Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2014., 13:47   #1801
Quote:
barsana kaže: Pogledaj post
mini, pijem ja twinlabov od 20tt i meni je odličan (uz kombinaciju s Elevitom). Koliko sam sad pročitala na bočici, nema dodanog šećera pa mislim da ga možeš uzimati.
koliko ih je komada unutra? i cijenu ako znaš?
poslat cu mm-a da izvidi jel stvarno nema šećera....
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 13:53   #1802
100 kapsula, a platila sam ih 90,34 kn u Farmacia ljekarni (piše na bočici pa zato znam).
Sastojci su: magnezij (magnezijev oksid) 400 mg, želatina, krumpirov škrob, tvar za sprečavanje zgrudnjavanja: magnezij silikat, pročišćena voda, srednjelančani trigliceridi, zgušnjivač: natrijeva karboksi metil celuloza, magnezij asparatat, tvar za sprečavanje zgrudnjavanja: silicijev dioksid.

Nadam se da sam bila od pomoći.
barsana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 13:56   #1803
Quote:
barsana kaže: Pogledaj post
100 kapsula, a platila sam ih 90,34 kn u Farmacia ljekarni (piše na bočici pa zato znam).
Sastojci su: magnezij (magnezijev oksid) 400 mg, želatina, krumpirov škrob, tvar za sprečavanje zgrudnjavanja: magnezij silikat, pročišćena voda, srednjelančani trigliceridi, zgušnjivač: natrijeva karboksi metil celuloza, magnezij asparatat, tvar za sprečavanje zgrudnjavanja: silicijev dioksid.

Nadam se da sam bila od pomoći.
hvala puno.
uf ko da se ja kužim u te sastojke.....a dobro, da ima šećera valjda bi pisalo. ovaj aspartat je valjda neki umjetni zaslađivač ma pojma nemam.
stvarno je puno povoljniji od biolectre, tamo je mislim samo 20 komada a cijena malo vise od 50kn
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 14:05   #1804
Zato sam ja kupila ovaj, a uz to mi ga je preporučila magistra u ljekarni i stvarno sam zadovoljna. Koliko znam, dnevna doza magnezija za trudnice je 700 mg pa ako uz njega piješ jos neki dodatak tipa Prenatal ili Elevit, mislim da bi trebalo biti u redu.
barsana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 14:18   #1805
Pozdrav svima, upadam ko padobranac.

Pitanjce, znači osim Elevita trebala bi piti i još nešto? Vidim da ima raznih kombinacija, magnezij, omega, pa molim savjet.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 15:26   #1806
vlovrec, magnezij se pije zbog grčeva pa ako ih imaš, ne bi bilo na odmet da uz Elevit piješ i magnezij. Meni je gin sam rekao da ga počnem piti da spriječimo grčeve i zbilja ih imam jako, jako rijetko. Uzimanje dodataka je prilično individualna stvar, netko je za, netko protiv tako da je tu najbolje naći vlastito mišljenje i držati se njega.
barsana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 15:40   #1807
Quote:
barsana kaže: Pogledaj post
vlovrec, magnezij se pije zbog grčeva pa ako ih imaš, ne bi bilo na odmet da uz Elevit piješ i magnezij. Meni je gin sam rekao da ga počnem piti da spriječimo grčeve i zbilja ih imam jako, jako rijetko. Uzimanje dodataka je prilično individualna stvar, netko je za, netko protiv tako da je tu najbolje naći vlastito mišljenje i držati se njega.
hvala, naručena sam kod doktora tek za 2 tjedna, nikako dočekati pa naokolo skupljam informacije. elevit danas kupujem (mada mislim da sam već dobrano zakasnila) a za ostalo ću njega pitati
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 20:09   #1808
Žene, što se od ovog može, treba, ne treba, ne smije piti u trudnoći?

Multivitamini, b kompleks, beta glukan, omega, probiotici, magnezij šumeće, aronija (sok, čak, kapsule), ekstrakt sjemenki grejpa...

Sve sam to kupila u zadnje vrijeme prije nego saznah za trudnoću, čisto zbog imuniteta... A sad ne znam što od tog zapravo trebam i mogu koristiti?

Imate nekih preporuka ili će mi ginekolog sve objasniti?

I što sa Acipanom (ipp, regulira zelucanu kiselinu)?
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 14:38   #1809
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Žene, što se od ovog može, treba, ne treba, ne smije piti u trudnoći?

Multivitamini, b kompleks, beta glukan, omega, probiotici, magnezij šumeće, aronija (sok, čak, kapsule), ekstrakt sjemenki grejpa...

