Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2011., 02:12   #3901
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
ne, skupa sa špagetima i mrvicu je na kao "na crveno".
onako, okus, osim po yebanju je ko da jedeš more. prečudno i predobro.
Ja ih volim dodati u rižot od kozica ili škampi, samo umiješati u vruće, onog trena kad je rižot gotov.
Osim ovog najboljeg dijela okusa , podsjećaju me na vrlo blago morsko jaje.
Pellaprat is offline  
Old 31.10.2011., 09:18   #3902
Vinodol
uobičajeno dobro
juha od buče
krem juha od vrganja u kruhu
srdele u kukuruznom brašnu
rižoto od čimulica s kozicama
savijača od jabuka s kremom od vanilioje
Matoševićeva malvazija
Iznenađenje je bila juha od vrganja - mirisna ,gusta...
Dlapek is offline  
Old 31.10.2011., 09:19   #3903
U subotu bio u Lovranu kod Opatije u 'NAJADE' na rucku.
Pojeo najbolja rizota u svom zivotu, crni i sa skampima, bili su pravi jadranski skampi a ne gamberi ili neki patagonski, nakon rizota skampi na zaru koji su bili bozanstveni, rekao konobar da su bili jos zivi, bilo je zaisya cijeli rucak za pamcenje. Toplo preporucam svima!
Flamingo Noir is offline  
Old 31.10.2011., 10:18   #3904
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ja ih volim dodati u rižot od kozica ili škampi, samo umiješati u vruće, onog trena kad je rižot gotov.
Osim ovog najboljeg dijela okusa , podsjećaju me na vrlo blago morsko jaje.
oke, oke. i ovo cu probati.
nego, kako ih skupljaš?
ne, jaja, ježove...
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 31.10.2011., 14:23   #3905
u sofri..
nije me se nešto dojmilo..zaželjela sam se krumpiruše, rek'o- tu ću uživati u pravoj bosanskoj krumpiruši- slijedilo je blago razočaranje..premalo krumpira, začina, masno, previše tijesta..
glavno jelo- ista stvar- razočaranje..minus od mene..
TheProvense is offline  
Old 31.10.2011., 20:09   #3906
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
oke, oke. i ovo cu probati.
nego, kako ih skupljaš?
ne, jaja, ježove...
U selu di sam ja na godišnjem, hrpa dječurlije se ljeti previše dosađuje,a rone ko dupini. Onda ih ja malo zaposlim; oni meni ježeve (dubokomorske, crvenkaste, sa 7-10 m) i kacamarine, ja njima slatkač. (cijena: 5 ježeva=1 King)
Onda dica guštaju gledati šta ludi barba radi.


Rižot i zelene tagliatelle sa morskim jajem sam jeo samo u Šibeniku u Uzoriti i u Kraljice u Kapetanovoj kući, jesi li vidila još gdje ?
Pellaprat is offline  
Old 01.11.2011., 15:05   #3907
Quote:
Flamingo Noir kaže: Pogledaj post
U subotu bio u Lovranu kod Opatije u 'NAJADE' na rucku.
Pojeo najbolja rizota u svom zivotu, crni i sa skampima, bili su pravi jadranski skampi a ne gamberi ili neki patagonski, nakon rizota skampi na zaru koji su bili bozanstveni, rekao konobar da su bili jos zivi, bilo je zaisya cijeli rucak za pamcenje. Toplo preporucam svima!
Jako dobar restoran! U vrhu kvarnerske ponude.
Emericzy is offline  
Old 01.11.2011., 19:29   #3908
Quote:
Log-in kaže: Pogledaj post
Zašto?Može malo opis..? Dečko i ja smo prije par tjedana bili na vikend izletu u Krapini. Razmišljali smo da nešto gricnemo tamo no odustala sam jer mi nije bilo nimalo privlačno. Uostalom dovoljan znak mi je bio taj što gotovo nitko od gostiju tamo nije jeo, već su isključivo bili na piću.
Ma čisti užas, počelo je s činjenicom da smo bili jedini gosti. Nastavilo se s prljavim tanjurima za koje sam mislio da će služiti kao podmetni, ali to je bila zabluda, oni su služili kao glavni za hranu! Naručili mješanog mesa za troje dok je jedan od nas jeo teleće medaljone u umaku od gljiva i tartufa. Stigla plata, na njoj 2-3 svinjska kotleta, 3 ražnjića, 3 kobase, ugljenisani šampinjoni iz konzerve i - pazi sad to - jedan komad(ić) piletine površine pola kutije cigareta! Odakle li su samo tog izvukli? I gdje je ostatak je...e piletine??? Uz to dobili (sve skupa pomiješano) pomfrit, krokete i "malo veći pomfrit" koji je izgledao kao podgrijani ostatci od dana prije. A sad kvaliteta, get ready: meso je bilo tako prepečeno da se uhvatila korica koju je nož jedva rezao! Zamisli piletinu koju nožem ne možeš prerezati?!? Kotleti su bili kriminalni, riječ "prepečeni" je čisti eufemizam za to napalmom sprženo meso. Posebna priča su bili kroketi koji su bili čisti plastelin, a uz već opisani "pomfrit wannabe" sve skupa je bilo kao iz kuće strave! Texas chainsaw massacre je goli ku..c za ovo! Moram priznati da nešto slično nisam nikad doživio. E, da ne zaboravim, i jelo koje je jeo četvrti je bilo sve samo ne jelo. Umak se gušio i ugušio u nečem što je imalo miris i okus po curry-u, meso žilavo, a tartufi i gljive su im vjerovatno ostali u Istri. Na kraju, kad smo skontali da nam je hrana stigla za cca 20 minuta upalila nam se lampica, to su 99% sve uistinu i bili podgrijani ostatci od tko-zna-otkad. Da zaključim, iskustvo je bilo samo dno dna, a takvo nešto nam je mogao servirati samo neki đon-obraz.
Clint Beastwood is offline  
Old 02.11.2011., 10:45   #3909
Thumbs up

