Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2012., 00:17   #1
Question Staž na sudjelovanje u DR-u ??!!

Danas sasvim slučajno čuo da ova vlada više ne priznaje staž na sudjelovanje u ratu??

Ili sam ja nešto krivo čuo ili ovi koji su pričali su zapravo krivo čuli

Dali netko nešto zna u vezi staža, dali i dalje vrijedi to da staž u DR-u vrijedi duplo ili su ga skroz ukinuli??
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 00:20   #2
i da su ukinuli kakve to veze ima kad je uvjet za mirovinu godine starosti a ne staž?????
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 00:23   #3
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
i da su ukinuli kakve to veze ima kad je uvjet za mirovinu godine starosti a ne staž?????
Prvo me zanima, dali sam dobro čuo, a dalje onda možemo o ostalom

Nebi htio griješti dušu prije nego to netko potvrdi, ja to čuo u busu i da im je to rečeno negdje na socijalnom, e sad zanima me što bi to točno moglo biti?
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 08:11   #4
Nisu ga ukinuli.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 08:30   #5
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nisu ga ukinuli.
U tijeku su pripreme za izmjene i dopune ZPHBDR. Do 19.rujna Udruge se trebaju očitovati o nacrtu prijedloga Zakona. U većini udruga imaju nacrt izmjena Zakona.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 08:50   #6
Što bi se mjenjalo u odnosu na one koji jesu u mirovini i koji će u dogledno vrijeme otići?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 08:58   #7
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Što bi se mjenjalo u odnosu na one koji jesu u mirovini i koji će u dogledno vrijeme otići?
Koliko sma nabrzinu uspio pročitati, npr. ukida se stečeno pravo i trajni invaliditet,pa će tako komisija moći pozivati na ponovnu ocjenu one koji imaju i trajni status itd.itd.itd. Moram ga malo detaljnije pročitat jer sam ga tek jučer dobio.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 09:05   #8
Znači više se baziraju na "otkrivanju" lažnih invalida nego na staž.Jer u Ustavu piše
Članak 89.
Zakoni i drugi propisi državnih tijela i tijela koja imaju javne ovlasti ne mogu imati povratno djelovanje.

Iz posebno opravdanih razloga samo pojedine odredbe zakona mogu imati povratno djelovanje.

a opravdanja za staž nema.Ali i ako ukinu treba sačekat nove/prijevremene izbore pa će se vratit na staro.Onda neka uzmu beneficiju i svojima petokrakašima jer su i njima računali kad su im davali mirovine uz 2 svjedoka.Možda crveni misle da je sve oružje vraćeno
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 10:06   #9
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Znači više se baziraju na "otkrivanju" lažnih invalida nego na staž.Jer u Ustavu piše
Članak 89.
Zakoni i drugi propisi državnih tijela i tijela koja imaju javne ovlasti ne mogu imati povratno djelovanje.

Iz posebno opravdanih razloga samo pojedine odredbe zakona mogu imati povratno djelovanje.

a opravdanja za staž nema.Ali i ako ukinu treba sačekat nove/prijevremene izbore pa će se vratit na staro.Onda neka uzmu beneficiju i svojima petokrakašima jer su i njima računali kad su im davali mirovine uz 2 svjedoka.Možda crveni misle da je sve oružje vraćeno
TAKOOO JE.
Uzeti benificije svima koji ih nisu zaslužili i svima koji su ih zaslužili temeljem laži.
Samo malo je prekasno za uzeti ih titinim koljačima jerbo ih oni koriste već treću generaciju a sinovi i unuci većinski participiraju u vlasti pogotovo kad hadeze formira koaliciju.
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 10:11   #10
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Koliko sma nabrzinu uspio pročitati, npr. ukida se stečeno pravo i trajni invaliditet,pa će tako komisija moći pozivati na ponovnu ocjenu one koji imaju i trajni status itd.itd.itd. Moram ga malo detaljnije pročitat jer sam ga tek jučer dobio.
konačno nešto konstruktivno i pošteno
i piše se "smo" a ne "sma"
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 17:24   #11
Quote:
mali febo kaže: Pogledaj post
konačno nešto konstruktivno i pošteno
i piše se "smo" a ne "sma"
Nije smo već sam (tip feler).
I nije konstruktivno, a ponajamnje pošteno osobu koja je izgubila ekstremitet i time stekla trajni status ponovno pozivati na ocjenu invalidnosti kao da mu je taj ekstremitet u međuvremenu narastao.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 06:52   #12
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Nije smo već sam (tip feler).
I nije konstruktivno, a ponajamnje pošteno osobu koja je izgubila ekstremitet i time stekla trajni status ponovno pozivati na ocjenu invalidnosti kao da mu je taj ekstremitet u međuvremenu narastao.
znam da je tipfeler ali se zajebajem
i naravno da se za osobu koja je izgubila ekstremitet neće provjeravati da li je isti narastao
ali,priznat češ,da se ponegdje treba provjeriti pogotovo u svjetlu dijagnoze1,dijagnoze2,drRubale i inih doktora
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 07:05   #13
koliko ja znam , a to je priča stara preko 3 godine i odnosi se na ove koji sada trebaju ići u mirovinu a ne na već umirovljene .
Oni koji imaju invalidnost i debele penzije neka se ne nadaju da će im Europa priznati nešto što i sami znaju da je previše . ( mislim da nigdje u svijetu nema da sa par mjeseci radnog staža primaš 15-20 godina veliku mirovinu a imaš i ruke i noge )
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 07:16   #14
Quote:
mali febo kaže: Pogledaj post
i naravno da se za osobu koja je izgubila ekstremitet neće provjeravati da li je isti narastao
Hoće, jer i njima je utvrđen status HRVI trajno, a on se sada briše prijedlogm novog zakona, i po tom prijedlogu i njih će se ponovno pozivati na komisiju za ocjenu statusa HRVI.

