Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2014., 10:12   #1681
Pričalo se tu na temi da je prije amnio potrebno napraviti briseve pa me zanima koje tocno briseve.
Inace, ja sam 99% sigurna da cu ici na amnio kod dr. Kosa.sada sam tek u 11 tt i tek očekujem pregled mjerenja nuhalnog nabora i nadam se da ce sve biti ok i iako nemam godine ni bilo koje druge predispozicije za amnio odlučila sam ju ipak napraviti.
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 12:22   #1682
nifty

Eto meni stifao loš kombinirani i od straha od amnio odlučila sam se za nifty a da donesem odluku pridonijelo je da u slučaju lošeg nalaza drugi dan kod Podobnika rade amniocentezu koja je uključena u cijenu a trenutno je nifty za gotovinu 5250 kuna. Za mene nije bilo dileme, bila sam kod Kosa ali nekako me se nije dojmio, bio je hladan i nezainteresiran, ne znam, odlučila sam ovako pa ćemo vidjeti. U prvoj trudnoći je isto bio loš nalaz kombiniranog pa sam zato malo mirnija nekako. Rodila sam zdravu curku prvi put.
Dominika-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 16:41   #1683
dominika ovo je jako dobra ponuda.
i ja ću slj put na nifty. a gdje si radila kombinirani?
baš mi je čudno ovo za dr kosa. što je rekao? inače je on dobar dijagnostičar, cure kažu da sve jako detaljno pregleda i izmjeri. ja nisam stigla kod njega nažalost, ali imam u planu ići kod njega u sljedećoj trudnoću u 11 TT ili kod dr gebauer
magicbaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 13:50   #1684
Quote:
Dominika-25 kaže: Pogledaj post
Eto meni stifao loš kombinirani i od straha od amnio odlučila sam se za nifty a da donesem odluku pridonijelo je da u slučaju lošeg nalaza drugi dan kod Podobnika rade amniocentezu koja je uključena u cijenu a trenutno je nifty za gotovinu 5250 kuna. Za mene nije bilo dileme, bila sam kod Kosa ali nekako me se nije dojmio, bio je hladan i nezainteresiran, ne znam, odlučila sam ovako pa ćemo vidjeti. U prvoj trudnoći je isto bio loš nalaz kombiniranog pa sam zato malo mirnija nekako. Rodila sam zdravu curku prvi put.
Stvarno?
Ja sam nifty radila kod Podobnika, u 13. tt. Nalaz super Kasnije se ispostavilo da je kombinirani bio krivo napravljen - u laboratoriju su krivo prepisali trajanje trudnoće
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 12:06   #1685
Koliko dugo nakon amnio treba mirovati? Kada cu smjet dizat svog 3-godisnjaka (16 kg)?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 21:59   #1686
Jel tko nedavno radii RACZ na uputnicu? Koliko ste cekale rezultate?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 08:31   #1687
Pozdrav cure!
Evo i ja sam nova trudnica..drugo dijete,14tjedana trudnoce.
Bila pred dva dana kod ginica i rekao da je sve u redu! Gledao je nuhalni
nabor i ostale stvari na bebi. Znaci sve je po njemu ok!
E sad on je meni rekao da mi mora reci ako zelim na svoju ruku ici na daljnje pretrage neka idem.
Citala sam malo postove od vas...i ni sama ne znam sto da radim...
Imam 28god,muz isto tako! Bolesti u familiji kao Down i druge retardacije nemamo...
Ali ipak ima neki crv u meni...pogotovo jer imamo zdravu curicu od skoro 8god.