Sinoć smo frendica i ja bile u Black rocku, nakon godinu dana pričanja kako ćemo otić (zapravo ja sam bila ta koja je sve oko sebe gnjavila da želim ići) izašao je kupon na kolektivi i frendica ga je kupila. U kupon je bila uklčjučena plata s mesom od puretine,piletine i teletine. Meso naravno dolazi sirovo,a sami ga pogrijavate i pržite na vulkanskom kamenu. Osoblje i restoran je vrhunski i sva sreća da je uzela taj kupon s nekim popustom, jer smo nas dvije za 2 boje jane,2 dcl malvazije, 3 torte od sira (najbolje i najzanimljivije torte od sira koje smo jele u životu) i tortu od čokolade, i priloge (krumpiriće) platili još dodatnih 270 kn.
Restoran je skup i mislim da tako skoro nećemo otići opet jer nemamo novaca,ali isplatila se svaka kuna
__________________
Kad bi me netko na svijetu uvjerio da nešto ovisi o meni, vjerojatno bi' se uozbiljila
diogena is offline  
Old 02.11.2011., 15:02   #3910
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
U selu di sam ja na godišnjem, hrpa dječurlije se ljeti previše dosađuje,a rone ko dupini. Onda ih ja malo zaposlim; oni meni ježeve (dubokomorske, crvenkaste, sa 7-10 m) i kacamarine, ja njima slatkač. (cijena: 5 ježeva=1 King)
Onda dica guštaju gledati šta ludi barba radi.


Rižot i zelene tagliatelle sa morskim jajem sam jeo samo u Šibeniku u Uzoriti i u Kraljice u Kapetanovoj kući, jesi li vidila još gdje ?
ajme, i kod mene se dica dosađuju, ali nema sanse da rade... i onda, što činiš s ježevima? nekako zamrzneš ili samo frišeca dolazi u obzir?

ne, nisam vidila nigdi drugdi.. ful je to rijetko koliko sam bila po restoranima.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 02.11.2011., 18:02   #3911
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
ajme, i kod mene se dica dosađuju, ali nema sanse da rade... i onda, što činiš s ježevima? nekako zamrzneš ili samo frišeca dolazi u obzir?

ne, nisam vidila nigdi drugdi.. ful je to rijetko koliko sam bila po restoranima.
Samo friško. Probao sam smrznuti šaku jajašaca i to samo tjedan dana, ali kada se već napola odmrzla izgledala su sparušeno, kao kuhana i nije to bilo to, nisu imala onaj, znaš već koji miris i okus.
Pellaprat is offline  
Old 02.11.2011., 23:04   #3912
bilo nam usput, pa svratili u Zlatne godine, u preuređenom nude isključivo roštilj, lepinje
nije loše, jeli punjenu vješalicu, pljeskavicu s komadićima sira i običnu vješalicu
miješanu salatu
nije skupo i može se naručiti i pola porcije ko nije baš gladan

