Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2007., 20:04   #1
Rolete

Molila bi nekoga da mi objasni kako mogu sama popraviti roletu tj.potrgala mi se ona traka sa kojom se roleta podize i spusta?
Gledala sam onu kutiju u kojoj se nalazi roleta ali je nemogu otvoriti jer je pricvrscena nekim cudnim seraficima.Izgledaju kao zakovice,imaju u sebi samo rupicu tako da neznam sta sa time!

Unaprijed hvala na odgovorima!
Amaya77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 11:19   #2
Kupi gurtnu (traku) te širine, a dužine... kaj ja znam, nek se nađe i za sljedeći put, pozovi neko sposobno muško i problem riješen.

A sad za istać. Sudeći po šarafima čini mi se da imaš napredniju roletu od mene. Jesu li otvori na šarafićima heksagonalni? Onda trebaš imbus ključ, a takve stvarčice uglavnom imaju muški.
Kad jednom otvoriš kutiju i kad odšarafiš donji kolotur, snimi situaciju i na gornjem i na donjem koloturu, i to doslovce fotićem ili mobom da poslije znaš kako je gurtna bila provučena.
Prvo gurtnu pričvrsti gore, provuci ju kako treba kroz gornji i donji dio, a onda slijedi zeznuti dio s dužinom. Naime, netko drugi će ti ovdje objasniti postoji li neka formula za dužinu, ja sam to rješavala u hodu i odokativno. Moraš računati da je na donjem koloturu lisnata opruga koju kad gurtnu prišarafiš na nju moraš napeti, tj. namotati. Ja sam uz maminu pomoć rukama podigla roletu do krajnjeg gornjeg položaja i dok ju je ona držala ja sam napela oprugu i onda sve to vratila u kućište i prišarafila. Prvi put sam namotala malo više gurtne nego što je trebalo, a to sam znala po tome što nisam mogla ugurati cijeli taj kolut u otvor.
Dakle, kad je roleta spuštena, opruga je najlabavija i na njoj je manje namotane gurtne, a kad je dignuta, onda je opruga najnapetija i na njoj je puno namotane gurtne.
Opruga je btw. opaka vještica i pazi da ti se ne otme kontroli i ne ogrebe te.
Nadam se da sam ti pomogla. Ovo je tipično sama svoj majstor objašnjenje, a dečki će ti sigurno savjetovati nešto pametnije i vjerojatno jednostavnije. Sretno!
Skylab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:04.