Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2012., 22:08   #4041
jučer opet Manga Cowboy, opet Kamikaze burger oh sunca mu kako je to fino, svaki dan bih ga jela
xavierkat is offline  
Old 29.02.2012., 11:25   #4042
rezime prošlog tjedana:

Ribice: standardno fino. juhice, orada, lignje... super mi njihova krumpir salata s rikolom. ponudili nam onaj neki kolač sa smokvama i još nečim... niš spešl, čak suh. zamjerka što su nam naplatili kruh kojeg nismo ni tražile niti imale na stolu, no ok- nisam ni ja provjerila račun.

Baltazar tj Gašpar: jako jako fina riba. juha od bundeve fina. rižoto odličan. Zamjerka na to da je pred kraj naše večere restoran bio pun i nas je jedva tko fermao... niti da bi došli pitati jel treba još šta ni ništa...

Stari Fijaker - fina klopa i dobar izbor, ali mene ta atmosfera tamo ubija. ok, kužim - tradicionalno uređenje, stariji konobari sve 5... ali tamo sam imala osjećaj da sam zapela u vremenu, no ne na dobar način. stol za 4 je ono minijaturan... jedva sjedneš... niti jedno Rose vino u ponudi. hladni mlinci! tak...
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Old 01.03.2012., 13:00   #4043
Quote:
rokolina kaže: Pogledaj post
Vis mene se taj brudet bas dojmio. Gusti crveni toc intenzivnog, dubokog okusa s jakom notom lovora, bas po mom ukusu. Doduse ja doista pojma nemam kakve se brudete moze naci uz Neretvu, no znam da se u restoranima nerijetko bilo sto u nekom jadnom sosu na bazi paradajza naziva brudetom. Tak da sam ovo s odusevljenjem pozdravila kao 'autenticno'. I da, zabe su me se dojmile vise od jegulja koje mi malo vuku na masnijeg ugora, no to je bilo prvi put da sam ih kusala (jegulje).

Predjela su mi bila onak, moze proc (gavuni i neka salata). A puzeve sam im misla probati slijedeci put.

Imotska torta? Fino, ali vise nekak materijal za dorucak ili samostalno uzivanje ( kao npr. bisupsbrot) nego za desert. Nekak mi nema smisla doci u takav restoran i narucivati neke peke i pecenja koja mogu kusati na stotine drugih mjesta.

:
Pa kaj ja znam...
Meni je ta torta jako fina kao desert.Natopljena je maraskinom,osjete se i rogači,baš paše uz likerčić ili neku voćnu rakiju i naročito s prošekom.
A ako odeš još koji put uzmi za predjelo sireve i platu od slanine i kobasica s kruhom koji sami peku.
Meni je to tamo najbolje.
Dlapek is offline  
Old 01.03.2012., 16:46   #4044
Jučer sam u sklopu tjedna restorana jela u Apetit cityu i bilo je odlično.

No, moram izraziti svoje totalno razočaranje Sofrom.
Naime, već neko vrijeme se spremamo tamo, ali nije nam nikako bilo na ruku. Čuli smo o tom restoranu toliko hvalospjeva, da smo mislili da se tako u životu nećemo fino najesti.
A kad tamo... Bože sačuvaj.
U životu nisam jela goru baklavu, bezukusnu, bljutavu. Ćevape, sudžukice i sve ostalo - totalno bezukusno, gnjecavo ili pak tako začinjeno da se uopće ne osjeti aroma mesa. Moram napomenuti da i inače nisam obožavatelj ćevapa i sličnih jela i jedem ih jednom u dvije godine, samo ako je zaista neka prilika, tako da sam se baš veselila što ću konačno probati u toj legendarnoj Sofri...
Lepinje premasne, iz svake smo mogli iscijediti barem decilitar ulja...
Salata od pečenih paprika valjda iz Metro staklenke...

Uglavnom - sad (bili u subotu) i nikad više

Zadnje uređivanje Sabačka : 01.03.2012. at 16:50. Reason: Dodavanje dana posjete
Sabačka is offline  
Old 03.03.2012., 17:15   #4045
Kod dede - prvi put
Ja punjenu pljesku, mm cevape, krumpir, gravce, sok i piva - 120 kn
Klopa ok fina, klasika za pecenjare, porcije bas obilne, nisam ni pol pljeske uspjela klopnut
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 03.03.2012., 22:57   #4046
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Kod dede - prvi put
...
to je deda u prečkom?
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 03.03.2012., 23:18   #4047
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
to je deda u prečkom?
Da
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 04.03.2012., 10:41   #4048
Sve češće u prolazu zaglavim u Ribice i ...

