Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2012., 12:19   #4841
Quote:
kiksy kaže: Pogledaj post
Više od 1000 kn za hamburgere
za 5 ljudi više nego povoljan ručak u Londonu.S tim da ono što je BSK hamburger nema nikakve veze s onim što se u Zagrebu prodaje pod tim imenom.
Čast vrlo rijetkim izuzecima.

http://195.29.89.5/showpost.php?p=38...postcount=4057

Zadnje uređivanje Dlapek : 22.10.2012. at 12:24.
Dlapek is offline  
Old 22.10.2012., 17:58   #4842
Gostionica "Kod špilje"

Gostionica "Kod špilje", Otruševec (između Bregane i Samobora).

Dvije juhe, tri glavna jela, prilozi, salate, malo pića = 500 kn

Ugođaj - da su službeno restoran, onda bi interijer bio skroman. Ovako odgovara nazivu
Hrana - vrlo dobro pripremljena
Osoblje - uslužno, jedino zaboravljaju donositi jelovnike gostima
Klijentela - mješovito, iz raznih krajeva Lijepe naše i različitih debljina novčanika.

Bili smo prvi put u lokalu koji jedna obitelj vodi desetljećima. Nadam se da neće pohlepa pokvariti sve kao u "Ribiču".
golfHRinfo is offline  
Old 22.10.2012., 20:37   #4843
Quote:
kiksy kaže: Pogledaj post
Više od 1000 kn za hamburgere
Dlapek je već dala dobar odgovor, ali ne mogu ne reći sljedeće: s obzirom na razliku u standardu između Londona i Zagreba konvertirati cijene u glavi kad plaćaš za bilo kakvu uslugu ravno je 'samoubojstvu', jer vodi zaključku da je - iz hrvatske perspektive - sve jednostavno preskupo. Kad tu (ili igdje drugdje, ako ćemo iskreno) živiš - ili provodiš vrijeme da bi upoznao grad i u njemu uživao (uz preduvjet da si to možeš priuštiti, što svatko najbolje zna sam za sebe) - čuditi se cijeni koja prelazi 1000kn stvarno nema puno smisla. Jednostavno prihvatiš da je tako i odabereš opcije koje ti odgovaraju.

Naravno da si Bread Street Kitchen, s obzirom na ime i ugled vlasnika može priuštiti malo više cijene, no one se, uistinu, ne razlikuju mnogo od cijena drugih restorana sličnog ranga u gradu. I naravno da ima i jeftinijih hamburgera, ali poanta nije u tome: kad biraš restoran informiraš se o tome kako se cijene otprilike kreću i nema puno iznenađenja, pa ni nas krajnja cifra nije ostavila šokiranima jer smo došli spremni potrošiti više da isprobamo nešto zanimljivo i novo.
__________________
'We take this small box and shut the furies up in it, they're furious and can't get out, they say let us out and we'll be kind. We gods can do that sometimes, quieten the furies, we can't do everything, we don't exist, people make us up, they make up the furies and how they bite.'
samotna šetačica is offline  
Old 22.10.2012., 23:27   #4844
bio kod Šime, jeo pola-pola porciju ćevapa i ražnjića.
Ćevapi osrednji u usporedbi sa sličnim stvarima iz Kotača i kod Srbina, ne znam kakvi su u usporedbi sa ostatkom mljevenomesne ponude u gradu jer jedem samo na ta dva mjesta.
Ali ražnjići su zato bili odlični preporučam svima.
uz mesinu se dobije porcija pomfrija i kruh a što će mi kruh ako ima krumpira?
vrabaca na terasi ko u priči

Zadnje uređivanje Krkimir : 23.10.2012. at 00:38.
Krkimir is offline  
Old 23.10.2012., 00:23   #4845
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Ne sjećam se baš tog opisa jer prvo - kuhinja je sve samo ne pučka,a cijene uopće nisu vrtoglave.
"...the penthouse pricing and pedestrian cooking..." pisao je onomad jedan uvazeni restoranski kriticar. To mi se urezalo u sjecanje posto sam cula slicne komentare od poznanika.

Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Mi smo ručak platili manje nego u kvartovskom pubu,a sve je bilo iznimno kvalitetno.
Istina je da postoji tona 'gastro-pubova' () koji serviraju mediokritetsku hranu za smijesno napuhane cijene.

Zeljela sam samo primjetiti da je cijena od skoro 25 funti po osobi za, let's face it, burger i sok, prilicno visoka. Za London.

Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Cijene u Londonu nisu kao one u Zagrebu.
Znam.


Quote:
samotna šetačica kaže: Pogledaj post
Dlapek je već dala dobar odgovor, ali ne mogu ne reći sljedeće: s obzirom na razliku u standardu između Londona i Zagreba konvertirati cijene u glavi kad plaćaš za bilo kakvu uslugu ravno je 'samoubojstvu', jer vodi zaključku da je - iz hrvatske perspektive - sve jednostavno preskupo.
S ovim se potpuno slazem.

