Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2014., 10:51   #2561
Quote:
lfunduru kaže: Pogledaj post
hej ekipa...ovako iz Zagreba sam i trebam ginekologa s hzzo...zvala sam mihanovićevu da pitam tko je slobodan pa su mi rekli da mi taj odgovr ne mogu dati da moram ići i pitati. kao zaposlena žena normalno da nemam vremena za to....imala sam namjeru se uputiti u pon do doktorice Klepić u DZ Borongaj, jel znate jel uzima možda još nove pacijente??? i da s obzirom da nikad nisam bila kod nikog prijavljena, dali znate koji je moj postupak, kako se mogu prijavit kod nekog?? jel moram sta donijeti???
Mislim da jos prima, ja sam se prije 2mj. prijavila... Trebas samo zdravstvenu ponijet, samo pokucaj sestri reci sta trebas i to je manje vise to
JWoww is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 09:06   #2562
Cure puno hvala na odgovoru...sad mi još samo preostaje uputiti se tamo...da napokon ni ja više ne plaćam bez veze potrebne preglede...
lfunduru is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 22:44   #2563
Ginekolog hzzo koji ne stvara probleme :-)

Moram izabrat ginekologa hzzo koji je naravno ok, ali ima onih koji su ok ali polude ako vodis trudnocu kod privatnika- e pa ja takvog ne trazim:-)
Buduci da nepripadam nijednom molim. Vas pomozite sa bitnim informacijama za mene koja si zelim/moram pronaci nekog/u koja je kao doktor uredu a da mi ne svara probleme sto ju biram samo zbog uputnica....

Punoooo punooo hvala
florenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 14:14   #2564
evo ja jutros zvala...sestra je bila izuzetno ljubazna. Pitala sam je jel uzimaju nove pacijente rekla je da da ali da cu cekat 2 mjeseca na pregled. Onda sam joj rekla da nisam prijavljena kod nikog i da se moram kod nekog prijaviti i sta moram napraviti. Da naglasim sestra je svaka joj cast bila stvarno ljubazna sve mi je objasnila i čak mi se i brzo javila na telefon sto iskreno nisam cekivala.... eto za sad pozitivna iskustva s dr. Klepac i njenom sestrom
lfunduru is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 12:08   #2565
Quote:
dzohar dudajev kaže: Pogledaj post
ne znam kakav je wahid (mislimo na onog sa Kruga jelda) kao ginekolog, ali je na temelju onoga što je rekao za moj nalaz (muškarac sam koji pokušava začeti dijete sa ženom), pokazao da je potpuni analfabet za začeće.

Naime, čovjek je rekao za moj nalaz da je nalaz starca. Uzimam laptop i odlazim na Google i nakon svega par odguglanih članaka (ugl konzultiram strane članke) dolazim do suprotnog zaključka.

Nakon par dana odlazim u najstariju urološku kliniku gdje mi doktor (ispočetka sam šutio o Wahidovom "stručnom mišljenju") govori da mu nitko ne može reći da ta količina zdravih spermija ne može začeti dijete. Inače, radi se o 6-7 milijuna zdravih (A+b su to obično) na dan nalaza, a ukupan broj je ogroman, s time da sam bio i bolestan (prehlađen) na dan nalaza, a i dan prije, za što je urolog rekao da isto može jako promijeniti neke aspekte nalaza. Također, postotak zdravih je blizu traženog za začeće, no kada se govori o postotku, bitno je malo mućnuti gornjom glavicom i shvatiti postotak u odnosu na koju brojku. nije isto mjeriti 35% zdravih spermija na svega nekoliko milijuna ili na 70-80 milijuna spermija.