Dali je nekome na UZV-u bilo sve u redu pa nije isao na nikakve daljnje testove i onda na porodu sok?!
Nazalost nisam od onih majki kojima se inace divim,da bi mogla sa bolesnim djetetom...a i opet ne znam kako bi na izazvani porodaj u 20.tjednu...
Molim vas malo savjeta!
__________________
"Tu eres mi sueno! Te amo mucho! "
Analara23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 09:09   #1688
Znam slucaj gdje je uzv i kombinirani bio dobar,a beba ima down.
Nema tu nikakvih garancija. Ali ako nema nekih predispozicija, ja ne bih isla na amnio.
Zapravo je to samo tvoja odluka
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 09:14   #1689
Odluka je zbilja samo tvoja, ne znam kako bi ti itko (osim partnera mozda) mogao pomoci. Sve su sanse na tvojoj strani da sve bude ok, ali nikad ne znas zasigurno. No nista ne znas zasigurno u zivotu samo neke stvari mozes saznati neke ne.
__________________
per Trnje ad astra! ♥kugli :cerek: zabica!
trnje is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 09:54   #1690
a da razmisliš o nekoj neinvazivnoj pretragi? ako se baš ne možeš umiriti i želiš potvrdu, možda je to rješenej.
kad mene nisu smirili nalazi kominiranoga, odlučila sam se na NIFTY. ta odluka nije bila teška, za razliku od ove o amnio.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 15:28   #1691
A sto je to nifty ?!? Koliko kosta? Gdje se radi ?! Iz RI sam inace...
__________________
"Tu eres mi sueno! Te amo mucho! "
Analara23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 15:50   #1692
Quote:
Analara23 kaže: Pogledaj post
A sto je to nifty ?!? Koliko kosta? Gdje se radi ?! Iz RI sam inace...
http://www.niftytest.com/index.html
http://www.niftytest.si/hr/za-trudnice/

Kosta oko 5000 kn, mislim da ga radi podobnik, mozda i ginekos. Treba nazvati pa pitati.

Od neinvazivnih pretraga imas i harmony, isto oko 5000 kn:

http://www.vasezdravlje.com/printabl...e/clanak/2868/
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 07:25   #1693
analara, evo tema o neinvazivnim testovima
neinvazivni testovi i gdje ih napraviti
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 10:30   #1694
košta 5250 za keš. nalaz se čeka dva tjedna. rađeno kod podobnika.
kao što cure kažu, ima još neinvazivnih opcija.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 22:22   #1695
Danas sam bila kod Podobnika. Jer...opet sam trudna, ovaj put ćemo imati dečka UVZ i ostali testovi su mi ok. Nifty je 5200kn za keš a može i na rate. do 12 rata pa je oko 6000 kn na neku kreditnu american i sl.... Između amnio i nifty izabrala bih nifty. I jesam (jednostavno volim biti sigurna jer u prvoj trudnoći nisam radila amnio pa sam se živa pojela iako je sve bilo ok + imala sam 38 god.). Ali moj dragi kaže da i? I onda ja objasnim sve kako , da ako nalaz bude loš možemo,,,, i tu ušutim. Uletio je odmah sa ne dolazi u obzir Inače prvu curicu sam rodila prije 16 mjeseci. Moj drugi ginić kaže da razlika između 2 poroda nije velika, da ne vidi smisao mog testiranja sada kad je isto sve ok i naročito ako prvu trudnoću nisam testirala (što sam možda trebala jer je bila prva trudnoća). Uglavnom vjerovat ću Podobniku i svom drugom giniću kao i u prvoj trudnoći.
Podobniku skidam kapu jer ,,,, U prvoj trudnoći su me splašili zbog godina moraš ovo pa ono (iako su svi ostali nalazi bili ok). Sa lovom dođem Podobniku sva na rubu plača i kažem evo imam novce radite mi amnio. Sav u čudu prvi put me vidi kaže polako idemo sve pregledati. Nakon sat vremena kaže da zbilja nema potrebe , smirio me, sve lijepo objasnio . Odustala sam od amnio i sve ok bilo. A mogao je uzeti pare, napraviti amnio i bok al nije.
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 09:00   #1696
Kakve veze to sta je prvo dijete zdravo ima s drugom trudnocom?!

