Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2010., 15:08   #1241
Quote:
hipersenzibilna kaže: Pogledaj post
Što se prehrane tiče,trebala bi izbjegavati jedino ljuto.Ako imaš normalnu probavu,dakle,redovitu stolicu svaki dan,nema potrebe za jušnom hranom jer bi ti to moglo još dodatno pogoršati stvari kao meni. Druga je stvar ako patiš od zatvora.
Uglavnom,nemoj jesti ljuto i ni u ludilu ne sjedaj na hladno!!!

Meni je redovna, imam je svaki dan. Imam godinama hemoroide, jer znam imati jako tvrdu stolicu (pa to zna biti ), a i genetske predispozicije.

Zašto ne jušna hrana kod redovne stolice?
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 21:25   #1242
Dali su to Hemeroidi

Imam pitanje u posljednje vrijeme poslje vršenja velike nuzde ako par puta pritisnem-provucem (3-4 puta) malo jace wc papir ostane par skroz sitnih kapljica krvi, ako lakse pritisnem-normalno nema nista. Poslje me isto tako koju minutu poslje svrbi rektalni otvor.Nista me ne boli i ne osjecam nikakvu bol dok vrsim nuzdu. Dali su to hemeroidi ili nesto drugo?
dally is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 21:29   #1243
Jesu. I drži higijenu na visokom nivou. Znači ništa samo papir. Obavezno operi pa poslije posuši papirom. Kupi Faktu ili nešto slično...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 21:31   #1244
Dali bi bilo pametno otici doktoru ili je to samo pocetak pa mogu sprijeciti sto ti kazes kremama i mastima?
dally is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 21:36   #1245
Quote:
dally kaže: Pogledaj post
Dali bi bilo pametno otici doktoru ili je to samo pocetak pa mogu sprijeciti sto ti kazes kremama i mastima?
Ma ne moraš odmah liječniku. Pogledaj na ogledalu i opipaj kako to izgleda. Ako te ne boli, onda se nisu upalili. Uzmi Faktu ili Xiloproct ili nešto slično što ima Xilo... u nazivu. I pazi šta jedeš. Ništa ljuto. Možeš biber, to se provari do rektuma, ali ni za živu glavu ljute paprike, čili i sl. I ako ti se to pogorša idi liječniku da provjeri imaš li unutrašnje hemoroide. Pazi i da stolica ne bude pretvrda...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 21:41   #1246
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Ma ne moraš odmah liječniku. Pogledaj na ogledalu i opipaj kako to izgleda. Ako te ne boli, onda se nisu upalili. Uzmi Faktu ili Xiloproct ili nešto slično što ima Xilo... u nazivu. I pazi šta jedeš. Ništa ljuto. Možeš biber, to se provari do rektuma, ali ni za živu glavu ljute paprike, čili i sl. I ako ti se to pogorša idi liječniku da provjeri imaš li unutrašnje hemoroide. Pazi i da stolica ne bude pretvrda...
Ovo me podsjetilo na film Glup i gluplji kad je onaj mafijaš pojeo sendvič s onim ljutim papričicama i riknuo
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 21:49   #1247
Pa gledao sam sve izgleda ok. Kad pipam ne boli me, nego kazem poslje nuzde kao da svrbi ali traje najvise cca sat vremena. Ima istine u tome sto ti govoris u posljednja 4 mjeseca kad se pogleda statisticki ispada da sam svaki drugi dan jeo ljuto - tipa: kulen, kobasice (pogotovo svjeze koja jos nije povukla papriku) itd. a i stolica je bila puno puta čvrsta pa je dolazilo do naprezanja. Ako budem sa tim mazao i prao za koliko vremenski ce proci i dali se moze opet vratiti ?
dally is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 21:57   #1248
Quote:
dally kaže: Pogledaj post
Pa gledao sam sve izgleda ok. Kad pipam ne boli me, nego kazem poslje nuzde kao da svrbi ali traje najvise cca sat vremena. Ima istine u tome sto ti govoris u posljednja 4 mjeseca kad se pogleda statisticki ispada da sam svaki drugi dan jeo ljuto - tipa: kulen, kobasice (pogotovo svjeze koja jos nije povukla papriku) itd. a i stolica je bila puno puta čvrsta pa je dolazilo do naprezanja. Ako budem sa tim mazao i prao za koliko vremenski ce proci i dali se moze opet vratiti ?
Moram te razočarati. Lijeka nema. Moraš naučiti živjeti sa tim. Samo se zaliječe, ali nikada ne nestanu. Znači pazi na stolicu, ne zadržavaj je dugo jer onda bude tvrda i to povrijedi hemoroide. Ne jedi ljuto. Izbjegavaj alkohol, tj. ne pij kada se upale, jer se krvni sudovi kod konzumiranja alkohola rašire, a hemoroidi su ti proširenje vena na nezgodnom mjestu. Neki će ti kazati da ne treba sjediti odnosno da se javljaju kada ljudi sjede. Nije tačno, presudne su navike, način ishrane i genetika. Kada se upale, treba paziti da se ne sjedi na tvrdom jer to pojačava pritisak i jača je i bol.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 22:03   #1249
Ajd puno ti hvala. Sutra odoh odmah u ljekarnu. A za koliko ce mi se vremena sad zaljeciti ?
dally is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 22:07   #1250
Quote:
dally kaže: Pogledaj post
Ajd puno ti hvala. Sutra odoh odmah u ljekarnu. A za koliko ce mi se vremena sad zaljeciti ?
Nemaš ti nekih velikih problema, i to ti i nije još ništa, ali pazi da ne najebeš ako to zapustiš. Znači prvo i osnovno, poslije svake nužde obavezno se dobro operi i posuši to. Namaži malo ovim kremama i za dan-dva je sve ok. Ali ako se ne budeš prao i ne tretiraš to, uz ljutu hranu i tvrdu stolicu možeš i u bolnici na operaciji završiti. Znači samo pazi na ove stvari. I još nešto-stres, sekiracija ti strašno pogoršavaju stvari. Mirno živi i bit će sve ok. Sretno...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 22:19   #1251
Nema druge morat ću tako.
dally is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 23:16   #1252
Quote:
hipersenzibilna kaže: Pogledaj post
Što se prehrane tiče,trebala bi izbjegavati jedino ljuto.Ako imaš normalnu probavu,dakle,redovitu stolicu svaki dan,nema potrebe za jušnom hranom jer bi ti to moglo još dodatno pogoršati stvari kao meni. Druga je stvar ako patiš od zatvora.
Uglavnom,nemoj jesti ljuto i ni u ludilu ne sjedaj na hladno!!!
Quote:
Eshyy kaže: Pogledaj post
Meni je redovna, imam je svaki dan. Imam godinama hemoroide, jer znam imati jako tvrdu stolicu (pa to zna biti ), a i genetske predispozicije.