Takvi nazovi doktori su za mene nule od ljudi, čak i ako se pokaže kojim slučajem da je bio u pravu (iz mnogo postova na Internetu, a i iz onoga što sam čuo od urologa, doznajem da su muški sa puno gorim nalazima uspjeli začeti prirodnim putem, neki i u relativnom kratkom roku.). Odnos prema pacijentima (a i ja sam na neki način njegov pacijent) je nula.
Wahid je super kad je tebi sve ok... daje pilule ko bombone bez ikakvih pretraga prije toga. nakon 2 god na merkuru mi rekli da nemam policisticne jajnike (bar ne po propisima koje imaju) te da napravim pretragu hormona da se vidi tocno stanje i naravno kad sam Wahida trazila reko je ne ne to vam ne treba, na pilulama je sve ok. da bi na svu srecu imala super doktoricu opce prakse koja mi je dala uputnicu za hormone stitnjace i sad bi ispalo da imam poviseni T4 i TSH je skoro pa povisen. tako da ne preporucam bas da se ide kod njega :/

Quote:
srceko23 kaže: Pogledaj post
Curke ja sam prezadovoljna sa Ivanom Jurkovic(nadam se da sam dobro napisala). Uglavnom, radi u Petrovoj i malo je teze doci na red kod nje jer je uvijek guzva. Iz mog iskustva, doista vrijedi cekati na pregled. Zenska je i vise nego odlicna. Veliki plus joj dajem to sto uvijek posveti puno vremena pacijentici, iako je cekaona skroz puna. Dakle, nema onog klasicnog osjecaja kao da si na traci. Ono sto joj mnoge cure zamjeraju(kako sam cula od drugih cura) je to sto je doista otvorena i iskrena. Ok, to ponekad malo zaboli, ali vjerujte mi to kaze za vase dobro. U mom slucaju je bila rijec o kasnjenju menstruacije od samog pocetka. Dakle, svih ovih 12 godina koliko imam mengu mi je uvijek kasnila, i to cesto po 3 mjeseca. U pocetku sam mislila da je to normalno, da mi se trebaju ustabiliti hormoni. Ali kako su godine prolazile problem je i dalje ostao. Uz to su mi odmah i dijagnosticirani policisticki jajnici. Bila sam spremna preci na bilo kakve pilule, samo da se to dovede u red. Ali ne, rekla mi je da se vidimo za par mjeseci kada promijenim nacin zivota. Konkretno kada promijenim prehranu, skinem visak kilograma i pocnem se baviti nekom aktivnoscu. Mozete pretpostaviti, kada mi je to rekla ostala sam paf. Mislila sam od kud njoj pravo da mi ide tako nesto govoriti kad mi menga kasni po 2-3 mjeseca, kao nije sigurno stvar u tome, uostalom tako je oduvijek. Ali bila je u pravu!!! Prehrana i kilaza jaaaaaaako utjecu na menstruacijski ciklus, vjerovale ili ne. Ne zelimo si to priznati ali to igra jako veliku ulogu. Nakon sto sam promijenila nacin prehrane i skinula visak kg(cca.15 kg) sve, ali sve se promijenilo. Ok, i dalje mi nije menga skroz redovita(zna kasniti po par dana) ali to je veeeeeliki napredak obzirom na 2-3 mjeseca. Jajnici su se također doveli u red i vise nema naznaka da su policisticki. Dakle, moj topli savjet vam je da ukoliko imate kakav problem da otiđete kod nje, zenska si doista da truda oko svake pacijentice. I uvijek da vam dati neki alternativni izbor prije nego vas npr.stavi na pilule.
uglavnom, prezadovoljna sam s njom
jel prima jos nove pacijente? moze neki kontakt broj mozda hvala puno
irena88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 16:18   #2566
ej cure. Jel znate nekog ginekologa koji prima pacijente preko HZZO-a?
Užasno mi je hitno, ne znam otkud krenuti. Nemam vremena za dolaženje pred vrata, a moji telefonski pokušaji nisu urodili plodom.
Stvarno bi voljela da mi ginekolog bude u Novom Zagrebu, al pristala bi na centar i Trešnjevku.
Jel imate kakva saznanja?
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 11:59   #2567
Zrinka Komadina Estatiev

