Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2007., 17:09   #21
Quote:
dikobraz kaže:
ah klasična priča - silno si ga željela kad nisi znala da ga možeš imati, sad kag ga imaš nije ti više interesantan. odrasti.

ahh, prepametan si, ne znam sto bih rekla uopce.....
nije tako jednostavno...
ja ga zelim zeljeti i zelim ga voljeti, nisu nestali osjecaji samo prema njemu nego prema svemu i svima, zatvorila sam se.....
bila sam uz njega svaki dan gotovo godinu dana u tako teskim uvjetima i nisam gotovo nista dobivala al mu je bilo uzasno tesko i zeljela sam da pored mene bude barem malo sretniji..... ja od toga nisam imala gotovo nista, izgubila sam valjda 5 godina zivota od tolikog stresa... kako imam dobro razvijenu empatiju u svakom trenu sam osjecala sve sto i on i prozivljavali smo pakao zajedno.....

to nema apsolutno nikake veze s egom niti sebicnoscu, daleko sam pametnija od toga.....

jednostavno, bilo je puno previse stresa, straha i iscekivanja nego sam mogla podnijeti...... ispraznila sam se... davala davala davala i nista ne pimala
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 17:13   #22
Quote:
little_devil kaže:
malo je nesmotreno napisati "identicnih" posto nisam navela detalje....
naime, radilo se o tome da je muskarac mojih snova imao vrlo tesko poslovno razdoblje..nije znao moze li me voljeti ili ne i zeli li me uopce zbog zatvorenosti no ja sam ostala uz njega... trudila sam se i davala mu i vise nego sam mogla i imala snage.... nismo znali hoce li ostati u Hrvatskoj ili ne i konstantno smo bili na nekoj klackalici i dogodilo se da je on odjednom definitivno odlucio da zeli pokusati..... od silnog cjelogodisnjeg stresa i tolikog truda, ne misljenja na sebe i te iznenadne promjene u njemu ja sam se sada odjednom zatvorila i ne znam mogu li vise ista osjecati niti zelim li ga...
istina je najgora a to da ces ucinit sve da ti voljena osoba uspije i da bude zadovoljna sobom dok s druge strane ti lagano propadas i ti to znas ali nisi sebi ni njemu mogla to pokazat,a sad kad je on zadovoljan sad se tebi to dogadja...iskreno mislim da si ti tu najvecu gresku napravila i osjecaji su se zagubili negdje,neznam jesu li nestali skroz ali potrudi se ako je toga vrijedan tako da mu reces svoju situaciju ako ne ide onda nazalost ne ide.Samo nemoj ostat u toj situaciji jako dugo jer neces ni izac iz nje do kraja dok god ne rijesis stvari s tom osobom...puno srece...ja sam jako slicnu situaciju imala i sve sam ucinila da mu bude dobro u svakom pogledu a kad je meni trebalo to malo paznje popusila sam.....
pahuljica289 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 17:23   #23
Quote:
pahuljica289 kaže:
istina je najgora a to da ces ucinit sve da ti voljena osoba uspije i da bude zadovoljna sobom dok s druge strane ti lagano propadas i ti to znas ali nisi sebi ni njemu mogla to pokazat,a sad kad je on zadovoljan sad se tebi to dogadja...iskreno mislim da si ti tu najvecu gresku napravila i osjecaji su se zagubili negdje,neznam jesu li nestali skroz ali potrudi se ako je toga vrijedan tako da mu reces svoju situaciju ako ne ide onda nazalost ne ide.Samo nemoj ostat u toj situaciji jako dugo jer neces ni izac iz nje do kraja dok god ne rijesis stvari s tom osobom...puno srece...ja sam jako slicnu situaciju imala i sve sam ucinila da mu bude dobro u svakom pogledu a kad je meni trebalo to malo paznje popusila sam.....