__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Old 04.03.2012., 15:01   #4049
sestra me odvukla u pizzerija Helena doli na jarunu.
vrlo ugodan ambijent, odličan konobar, uzeja krvav ramstek sa polama 55kn), kad ono došlo brdo hrane +++prekrst+++ čisto pristojno, ako se želite pristojno naklopat, za malo para preporuka.

0,5 litra Fausta 30 kn!

(došao sam ravno iz teretane pa mi pasalo da se nabudžim mesinom )
grogo bolger is offline  
Old 18.03.2012., 16:11   #4050
Je li netko bio u pizzerii Paesano koja se nalazi do Plodina u Laništu, mjesto izgleda moderno i na fotkama pizze izgledaju zanimljivo. Također cijene su ok. i sastojci su nešto drugačiji u kombinaciji.

http://www.paesano.hr/pizzeria-u-zagrebu-pizza.aspx
CocoRocha is offline  
Old 19.03.2012., 09:33   #4051
Laščinska klet prije koji dan... malo praznjikava atmosfera... doduše bilo je vrijeme ručka, radni dan... pretpostavljam da u to vrijeme tamo se ni ne može očekivati masa ljudi... ali su me svejedno živcirali konobari koji su šank koristili kao tribinu

Oni su poznati po roštilju pa smo to i jeli... fino, solidno... fini krumprić i povreć sa žara...
Minus im je to što su imali samo jednu juhu na izboru (goveđu naravno)...
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Old 19.03.2012., 10:00   #4052
S obzirom na to da sam bila znatiželjna, postavila sam pitanje vezano za Pizzeriu Paesano i sama naposljetku došla do odgovara. Podijeliti ću sa Vama dojmove.

Interijer je moderan, kao što sam i napomenula. Uložilo se truda i u samu ambalažu pizze za van. Možda nije najsretnije rješenje crna kutija sa logom pizzerie, ali je uočen pažljiv detalj. Naime na samom dnu postavljena je aluminijska folija, kako Vam se ne bi topla pizza priljepila za ambalažu (ugodno je znati, da je nekom stalo do posla).

Odlučila sam preuzeti pizzu kod kuće, jer sam si tako planirala večericu uz fino talijansko vino. Dostavu vrše samo na području Laništa, tako da sam bila primorana na brzi zalet do Laništa. Pritom su me tijekom poziva zamolili, da budem brza kod preuzimanja, jer je pekar brz i moglo bi se dogoditi da se pizza ohladi. Opet detalj, koji naglašavam, želim samo naglasiti, nekom je stalo do posla, juuuupie.

Istina, nije bilo gužve u pizzerii, samo tri stola i svi redom parovi.

Sad da napokon krenem sa sadržajem. Izabrali smo pizzu sa kozjim sirom (nježan, jako nježan, blagi okus po kozjem mlijeku), chery rajčice, mozarella, zelene masline i crne masline, u tragovima suhi origano, rikula.

Tijesto baš baš baš kakvo volim, podsjeća na fini pita bread, jer takvo tijesto i mora biti. Mekano i dovoljno tanko, lagano hrskavo na rubovima.

Meni osobno bez zamjerke, osim, da je samo mrvicu više bilo kozjeg sira ili možda mozarelle. Eh, kad bi još tu bile one domaće crne masline, no dobro.

Napokon sam pronašla pizzu na kojoj ne štede na maslinama. Napokon me jadna malena i jedina maslina ne gleda tužno iz same sredine.

Kažem, meni osobno savršen dojam na samom kraju je taj, što ne ostavlja onaj težak osjećaj u želudcu i zaista niste žedni ko psi, s obzirom na to da sam se za pizzu odlučila tek u veče.

Uz čašicu talijanskog vina i laganim prelazom domaćeg maslinovog ulja, za mene je pizza Paesano bila odlična. Sljedeći put biram pizzu sa kremom od tartufa.

Oprostite mi na dugom postu.
CocoRocha is offline  
Old 19.03.2012., 10:12   #4053
Quote:
CocoRocha kaže: Pogledaj post
Oprostite mi na dugom postu.
Hvala ti na dugom postu.

kakve su cijene?
Emericzy is offline  
Old 19.03.2012., 11:34   #4054
Kod dede (Prečko) :
2 pljeskavice sa kajmakom (pljeske ukusne i velike, kajmak tak-tak),
2 pomfrija,
2 salate od svježeg kupusa (loše - mislim da je kupus jako dugo stajao nariban, i nezačinjena, pa se ti snalazi promiješati je u zdjelici - mislim da bi neke vrste salate ipak trebalo unaprijed začiniti, bar malo),
1 lepinja
2 travarice
2 velike, točene pive

Sveukupno 150 kn. Dojam: osrednje. Zadnji put sam tamo bila prije nekih 6 mjeseci i imam dojam da kvaliteta pada. Nekako su mi bili u boljem sjećanju.
ifigenija is offline  
Old 19.03.2012., 11:54   #4055
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Hvala ti na dugom postu.

