Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2007., 22:12   #21
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
kako (gdje) provjeriti kakva se kuca smije izgraditi na mjestu postojece koja nema gradjevnu jerbo je sagradjena prije '68.?

preciznije

kupimo staru kucu koja nam se ne svidja i sagradimo (malo drugaciju) novu... ne zelim kupiti ako kasnije ne mogu izgraditi neshto po svom gustu

thx
nisam 100% siguran al mislim da ti treba sve novo od papira ak prelazi gabarite stare kuće najbolje da nazoveš općinu jer zakoni se neki sada mjenjaju pa provjeri
majstortomo is offline  
Old 12.04.2007., 14:53   #22
Bok svima! Mene zanima ima li netko iskustva sa Cheming montažnim kućama.
leandra is offline  
Old 13.04.2007., 14:04   #23
Quote:
leandra kaže: Pogledaj post
Bok svima! Mene zanima ima li netko iskustva sa Cheming montažnim kućama.
Dali je izvođač radova firma "Cheming d.o.o." iz Zaboka?
zlatko1234 is offline  
Old 13.04.2007., 14:08   #24
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
kako (gdje) provjeriti kakva se kuca smije izgraditi na mjestu postojece koja nema gradjevnu jerbo je sagradjena prije '68.?

preciznije

kupimo staru kucu koja nam se ne svidja i sagradimo (malo drugaciju) novu... ne zelim kupiti ako kasnije ne mogu izgraditi neshto po svom gustu

thx
Možeš provjeriti u Uredu za prostorno uređenje na općini gdje se parcela nalazi. Odmah ti mogu reći, da u koliko će kuća biti drukčija od postojeće, znači ako izlazi iz gabarita postojeće, moraš vaditi Lokacijsku i Građevinsku dozvolu, bez obzira što je stara kuća izgrađena do 68.godine. Odi u Gradski ured i provjeri. To ti je najpametnije.
zlatko1234 is offline  
Old 13.04.2007., 14:21   #25
Koliko bi me izašlo postavljanje najjednostavnijeg krova za kuću površine 120 kvadrata ( crijepove već imam, kompenzacija )?
__________________
...threw you the obvious...
_kju_ is offline  
Old 13.04.2007., 14:23   #26
Quote:
zlatko1234 kaže: Pogledaj post
Možeš provjeriti u Uredu za prostorno uređenje na općini gdje se parcela nalazi. Odmah ti mogu reći, da u koliko će kuća biti drukčija od postojeće, znači ako izlazi iz gabarita postojeće, moraš vaditi Lokacijsku i Građevinsku dozvolu, bez obzira što je stara kuća izgrađena do 68.godine. Odi u Gradski ured i provjeri. To ti je najpametnije.

to sam trebala



hvala
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Old 13.04.2007., 16:02   #27
Da pitam i ja, pa pomagajte!

Odakle krenuti s preuređenjem potkrovlja?
Situacija je ovakva: imamo potkrovlje u obiteljskoj kući, dizali bi ga za par redova, promijenili krovište, postavljali prozore, radili novo zasebno stepenište i ulaz, etažirali kuću da to bude naše.
Pretpostavljamo da nam treba građevinska - no odakle krenuti - kod koga ići prvo - kojim redom?
HELP. Kad počnem razmišljati dođe mi da odustanem prije no što smo išta počeli?

Thanks, ljudovi
__________________
QuadMummy - Velkili, Princeza na zrnu graska, Zvrkica i Gremlincica
JednoTamburasko is offline  
Old 13.04.2007., 18:39   #28
Quote:
JednoTamburasko kaže: Pogledaj post
Da pitam i ja, pa pomagajte!

Odakle krenuti s preuređenjem potkrovlja?
Situacija je ovakva: imamo potkrovlje u obiteljskoj kući, dizali bi ga za par redova, promijenili krovište, postavljali prozore, radili novo zasebno stepenište i ulaz, etažirali kuću da to bude naše.
Pretpostavljamo da nam treba građevinska - no odakle krenuti - kod koga ići prvo - kojim redom?
HELP. Kad počnem razmišljati dođe mi da odustanem prije no što smo išta počeli?