da tesko je
ja znam da samo savrseni jedno za drugo (jednaki smo,isti pogled na zivot, vezu, na posao, na ljude, privlacnost velika, sjajan sex, cak slusamo jednaku muziku, volimo ista jela, aktivnosti) ma isti smo, ali oboje trebamo raditi na sebi da bi to funkcioniralo i da bi se uhodali...
samo ja ne znam imam li nakon svega snage i za to....
toliko stresa, patnje, suza..samo zelim biti sama
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 17:31   #24
slazem se da treba pokusat i da treba radit na sebi mi smo cak zajedno i kod bracnog savjetnika isli i sve bi bilo super mjesec dva a zatim bi se sve meni vratilo postarom a on nebi pokazivao ni na jedan nacin da mi pomogne(on kaze da jest) izgleda da je izabrao pogresan nacin...i sto kazes nakon toliko stresa,tuge,suza ja sam pokupila moje malo zlato i ostavila ga....sad sam zadovoljnija nego ikad...
pahuljica289 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 17:35   #25
Quote:
pahuljica289 kaže:
slazem se da treba pokusat i da treba radit na sebi mi smo cak zajedno i kod bracnog savjetnika isli i sve bi bilo super mjesec dva a zatim bi se sve meni vratilo postarom a on nebi pokazivao ni na jedan nacin da mi pomogne(on kaze da jest) izgleda da je izabrao pogresan nacin...i sto kazes nakon toliko stresa,tuge,suza ja sam pokupila moje malo zlato i ostavila ga....sad sam zadovoljnija nego ikad...

hvala na svemu
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 07:21   #26
Quote:
little_devil kaže:
malo je nesmotreno napisati "identicnih" posto nisam navela detalje....
naime, radilo se o tome da je muskarac mojih snova imao vrlo tesko poslovno razdoblje..nije znao moze li me voljeti ili ne i zeli li me uopce zbog zatvorenosti no ja sam ostala uz njega... trudila sam se i davala mu i vise nego sam mogla i imala snage.... nismo znali hoce li ostati u Hrvatskoj ili ne i konstantno smo bili na nekoj klackalici i dogodilo se da je on odjednom definitivno odlucio da zeli pokusati..... od silnog cjelogodisnjeg stresa i tolikog truda, ne misljenja na sebe i te iznenadne promjene u njemu ja sam se sada odjednom zatvorila i ne znam mogu li vise ista osjecati niti zelim li ga...
malo mi smeta sto je tema u psihologiji
moji postovi nemaju nikakve veze ni potpore s te (bar strucne) strane

nije mi jasno koliko ste vi u vezi. da li ste bili i ranije do tog "teskog razdoblja"
kakav vam je onda bio odnos i osjecaji?

kakvi su ti bili osjecaji u drugim vezama i kakve su bile te druge veze?

ukoliko je vasa veza bila "samo" ovo sto opisujes prvo bih dobro razmislila o svemu tome, pa onda isla na to treba li, ako je moguce, pokusavati "vratiti osjecaje"
nikakva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 20:30   #27
Quote:
nikakva kaže:
malo mi smeta sto je tema u psihologiji
moji postovi nemaju nikakve veze ni potpore s te (bar strucne) strane

nije mi jasno koliko ste vi u vezi. da li ste bili i ranije do tog "teskog razdoblja"
kakav vam je onda bio odnos i osjecaji?

kakvi su ti bili osjecaji u drugim vezama i kakve su bile te druge veze?

ukoliko je vasa veza bila "samo" ovo sto opisujes prvo bih dobro razmislila o svemu tome, pa onda isla na to treba li, ako je moguce, pokusavati "vratiti osjecaje"
ne vidim razloga zasto topic ne bi bio u psihologiji, emocije su dio koji proucava psihologija.....

"kakvi su ti bili osjecaji u drugim vezama i kakve su bile te druge veze?"
ovo ne kuzim??

naravno da se nasa veza ne moze svesti na nekoliko recenica i nisam trazila savjet vezan za vezu nego savjet vezan za gubitak emocija uzrokovan traumaticnim razdobljem, prevelikim stresom
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 03:03   #28
Nabavi knjigu "Chi energija-radni priručnik" Simona G. Browna u izdanju mozaik knjige i počni se baviti vježbama iz knjige.