Zašto ne jušna hrana kod redovne stolice?
Eh eh...upravo jusnu hranu treba preferirat, molim lijepo...a ovo stolica svaki dan?.....no dobro...ne samo ljuto, nego 100 drugih stvari...
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 00:33   #1253
Evo ih opet II

Nakon 10 dana PILEX-a, i 4 dana ANUICE-a, uz mazanje Faktu mašću i kupanje u kamilici, zbog neizdrživih bolova i pečenja u unutrašnjem dijelu anusa (koji su najjači bili u periodu od 2 do 8 sati nakon jutarnje defekacije), danas popodne sam bio na pregledu u proktologa.

Dijagnoza je slijedeća:
Noduli haemorrhoidales interni gr III sanguinans
(Na tipičnim mjestima vijenac unutarnjih hemoroidalnih čvorova od kojih onaj na 11 sati u ginekološkom položaju ima izrazitu ulceraciju iz koje se obilno cijedi svježa krv)

Prokotolog tvrdi da hemiće više ne mogu tretirati kremicam, da mi to neće pomoći, te savjetuje operaciju kirurškim putem, uz totalnu anesteziju, ostanak u bolnici jednu noć, i uz vrlo bolan postoperativni oporavak od cca 6 tjedana. Rekao mi je da više nemam što čekati, da moram to operirati. Cijena 8500 kn. Kaže proktolog da je takvih operacija napravio "na šlepere".

Kontaktirao sam u međuvremenu i polikliniku u Zagrebu u kojoj jednom u 6 tjedana dolazi liječnik iz Izraela koji obavlja zahavate po THD metodi uklanjanja hemoroida. Cijena 8900 kn. Čovjek iz poliklinike tvrdi da idući dan mogu ići na posao, da nema postoperativnih bolova, i da se hemići nikad više neće vratiti.
Nadalje, čovjek kaže da se u 9 mjeseci rada u RH ovom metodom izlječilo 30-ak ljudi.
Ima li netko da je bio na uklanjaju hemoroida THD metodom?
Ima li tko bilo kakvih povratnih informacija?

Što biste vi na mom mjestu?
Izabrali operaciju uz opću anesteziju i jake postoperativne bolove u trajanju od 6 tjedana ili zahvat od pola sata, uz lokalnu anesteziju i oporavak od praktički nekoliko sati nakon zahvata? Cijena skoro ista!

Ovo sa THD-om izgleda nevjerovatno dobro. Je li to zaista tako?

