Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2011., 22:39   #1
Daily Show i Colbert Report: Upoznajmo pravu Ameriku

Šokiran neznanjem većine forumaša o politici i medijima jedine svijetske velesile, želim da vas upoznam sa dobrim,a bome i lošim stranama AMerike i njezine politike.

Evo 2 najbolje političke emisije na svijetu:

Daily Show
http://www.thedailyshow.com/full-epi...011-bret-baier

Colbert Report
http://www.colbertnation.com/full-ep...id=YACJgk5N2Ad
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 23:49   #2
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Inače debil iz današnje emisije, guverner Ohia, Kasich,je Hrvat
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 00:09   #3
Znam za lika, ali ne mogu reci da sa bas nesto pratim njegove emisije


Inace deluje mi da na zajebantskom nivou mozda tu i tamo i kritikuje vlast, ali ne znam koliko mu onda to daje na tezini


Jer jedno je kad ucinis da narod svoj bes ka vlasti pretoci u viceve, onda ti cak i najmrza vlast postaje "simpaticna", tkao da onda samim tim radis u korist te iste vlasti, praveci od njih ucesnike nekakvog rijaliti showa...

A poenta je valjda upravo da se ostrica nezadovoljstva ne sme otupljavati kikotanjem vec jasno usmeravati ka ozbiljnoj promeni!

.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 00:16   #4
Inače Stewart iz Dialy Show-a je otvoreni liberal,a Colbert glumi turbo desničara, naravno ironično.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 01:36   #5
Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
Znam za lika, ali ne mogu reci da sa bas nesto pratim njegove emisije


Inace deluje mi da na zajebantskom nivou mozda tu i tamo i kritikuje vlast, ali ne znam koliko mu onda to daje na tezini


Jer jedno je kad ucinis da narod svoj bes ka vlasti pretoci u viceve, onda ti cak i najmrza vlast postaje "simpaticna", tkao da onda samim tim radis u korist te iste vlasti, praveci od njih ucesnike nekakvog rijaliti showa...

A poenta je valjda upravo da se ostrica nezadovoljstva ne sme otupljavati kikotanjem vec jasno usmeravati ka ozbiljnoj promeni!

.
A ti zivis ovdje, pa znas sa kojom ozbiljnoscu se kritizira vlast, jucer G.W. Bush, danas Obama? Uf, sto volim ove forumske jebivjetre koji znaju vise o zivotu u US od nas koji ovdje radimo i zivimo.
__________________
I Love Cali in the summertime

Capitalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 17:21   #6
Dobra emisija danas.
Daily Show,ovaj drugi lik me iritira.
Američke korporacije su doista sama srž zla,koja zapravo uništavaju svoju vlasitu zemlju.

Zanimljiva je i ispovijest lika iz Libije, da je Gadafi javno vješao političke protivnike i onda preusmjeravao promet da bi ljudi vidjeli što ih čeka ako mu se suprostave
__________________
"Svi su oni isti,ja neću izaći na izbore"
I onda izađe biračko tijelo HDZ-a i imamo još godine pljačke i zaduživanja
Sepulnation is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 18:07   #7
Evo filma o pravoj Americi tj. o tzv. Flyover Country, području SAD-a između Beverly Hillsa i Manhatanna - http://mojtv.hr/magazin/5139/gledali...mska-kost.aspx
dampyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 21:28   #8
Sto to znaci "prava" Amerika? Da li su "prava" Hrvatska neka sela u zabiti Dalamtinske zagore, da li su prava Rusija Kalmicka, Ingusetija ili Ivanovska oblast? Samo koristenje te rijeci na ovakav nacin je infantilno. Inace, patetican je onaj koji misljenje o Americi projecira na temelju filmova(pozitivnih-negativnih), ili cak sto vise kroz tekstove i recenzije ovjekovjecenog ameromrsca, pa cak bih se usudio reci osobe opsjednute Amerikom i svemu sto dolazi iz te zemlje, na negativan nacin.
__________________
We fight because we believe.
Kiowa Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 22:02   #9
Ne, to znači da prava Hrvatska nisu ekipa sa Red Carpeta i iz Zvijezde pjevaju, niti je prava Hrvatska u Vili Marija ili na Pantovčaku, niti prava Hrvatska prepričava priče sa skijanja...

Prava Hrvatska je u škverovima, prava Hrvatska je na Trnju i Pešćenici, prava Hrvatska je na stadionima i na ulicama, u Vukovaru i Slavonskom Brodu, prava Hrvatska se priprema za sezonu koju će provesti radeći po 18 sati dnevno kako bi zaradili za još jednu zimu koju će provesti nezaposleni...

Isto to vrijedi i za Rusiju, a bogami i za SAD...

http://www.suvremena.hr/16721.aspx

http://www.monitor.hr/clanci/sve-vec...rikanaca/5529/

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomi...nih,93328.html

http://www.seebiz.eu/cg/seebiz-trend...net,19550.html

http://www.mojevijesti.ba/novost/557...-miliona-ljudi
dampyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 13:29   #10
Quote:
Sepulnation kaže: Pogledaj post
Dobra emisija danas.
Daily Show,ovaj drugi lik me iritira.
Američke korporacije su doista sama srž zla,koja zapravo uništavaju svoju vlasitu zemlju.