Također, možeš pomoći srčanoj chakri (kroz koju osjećamo ljubav i koja je kod tebe privremeno i djelomično oslabila, usporila rotaciju) pola sata na dan vizualizirajući kako ti je srca puno ljubavi koja iz njega isijava u vidu zlatne svjetlosti koja ti puni prsa tim divnim osjećajem.

Sjeti se osjećaja ljubavi ako ti ova vizualizacija isprva ide teško, svatko to može...

Također - ovo je proces polaganog izliječenja a ne ispijanje čaše vode... rezultati bi se trebali početi pojavljivati nakon oko 2, 3 mjeseca svakodnevnog rada na sebi.
__________________
The Battle of the Line. Earth's final stand against the Minbari. The sky was full of stars. Every star an exploding ship. And each ship... one of ours.
"Hold the line... no one gets through, no matter what!"
Babylon 5
nikpalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 07:15   #29
Quote:
little_devil kaže:
ne vidim razloga zasto topic ne bi bio u psihologiji, emocije su dio koji proucava psihologija.....

"kakvi su ti bili osjecaji u drugim vezama i kakve su bile te druge veze?"
ovo ne kuzim??

naravno da se nasa veza ne moze svesti na nekoliko recenica i nisam trazila savjet vezan za vezu nego savjet vezan za gubitak emocija uzrokovan traumaticnim razdobljem, prevelikim stresom
MENI smeta jer nisam psiholog

nisam mislila da ti se veza moze svesti na par recenica, ali ne vjerujem da ti netko moze dati "savjet" na osnovu par recenica. zanimalo me jesi li bila i prije tog stresnog razdoblja u vezi, i jesu li ti i onda osjecaji bili isti kao u tom stresnom razdoblju. kao i jesi li imala slicne osjecaje u drugim vezama, jel tu bilo stresa i sl.
cisto da mozda sama dodjes do nekog odgovora za sebe.

psihologija sama ima tonu teorija o tome kako nastaju emocije, nemaju cak ni do danas neke definicije emocija, tako da, kao i za veliku vecinu drugih "problema" nema nekog "recepta"
nikakva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 12:00   #30
Quote:
nikpalj kaže:
Nabavi knjigu "Chi energija-radni priručnik" Simona G. Browna u izdanju mozaik knjige i počni se baviti vježbama iz knjige.

Također, možeš pomoći srčanoj chakri (kroz koju osjećamo ljubav i koja je kod tebe privremeno i djelomično oslabila, usporila rotaciju) pola sata na dan vizualizirajući kako ti je srca puno ljubavi koja iz njega isijava u vidu zlatne svjetlosti koja ti puni prsa tim divnim osjećajem.

Sjeti se osjećaja ljubavi ako ti ova vizualizacija isprva ide teško, svatko to može...

Također - ovo je proces polaganog izliječenja a ne ispijanje čaše vode... rezultati bi se trebali početi pojavljivati nakon oko 2, 3 mjeseca svakodnevnog rada na sebi.
puno ti hvala
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 12:10   #31
Quote:
nikakva kaže:
MENI smeta jer nisam psiholog

nisam mislila da ti se veza moze svesti na par recenica, ali ne vjerujem da ti netko moze dati "savjet" na osnovu par recenica. zanimalo me jesi li bila i prije tog stresnog razdoblja u vezi, i jesu li ti i onda osjecaji bili isti kao u tom stresnom razdoblju. kao i jesi li imala slicne osjecaje u drugim vezama, jel tu bilo stresa i sl.
cisto da mozda sama dodjes do nekog odgovora za sebe.