Na kraju, jedna zanimljivost.
Nakon pregleda anoskopijom koji bio izrazito bolan, ali srećom kratak, osjećam se večeras tako dobro, kao nikad do sada u zadnjih desetak dana od kada su mi hemići buknuli. Med. sestra tvrdi da me nisu mazali anestetikom prije pregleda. Jest da sam popio 2 kapsule LUPOCET-a ranije popodne, ali da može toliko trajati? Možda je proktolog ispucao taj hemić, pa više ne boli, ili će sutra ujutro biti možda još gore? Any idea?
marjuchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 01:02   #1254
Quote:
marjuchi kaže: Pogledaj post
Nakon 10 dana PILEX-a, i 4 dana ANUICE-a, uz mazanje Faktu mašću i kupanje u kamilici, zbog neizdrživih bolova i pečenja u unutrašnjem dijelu anusa (koji su najjači bili u periodu od 2 do 8 sati nakon jutarnje defekacije), danas popodne sam bio na pregledu u proktologa.

Dijagnoza je slijedeća:
Noduli haemorrhoidales interni gr III sanguinans
(Na tipičnim mjestima vijenac unutarnjih hemoroidalnih čvorova od kojih onaj na 11 sati u ginekološkom položaju ima izrazitu ulceraciju iz koje se obilno cijedi svježa krv)

Prokotolog tvrdi da hemiće više ne mogu tretirati kremicam, da mi to neće pomoći, te savjetuje operaciju kirurškim putem, uz totalnu anesteziju, ostanak u bolnici jednu noć, i uz vrlo bolan postoperativni oporavak od cca 6 tjedana. Rekao mi je da više nemam što čekati, da moram to operirati. Cijena 8500 kn. Kaže proktolog da je takvih operacija napravio "na šlepere".

Kontaktirao sam u međuvremenu i polikliniku u Zagrebu u kojoj jednom u 6 tjedana dolazi liječnik iz Izraela koji obavlja zahavate po THD metodi uklanjanja hemoroida. Cijena 8900 kn. Čovjek iz poliklinike tvrdi da idući dan mogu ići na posao, da nema postoperativnih bolova, i da se hemići nikad više neće vratiti.
Nadalje, čovjek kaže da se u 9 mjeseci rada u RH ovom metodom izlječilo 30-ak ljudi.
Ima li netko da je bio na uklanjaju hemoroida THD metodom?
Ima li tko bilo kakvih povratnih informacija?

Što biste vi na mom mjestu?
Izabrali operaciju uz opću anesteziju i jake postoperativne bolove u trajanju od 6 tjedana ili zahvat od pola sata, uz lokalnu anesteziju i oporavak od praktički nekoliko sati nakon zahvata? Cijena skoro ista!

Ovo sa THD-om izgleda nevjerovatno dobro. Je li to zaista tako?

Na kraju, jedna zanimljivost.
Nakon pregleda anoskopijom koji bio izrazito bolan, ali srećom kratak, osjećam se večeras tako dobro, kao nikad do sada u zadnjih desetak dana od kada su mi hemići buknuli. Med. sestra tvrdi da me nisu mazali anestetikom prije pregleda. Jest da sam popio 2 kapsule LUPOCET-a ranije popodne, ali da može toliko trajati? Možda je proktolog ispucao taj hemić, pa više ne boli, ili će sutra ujutro biti možda još gore? Any idea?


Evo citala sam malo o toj metodi i po svemu sudeci trebalo bi biti tako kako kazu..ja sam se operirala klasicnom metodom(nism platila ni kune u bolnici) i proktolog me je odmah upozorio na moguce posljedice koje nosi takva operacija(trajno ostecenje prstenastog misica i nemogucnost zadrzavanja stolice)..ali isto tako sam vidila i prednosti tj.trajno rjesavanje problema spaljivanjem glavnih hemoroida koji hrane ostale sekundarne,a kad njih nema i sekundarni uvenu..u svakom slucaju spas je bila na vidiku!iako sam znala da je postoperativni oporavak spor i bolan nisam dvojila ni minute..potpuna anestezija,2-3 dana bolnice i kuci na oporavak..danas sam sretna trudna zena,u 7.mjesecu trudnoce sa urednom stolicom bez ikakvih bolova,krvarenja i hemoroida uopce..bilo kako bilo dijagnoza mi je bila ko tvoja s tim da sam vec bila duboko ugazila u IV stupanj..ili THD ili klasika,svakako ces se ponovno roditi

