Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2014., 20:24   #3721
Quote:
Dualis kaže: Pogledaj post
Ponovo pozdrav !

Evo mene opet, dali neko zna kako se skida plastika (iznutra) na vratima od prtljažnika?

Hvala
Ja sam skidao,prvo odvrneš šaraf u onoj udubini za zatvaranje prtljažnika i onda najbolje uzmeš odvijač i (malo ga omotaš izolir trakom da ne oštetiš lak)zavučeš ga između plastike i vrata i pomalo napinješ dok ne krene.
U početku trebaš dosta povući dok se ne odvoje one plastične tiple poslije ide lakše!
Kad vraćaš otprilike nađeš mjesta gdje su te plastične tiple i na tim mjestima onako otvorenim dlanom udariš dok ne sjedne.
__________________
Only Fools And Horses
ivan hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 18:55   #3722
Pozdrav !

Hvala, probat ču preko vikenda !
Dualis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 22:51   #3723
Prošlo je tačno godinu dana kako sam kupio polovnog Qashqai-ja 1.6 Acenta, tada starog nepune 3 godine na 101 tkm. Evo nekih zapažanja. Potrošnja - ukupno sam prešao 6874 km i potrošio 536 l benzina, tj. 7,8 l/100 km, pola grad, pola magistrala. Ovo je sasvim OK. Inače, uvek sipam 30 l benzina i vozim dok se ne upali lampica i primetio sam da onaj indikator prosečne potrošnje nije baš precizan na manjim kilometražama. Medjutim, nedavno sam to proverio na 1500 km u Grčkoj, dolivanjem do čepa, indikator je bio na 6,9 a računica 6,96, znači veoma precizno. Kvarovi - ukupno dva. Jedan sam rešio drugi ne. Prvo se pojavilo neko lupkanje u zadnjem levom točku koje se pojačavalo sa povećanjem brzine a gubilo kada se pritisne kočnica. Ovlašćeni servisi su mi predaleko pa je lokalni majstor ustanovio da je problem bio u podrhtavanju jednog razlabavljenog pakna na kočnici koga je on samo pričvrstio. Drugi nerešeni problem je sa tempomatom koga ponekad ne mogu da uključim jer mu tada treperi SET. Najčešće radi normalno ali ne mogu da "skužim" zašto nekad neće. Kada sam ga kupio, dešavala se ista situacija ali sam primetio da sam u vožnji levo stopalo malo oslanjao na pedalu kvačila (nisam ni bio svestan ove navike). Kada tempomat radi, radi OK dok ne ugasim auto. Kada ponovo upalim iz nekog razloga neće makar pokušao 100 puta dok ga ne ugasim i ponovo okušam sreću. Ima li neko ideju kako da rešim ovaj problem? Imao sam i jedno češanje u garaži. Zgrada mi je relatino nova ali gradjena po projektu od pre 30 godina. Garaža je takvog oblika da u nju mogu ući samo u rikverc a toliko tesna da sam na podu utiplovao čelične cevi fi60 kao graničnike i oblepio zid stiroporom (najvažnija stavka u opremi mi je sklapanje retrovizora iznutra jer bez toga ne bih mogao da udjem u garažu).
Jednom sam uspeo da se popnem na cev i zakačim betonski stub, polomim spoljni deo zadnjeg svetla i ogrebem zadnji plastični branik i lim iznad točka.
Svetlo 140 eur, limar 20 eur, farba 40 eur, farbanje 100 eur, tj.total 2300 HRK. Odradjeno ekstra, ništa se ne vidi sem kad se pere, oseća se pod sundjerom da je zadnji branik dopola šprican, različita je hrapavost.
Što se tiče unutrašnosti, i dalje je sve očuvano, rekao bih da čak i miriše na novo sem što je bila nasilno oguljena lajsna na unutrašnjoj ručici suvozačevih vrata, kao npr od ženskog prstena. Kada sam ga kupio, mislio sam da ću duže vreme biti jedini sa ovakvim autom jer se to desio sa mojim prethodnim Nissanom, medjutim u roku od 6 meseci u mome malom mistu
su se pojavila čak 5 Qashqaia i svi do jednog crni. Da zaključim, da li sam zadovoljan autom - apsolutno. Da mogu nešto promeniti to bi samo bila boja - uzeo bih bilo koju drugu od ovih modernih boja, perlu, bronzanu, magnetnu. Crna je teška za održavanje, ove godine kišurina na pretek pa brzo postane musav. Sve ostalo za desetku. Auto je visok, idealan za naše puteve, uživam u vožnji jer je pozicija vozača podignuta, auto mi uliva sigurnost jer deluje robusno. Nisam se baš navozao auta pa da se mnogo razumem, ali za onoga ko je navikao na aute B ili C segmenta, Qashqai je veliki napredak. LP.
bibendum.pi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 00:06   #3724
Izludje me neko zavijanje koje se javlja samo pri kretanju iz mjesta, i to nakon malo duze voznje (otprilike preko 20min). Posebno je izrazeno na uzbrdicama. Snimio sam zvuk: http://youtu.be/nNgK51tD3O4

U servisu su mi rekli da sef nije cuo nikakve zvukove. Izgleda da im je to vrhunac dijagnostike. A ja sam vjerovatno lud pa mi se pricinjavaju zvukovi...