imaju i neko dnevno jelo i to kak je reko konobar, kaj kuharu dođe pod ruku, po inspiraciji
nešto jušno vrlo rijetko
sparina123 is offline  
Old 02.11.2011., 23:20   #3913
tilla i pelle,
dajte pročitajte naslov topica
fala
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 03.11.2011., 00:20   #3914
Da vratim temu na pravi kolosjek- popodne smo jeli u rest. Korčula u Zgu. Jeli smo crni rižoto od sipe- standardno dobar i carpaccio od tune- opet jako fin i friški.
Jela se i riblja i paradajz juha. Uz pićence oko stotke po glavi, fer cijena i kvaliteta na razini.
Deedy is offline  
Old 03.11.2011., 06:20   #3915
Quote:
Clint Beastwood kaže: Pogledaj post
Ma čisti užas, počelo je s činjenicom da smo bili jedini gosti. Nastavilo se s prljavim tanjurima za koje sam mislio da će služiti kao podmetni, ali to je bila zabluda, oni su služili kao glavni za hranu! Naručili mješanog mesa za troje dok je jedan od nas jeo teleće medaljone u umaku od gljiva i tartufa. Stigla plata, na njoj 2-3 svinjska kotleta, 3 ražnjića, 3 kobase, ugljenisani šampinjoni iz konzerve i - pazi sad to - jedan komad(ić) piletine površine pola kutije cigareta! Odakle li su samo tog izvukli? I gdje je ostatak je...e piletine??? Uz to dobili (sve skupa pomiješano) pomfrit, krokete i "malo veći pomfrit" koji je izgledao kao podgrijani ostatci od dana prije. A sad kvaliteta, get ready: meso je bilo tako prepečeno da se uhvatila korica koju je nož jedva rezao! Zamisli piletinu koju nožem ne možeš prerezati?!? Kotleti su bili kriminalni, riječ "prepečeni" je čisti eufemizam za to napalmom sprženo meso. Posebna priča su bili kroketi koji su bili čisti plastelin, a uz već opisani "pomfrit wannabe" sve skupa je bilo kao iz kuće strave! Texas chainsaw massacre je goli ku..c za ovo! Moram priznati da nešto slično nisam nikad doživio. E, da ne zaboravim, i jelo koje je jeo četvrti je bilo sve samo ne jelo. Umak se gušio i ugušio u nečem što je imalo miris i okus po curry-u, meso žilavo, a tartufi i gljive su im vjerovatno ostali u Istri. Na kraju, kad smo skontali da nam je hrana stigla za cca 20 minuta upalila nam se lampica, to su 99% sve uistinu i bili podgrijani ostatci od tko-zna-otkad. Da zaključim, iskustvo je bilo samo dno dna, a takvo nešto nam je mogao servirati samo neki đon-obraz.
DA li ste se digli i otišli? Ili ste pojeli to smeće?
vang is offline  
Old 03.11.2011., 11:55   #3916
Quote:
vang kaže: Pogledaj post
DA li ste se digli i otišli? Ili ste pojeli to smeće?
Dobro pitanje. Najiskrenije, pošto smo cura i ja bili gosti njenih roditelja i oni su plaćali račun, nisam mogao napraviti ono što bih inače sigurno i napravio - jednostavno se ustao i otišao. Imao sam osjećaj bi osobno to primili da sam počeo "njorgati", iako je naravno i njima bilo jasno da se radi o katastrofi. Jestivi dijelovi su se pojeli i to je to. U svakom slučaju, za sve koji su eventualno imali plan posjetiti Neandertal Pub u Krapini - drž'te se podalje od tog mjesta.
Clint Beastwood is offline  
Old 03.11.2011., 18:04   #3917
La boca - ravioli punjeni skutom u umaku od spinata i pinjola - savrseno!
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 03.11.2011., 18:21   #3918
Takenoko. Standardno savršen. Da mi je znati samo kako ispeku pačja prsa da budu ako saaaavršeno mekana...
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 03.11.2011., 20:48   #3919
konoba Marul, Split

prefino i predobro. ambijent odličan, a hrana famozna. od njoki u umaku od pršuta i gljiva, bifteka u umaku od papra, lignje sa žara (baš lignje), špageti carbonara, ma sve je bilo prefino. salate odlične (miješane i zelene), na stolu maslinovo ulje.
desert semifredo od badema, prefino!!!
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Old 03.11.2011., 21:29   #3920
Quote:
Imoen kaže: Pogledaj post
Baš me zanima gdje sve jedete, nemojte sad nabrajat silne restorane gdje ste sve bili ili samo vama-top-restorane (ne mora uopće biti restoran, može pizzerija, ćevabdžinica) već konkretno gdje ste zadnji put ručali/večerali i kak vam je bilo?

Evo ja ću počet: zadnje sam jela palačinke s piletinom zapečene u vrhnju sa šampinjonima u Mama caffeu u Tkalči (ZG). Nije mi bilo baš nešto- više mi je dosadan taj okus šampinjona u (prerijetkom) vrhnju za kuhanje, ne osjećaš nijedan drugi okus osim toga, a i palačinka je bila tanašna (inače cijene su od 7-17 kn po palačinki)) Tako da nisam baš zadovoljna svojim izborom, al me neće spriječit da slijedeći put probam još koju od 40-ak što slanih što slatkih palačinki koje imaju na listi.

a vi gastronauti?
evo ja sam upravo danas bio na putu u zagrebu i stali smo u Ravnoj Gori u restoran "Breza". ambijent je ugodan, preko tjedna nema guzve, samo vikendima i cini se okej. ja sam narucio juhu od sampinjona, i nekakve teleće medaljone u umaku od gljiva i s njokima kao prilogom . porcije su ogromne, jedna porcija je za 3 osobe sigurno tako da se sigurno najedes. gustao sam u juhi ali nisam puno pojeo jer sam se morao sparati za glavno jelo, ali sam na kraju pozalio jer mi i nije bilo nesto . teletina je bila neukusna, njoki nisu bili nesto također, jedino dobro je bio taj umak od pravih sumskih gljiva . moja sestra je naručila primorsku pizzu i kaze da je okej, a i velicina je kao srednja u pizzerijama eto, toliko od mene
__________________
Now I'm sober. No more intoxicating my mind.
LittleDreamer is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:12.