Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2008., 10:21   #1
Strancima treba ukinuti dvojno državljanstvo

Ja neznam ni za jedan primjer osim Hrvatske da se svim građanima jedne nacionalnosti ili rasne pripadnosti itd, koji u drugim državama imaju državljanstvo daje i domaće državljanstvo.

Osim toga dvojno državljanstvo je negativno i to zna svaki pravnik. U svim državama postoje zakoni kojima se dvojno državljanstvo isključuje. To ukidanje dvojnog državljanstva je u interesu samog dvojnog državljana.

A ako ćemo pravo, možemo reći da smo neravnopravni građani jer mi koji živimo i radimo ovdje, nemožemo ići glasati u Ameriku ili Australiju itd, dok naši stranci mogu glasati kod nas.

Kad malo razmislimo vidjet ćemo da osim iste nacionalnosti i porijekla ti stranci nemaju ništa zajedničko sa nama. Kako oni sad iz inozemstva mogu određivati tko će meni biti predsjednik ili predstavnik u saboru.
ravednik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 10:45   #2
Ma vidi ga, na koje sve naćine se vi želite riješiti dijaspore, da ne povjeruješ.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 19:59   #3
Quote:
NINJA 07 kaže: Pogledaj post
Ma vidi ga, na koje sve naćine se vi želite riješiti dijaspore, da ne povjeruješ.
Što je dijaspora? Za spore znam što su.
Gemischt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 20:52   #4
Quote:
Gemischt kaže: Pogledaj post
Što je dijaspora? Za spore znam što su.
Ajde, dobro je da znaš što si.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 21:35   #5
Quote:
Gemischt kaže: Pogledaj post
Što je dijaspora? Za spore znam što su.
To su ti one spore koje znas, a koje se projiciraju na zid ili platno uz pomoc dijaprojektora !
__________________
To je nama nasa DR borba dala da nam demokraciju zlopotrebljava gomila beskorisnih budala !
Anihilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 21:16   #6
Quote:
Gemischt kaže: Pogledaj post
Što je dijaspora? Za spore znam što su.
Dijaspora su oni ljudi koji su slali novce i pomoć za Hrvatsku tokom Domovinskog rata, ulagali novce u istu zemlju, te ih mnogi od njih izgubili. Dijaspora su oni ljudi koji su ginuli u Domovinskom ratu uz poklik : ''Za moju domovinu Hrvatsku'' na svojim krvavim usnama, a da neki prije toga nisu ni vidjeli Hrvatske u svome životu.
Jel' ti treba bolje objašnjenje?
Waldteufel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 22:29   #7
Quote:
Waldteufel kaže: Pogledaj post
Dijaspora su oni ljudi koji su slali novce i pomoć za Hrvatsku tokom Domovinskog rata, ulagali novce u istu zemlju, te ih mnogi od njih izgubili. Dijaspora su oni ljudi koji su ginuli u Domovinskom ratu uz poklik : ''Za moju domovinu Hrvatsku'' na svojim krvavim usnama, a da neki prije toga nisu ni vidjeli Hrvatske u svome životu.
Jel' ti treba bolje objašnjenje?
odličan odgovor...
Apple cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 23:13   #8
Ukinuti strancima dvojno drzavljanstvo - kako?

Zanima me kako bi odredili koji su to drzavljani RH s dvojnim drzavljanstvom koji nemaju pravo glasa.
Sto s ljudima koji zive u RH i imaju drzavljanstvo neke druge zemlje? Kojom procedurom cemo ustanoviti koji drzavljani RH s dvojnim drzavljanstvom imaju pravo glasa u RH, a koji ne?

Da li ima prebivaliste RH? - to se lako namjesti;

Da se javljaju u nekakve urede svaka tri mjeseca? - diskriminacija

Plaćaju li poreze? - plaćaju li socijalni slucajevi?, kriminalci na odsluzenju? i dr.

Sto sa Srbima i drugim nacionalnim manjinama? (Drzavljani BiH u RH vjerojatno isto imaju dvojna drzavljanstva iako im je prvo mozda RH, a drugo su uzeli od kad je drzave BiH; ostale manjine? - valjda ima i kod nijh bar neka drzava da im daje dvojno drzavljanstvo).

Odredit cemo da se ne moze imati dva drzavljanstva? - kako provjeriti? Smije li se zabraniti nacionalnim manjinama da imaju drzavljanstvo svoje "druge" drzave?