U svakom slucaju, ako znate sta bi moglo da bude please savjetujte! Mislio sam da za koji dan ponovo podjem do servisa i nekome #$#$@#$, samo mi treba municija....

Da podsjetim u pitanju je QQ 1.6dci, 2012god. Presao nesto oko 40k (citaj "nista").
Sceka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 12:02   #3725
Pozdrav. Novi sam vlasnik Nissana Qashqai-a. Isti je kupljen u salonu 2011godine. model je 1.5 pure drivf dci, visia opremom sa 70.000 na satu. svi servisi rađeni u ovlastenom servisu na po 10.000 km. Auto sam kupio od istog salona u kojem je i kupljen. covjek (stariji gospodin od 64 god) ga vratio i kupi novog QQ.
Koristim ga mjesec dana i sa pređenih 2.000km nemam nikakvih zamjerki na podvozje,mortizere. Male zamjerke na šuštanje u vratima vozača pri većim brzinama i nedostatak grijača retrovizora (tu su po meni previše škrtarili).
Jedino sta sam primjeti da mi malo izbaci crni dim kod brzog starta i naglih ubrzavanja.
Znaci kad stojim na semoforu i stisnem gas na oko/preko 2.000 obrtaja on zadimi. Isto kad putujem lagano 4 brzinom sa oko 1.800/2.000 obrtaja i hocu da prestignem opet zadimi.
To sto zadimi nime dugo koliko sam primjetio.
u servisu sam ih pitao i oni su rekli da se to zna desiti kad se auto vozi na nizim obrtajima pa kad se krene na jace da izbaci nakupljene čađi.
auto inače radi ko sat i vuce kod ne naglih i naglih ubrzavanja perfektno.
Rekli bi slab motor za QQ ali meni je po mjeri.

ako je ko isto primjetio ili ima kakav komentar bio bih zahvalan da se javi.
optimus-prime1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 16:45   #3726
Angry zadnja leva spoljna lampa

Posle uspešnog čukanja sa garažom polupao sam zadnju levu spoljnu lampu. Auto je restilizovani Qash iz 2012. Ima li neko polovnu, cene novih lampi u SRB su bezobrazluk? Ili ako neko ima info koja je cena nove u HR?
Hvala unapred, pozz svima na forumu.
xanadu_qash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 09:25   #3727
Svakih 10 000 se javim da iznesem svoje utiske. Presao sam za 2,5 godine 31 000 km (2.0, 140 KS, prednji pogon acenta). Sve idealno radi, nema skripanja niti bilo kakavih kvarova. Skoro sam blizak odluci da ako se nakon 5 godina nista ne pokvari, da ga mijenjam za novog Qashqai-a. Dok sam cekao servis detaljno sam ga razgledeo. Cak su mi dali da napravim jedan krug sa novim (benzinac od 115 KS). Malo je manje potentan nego moj, ali neuporedivo brzi i startniji od starog atmosferskog benzinca od 117 kojeg sam probao kada sam kupovao sadasnji auto. Mislim da je to u baznom paketu opreme najisplatnija opcija, mada srazmjerno posjedovanj novca, rastu apetiti.
radenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 15:38   #3728
Quote:
Andrey_81 kaže: Pogledaj post
Imam jedno smiješno i možda glupo pitanje, al eto neda mi vrag mira.

Naime, sirena trube mi stvarno smiješno zvuči i sve si mislim da ne radi dobro. Na svim autima koje sam do sad vozio truba je imala 2 tona. Na QQ ima jedan ton koji se jedva i čuje. Jel tako i kod vas?


Quote:
DMarasovic kaže: Pogledaj post
Auto je dosta prigušen i unutra se tiho čuje, pogledaj si ovdje malo o trubama; nisi prvi kome nije po volji
http://forum.qashqaiclub.co.uk/forum...ID=19746#19746

Ispričavam se što sam se vratila u prošlost.
Naime, meni se pokvarila ( ne svira) truba Qashqai 1.6 benzinac iz 2008.godine.Zvala servis Lenac /Kastav , riječko područje i dobila odgovor : dođite, mislim da imamo sirenu/trubu, a ako ne, nešto ćemo iskemijati. Za 21. stoljeće totalno neozbiljan i neprofesionalan odgovor od " uglednog servisera", natjerao me na pronalazak ovog foruma.S toga molim za savijet,naravno ,znalaca ili možebitnog iskustva u ovakvom slučaju. Može link, pošto se od gospodina DMarasovića ne otvara .