Quote:
samotna šetačica kaže: Pogledaj post

Naravno da si Bread Street Kitchen, s obzirom na ime i ugled vlasnika može priuštiti malo više cijene, no one se, uistinu, ne razlikuju mnogo od cijena drugih restorana sličnog ranga u gradu. I naravno da ima i jeftinijih hamburgera, ali poanta nije u tome: kad biraš restoran informiraš se o tome kako se cijene otprilike kreću i nema puno iznenađenja, pa ni nas krajnja cifra nije ostavila šokiranima jer smo došli spremni potrošiti više da isprobamo nešto zanimljivo i novo.
Ma jasno mi je i uopce ne smatram da je itko ovdje na bilo koji nacin prevaren.
Samo smatram da bi Ramseyevi hamburgeri - dakle nista novo ili zanimljivo - mogli manje kostati. Ili da su krumpirici ukljuceni u cijenu. Eto
rokolina is offline  
Old 23.10.2012., 07:58   #4846
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
bio kod Šime, jeo pola-pola porciju ćevapa i ražnjića.
Ćevapi osrednji u usporedbi sa sličnim stvarima iz Kotača i kod Srbina, ne znam kakvi su u usporedbi sa ostatkom mljevenomesne ponude u gradu jer jedem samo na ta dva mjesta.
Probaj ćevape u restoranu Islamskog centra Veliki 20 kn, i ćevapi i lepinja jako fini
Imaju i dostavu (mislim da su onda cijene nešto više) do 6, rade do 10.
tweetee is offline  
Old 23.10.2012., 08:05   #4847
Quote:
rokolina kaže: Pogledaj post
"...
Ma jasno mi je i uopce ne smatram da je itko ovdje na bilo koji nacin prevaren.
Samo smatram da bi Ramseyevi hamburgeri - dakle nista novo ili zanimljivo - mogli manje kostati. Ili da su krumpirici ukljuceni u cijenu. Eto
Jesi li probala te hamburgere?
Ja jesam.
I zamisli - jako je zanimljivo.I to zato što je meso preukusnoune snage,mirisa,rezano,a ne skašeno u amorfnu masu,s pecivom ručno pečenim s umakom od rajčice i kiselim krastavcima koji su hrskavi i svježi.
To što je netko napisao to što je napisao meni ne znači ništa.
Jeli smo u tom restoranu i druga jela osim hamburgera i sve je bilo savršeno.
Jako,jako dobro potrošen novac.
A couvert je posebna priča - kruščići i maslac.Zvuči bezveze,ali to je toliko dobro da bi se čovjek najrađe samo toga nakrkao.
Preporučujem ti da odeš u taj restoran.Ne moraš jesti hambi.
Meni se sviđa Ramseyeva interpretacija "seljačke" kuhinje.
Dlapek is offline  
Old 24.10.2012., 10:28   #4848
ja opet i jučer i prekjučer bio u Meštru na gablecu (buncek-kiselo-restani , japrak s kaštradinom i krompirom ), standardno prekoodlično, no ovaj bi put istaknuo fenomenalne pive koje tamo, između ostalog, nude - daklem, točeni hirter svijetli i rezani, hirter radler boca i tamni velikopopovički kozel (boca, sveg 3,8 alc. %) nije jeftino (14-17 kn 0,5l), al da valja-jebeno!

(sad nagovaramo gazdu da uzme i crni točeni hirter, mrkli mrak.. )
DeeJay Dee is offline  
Old 24.10.2012., 13:37   #4849
14-17 kuna za odlično češko pivo nije puno, pogotovo ako uzmaš u obzir da je obično Ožujsko 14-15 kuna, ovako daš par kuna više i piješ nešto stvarno dobro
nego, do kad su otvoreni? Jedan dan sam ih zvao oko pola 3 i ženska s druge strane je rekla da je kuhinja zatvorena
Krkimir is offline  
Old 24.10.2012., 13:39   #4850
Pozdrav svima! Spominjao se ovdje "Kod dede" u Prečkom po dobrom roštilju. Planiram danas zaletjeti tamo na večeru
Bude tamo gužve navečer? Treba rezervirat?
_wes_ is offline  
Old 24.10.2012., 14:37   #4851
obično ne, možda vikendom nešto više.

@Krki
oni ti rade radnim danom do 6-7, vikendom zaprto, a kuhinja je očito bila kjuzo jer im uglavnom ode sva gablec hrana do tad.
mi obično rezerviramo negde do podneva i onda nas čeka kad god došli (a to je u pravilu između pol 1 i 2)
DeeJay Dee is offline  
Old 25.10.2012., 12:24   #4852
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
obično ne, možda vikendom nešto više.
Thnx, nije bila gužva, možda trećina mjesta popunjena.
Inače hrana odlična, uzeo sam gurmansku pljeskavicu i oduševio se kako okusom tako i količinom. Ambijent ugodan, posluga korektna.

Pljeskavica, dvije puretine, 3 porcije krumpirovih polica, jedan kajmak i jedni šampinjoni te 3 točena piva 240 kn.