Pozdrav,

evo da kažem svoje iskustvo za ginekologicu Zrinku Komadinu Estatiev koja radi na Malešnici. Kod nje sam cca godinu i pol. Susretljiva je što se tiče razgovora i jako brzo dobijete odgovor na mali (svaki put dobijem odgovor u roku 2-3 sata).
Međutim, ofrlje radi svoj posao. Rađen mi je PAPA i ultrazvuk te je rekla kako je sve u redu i da se vidimo za godinu dana, nakon što sam došla za godinu dana (naravno, morate se naručiti 3-4 mjeseca unaprijed) pogledala sam nalaze PAPA-e i pisalo mi je kako imam upalu koju mi ona nije spomenula.

Nedavno sam opet išla kod nje gdje je također ponovila kako je sve u redu iako sam se ja žalila na neke simptome koji nebi trebali biti normalni. Otišla sam kod privatne ginekologice koja mi je na ultrazvuku vidjela takve policistične jajnike da se iščuđavala kako ginekologica nije primjetila s obzirom da jajnici već dugo nisu aktivni. Također je vidjela neke promjene na vratu maternice koje se vide golim okom i osjete na opip što sam rekla i doktorici Komadini na što je ona odmahnula rukom i rekla da je to sve ok.

Tako da, drage moje, nije ova ginekologica tako bajna kao što djeluje.
Mali miško is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 22:48   #2568
Thumbs up

Quote:
Mali miško kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

evo da kažem svoje iskustvo za ginekologicu Zrinku Komadinu Estatiev koja radi na Malešnici. Kod nje sam cca godinu i pol. Susretljiva je što se tiče razgovora i jako brzo dobijete odgovor na mali (svaki put dobijem odgovor u roku 2-3 sata).
Međutim, ofrlje radi svoj posao. Rađen mi je PAPA i ultrazvuk te je rekla kako je sve u redu i da se vidimo za godinu dana, nakon što sam došla za godinu dana (naravno, morate se naručiti 3-4 mjeseca unaprijed) pogledala sam nalaze PAPA-e i pisalo mi je kako imam upalu koju mi ona nije spomenula.

Nedavno sam opet išla kod nje gdje je također ponovila kako je sve u redu iako sam se ja žalila na neke simptome koji nebi trebali biti normalni. Otišla sam kod privatne ginekologice koja mi je na ultrazvuku vidjela takve policistične jajnike da se iščuđavala kako ginekologica nije primjetila s obzirom da jajnici već dugo nisu aktivni. Također je vidjela neke promjene na vratu maternice koje se vide golim okom i osjete na opip što sam rekla i doktorici Komadini na što je ona odmahnula rukom i rekla da je to sve ok.

Tako da, drage moje, nije ova ginekologica tako bajna kao što djeluje.
Ja kod dr. Komadine Estatiev idem od veljače 2012. i mogu reci da je jako detaljna i stručna i zahvaljujući njezinom znanju sada imam prekrasnu djevojcicu. Imam policistične jajnike i problema s štitnjačom koje je ona otkrila.
lona128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 08:18   #2569
Bok svima,

tu ima puno previse stranica i ne stignem sve procitati. Vjerojatno je vec netko i spomenuo dr. Predraga Durica. Zeljela bih ici na 4D uzv, a ima neka ponuda na kupime.hr kod njega. Cula sam dosta oprecnih misljenja o njemu, pa me zanima ima li tko kakvo iskustvo? Ak je stvarno los, onda radije dam 200-300kn vise i odem k nekome tko je pouzdaniji...
estrella2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 12:45   #2570
Quote:
estrella2 kaže: Pogledaj post
Bok svima,