Quote:
mali febo kaže: Pogledaj post
ali,priznat češ,da se ponegdje treba provjeriti pogotovo u svjetlu dijagnoze1,dijagnoze2,drRubale i inih doktora
Ti kao i obično ni nakon nekoliko godina mog pojašnjavanja nisi shvatio razliku u dvije različite ocjene i dvije različite komisije. Jedno je sttaus HRVI, a drugo je status ocjene radne sposobnosti-mirovina.


I ono najbitnije, opet se radi krivo, umjesto da se prvo sredi registar i tako odvadi višak, ovdje se prvo ide utvrđivati svojstvo. To je napravio Pančić pa izgubio sve na sudu sa obvezom plaćanja ogromnih naknada štete i svim zaostacima.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 07:19   #15
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
koliko ja znam , a to je priča stara preko 3 godine i odnosi se na ove koji sada trebaju ići u mirovinu a ne na već umirovljene .
To je davno riješeno izmjenama Zakona i pooštrenim kriterijima za odlazak u tzv.zaštićenu mirovinu (100 dana borbenog sektora, godine staža......). Ovdje je riječ o novom prijedlogu Zakona koji će tek ići u proceduru.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 07:30   #16
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
......Ovdje je riječ o novom prijedlogu Zakona koji će tek ići u proceduru.
OK , vidit ćemo.... a koliko se sjećam bilo je govora o tomu da će se ukinuti beneficirani radni staž od duplo za vrijeme rata , pa tako čak i specijalac iz 1991 koji do danas nije otišao u mirovinu , gubi duplo računanje staža a ono drugo će naravno opet u reviziju ili kako će se to zvati .
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 13:14   #17
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
koliko ja znam , a to je priča stara preko 3 godine i odnosi se na ove koji sada trebaju ići u mirovinu a ne na već umirovljene .
Oni koji imaju invalidnost i debele penzije neka se ne nadaju da će im Europa priznati nešto što i sami znaju da je previše . ( mislim da nigdje u svijetu nema da sa par mjeseci radnog staža primaš 15-20 godina veliku mirovinu a imaš i ruke i noge )
Ja sam znao da će EU obespraviti DR, ali nisam vjerovao da će to prije njih učiniti "naši" političari.

Nažalost, bilo je puno branitelja koji su prevareni od strane političara, pa im se nije ukazivalo da će u EU samo političari i birokrate imati bolji život, a da će se branitelji degradirati. Ali ako vidimo odnos EU-a prema našem DR-u, već nam je na početku sve trebalo biti jasno!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 13:55   #18
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
i da su ukinuli kakve to veze ima kad je uvjet za mirovinu godine starosti a ne staž?????
Koka, ti ovo najozbiljnije? Hoćeš reći, ima godine starosti i dobije mirovinu nula kuna? Ova ti je stvarno dobra!
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 19:00   #19
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
OK , vidit ćemo.... a koliko se sjećam bilo je govora o tomu da će se ukinuti beneficirani radni staž od duplo za vrijeme rata , pa tako čak i specijalac iz 1991 koji do danas nije otišao u mirovinu , gubi duplo računanje staža a ono drugo će naravno opet u reviziju ili kako će se to zvati .
I ako ćeš tome koji je ostao radit objasnit da on nema pravo a oni prije njega imaju?

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja sam znao da će EU obespraviti DR, ali nisam vjerovao da će to prije njih učiniti "naši" političari.
EU ne zanima tko će imat beneficirani radni staž,koliko će mu se računat i kako će to država platit.To su unutarnji propisi svake države članice.
Slovenska policija nema više beneficiran radni staž mi imamo.To EU uopće ne zanima kao ni to kada će netko u nekoj državi stjeć prava za bilo koju vrst umirovljenika.
Nisu to "naši" političari nego crvena banda.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 20:30   #20
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
I ako ćeš tome koji je ostao radit objasnit da on nema pravo a oni prije njega imaju?
A kako su nam objasnili da oni koji nisu uvezli auto s povlasticom više nemaju pravo na to?

Kod nas sve može, nažalost.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:19.