Preporučam
_wes_ is offline  
Old 28.10.2012., 17:29   #4853
Zlatne gorice kod Varaždina

Juha od hrena i koprive. Ubiti dvije juhe ali poslužene u istom tanjuru po pola. Od hrena je odlična. Od koprive je zelena ali to je jedina sličnost sa koprivom, nema ama baš nikakav tek po koprivi

Za glavno jelo teletina punjena paštetom u umaku od gljiva i domaće šunke, prilog trganci. Fino i obilno.

Desert štrudla od sira s breskvama. Tijesto od štrudle jako fino, fil bezvezan... Sir i breskve iz kompota.

Vino jako fino.

6 juha
6 glavnih jela (2 teletine s paštetom, 3 puretine punjene camembertom u nekom bijelom umaku, 1 puretina na naglo)
6 priloga
6 salata
2 deserta
1 litra vina
1 voda
1 žuja
1 kola

850 kuna

Porcije su stvarno obilne, klopa koretkna.
spic is offline  
Old 29.10.2012., 09:12   #4854
Bili prošli vikend u Peri Žderi (Cvijetno naselje)...idemo tamo već koje 2,3 godine i nikak da napišem koju pohvalnu
Odličan roštilj, meso je ukusno, dobro pečeno i nadasve povoljno. Mali vlak, punjena plješkavica s ajvarom i lukom plus litra gazirane mineralne 110 kuna. Dvoje potroše manje nego u tjednu restorana.
Preporuka - a ima i drugih jela, čekirajte im web
VK Girl is offline  
Old 29.10.2012., 09:34   #4855
Jučer: grah s kobasom u Puntijarski na Sljemenu


__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Old 30.10.2012., 13:30   #4856
Thumbs up

Konoba Nebuloza, Rijeka, centar. Odlična hrana, posluga, ambijent, pogled na nabujalu Rječinu ( doduše i na kričavo osvjetljenu Ininu pumpu ali to smo zanemarili). Jeli: tagliattu od ramsteka s vrganjima i kroketima, svinjski file u umaku od borovnica i vrganja i file od brancina u umaku od vrganja s palentom na žaru. Tri obilate salate, odlično crno vino otvoreno /70kuna litra/, deserti: panacotta i čokoladni sufle! Starinski stolnjaci/ bar su tako izgledali/ su me iznenadili te smo pazili da ih s izvrsnim crvenim vinom ne popackamo! Lijepo provedena večer! Cijene uobičajene. Glavna jela s prilogom 80 kuna.
ben2010 is offline  
Old 30.10.2012., 15:14   #4857
Boban, špagete all'amatriciana (vrlo dobar). Kolegice jele njoke s bundevom (jako fino) i neke crne rezance (tak-tak). Za desert tiramisu (premalo kavast, ali može proći), čokoladni muffin sa sladoledom i pečene jabuke s mrvicama (super). Uz to pola litre crnog za ceh od 300 kn. Zadovoljni.
German is offline  
Old 30.10.2012., 20:45   #4858
Upravo se vratili iz Karake.
Nachos pollo, onion rings, chimichanga.
Jedina zamjerka chimichangi da nije bila dovoljno topla.
Sve drugo odlično.
Fino, puno bolje nego Savska.
Što nije ni čudo s obzirom da je to ekipa iz Jurišićeve, potvrđeno.
Uglavnom, žena i ja opet imamo gdje na meksičku klopu

Cijene vrlo prihvatljive.
Izbor pive loš .
Samo dvije pive na izbor
Rasvjeta loša, as in kolodvorska menza loša.


Hvala kolegi sa foruma koji me informirao da je tamo ekipa iz Jurišićeve
pinzgauer is offline  
Old 31.10.2012., 13:03   #4859
marinero-precko

plata za dvoje, preogromna kolicina mesa barem za moje pojmove.

svo meso odlicno, cevapi tak tak, ali meni su svugdje losi, tako da nisam relevantna po tom pitanju.

posluga odlicna, vrlo ljubazna, usluzna i nenametljiva.

slijedeci je Deda

i samo malo van teme. jela sam i ja hamburgere za 150-200 kn, i bili su cista fantazija, nikad nista tako fino nisam probala ali ta cijena se ipak treba staviti u kontekst da je to samo hamburger. i nista vise ni manje. tako da na svim daljnjim putovanjima izbjegavam slow fast food u vidu nadnaravnih hamburgera, sendvica, hot dogova itd. to su ipak samo sendvici. za 200 kn ocekujem ipak nekakvo jelo.
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Old 31.10.2012., 13:10   #4860
Quote:
voorn7 kaže: Pogledaj post
marinero-precko

plata za dvoje, preogromna kolicina mesa barem za moje pojmove.

svo meso odlicno, cevapi tak tak, ali meni su svugdje losi, tako da nisam relevantna po tom pitanju.
hmm, zašto naručuješ nešto što ti se ne sviđa?
Krkimir is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:24.