19:51   #1138
Quote:
bagzi94 kaže: Pogledaj post
Ja, i to vrlo često. Inače, svaki dan moram da mokrim svakih sat vremena pomalo. Izgleda da imam i nervoznu bešiku.


Ne znam da li je uobičajeno, ali ja uglavnom imam kašastu stolicu, jednom dnevno.


Nisu to gluposti. Ne možemo ni da radimo, ni da se provodimo. Od nečega moraju da se kupe lekovi i da se plate pregledi, zar ne?
Bio sam u bolnici sa devojkom koja ima Kronovu bolest. I ja sam rekao da bih radije to imao nego ovo, a ona je rekla da nikad ne poželim Kronovu bolest, iako sam ja taj koji je stalno imao gasove, trčao u toalet i sl.

Ljudi, sinoć sam pojeo samo dve kašike meljenog pasulja. Danas mi je mnogo loše. Pet stolica sam imao i ceo dan imam gasove, a izgleda da ću opet imati stolicu.
izbjegavaj pasulj...meni odgovara jedino leća
__________________
Sretno oženjen je tek onaj čovjek koji razumije svaku riječ koja njegova žena nije rekla.

Alfred Hitchock
tiburon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 20:33   #1139
Izbegavam ga. Jedem ga dva-tri puta godišnje, ali sinoć ga je mama pravila, pa rekoh da uzmem malo. Često imam osećaj da se nisam potpuno ispraznio, pa sam mislio da će mi dve kašike pomoći, ali eto šta se dogodilo.
bagzi94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 21:14   #1140
Quote:
bagzi94 kaže: Pogledaj post
Izbegavam ga. Jedem ga dva-tri puta godišnje, ali sinoć ga je mama pravila, pa rekoh da uzmem malo. Često imam osećaj da se nisam potpuno ispraznio, pa sam mislio da će mi dve kašike pomoći, ali eto šta se dogodilo.
razumin te
__________________
Sretno oženjen je tek onaj čovjek koji razumije svaku riječ koja njegova žena nije rekla.

Alfred Hitchock
tiburon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:49.