Naravno svatko odlucuje kako je u skladu s moralnim zakonom njegove obitelji, ali u tim godinama ti nitko ne moze reci da rizik ne raste! Jasno da raste, znacajno!
__________________
per Trnje ad astra! ♥kugli :cerek: zabica!
trnje is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 10:01   #1697
s obzirom da za mene abortus nije opcija odlučila sam da neću na amniocentezu čim mi je doktor objasnio kako se radi i koje su moguće komplikacije.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 13:26   #1698
ja mislim ako abortus nije opcija onda je fakat besmisleno. vjerovatno bi se prije ili poslije na UZ vidilo ako nesto nije u redu, da se covjek moze psihicki pripremiti...ili medicinski za neke intervencije, ako recimo nije sa srcem sve ok etc. inace zbilja zasto se izlagati riziku i neugodnosti!?
__________________
per Trnje ad astra! ♥kugli :cerek: zabica!
trnje is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 20:53   #1699
Evo da dam malo neki svoj dojam... imam potrebu to podijeliti s drugim trudnicama.

Imam 40 godina i prvi put sam trudna. Presretna. Kažu mi, zbog godina, "ti bi svakako trebala na amnio". Bombardiraju me statistikom. Spominju mi i kombinirani probir.

Uglavnom, ja odlučila. Na kombinirani probir idem. Sutra ujutro, u Breyer. Cijena, ako nekog zanima, je 350 kn, rade svakim danom od 7:00 do 18:00 i treba ih donijeti UZV nalaze koji nisu stariji od tri dana. Ja sam sad, usput rečeno, trudna 12 tjedana.

Za amnio... još ne znam. Ako, ne daj Bože, rezultati kombiniranog probira na budu baš dobri, onda ću možda ići. Naglašavam - možda. Ako ne budu, vjerojatno neću.

Razgovarala sam s mužem o tome. Velim mu: "I što ako amnio pokaže da dijete ima kromosomski poremaćaj? Da ima Down? Koji izbor imamo?" Ne moram ni izgovoriti a-riječ... I koji će mi onda vrag amnio kad ionako nisam spremna pobaciti (osim u slučaju da baš znam da će dijete imati tako teške anomalije da će mu život biti pakao ali računam da bi to već vidjeli na UZV-u i na kombiniranom probiru).

Tako da... amnio me vjerojatno neće vidjeti.
Garbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 14:52   #1700
Question

Quote:
Garbo kaže: Pogledaj post
Evo da dam malo neki svoj dojam... imam potrebu to podijeliti s drugim trudnicama.

Imam 40 godina i prvi put sam trudna. Presretna. Kažu mi, zbog godina, "ti bi svakako trebala na amnio". Bombardiraju me statistikom. Spominju mi i kombinirani probir.

Uglavnom, ja odlučila. Na kombinirani probir idem. Sutra ujutro, u Breyer. Cijena, ako nekog zanima, je 350 kn, rade svakim danom od 7:00 do 18:00 i treba ih donijeti UZV nalaze koji nisu stariji od tri dana. Ja sam sad, usput rečeno, trudna 12 tjedana.

Za amnio... još ne znam. Ako, ne daj Bože, rezultati kombiniranog probira na budu baš dobri, onda ću možda ići. Naglašavam - možda. Ako ne budu, vjerojatno neću.




Razgovarala sam s mužem o tome. Velim mu: "I što ako amnio pokaže da dijete ima kromosomski poremaćaj? Da ima Down? Koji izbor imamo?" Ne moram ni izgovoriti a-riječ... I koji će mi onda vrag amnio kad ionako nisam spremna pobaciti (osim u slučaju da baš znam da će dijete imati tako teške anomalije da će mu život biti pakao ali računam da bi to već vidjeli na UZV-u i na kombiniranom probiru).

Tako da... amnio me vjerojatno neće vidjeti.


slažem se s tobom Garbo, i ja sam u prvoj trudnoći u 40-oj, s koliko tjedana se radi kombinirani probir a s koliko tjedana nifty? Da li su to sve pretrage iz krvi? Na amnio ne bi ni ja išla jer koje su onda zapravo opcije ako bude loš nalaz, inducirani porod?

slažem se s tobom Garbo, i meni je ovo prva trudnoća u 40-oj, s koliko tjedana se radi kombinirani probir i je li to dovoljno (ima li jos šta neinvazivno) osim amnio na koju ne idem
dolly74 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.