psihologija sama ima tonu teorija o tome kako nastaju emocije, nemaju cak ni do danas neke definicije emocija, tako da, kao i za veliku vecinu drugih "problema" nema nekog "recepta"

imala sam prestresan zivot i znalo se dogoditi da "gubim emocije" i ranije ali to je trajalo kratko..ja znam uzrok ovoga sto mi se dogodilo i znam zasto, bilo je previse za mene a trajalo je predugo... samo, svako jutro kad se probudim potpuno prazna poludim, ne osjecam srce, samo prazninu i to mi stravicno ide na zivce jer sam inace topla osoba uvijek otvorena i spremna dati ljubav i sebe.....
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 12:29   #32
ja ti samo mogu pozeliti da dostignes taj nivo osjecaja koji te usrecuje

i ti moras znati zelis li to stvarno prema toj osobi.
u redu je i stres, i odbrambena reakcija... ali mozda je i ta tvoja trenutna praznina znak da ne trebas vise gajiti osjecaje prema toj osobi. nekad nije lose poslusati malo i potsvijest iliti te obrambene mehanizme. mozda i ta osoba koja ti je priredila toliko stresa ima u zivotu pred vama jos milijun mogucnosti da ti isti priredi. ili si ti sigurna da je on tu "skolu" sad prosao i da u buducnosti ne bi trebalo biti preokretanja prioriteta u vezi?
i ako jesi, daj sebi vrijeme da se "oporavis" i ponovno steknes to povjerenje i sigurnost da se tim osjecajima prepustis
znam da ti ide na zivce, ali iznuditi ne mozes nista. pokusaj to smatrati jednostavno kao punjenje baterija, kad se napune bices spremna ili za njega ili za nesto drugo

jos mi nije jasno jel to vazi samo za tvoje osjecaje prema njemu ili i prema ostalima/ostalome u tvom zivotu
nikakva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 13:21   #33
Quote:
nikakva kaže:
ja ti samo mogu pozeliti da dostignes taj nivo osjecaja koji te usrecuje

i ti moras znati zelis li to stvarno prema toj osobi.
u redu je i stres, i odbrambena reakcija... ali mozda je i ta tvoja trenutna praznina znak da ne trebas vise gajiti osjecaje prema toj osobi. nekad nije lose poslusati malo i potsvijest iliti te obrambene mehanizme. mozda i ta osoba koja ti je priredila toliko stresa ima u zivotu pred vama jos milijun mogucnosti da ti isti priredi. ili si ti sigurna da je on tu "skolu" sad prosao i da u buducnosti ne bi trebalo biti preokretanja prioriteta u vezi?
i ako jesi, daj sebi vrijeme da se "oporavis" i ponovno steknes to povjerenje i sigurnost da se tim osjecajima prepustis
znam da ti ide na zivce, ali iznuditi ne mozes nista. pokusaj to smatrati jednostavno kao punjenje baterija, kad se napune bices spremna ili za njega ili za nesto drugo

jos mi nije jasno jel to vazi samo za tvoje osjecaje prema njemu ili i prema ostalima/ostalome u tvom zivotu
to vrijedi za sve, ne samo za njega... on je prosao pakao, zato sam i ostala uz njega, a sada sto je najgore, na sav taj trud i paznju i njeznost koju mi zeli dati ja osjecam samo bijes... ono tipa - sto si on umislja da samo tako moze mijenjati osjecaje zar bi ja sad trebala samo tako dati isto to zavzvrat.... ja sam ostala uz njega jer sam zeljela da bude sretan i u glavi sam digla ruke od nase veze, nisam mislila na sebe, davala sam mu sve jer sam zeljela da pored svega zna da je nekome stalo iako me masu puta udaljivao od sebe... i sad kad se trud isplatio ja jednostavno ne mogu.......
on je vrijedan toga, stvarno je al tako frustriraju ti osjecaji koje ne mogu kontrolirati, zelim da sve bude dobro al nisam spremna, previse straha, brige, svega.....
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 18:35   #34
Posveti se malo samoj sebi. Radi stvari koje volis.Pocni pisati dnevnik i tamo ces najbolje vidjeti sta ti se desilo i gdje si se istrosila, pa ces sledeci put zastati kad prepoznas istu situaciju.Onda ces imati izbor i znaces sta mozes izdrzati, a sta ne.
Za sve se treba u zivotu izboriti i nekad smo prisiljeni ici sami protiv sebe.Treba znati prepoznati vlastite granice.