Thanks, ljudovi
a gle treba al napravi to brzo pa ti neće trebat
majstortomo is offline  
Old 14.04.2007., 21:03   #29
Trebam projektanta u Zagrebu

Krećem u gradnju obiteljske kuće u Zagrebu. Možete li mi preporučiti projektanta (arhitektu) a da nije pretjerano skup?
Danas sam nazvao njih par telefonom (po telefonskom imeniku) i svi mi dali ponudu 18-25 eur-a po m2.
Uz dužno poštovanje struke, ali to mi se ipak čini malo previše.
zlatko1234 is offline  
Old 16.04.2007., 15:21   #30
Quote:
zlatko1234 kaže: Pogledaj post
Dali je izvođač radova firma "Cheming d.o.o." iz Zaboka?
Da, da to je ta firma.
leandra is offline  
Old 16.04.2007., 16:56   #31
Quote:
leandra kaže: Pogledaj post
Da, da to je ta firma.
Ok, ja sam nakon obavljenih razgovora sa svim firmama koje imaju montažnu gradnju, odlučio svoje povjerenje povjeriti njima. Nisam se još def.odlučio da či ću graditi montažnu ili čcrstu gradnju,ali sam u fazi odluke. Naime nakon što sam obišao sve, popričao sa svima, prikupio dokumentaciju od svih, odlučio sam se da je Cheming naj korektniji, naj povoljniji, ima jednaku gradnju kao i ostali, u materijalima se ne razlikuje, osima naziva, ali u kvaliteti niti malo. Iamam prijatelja koji je 20 godina u građevini, nakon što sam se odlučio da su mi oni jabolji, pregledao je svu dokumentaciju, te usporedio sa ostalima i potvrdio mi da je sve OK. našao sam se sa njihovim direktorom i osobno sam pogledao kuću u Brdovcu koju su upravo bili završili ali vlasnici još nisu bili preuzeli ključ pa smo je mogli detaljno pogledati iznutra i izvana (3 mj.ove godine). Sa viđenim i izvedenim sam bio jako zadovoljan. Jer njihov visoki roh bau je doista visoki roh bau. Elektro i vodne instalacije dovedu do utičnica i slavina.Na pod stave glazuru, na koju samo treba postaviti oblogu (parket ili laminat po izboru). Ostaje ti postaviti podne obloge, oličiti zidove, postaviti keramiku, unutarnju stolariju i prekidače i slavine. Okućnicu urede nakon što završe radove. Jako me se dojmilo to što sam vidio i ono što me fasciniralo u toj konkretnoj kući je stropno električno grijanje, za koje nikad prije nisam niti čuo niti vidio (znao sam za podno ali za stropno ne), u svakoj prostoriji termostat, a što je najbitnije, nema radijatora,cijevi, svi su zidovi slobodni za namještaj i komociju. A prema proračunu to je grijanje jeftinije od plinskog grijanja.Upravo očekujem njihvou ponudu za kuću koju bih ja htio, izabrao sam jednu iz kataloga koji nije njihov, i očekujem do kraja tjedna pisanu ponudu za izvođenje radova. Naravno kao i kod svih ja im moram osigurati AB ploču i priključke (voda,struja,odvod).
zlatko1234 is offline  
Old 16.04.2007., 17:41   #32
nasljedio sam nekretninu i sad sam je prodao zanima me dali moram platiti kakav porez državi s obzirom da nije prošlo 3 godine od nasljeđivanja
 
Old 16.04.2007., 20:27   #33
Quote:
zlatko1234 kaže: Pogledaj post
Ok, ja sam nakon obavljenih razgovora sa svim firmama koje imaju montažnu gradnju, odlučio svoje povjerenje povjeriti njima. Nisam se još def.odlučio da či ću graditi montažnu ili čcrstu gradnju,ali sam u fazi odluke. Naime nakon što sam obišao sve, popričao sa svima, prikupio dokumentaciju od svih, odlučio sam se da je Cheming naj korektniji, naj povoljniji, ima jednaku gradnju kao i ostali, u materijalima se ne razlikuje, osima naziva, ali u kvaliteti niti malo. Iamam prijatelja koji je 20 godina u građevini, nakon što sam se odlučio da su mi oni jabolji, pregledao je svu dokumentaciju, te usporedio sa ostalima i potvrdio mi da je sve OK. našao sam se sa njihovim direktorom i osobno sam pogledao kuću u Brdovcu koju su upravo bili završili ali vlasnici još nisu bili preuzeli ključ pa smo je mogli detaljno pogledati iznutra i izvana (3 mj.ove godine). Sa viđenim i izvedenim sam bio jako zadovoljan. Jer njihov visoki roh bau je doista visoki roh bau. Elektro i vodne instalacije dovedu do utičnica i slavina.Na pod stave glazuru, na koju samo treba postaviti oblogu (parket ili laminat po izboru). Ostaje ti postaviti podne obloge, oličiti zidove, postaviti keramiku, unutarnju stolariju i prekidače i slavine. Okućnicu urede nakon što završe radove. Jako me se dojmilo to što sam vidio i ono što me fasciniralo u toj konkretnoj kući je stropno električno grijanje, za koje nikad prije nisam niti čuo niti vidio (znao sam za podno ali za stropno ne), u svakoj prostoriji termostat, a što je najbitnije, nema radijatora,cijevi, svi su zidovi slobodni za namještaj i komociju. A prema proračunu to je grijanje jeftinije od plinskog grijanja.Upravo očekujem njihvou ponudu za kuću koju bih ja htio, izabrao sam jednu iz kataloga koji nije njihov, i očekujem do kraja tjedna pisanu ponudu za izvođenje radova. Naravno kao i kod svih ja im moram osigurati AB ploču i priključke (voda,struja,odvod).

