Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2004., 14:18   #61
Quote:
just Sandy kaže:
... Moja je kolegica rodila carskim rezom (čini mi se zbog položaja ploda, no nisam sigurna) i rekli su joj da nikada nakon carskog, neće moći (smjeti) rađati "prirodno"... ..., zanimalo bi me koliko u tome ima istine?
porodničari, barem tu kod nas i prije par godina, imaju višestruku motivaciju da izbjegavaju carski rez i odgađaju ga do zadnjeg trena. to može biti izbjegavanje troškova, bježanje od odgovornosti, novi trendovi u medicini, ucjena, zdravija budućnost djeteta itd.

moje prvo dijete rođeno je carskim rezom, nakon dugotrajnog čekanja i mrcvarenja, tek kad je prestalo davati znake života. danas je relativno ok, ali ne bez stanovitih kroničnih zdravstvenih problema.
drugo dijete je rođeno 4 godine kasnije, prirodnim putem, relativno lako, i odličnog je zdravlja.
otac i majka su isti, barem pretpostavljam.

greathut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 16:20   #62
Nakon prvog poroda carskim rezom može se drugi put roditi vaginalno (moje dvije prijateljice) samo ginekolog mora pregledati rez da ne dođe do prsnuća. To nije čest slučaj i žene bez problema rađaju vaginalno nakon carskog. Nakon carskog se preporuča najmanje 2 godine do slijedeće trudnoće, a carski se može raditi 3 puta. Poslije se ne preporuča više trudnoća zbog velikih rizika od prsnuća maternice.

Što se tiče istjecanja plodne vode, porod se nakon toga mora dogoditi u roku od 24 sata ako je sve ostalo u redu.

Ja sam u Zg rodila na carski pod spinalnom anestezijom, i to je na Svetom Duhu praksa koju provode puno češće nago pod totalnom anestezijom. Oporavak je lakši tj. nema buđenja iz narkoze i mučnina.
Brunda is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 12:07   #63
Da, dvije cure u mojoj sobi su imale sekciju sa epiduralnom, osjećale su se super, al zato meni nakon potpune nije bilo baš naj - vrti ti se, mučno ti je, glava boli, sav si 'down', a i odmah počne bolit, a kod njih je postepeno popuštalo.

Sveti Duh svakako radi fantastični carski, a naročito kosooki koji je radio meni - nemrem se sjetit imena - prekrasan doktor.
kentaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 20:08   #64
Spontani pobačaj

curke... nije me bilo dugo tu. ovak, prije par dana sam bila kod doktora i rekao mi je da sam imala spontani pobačaj u 20. danu trudnoće, krvarila sam malo, mislila sam da je menga, pošto su simptomi bili isti, no bol je bila neizdrživa pa sam otišla na pregled... uglavnom, rekao mi je da je to "normalno" i da većina žena koja doživi spontani u tako ranom stadiju ni ne zna da je imala spontani ??? i da se ne brinem... sad vas pitam, da li je netko doživio nešto slično i kako da se postavim sad? mislim, stvarno mi ne i de u glavu, kak on misli da je to normalno :-(
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 22:12   #65
na tvoju zalost si to saznala zbog bolova i znam da boli u dusi kad cujes tako nesto. mislim ne mogu ni pretpostavit koliko jer mi se nije dogodilo, ali ti mogu barem na ovaj nacin izrazit potporu da izdrzis kroz to ruzno razdoblje dok bol ne prode
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 13:17   #66
ja sam ti već napisala da sam proživjela isto,ali ne spontani već namjerni (kiretaža) pobačaj zbog nerazvijanja ploda... i znam da ti je sad sigurno teško no vjeruj mi moraš biti jaka i hrabro nastaviti dalje,veseliti se drugim trudnoćama.Najbitnije je da imaš podršku dečka ili muža,meni je to najviše pomoglo! U prvim trudnoćama vrlo se često zna dogoditi da tijelo odbaci plod,tako su i meni doktori rekli,ali prije druge trudnoće si obavi sve moguće briseve na bakterije jer i to može biti jedan od razloga pobačaja.Samo hrabro,ovdje su svi uz tebe
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 10:10   #67
blablica...žao mi je, ali možda je bolje da o tome više ne razmišljaš. Možda je lakše. Pokušaj se usredotočiti na neke druge stvari i obavi testove kao što ti je savjetovala iva1608. Bit češ mirnija poslije i nečeš imati brige oko druge trudnoće.
Pusa
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 19:01   #68
Unhappy Zadržani pobačaj

U srijedu u Merkuru morala sam na kiretažu, jer moje malo srce više nije kucalo. Trebalo je biti 9+4, a bilo je staro samo 7+1.
Nisam imala spontani nego su me morali kiretirati.
Jel imao tko od vas takav slučaj i kada opet pokušati?
Kolika je šansa za normalnu sljedeću trudnoću nakon kiretaže?
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 19:04   #69
joooj,jako mi je žal...ne brini,slijedeća trudnoća bu zdrava i normalna,sigurno...puno se put desi da ode,a da ni dr neznaju zašto...naprosto se desi,bez razloga...imaj vjere i pokušavaj opet...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 19:05   #70
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 19:06   #71
Pikacu
Žao mi je što ti se to dogodilo. Moja poznanica je imala spontani ali je svejedno morala na kiretažu i zatrudnila je ponovno nakon nekih 9 mj. Bit će sve u redu.
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 19:08   #72
pikacu žao mi je...
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 19:20   #73
Pikacu ....
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 19:48   #74
Pikacu Bit će sigurno sve u redu slijedeći put. Samo hrabro!
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 21:35   #75
Ajooj pikaču.... negubi nadu, sigurna sam da ćeš uskoro opet zatrudniti...jako brzo...piši nam kako se osjećaš, uz tebe smo...
alexandra23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 21:36   #76
moja teta je nosila bliznace i isto joj se desilo u 9-om tjednu. sada je sve u redu ali ona neželi više pokušavati, prošla je volja.ima već 2 odrasle djece. al sigurna sam da će s tobom biti sve u redu. velika pusa!
alexandra23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 22:57   #77
pikacu...
baš mi je žao..
svarno neznam što bih ti rekla osim.. i
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 23:42   #78
zao mi je, pikacu
ovdje se isto pisalo o tome: https://www.forum.hr/showthread.php?t=208207
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 09:24   #79
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
U srijedu u Merkuru morala sam na kiretažu, jer moje malo srce više nije kucalo. Trebalo je biti 9+4, a bilo je staro samo 7+1.
Nisam imala spontani nego su me morali kiretirati.
Jel imao tko od vas takav slučaj i kada opet pokušati?
Kolika je šansa za normalnu sljedeću trudnoću nakon kiretaže?
pikacu baš mi je žao

iva je već pisala o tome, mislim da je najbitnije da se organizam par mjeseci oporavi i pripremi za novu trudnoću
__________________
In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.
Thelma&Louise is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 16:54   #80
Quote:
Thelma&Louise kaže: Pogledaj post
pikacu baš mi je žao

iva je već pisala o tome, mislim da je najbitnije da se organizam par mjeseci oporavi i pripremi za novu trudnoću

pikacu... joooooj jako mi je žao. Da, ja sam već pisala o tome .. imala sam kiretažu 22.1. i sada mi je gin rekao da mogu ponovno pokušati ako mi svi brisevi i papa test budu u redu. sad se samo smiri i dopusti tijelu i umu da se oporave a onda opet pokušajte! sretno....


joooooooj užasno mi je žao,stvarno
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:08.