tu ima puno previse stranica i ne stignem sve procitati. Vjerojatno je vec netko i spomenuo dr. Predraga Durica. Zeljela bih ici na 4D uzv, a ima neka ponuda na kupime.hr kod njega. Cula sam dosta oprecnih misljenja o njemu, pa me zanima ima li tko kakvo iskustvo? Ak je stvarno los, onda radije dam 200-300kn vise i odem k nekome tko je pouzdaniji...
Moja je preporuka za 4D UZV dr Ivana Šešo Blažić u Zaprešiću. Jako je stručna, detaljnja, a cijenom vrlo prihvatiljiva. A za jedan posjet nije Zaprešić na kraj svijeta
lona128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 13:39   #2571
Quote:
estrella2 kaže: Pogledaj post
Bok svima,

tu ima puno previse stranica i ne stignem sve procitati. Vjerojatno je vec netko i spomenuo dr. Predraga Durica. Zeljela bih ici na 4D uzv, a ima neka ponuda na kupime.hr kod njega. Cula sam dosta oprecnih misljenja o njemu, pa me zanima ima li tko kakvo iskustvo? Ak je stvarno los, onda radije dam 200-300kn vise i odem k nekome tko je pouzdaniji...
Prijateljica je bila kod njega i nije bila nimalo zadovoljna.
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 11:51   #2572
Pozdrav, tražim ginekologa koji ima HZZO ugovor na području centra, Trnja, Kruga? Ima netko prijedlog?
U krajnjem slučaju može i ok privatnik s "normalnim" cijenama pregleda?
Hvala.
mopsicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 01:18   #2573
moram pohvaliti doktoricu Belić, bila sam neki dan prvi put kod nje. Super je, pristupačna, nasmijana, nježna. Cure su pisale da su pacijenti dugo unutra, ja kad sam bila nisam bila dugo, sve sam obavila brzo, možda je to do toga ima li tko kakvih problema ili ne. ja nemam nikakvih problema, tako da nisam ostal dugo unutra
__________________
BLOG ~~FB~~
Nivia179 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 16:58   #2574
Frendica mi je rekla kako je neki dan bila kod Martine Žigmund na Borovju i kako joj je sestra rekla kako doktorica radi još ovaj tjedan i onda odlazi (dobila ponudu u nekoj privatnoj klinici). Još se ne zna tko će ju zamijeniti. Jel ima netko više informacija?
bluesun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 09:01   #2575
Istina je, žigmund je otisla i jos uvijek ne znaju tko ce ju zamjenit.. jutros sam ih uspjela dobit na tel, nakon mali milijun poziva, jer se trebam narucit na pregled, to mi je rekla sestra.. bas super

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
Saipem is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 11:52   #2576
Da, dr.Žigmund odlazi, još uvijek se nisam uspjela naručiti za pregled (iako sam trudnica, grrrr). Umjesto nje dolazi dr. Srebreniković (tako mi je rekla sestra na telefon). Prema onome što vidim na naj doktor , nadam se da je to i istina
Smotanko28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 23:02   #2577
Quote:
Smotanko28 kaže: Pogledaj post
Da, dr.Žigmund odlazi, još uvijek se nisam uspjela naručiti za pregled (iako sam trudnica, grrrr). Umjesto nje dolazi dr. Srebreniković (tako mi je rekla sestra na telefon). Prema onome što vidim na naj doktor , nadam se da je to i istina
i meni je isti problem, cak me malo frka lovila, vec sam mislila drugog dr trazit.. kad krece s radom, jel znas ista detaljnije

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
Saipem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 14:56   #2578
Sestra rekla da zovem idući tjedan, tak da ih lovim odmah u ponedjeljak/utorak da me naruče .... Uglavnom, javim se kad bilo kaj saznam
Smotanko28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 23:40   #2579
Ima netko preporuku možda centar/Trnje/Kruge?
mopsicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 09:50   #2580
Quote:
Smotanko28 kaže: Pogledaj post
Da, dr.Žigmund odlazi, još uvijek se nisam uspjela naručiti za pregled (iako sam trudnica, grrrr). Umjesto nje dolazi dr. Srebreniković (tako mi je rekla sestra na telefon). Prema onome što vidim na naj doktor , nadam se da je to i istina
Zar ne radi dr. Srebreniković u DZ negdje u Sesvetama?
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:15.