Sve sam to kupila u zadnje vrijeme prije nego saznah za trudnoću, čisto zbog imuniteta... A sad ne znam što od tog zapravo trebam i mogu koristiti?

Imate nekih preporuka ili će mi ginekolog sve objasniti?

I što sa Acipanom (ipp, regulira zelucanu kiselinu)?
Ja sam pila probiotike ali zbog antibiotika koje sam popila pa da se vratim u red, i pijem dosta acudifila, kefira i tih stvari s probioticima.
Mg sumece pijem trenutno dok ne dodju s iherba mg citrat(navodno najbolji oblik mg), ekstrakt sjemenki grejpa takodjer uzimam ali ne u rda nego manje, ne smetaju u trudnoci (borba s candidom). Aronija nevidim zasto bi stetila, super za razne upale mokracnog sustava koje su nesto cesce u t. Multivitamnine nisam nikad pila. bkompleks je okej. Za beta glukan nemam info. Omega se preporuca u zadnjem tromjesjecju.
Svakako si napravi reda medju tim, nema smisla sve odjednom. I probaj sto vise prehranom unositi sve to.
Od ostalog pijem jos i vit c(zbog zubi) i caj koprive radi zeljeza.

Prenatal popijem kad mi padne imunitet ne pijem svaki dan, eto nadam se da ti je korisno nesto od toga sto sam napisala.
__________________
... i neka mi to ne uzme nebo za zlo al ti si jedino čemu se molim...
sanchopanza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 17:03   #1810
Hvala puno!!
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 14:56   #1811
Moze preporuka za prenatalne vitamine nakon 12.tjedna trudnoce? Koji proizvodjac?
lilliam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 16:19   #1812
zna li netko koliko košta kod nas prenatal od elevita 30 kom, a koliko 100 komada u kutiji?
magicbaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 17:27   #1813
Quote:
magicbaby kaže: Pogledaj post
zna li netko koliko košta kod nas prenatal od elevita 30 kom, a koliko 100 komada u kutiji?
Elevit 30 kom je 130 kn.
Nikad cula da postoji ovaj od 100 komada, a pijem ga on i off vec dvije godine.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 17:35   #1814
kupovala sam u sloveniji nedavno taj od 100 kom po 37 eura, prije godinu dana je bio 33 eura
magicbaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 18:18   #1815
Nisam ga nikad vidjela kod nas. Valjda bi mi ga netko ponudio do sad u ove 2 godine.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 13:00   #1816
Prvi glas za Elevit u pakiranju od 100 kom. Sogorica ga je kupovala u Austriji i njihovo je pakiranje identicno nasem.

Sto se tice preporuke, moj glas ide za Elevit. Skuplji je, ali vrijedi. Moras racunati da ce ti svatko preporuciti nesto drugo, razlikuje se od ginekologa do ginekologa i do osobnog iskustva svake trudnice.
barsana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 14:09   #1817
baš se čudim kak kod nas nemaju elevit od 100 komada. isto je pakiranje kao naše, samo je veća kutija. a mislim da razlika u cijeni nije zanemariva pa ako vam je usput slo... možda je i u mađarskoj jeftinije ili bosni. koliko košta u austriji? mislim da je cijena kao kod nas za 30 komada, tako su meni rekli kad sam pitala prošle godine
magicbaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 16:47   #1818
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, upadam ko padobranac.

Pitanjce, znači osim Elevita trebala bi piti i još nešto? Vidim da ima raznih kombinacija, magnezij, omega, pa molim savjet.
I mene ovo zanima... Još malo pa sam gotova sa prvom turom Elevita, a uz njega sam pila i Mg šumeće (može preporuka za najbolji Mg). Da li je potrebno uzimati još nešto ili Elevit sadrži sve što je potrebno u dovoljnoj količini?

Piše da: Elevit Pronatal sadrži odgovarajuće količine folne kiseline (0,8 mg) i željeza (60 mg) te svih drugih vitamina, mineralnih tvari i elemenata u tragovima, važnih za tijelo u tom razdoblju.

Znači to je dovoljno folne?

Što sa omegom 3-6-9? Od kojeg mjeseca se to može uzimati?
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 16:52   #1819
Mislim da je elevit sasvim dovoljan.

U prvoj trudnoci sam pila prenatal od nw, sad elevit.

mg po potrebi, kad vidim da me nesto steze ili imam grceve u nogama.

omegu nisam pila ni tad, necu ni sad.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 18:54   #1820
GNLD CalMagDvit, Omega3 Salmon oil plus, i Formula IV
s-he is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.