Da ne duljim, kako bi to izveli?
Pod pretpostavkom da taj zahtjev za ustavnom promjenom ima 2/3 vecinu u saboru - Kako? kojom procedurom? Sto su mjerila?
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 10:46   #9
Quote:
ravednik kaže: Pogledaj post
Kako oni sad iz inozemstva mogu određivati tko će meni biti predsjednik ili predstavnik u saboru.
....upravo se vidi kakvog si si precednika izabrao..to sigurno nisu oni koji imaju dvojno drzavljanstvo.

sto se tice dvojnog drzavljanstva, kako bi ti sredio da se na primjer jedna hrvatica udaje za srbina , udajom stjece pravo na srpsko drzavljanstva, i ti bi toj osobi uduzeo hrvatsko drzavljanstvo.

ajd protegni malo vijuge u glavi.
einfach is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 12:27   #10
Quote:
einfach kaže: Pogledaj post
....upravo se vidi kakvog si si precednika izabrao..to sigurno nisu oni koji imaju dvojno drzavljanstvo.

sto se tice dvojnog drzavljanstva, kako bi ti sredio da se na primjer jedna hrvatica udaje za srbina , udajom stjece pravo na srpsko drzavljanstva, i ti bi toj osobi uduzeo hrvatsko drzavljanstvo.

ajd protegni malo vijuge u glavi.
Ajde i ti malo protegni te vijuge... pročitaj zakon i prekini sa politikom otkrivanja tople vode, toliko tipično za naše političare... kako je to riješeno u svim ostalim zemljama, bilo bi i kod nas.

Ukoliko netko na nešto stječe pravo, ne znači da to pravo treba ili mora i iskoristiti.
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 10:46   #11
Skupi dvotrećinsku većinu u saboru i promjeni ustav RH.
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 10:49   #12
Neznas? Slovenija, Austrija, Italija, Francuska, Portugal, ..
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 11:54   #13
Quote:
Kruška kaže: Pogledaj post
Neznas? Slovenija, Austrija, Italija, Francuska, Portugal, ..
A neke države koji "daju" samo jedno državljanstvo u nekim slučajevima dopuštaju dvostruko državljanstvo...

Tako da su i ta pravila ponekad rastezljiva...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 13:12   #14
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
A neke države koji "daju" samo jedno državljanstvo u nekim slučajevima dopuštaju dvostruko državljanstvo...

Tako da su i ta pravila ponekad rastezljiva...
E, i?
Još uvijek možeš imat dva.
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 11:09   #15
Quote:
Kruška kaže: Pogledaj post
Neznas? Slovenija, Austrija, Italija, Francuska, Portugal, ..
Austija je jedna od rijetkih europski država koja ne dozvoljava dvojna državljanstva.

Inače dvojno državljanstvo je tekovina europskih civilizacijsiskih normi, i volio bih čuti bilo kakav argument zašt "NE" dvojno državljanstvo.
__________________
u pržun nemoeju da me vode u švicarsku stavia san papire i šolde..Ditrektorski
Tenicki Direktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 11:40   #16
Quote:
ravednik kaže: Pogledaj post
Ja neznam ni za jedan primjer osim Hrvatske da se svim građanima jedne nacionalnosti ili rasne pripadnosti itd, koji u drugim državama imaju državljanstvo daje i domaće državljanstvo.

Osim toga dvojno državljanstvo je negativno i to zna svaki pravnik. U svim državama postoje zakoni kojima se dvojno državljanstvo isključuje. To ukidanje dvojnog državljanstva je u interesu samog dvojnog državljana.

A ako ćemo pravo, možemo reći da smo neravnopravni građani jer mi koji živimo i radimo ovdje, nemožemo ići glasati u Ameriku ili Australiju itd, dok naši stranci mogu glasati kod nas.

Kad malo razmislimo vidjet ćemo da osim iste nacionalnosti i porijekla ti stranci nemaju ništa zajedničko sa nama. Kako oni sad iz inozemstva mogu određivati tko će meni biti predsjednik ili predstavnik u saboru.

Ako uz hrvatsko imas i americko ili australijsko drzavljanstvo tko ti brani da svratis tamo na glasanje !
Nego, kazi smeta li te dvostruko pravo glasa (bez obzira na drzavljanstvo)koje imaju nase nacionalne manjine ?
__________________
To je nama nasa DR borba dala da nam demokraciju zlopotrebljava gomila beskorisnih budala !
Anihilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 11:51   #17
Quote:
ravednik kaže: Pogledaj post
Ja neznam ni za jedan primjer osim Hrvatske da se svim građanima jedne nacionalnosti ili rasne pripadnosti itd, koji u drugim državama imaju državljanstvo daje i domaće državljanstvo.