Hvala i LP,
__________________
" Al Servicio De Mi Patria "
Zla se kloni i čini dobro,
i ostat ćeš dovijeka.
trmuntana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 16:37   #3729
Ovo će ti riješit ama baš svaki autoelektričar, a i netko s malo tehničkog znanja bi mogao sam. I čisto sumnjam da je truba kao takva pokvarena, štoviše, ona je po vjerojatnosti zadnja u nizu potencijalnih krivaca. A čak i da je ona krivac, opet ti ne treba original, čak ni odgovarajuća za qashqai. Ako se želiš igrati, budem(o) ti napisali kako provjeriti/popraviti.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 08:03   #3730
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Ovo će ti riješit ama baš svaki autoelektričar, a i netko s malo tehničkog znanja bi mogao sam. I čisto sumnjam da je truba kao takva pokvarena, štoviše, ona je po vjerojatnosti zadnja u nizu potencijalnih krivaca. A čak i da je ona krivac, opet ti ne treba original, čak ni odgovarajuća za qashqai. Ako se želiš igrati, budem(o) ti napisali kako provjeriti/popraviti.
Točno kako je i gore napisano. Zašto ne prihvatiti ponudu servisa, možda je samo sitnica kao loš kontakt ili osigurač.
Pozdrav!
__________________
Qashqai 1,6 Acenta 2009.
DMarasovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 21:42   #3731
Truba

Bila u HAK-u , pregledali osigurače, probili se do trube , izvadili đek , ustanovili da struja dolazi do njega i zaključili treba mjenjati trubu. Navodno se sljepila ??? Majstor daje savijet kupite novu pa bu mo je zamjenili , samo da nije proizvod Kineza, jer su one upitne kvalitete . Ono što me sada zanima je pitanje ( da ne budem cijenovno oderana " to može napraviti svaki autoelektričar" ) Koliko će me realnih kunica, koštati moja trubica ??? .
__________________
" Al Servicio De Mi Patria "
Zla se kloni i čini dobro,
i ostat ćeš dovijeka.
trmuntana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 21:56   #3732
Quote:
Koliko će me realnih kunica, koštati moja trubica ???
Onoliko koliko izdvojiš za nju. Možeš je i pronači na otpadu
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 23:10   #3733
Stavi što god hoćeš i što ti prvo padne pod ruku.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 15:46   #3734
Hvala dečki
__________________
" Al Servicio De Mi Patria "
Zla se kloni i čini dobro,
i ostat ćeš dovijeka.
trmuntana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 12:04   #3735
Pozdrav,forumašima,
Ima li ko krovne nosače (dvije šipke ) za moj qashqai 2008 , thule i to za prodat ili gdje mogu jeftinije kupiti.pozz i Sretan Božić svima....
DADO QQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 18:39   #3736
Imate li problema s DPF-om na 1.5 dCi?

Pozdrav svima. Najprije da se pohvalim da sam sa Qashqai-ijem 1.6 (+LPG) prešao 250.000 km. Do sada sam promijenio spojku i uz nju one potrošne stvari koje idu. S obzirom da je odnos plaćeno/dobiveno izvrstan razmišljam da i sljedeći auto bude novi Qashqai. Stavio bih opet plin, ali na žalost, čini se kako plin ne ide u turbo motor (1.2 dig-t) pa sam počeo razmatrati i dizelaša (1.5 dCi). Zanimaju me iskustva s DPF-om i zamašnjakom, npr. koliko je to trajno u vašem slučaju odnosno da li su prisilne regeneracije DPF-a česte? Prosječna vožnja mi je cca 70 km brzinom 70 km/h.
marxfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 21:43   #3737
Quote:
marxfer kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Najprije da se pohvalim da sam sa Qashqai-ijem 1.6 (+LPG) prešao 250.000 km. Do sada sam promijenio spojku i uz nju one potrošne stvari koje idu. S obzirom da je odnos plaćeno/dobiveno izvrstan razmišljam da i sljedeći auto bude novi Qashqai. Stavio bih opet plin, ali na žalost, čini se kako plin ne ide u turbo motor (1.2 dig-t) pa sam počeo razmatrati i dizelaša (1.5 dCi). Zanimaju me iskustva s DPF-om i zamašnjakom, npr. koliko je to trajno u vašem slučaju odnosno da li su prisilne regeneracije DPF-a česte? Prosječna vožnja mi je cca 70 km brzinom 70 km/h.
U tom režimu nećeš imati nikakvih problema, ni sa zamašnjakom ni sa DPF-om.
frANZi50 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 13:58   #3738
Acenta 2.0 skoro 60000 km nakon 4 godine. Jos uvijek sve super. Trebam savjet za nove gume, mislim vozit jos koju godinu (kriza), da ne budi preskupe a da su izdrzljive. Jvala unaprijed.
pipi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 15:32   #3739
Qashqai 1.6dCi sa 4wd i Acenta opremom 220000kn, isto opremljeni X-trail sa istim pogonom i motorizacijom 256000kn.

To je 4600€ razlike. Premalo. Ili je X-trail previše jeftin ili je Qashqai preskup.
__________________
Proklet bio dan kad su se stvari s interneta počele vrednovat u stvarnom svijetu...
casualRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 17:59   #3740
Quote:
casualRi kaže: Pogledaj post
Qashqai 1.6dCi sa 4wd i Acenta opremom 220000kn, isto opremljeni X-trail sa istim pogonom i motorizacijom 256000kn.

To je 4600€ razlike. Premalo. Ili je X-trail previše jeftin ili je Qashqai preskup.
Ova druga tvrdnja je točnija.
B-118 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:02.