Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2014., 19:43   #1361
Quote:
milijana kaže: Pogledaj post
super,hvala puno
ma problem je zapravo u tom sezonskom voću i povrću...onaj bivši se navodno otrovao od komadića kruške ...osim toga, (navodno )ne smiju papati ni zelenjavu tipa salete i sl...a ne znam više što ću.držat se kupovne hrane i uskratit joj svježe stvari ili nedajbože riskirat s voćem i gledat kako se muči kad padne u komu
u svakom slučaju,hvala na pomoći!
Ne kuzim kak se moze otrovat od kruske? Ja sam svojem hrcku normalno dala krusku i nista mu nije bilo
ivonamikulec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 10:05   #1362
Hej Imam pitanje: htjela bi svom novom hrčku napraviti igralište s puno elemenata (mostića, tunela, penjalica,...). Da li smijem to napraviti od glinamola (da bude čvrsto i tvrdo kada se posuši), mislim da li ćemu naštetiti ako to počne grickati?
mini122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 03:57   #1363
nemoj mu radit od glinamola jer će sigurno ić grist a moguće je da to onda i ne završi dobro kasnije.
Sibencan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 21:38   #1364
Unhappy

Bok, trebao bi mi jedan savjet. Imam ruskog hrčka, u mene je već godinu i 8 mjeseci i sad sam mu čistila kavez i primjetila sam da ima neku izraslinu na trupu kraj prednje desne nogice. Poprilično je velika, ali on još trčkara i kreće se usprkos tome i normalno jede. Sigurna sam da je to tumor samo me zanima znate li za nekog dobrog veterinara u Splitu ili okolici koji se bavi ovim malim životinjicama da ga odvedem?
cicko111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 13:37   #1365
Imam kineskog krčka, mužjaka. Razmišljam mu nabaviti društvo, ali ne znam dali prihvaćaju drugog hrčka u svojoj okolini. Može neki savjet.
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 19:42   #1366
Imam već jednog hrčka.. kada dobijem još jednog za rođendan mogu li ga staviti u isti kavez da se druže ili mora posebno?
divina666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 08:38   #1367
Quote:
divina666 kaže: Pogledaj post
Imam već jednog hrčka.. kada dobijem još jednog za rođendan mogu li ga staviti u isti kavez da se druže ili mora posebno?
ovisi kojeg hrcka?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 10:26   #1368
Poklanjam 2 roborovska hrčka istog spola sa kavezom,zapadni dio Zagreba.091/3442 433
gabi1706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 23:05   #1369
Poklanjamo mladunce ruskih hrčaka

Poklanjamo mladunce ruskih hrčaka, bijele i sivo-smeđe boje, sa tamnom crtom na leđima iz kućnog legla.

Oko njih nije potrebna velika briga, umiljati su, razigrani, pitomi, navikli na djecu i spremno čekaju svoju novu obitelj.

Za sve ostale upite molim pošaljite privatnu poruku.
*Flower* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 09:23   #1370
Bok, prije 3 dana sam kupila kineskog hrčka koji ima 2 tjedna tek. Držimo ga u prostoriji sa ugodnom temperaturom. Primjetila sam kako jede i pije. Prvi dan je trčao po kavezu, sve ok, cijelu noć smo ga čuli. Druga dva dana se ni ne čuje ni ne vidi, stalno stoji skriven u kućici, i danju i noću. Trebam li se zabrinuti zbog tog konstantnog skrivanja?

Zadnje uređivanje volpebianca : 31.01.2016. at 09:36.
volpebianca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 20:01   #1371
I ja sam pred tjedan dana kupila hrcka sirijskog(tocnije hrckicu,bar mi tako rekli u ducanu)
99%vremena provodi u kucici.ne znam jel to normalno?
imala sam kao cura isto hrcka i nije toliko provodila u kucici znala je dosta biti u kavezu i igrat se.ova slabo jede koliko primjecujem sve sta joj se da strpa u vrecice i brzo iskrca u kucici.vodu uopce ne pije koliko primjecujem.onaj kolut isto ne vozi, rijetko kad udje u njega.bivsa ga je obozavala
Jutros me bas iznenadila pocela je odjednom u kucici cvilit.koji je razlog tome zna tko?
Nadam se da ju nista ne boli
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 22:52   #1372
ovako, za vas koji ste nedavno nabavili hrčke:

hrčci su noćne beštije, dakle spavat će po cile dane i pridvečer, bude se kako koji, ali većinom ih se zna čuti već kada padne mrak.prvo će se očistit ,pa bi tribali malo pronjuškat po hrani koju drže ispod sebe ili u kućici...u kućicu je dobro staviti malo vate pa će oni od toga skupa sa pilotinom sami sebi složit brlog.vode će piti malo, ovisi koliko su aktivni ali nije rijetkost da ih vi ne vidite da piju jer piju dok vrte krug i dok njuškaju po kavezu...kućicu je obavezno imat da imaju mira i da nisu izloženi svitlu i pogledima..hrčci su individualci, ne vole previše da ih se tlači, gužva po rukama i uvik će tražit šansu za bijeg iz kaveza.izgrist će sve šta mogu, od rešetaka, plastika za hranu i vodu,moji su grizli i sami kolut i kućicu...to je tako i to je normalno...obavezno je da im kupujete posebno sjemenke suncokreta, dakle ne samo mješanu hranu već suncokreta triba imat uvik..zelenu salatu ne davati, samo mali komadić i ne više od jednom na dan.šta više krute hrane, sve će poist, šta je orašasto, sve sjemenke, ja sam mojima dava sve a volili su čak i sladoled polizat.pilotinu minjat svakih, 3-4 dana, ali uvik u kućici i tamo di pišaju ostavite malo one stare tako da nanjuše svoj miris.bilo bi dobro da ih puštate van kaveza šta više, ali svakako zatvorite sobu u kojoj ga puštate jer će vam pobić nećete ni skužit.to su pravi mali lopovi i napravit će štete s guštom, sve šta mogu i ne tribaju oni će zagrist, od tapeta, odjeće, obuće, posteljine...kad ih tek kupite pustite ih par dana u miru i uopće ih ne dirajte dok se na anviknu na kavez, ali ka šta san reka, ako je moguće puštajte ih izvan šta više, ako je moguće u vrt ili u travu još bolje.ako su van kuće uvik ih imajte na oku jer pobignu stvarno da se ni ne snađete.nikako, ali baš nikako hrčke ne držati skupa, niti sa ženkom niti sa drugim muškim...ili će bit tuče ili ćete jako brzo imat leglo koje može ići i do 10 do 15 prinova.kad ih mazite ne maltretirajte ih po rukama, pustite ih po sebi, po krevetu,kauču nemojte ih samo gužvat po rukama.isto tako je važno da ih ne držite na mistu di je buka i di se stalno prolazi, priča, kraj televizije ili kompjutera...dok spavaju, znači većinu dana, držite ih u prostoriji di najmanje boravite, u nekom kantunu, u mraku ako je moguće...ne pokazujte ih rođacima, prijateljima i susjedima ka da su igračke, jer znaju i ugrist a i ne vole da ih se maltretira...ka šta san reka, to su individualci i nisu baš raspoloženi za neka druženja i tlačenja.bitno je da se vi prilagodite njima a ne da on dnjih tražite da budu onakvi kakvi vi želite da budu za vas, jer to nikad neće biti...ja san ih ima odmalena i još donedavno, iako san priša 30-e, i mogu reć da su jedni od najsmišnijih beštija koje možete imat.nikakako za malu dicu, pogotovo ne vrtićku i rane osnovnoškolce..
tumori su česti i čim vidite izrasline ili daim je dlaka opala idite u veterinara.kratko žive ali će vam pružite puno radosti.
A C A B is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 22:02   #1373
Mogu i hrčci imate buhe?moj se coha svako malo
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 22:39   #1374
nikad u životu na nijednom hrčku nisan naša buvu..možda se samo čisti pa tako izgleda
A C A B is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 11:29   #1375
Ne bih rekla da se cisti znam kako se hrcak cisti. ovo se bas cesto cese kao pas kad ga buhe napadnu
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 15:13   #1376
moguće da mu smeta stelja, znaju biti alergični na one mirisne piljevine i ako u piljevini ima puno prašine
mala358 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 16:55   #1377
moguce jedino to da,stavljam mu piljevine i sijena
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 23:39   #1378
sijeno se daje zamorčićima ne hrčcima.šta se tiče pilotine, najbolje ti je uzet od nekog stolara onu malo krupniju, ne skroz sitnu.ako se to razvije u nešto ozbiljnije i vidiš da mu dlaka opada odvedi ga do veterinara.
Sibencan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 18:59   #1379
Quote:
Sibencan kaže: Pogledaj post
sijeno se daje zamorčićima ne hrčcima.šta se tiče pilotine, najbolje ti je uzet od nekog stolara onu malo krupniju, ne skroz sitnu.ako se to razvije u nešto ozbiljnije i vidiš da mu dlaka opada odvedi ga do veterinara.
U pet shopu su mi rekli da oni obozavajj sijeno i da mu uzmem
a i njihovi tamo vidim imaju
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 09:52   #1380
Quote:
Sibencan kaže: Pogledaj post
sijeno se daje zamorčićima ne hrčcima.šta se tiče pilotine, najbolje ti je uzet od nekog stolara onu malo krupniju, ne skroz sitnu.ako se to razvije u nešto ozbiljnije i vidiš da mu dlaka opada odvedi ga do veterinara.
hrci smiju imti sijeno - neki ga vole jest neki ne.

Za stelju je definitivno bolja piljevina jer vise upija ali im sijeno nije stetno, jest da se govori o nekim ozljedama jer je kao ostro ali imala sam hrcke godinama i nikad nikakvog problema a i u literaturi se govori kako im je sijeno ok
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.