Ps.Ne zaboravi da svaku stranicu u dnevniku zavrsis sa nadama i zeljama.Budi optimista.
Sretno.
zlatana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 15:16   #35
eto da se i ja ubacim...totalno te kuzim, i ja trenutno prolazim kroz tu emocionalnu prazninu iz nekih drugih razloga, al u biti feeling je isti..drzi se i kaj da ti velim osim da nisi sama, ima nas jos takvih
Mjesana pizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 22:45   #36
...zelis biti sama...onda budi sama... sama kazes puno si davala i to te je iscrpilo...to je samo razumljivo, sada ti je potrebno vreme da zadjes u sebe i vidis gde si ti i sta ti zelis, uzmi sebi to vreme. A sto se njega tice, uvek je dobro resenje poci od cinjenice da sve sto nam ljudi "ucine" nisu ucinili zlonamerno, vec bolje nisu umeli...zato pokusaj da ga gledas kao nevinog malog decaka koji je svojom nespretnoscu isisao tvoju energiju, mozda ti to pomogne da povratis poverenje koje ste imali, a sa poverenjem se garantovano vracaju i emocije... poradi na sebi da umnozis svoju ljubav, najpre prema samoj sebi, pa onda prema svima oko tebe... onda ce ti se samo od sebe dati ono sto je pravo za tebe...i pliz zaboravi sta je bilo, svaki je dan prvi dan tvoje buducnosti, i samim tim idealan za jedan novi pocetak... zelim vam svako dobro
aishha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 13:02   #37
Quote:
little_devil kaže:
ne, nije to zbunjenost, ja jednostavno vise nisam u stanju osjecati ista, to je naravno obrambeni mehanizam ali ne znam kako i moze li se to uopce promijeniti......
dogadalo se s vremenom na vrijeme, kad je bilo lose zatvorila bi se, to bi trajalo sat, dva, pola dana, da bi na kraju to preraslo u nesto sto uopce ne bi mogla kontrolirati, da sada danima nista ne osjecam i iskreno stvarno se bojim osjecati ista jer...
promjenila si se ..to ti je..i na to ljudi moraju misliti..dobro je da si se promjenila..dakle nešto si naučila.. a tko pamti, ne proživljava ponovo..a tko ne pamti-proživljava...
__________________
..all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.
girlnextdoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 21:09   #38
Meditacija -Tuvok kao uzor možda postanete i lijepi kao on.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 16:57   #39
bok,mi može tko rec kako da vratim osječaje. ja sam prošao jedno razdoblje i nakon njega ne mogu osječati. ne mogu voljeti nikoga i nista... ja znam da bi trebao osječati nešto prema osobama ali ja nista ne osjecam,ama bas nista...evo naprimjer: prije sam volio svog psa svim srcem i sve bih dao za njega,a nakon tog razdoblja znam da ga volim,ali to ne osječam.gledam ga i razmišljam kako ga volim ali to ne osječam. tako ni za neke osobe,ma za niejdnu osobu ništa ne osječam,znam da ih volim ali to ne osječam. mi može netko molim vas pomoći,ili barem dati neki savjet??
Cool-Hool is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 10:57   #40
Ne znam što da ti kažem - ja baš tako nekako (ne) osjećam. Dobro si ovo napisao za psa, pa koga ćeš voljeti nego svoga psa, ali ja isto. Nažalost, ja osjećam stalnu tjeskobu, strah, no ove neke normalne pozitivne osjećaje ne. Za poluditi.
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.