kakve su cijene?
http://www.paesano.hr/pizzeria-u-zagrebu-pizza.aspx
CocoRocha is offline  
Old 19.03.2012., 12:22   #4056
Quote:
ifigenija kaže: Pogledaj post
Kod dede (Prečko) :
2 pljeskavice sa kajmakom (pljeske ukusne i velike, kajmak tak-tak),
2 pomfrija,
2 salate od svježeg kupusa (loše - mislim da je kupus jako dugo stajao nariban, i nezačinjena, pa se ti snalazi promiješati je u zdjelici - mislim da bi neke vrste salate ipak trebalo unaprijed začiniti, bar malo),
1 lepinja
2 travarice
2 velike, točene pive

Sveukupno 150 kn. Dojam: osrednje. Zadnji put sam tamo bila prije nekih 6 mjeseci i imam dojam da kvaliteta pada. Nekako su mi bili u boljem sjećanju.
Nažalost, vidim kako nisam jedini koji je stekao taj dojam... Čini mi se, kako kemijaju sa kvalitetom namirnica, posebice sa mesinom-novi dobavljač, ili "aditivizacija" A, i osoblje je sve nezainteresiranije... Bojim se, još jedna klasična hrvatska priča o uspjehu ... Premda, znali su oni i prije oscilirati u kvaliteti, ali ne sjećam se, da sam 2x zaredom naletio na lošiju klopu...
body halleck is offline  
Old 19.03.2012., 13:03   #4057
Bread Street Kitchen Gordona Ramseya

Vrlo ugodno iskustvo u svakom pogledu.
Detaljnija recenzija slijedi.

Dlapek is offline  
Old 20.03.2012., 11:17   #4058
Ulovih malo vremena pa evo kratke priče o restoranu Gordona Ramseya u Londonu.
Smješten je u blizini katedrale Sv.Pavla i nećete imati poteškoća u pronalaženju.Prostor je ogroman,na tri nivoa uređen u najboljem duhu industrijskog dizajna iz pedesetih,prozračan,otvoren,savršen.
Posluga tiha,diskretna,korisna.
Bili smo u vrijeme "late lunch" jer za večeru nismo uspjeli dobiti mjesto.
Dnevni jelovnik je bio bogat i izazovan.Odabrali smo jedno predjelo jer smo procijenili da su preobilna - svinjska obrazina u umaku od mustarda,hrena,kreker od cjelovitog brašna s kimom i cvjetača u voćnom octu i umaku od šafrana.
Servirani su kruščići od bijelog i cjelovitog brašna - još blago topli i mirisni.
Svinjetina je pravo otkriće- natrgana na "iverke" savršeno prožeta začinima.

Za glavno jelo smo imali lagano pečenu svinjsku vratinu s pireom od krumpira i klasični Ramsey hamburger.A uz hambi najbolji pečeni krumpir koji sam ikad probala.

Svinja je bila tako pripremljna da se mogla jesti i žlicom,a pire lagan kao oblak.Iako nisam veliki ljubitelj hamburgera,ovaj je iz nekog drugog svemira: snažna škotska govedina,krupno mljevena,savršeno pečena u mekom pecivu omotana rastopljenim sirom...
Deserti su bili primamljivi,ali nisam mogla ništa osim čašice likera od artičoke.

Zadnje uređivanje Dlapek : 20.03.2012. at 11:23.
Dlapek is offline  
Old 20.03.2012., 14:18   #4059
Molim vas da mi preporužite neku dobru pizzeriju u ZG koja ima pizzu s punjenim rubom sa sirom. Čula sam da tog ima u Blue sky ali ne znam kakva je, bio netko? Ili neke egzotične pizze, samo da je fino i sočno

Hvala!
ellafitz is offline  
Old 20.03.2012., 14:28   #4060
@Dlapek - na stranu činjenica da sam totalno zavidna što si bila u Londonu () i još k tome jela kod Ramseya, hrana mi po opisu miriše i s ekrana.
Iako bi preskočila predjelo, ili barem ovaj mesni dio (zbog manjka avanturističkog duha oko nekih stvari uzela bi cvjetaču i kreker ) i premda uopće nisam neki mesojed (s obzirom da iza sebe imam dugogodišnji vegetarijanski staž koji je nedavno priveden kraju) ovaj hamburger i krumpirići zvuče baš kao my cup of tea.
Zamjeram samo što nisi uzela i desert, da mogu biti još malo više zavidna.
__________________
'We take this small box and shut the furies up in it, they're furious and can't get out, they say let us out and we'll be kind. We gods can do that sometimes, quieten the furies, we can't do everything, we don't exist, people make us up, they make up the furies and how they bite.'
samotna šetačica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:40.