Zanimljiva je i ispovijest lika iz Libije, da je Gadafi javno vješao političke protivnike i onda preusmjeravao promet da bi ljudi vidjeli što ih čeka ako mu se suprostave
Meni je Colbert jedno 1000 puta smiješniji

Inače, emisije su dobre,ali potvrđuju jedno, Demokrati,ljevica, se zamaraju pitanjima kao što je pobačaj ili natezanja s vjeskim fanaticima i gube podrušku nižih slojeva u borbi protiv velikih korporacija
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 09:33   #11
Colbert 2012




Šteta što je registrirani demokrat
Koji bi to šou bio na predizborima za republikanskog kandidata
Tutlek! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 10:00   #12
Quote:
Tutlek! kaže: Pogledaj post
Colbert 2012
Šteta što je registrirani demokrat
Koji bi to šou bio na predizborima za republikanskog kandidata
Ma lik se sprdao sa legalnim mogučnostima zlouporabe donacija.
"That's my kind of law" kad je rekao liku koji mu je to objašnjavao!
__________________
.

Zadnje uređivanje Michael Collins : 01.04.2011. at 10:05.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 09:42   #13
Nisu to klasicne politicke emisije, to je satira, a uostalom oba voditelja su komicari/glumci. No unatoc tome volim ih obojcu i pratim emisije par godina. Slican show je i Real time with Bill Maher koji je isto komicar, ali on ima ozbiljniji show od ove dvojce. Takodjer ima dio sa satirom, ali uvijek ima po 4-5 gostiju od kojih su vecina politicari i to senatori, guverneri, gradonacelnici itd.

Naravno ovo su sve liberali (mada Maher za sebe tvrdi da je libertarian), a nazalost nisam naisao na desnicarku satiru (namjernu), no nenamjerne satire ima na Fox News poput; O'Reilly Factor i Glenn Beck show.

Zadnje uređivanje startrekfan : 02.04.2011. at 09:49.
startrekfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 03:30   #14
Jel Glen Beck sprdancija ili?
ozbiljno pitam
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 03:33   #15
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Jel Glen Beck sprdancija ili?
ozbiljno pitam
Ne - ozbiljan je (nevjerojatno ali istinito)
ArkinAardvark is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 03:36   #16
Quote:
ArkinAardvark kaže: Pogledaj post
Ne - ozbiljan je (nevjerojatno ali istinito)
Vidio sam malo u ovim emisijama,ali mislio sam da ga izvlače iz konteksta
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 08:10   #17
Quote:
Capitalist kaže: Pogledaj post
A ti zivis ovdje, pa znas sa kojom ozbiljnoscu se kritizira vlast, jucer G.W. Bush, danas Obama? Uf, sto volim ove forumske jebivjetre koji znaju vise o zivotu u US od nas koji ovdje radimo i zivimo.
Vi (koji ste tamo) ste dozivjeli kulturni shock, a i brainwashing.
Stoga nije nelogicno da netko sa foruma zna bolje.
Osim toga vi samo radite, a na balkanu su ljudi opusteni, misli su im slobodnije (poput vjetra kojeg spominjes) i uopce mudriji su.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 10:39   #18
Quote:
ArkinAardvark kaže: Pogledaj post
Ne - ozbiljan je (nevjerojatno ali istinito)
Tip je nešto poput američkog Tihomira Dujmovića. Samo nažalost ima emisiju na najgledanijoj stanici.
zokster is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 11:08   #19
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Jel Glen Beck sprdancija ili?
ozbiljno pitam
Ove jedan od njegovih najnovijih bisera:
http://www.youtube.com/watch?v=kGtoK...eature=related
patak360 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 12:22   #20
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Vi (koji ste tamo) ste dozivjeli kulturni shock, a i brainwashing.
Evo jos jednog, pune vam cvalje o brainwashingu Amera, a tu sve od reda "intelektualci", posebice vi muslici iz BiH, kojima EU treba izabirati vlast. Vas dio drzave je zadnja saka jada, no eto cvalie o brainwashingu Amera, jer vi ste intelekualci cije razgovore uz tursku kavu prosjecni Ameri jednostavno ne shvaca.

Quote:
Stoga nije nelogicno da netko sa foruma zna bolje.
Pa opce je poznato da vi sve znate, samo ne znate kako se izdici iz gnojscine u kojoj trenutno jeste, bez te iste Amerike vas BiH bi odavno bila proslost. Zato malo zahvale toj Americi, no vi ste uvijek grizli ruku koja vas hrani, prvo Hrvatsku 1990-tih, pa sada Ameriku.

Quote:
Osim toga vi samo radite, a na balkanu su ljudi opusteni, misli su im slobodnije (poput vjetra kojeg spominjes) i uopce mudriji su.
Pa vidi se da rade, za raliku od vas muslica koji se klatite po cijele dane, i opusteno zivite, i slobodniji ste, a od rada niti r. Hebiga, lakse je kukati i primati pomoc od EU i Amerike, nego raditi. Vi muslimani iz BiH ste eksperti za takvo sto. Ajde prvo uredite ono malo bijede od teritorija sto vam je ostalo iz rata, dignite ekonomiju na razinu jedne Kube, pa onda docirajte drugim nacijama.
__________________
Old luxury has a glass of warm milk and turns in early.
Modern luxury goes out all night and still makes it into the office by eight.
A new generation has arrived.
Marco Andretti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:20.