P.S.nisam ti spomenula da sam prije klasicne imala operaciju staplerom i hemoroidi su se vratili nakon 6.mjeseci..
MonyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 03:15   #1255
Quote:
MonyB kaže: Pogledaj post
Evo citala sam malo o toj metodi i po svemu sudeci trebalo bi biti tako kako kazu..ja sam se operirala klasicnom metodom(nism platila ni kune u bolnici) i proktolog me je odmah upozorio na moguce posljedice koje nosi takva operacija(trajno ostecenje prstenastog misica i nemogucnost zadrzavanja stolice)..ali isto tako sam vidila i prednosti tj.trajno rjesavanje problema spaljivanjem glavnih hemoroida koji hrane ostale sekundarne,a kad njih nema i sekundarni uvenu..u svakom slucaju spas je bila na vidiku!iako sam znala da je postoperativni oporavak spor i bolan nisam dvojila ni minute..potpuna anestezija,2-3 dana bolnice i kuci na oporavak..danas sam sretna trudna zena,u 7.mjesecu trudnoce sa urednom stolicom bez ikakvih bolova,krvarenja i hemoroida uopce..bilo kako bilo dijagnoza mi je bila ko tvoja s tim da sam vec bila duboko ugazila u IV stupanj..ili THD ili klasika,svakako ces se ponovno roditi

P.S.nisam ti spomenula da sam prije klasicne imala operaciju staplerom i hemoroidi su se vratili nakon 6.mjeseci..
Hvala ti na odgovoru i podrsci.
Malo čačkam po netu za taj THD. Izgleda da je izmišljen u Italiji prije par godina. Uglavnom su pozitivne kritike i preporuke tamošnjih liječnika. Bilo je čak i govora o tome u emisijama zdravstvenog karaktera na RAI 1 i 2, te na CNN-u. Zahvati se rade prema patentu THDLab (http://www.thdlab.com/) širom svijeta (klinike u Londonu, USA itd.) Odnedavno i kod nas. Mada, kada sam pitao mog proktologa u Splitu, rekao je da nije čuo za to. Idućih dana potruditi ću se sumirati zapažanja sa nađenih sajtova i foruma vani.
marjuchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 10:02   #1256
Quote:
efos kaže: Pogledaj post
Eh eh...upravo jusnu hranu treba preferirat, molim lijepo...a ovo stolica svaki dan?.....no dobro...ne samo ljuto, nego 100 drugih stvari...
Pa ovako,redovito idem u wc,i nemam tvrdu stolicu.Kada su mi počeli ti problemi,svi su mi govorili da jedem što više juhica,variva,čorbica i sl. što je rezurtiralo tako da sam išla u wc nekih 6 puta dnevnoKud sam imala nesnosne bolove,ovo me je još dodatno iziriziralo...ma užas.Eto,zbog toga.:mig
:
Ali opet,ako je meni bilo tako,ne znači da važi i za druge,svatko treba probati i vidjeti šta mu odgovara.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 10:09   #1257
Ma, misli se na jušnu hranu, a ne kašastu (miksanu).

Kašasta može izazvati probleme, ali juhice, variva, povrće su jako poželjni.
slagalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 14:33   #1258
Thumbs up THD

JA sam se već naručio za 26.2.2010 za thd metodu...ne želim razmišljati o klasičnoj operaciji, nadam se da je ta metoda revolucionarna u tretiranju hemoroida i da će mi pomoći rješiti ih se zauvjek.

ako neko ima iskustva s tim, molim podjelite s nama.
Nikola1903 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 17:38   #1259
Quote:
marjuchi kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru i podrsci.
Malo čačkam po netu za taj THD. Izgleda da je izmišljen u Italiji prije par godina. Uglavnom su pozitivne kritike i preporuke tamošnjih liječnika. Bilo je čak i govora o tome u emisijama zdravstvenog karaktera na RAI 1 i 2, te na CNN-u. Zahvati se rade prema patentu THDLab (http://www.thdlab.com/) širom svijeta (klinike u Londonu, USA itd.) Odnedavno i kod nas. Mada, kada sam pitao mog proktologa u Splitu, rekao je da nije čuo za to. Idućih dana potruditi ću se sumirati zapažanja sa nađenih sajtova i foruma vani.

Ako nije tajna kod kojeg si proktologa u Splitu?..posto sam ja iz Splita i tamo sam se i operirala..i mislim da svi mi tezimo sto bezbolnijoj operaciji i oporavku(laksi put) tako da ova metoda izgleda zaista primamljivo i ako je logicki zakljuciti po onome kako je opisuju trebala bi poluciti dobar uspjeh..ja sam isla tezim putem ali mi nimalo nije zao..ipak se jos malo raspitaj..bilo bi dobro kad bi se javio netko ko je tu vrstu zahvata prosao
Uostalom evo,pricekaj Nikolu1903 da to obavi pa ce nam sve ispricati!
MonyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 18:04   #1260
pozzz,evo samo da kažem da imam sličnih problema i da javite kako je prošlo s tom novom thd metodom
ljubičica86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:25.