Osim toga dvojno državljanstvo je negativno i to zna svaki pravnik. U svim državama postoje zakoni kojima se dvojno državljanstvo isključuje. To ukidanje dvojnog državljanstva je u interesu samog dvojnog državljana.

A ako ćemo pravo, možemo reći da smo neravnopravni građani jer mi koji živimo i radimo ovdje, nemožemo ići glasati u Ameriku ili Australiju itd, dok naši stranci mogu glasati kod nas.

Kad malo razmislimo vidjet ćemo da osim iste nacionalnosti i porijekla ti stranci nemaju ništa zajedničko sa nama. Kako oni sad iz inozemstva mogu određivati tko će meni biti predsjednik ili predstavnik u saboru.
svi imaju sa pravom dvojno
techno mania is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 11:51   #18
Kao što sam već napisao u jednoj temi na Dijaspori.

Zanimljivo u svemu je što odredjene osobe (pa i ovdje na forumu, pa i u javnom životu), uvijek kad je ta tema potežu priče "šta će meni jedan tamo iz Kanade, Australije, .. glasat ovdje". Uvijek ta kritika leti direktno na dijasporu Hrvata.
A te iste osobe gotovo nikad, odnosno jako jako rijetko u svojim izjavama govore kako bi trebalo zabraniti srbima ("gradjanima" Hrvatske) iz srbije glasovati na izborima.


i dodao

Ako ja posjedujem nekretnine u Hrvatskoj (kuća recimo), iako živim u dijaspori svakako imam pravo glasati i izabrati tko mi odredjuje kakva će se cesta gradit oko moje kuće, u općini itd. Zar nije to logično? Logično je.
Naravno, ako posjedujem hrvatske dokumente (državljanstvo) s kojim i imam pravo glasati.
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 00:07   #19
Quote:
Kruška kaže: Pogledaj post
Kao što sam već napisao u jednoj temi na Dijaspori.

Zanimljivo u svemu je što odredjene osobe (pa i ovdje na forumu, pa i u javnom životu), uvijek kad je ta tema potežu priče "šta će meni jedan tamo iz Kanade, Australije, .. glasat ovdje". Uvijek ta kritika leti direktno na dijasporu Hrvata.
A te iste osobe gotovo nikad, odnosno jako jako rijetko u svojim izjavama govore kako bi trebalo zabraniti srbima ("gradjanima" Hrvatske) iz srbije glasovati na izborima.


i dodao

Ako ja posjedujem nekretnine u Hrvatskoj (kuća recimo), iako živim u dijaspori svakako imam pravo glasati i izabrati tko mi odredjuje kakva će se cesta gradit oko moje kuće, u općini itd. Zar nije to logično? Logično je.
Naravno, ako posjedujem hrvatske dokumente (državljanstvo) s kojim i imam pravo glasati.

Daj mi reci na temelju čega si ti dobio hrvatske dokumente?
Na temelju toga što si kupio kuću u Hrvatskoj?

Znači ako ja kupim jednu dionicu neke američke tvrtke na Njuorškoj burzi imam prevo glasa u Americi ?
Logika ti je stvarno glupa.

Znači tom logikom da svi oni Englezi, Česi i Madžari što su pokupovali kuće po Istri i jadranskim otocima mogu glasati za Hrvatski sabor ?

E stvarno previše... i za moje velike uši.

__________________
Registrirani beskorisnik
Dambek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 01:34   #20
Quote:
Dambek kaže: Pogledaj post
Daj mi reci na temelju čega si ti dobio hrvatske dokumente?
Na temelju toga što si kupio kuću u Hrvatskoj?

Znači ako ja kupim jednu dionicu neke američke tvrtke na Njuorškoj burzi imam prevo glasa u Americi ?
Logika ti je stvarno glupa.

Znači tom logikom da svi oni Englezi, Česi i Madžari što su pokupovali kuće po Istri i jadranskim otocima mogu glasati za Hrvatski sabor ?

E stvarno previše... i za moje velike uši.

Ne znam na temelju cega je dobio RH drzavljanstvo ( i da li ga upce ima). No, ako ga ima i punoljetan je, prema RH ustavu ima pravo glasati na izborima.

To znaci da ako ti kupis dionicu neke Americke tvrtke - ti posjedujes dionicu neke Americke tvrtke. A, ako imas Americko drzavljanstvo i punoljetan si - imas pravo glasa u SAD-u.
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:16.