Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2005., 21:43   #1
Imate Li Nekog U Obitelji Sa ""pejsmejkerom"?

starijoj osobi (79) god iz moje blize obitelji sutra ce biti ugradjen pejsmejker

muskarac je reLativno dobrog zdravlja i nema ostalih vecih problema(obzirom na godine)

i nije imao velikih srcanih ili zdravstvenih problema do sada

molim vasa iskustva

1) da li je to uspjesna operacija
2) koliko dugo su ljudi zivjeli poslije ugradnje
3) poboljsava li to kvalitetu zivota starijih ljudi (kako neki kazu)
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2005., 10:28   #2
Jedan moj barba je to ugradio ima vec desetak godina, mislim da je netko spominjao da bi ga vec trebao i zamijeniti, no da bi trebao biti u boljoj kondiciji no sto je.
Nisam nikad bas o tome pricala, no koliko ga ja vidim normalno zivi za svoje godine, ima i veci vrt koji sam obraduje, vozi automobil, seta po gradu...
Prije par godina imao je nekih srcanih problema, bio je i u bolnici, no to je bilo kratkotrajno, poslije je opet sve bilo o.k.
ygraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2005., 18:19   #3
moj dida je to dobio prosle godine, odprilike u ovo doba.
ima 85 godina, invalid je, bio je u krevetu do tada i prezivio dva srcana udara.
od kad su mu ugradili "to" covjek zivnuo. i sad se sam brije, i na terasu izlazi i fakat mu je bolje.
nadam se da ce dugo jos dugo izdrzati.
_senia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 16:11   #4
Moja teta ima 65 godina i vec 15-tak godina živi normalno sa pejsmejkerom. Ide na redovite kontrole, i mijenjala je jednom ili dv puta instalacije ...žice od aparata do srca.

Pozdrav
 
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 16:16   #5
Maminom bratu su ugradili "pejsmejker" sa 70 i nešto godina... Operacija je prošla dobro i vjerojatno bi živio jako dugo da nije i dalje nastavio sa pušenjem (dvadesetak cigareta dnevno) i općenito nezdarvim životom... Ovak je poživio još nekih 4-5 godina (kvalitetnih - dakle bez nekih srčanih problema)...

Uglavnom, sve ti ovisi o tome koliko će se osoba nakon operacije ponašati u skladu sa svojim stanjem i godinama... Operacije su (koliko ja znam) uglavnom uspješne i ljudi mogu još dosta poživjeti, stoga ne brini, bit će sve OK...
__________________
Ljubav je...
chocogirl35b is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 18:38   #6
ah
s operacijama se nikad ne zna. Al pejs mejker je teza operacija od bajpasa.
hmm mada.. moj otac je umro tokom operacije-ugradjivanja bajpasa ...
nista ti ne mora znacit zasigurno..
__________________
Oh my God, they killed Kenny!!!
djulbe-secer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.