Puno ti hvala na ovom detaljnom opisu, stvarno si se potrudio.
Mene zanimaju cijene njihovih kuća, a nema ih na njihovoj stranici.
leandra is offline  
Old 16.04.2007., 21:48   #34
Quote:
leandra kaže: Pogledaj post
Puno ti hvala na ovom detaljnom opisu, stvarno si se potrudio.
Mene zanimaju cijene njihovih kuća, a nema ih na njihovoj stranici.
Pa ja ću ti navesti cijene koje su mi dali u osobnom razgovoru, Međutim moraš obaviti razgovor sa svakim ponaosob, jer kuća je različitih, teže i lakše izvedbe,odnosno manje i veće, no uglavnom dobio sma ove cijene:
- Eko Dom d.o.o. visoki Roh bau 300-450 E, ključ u ruke 500-650 E (sa PDV-om)
- Magnus d.o.o. visoki roh bau 260 E + PDV, ključ u ruke 550 E+ PDV
- Dom Projekt d.o.o. visoki roh bau 420-450 E, ključ u ruke 750 E (sa PDV-om)
- Hass Inžinjering d.o.o. visoki roh bau od 450 E (sa PDV-om)
- Cheming d.o.o. visoki roh bau 410-450 E, ključ u ruke 500 E (sa PDV-om)
- Krivaja, visoki roh bau od 260 E, a ključ u ruke 400 E (sa PDV-om)

Ali sve zavisi kolika je kuća, koja stolarija (vanjska) se stavlja, posebni zahtjevi tipa cripeja, limarije (žlijebovi) itd.
zlatko1234 is offline  
Old 17.04.2007., 12:03   #35
Prije jedno godinu dana smo išli pogledati oglednu kuću Dom Projekta i sve je izgledalo super i cijena nam je bila ok, dok frajer nije počeo nabrajati što sve ne ulazi u cijenu, pa smo od njih odustali. Inače je ta kuća tada bila oko 64.000 eura, a sada je oko 70.000 eura.
leandra is offline  
Old 17.04.2007., 13:09   #36
Quote:
leandra kaže: Pogledaj post
Prije jedno godinu dana smo išli pogledati oglednu kuću Dom Projekta i sve je izgledalo super i cijena nam je bila ok, dok frajer nije počeo nabrajati što sve ne ulazi u cijenu, pa smo od njih odustali. Inače je ta kuća tada bila oko 64.000 eura, a sada je oko 70.000 eura.
Znam ja sam je gledao prije mjesec i pol dana. Njihov visoki roh bau, je u stvari niski roh bau u odnosu na druge, a cijena im je znatno viša. Ja sam ih odmah precrtao, jer u principu ne volim bahate ljude, a njihov čovjek koji je u ižložbenoj kući bio taj dan, bio je dosta bahat. Prvo me je pitao da li ste vi ozbiljan kupac, na što sam mu odgovorio da nisam tu zbog viška vremena i da uopće ne razumijem takvo glupo pitanje. Kad mi je nabrojao što sve ne ulazi u cijenu, od vodnih instalacija, elektro instalacija, osim kanala,klupa na prozorima, cokla oko temelja itd. odmah sam odustao+bahatost. A kao najbitnije cijena im je bila cca 67.000 EUR-a za 120 m2 visoke prizemnice.
zlatko1234 is offline  
Old 17.04.2007., 17:50   #37
Očito nam je bio isti čovjek jer čim smo ušli u kuću pogledao nas je onim pogledom "što sad pak vi hoćete", stalno je uzdisao, a kad smo ga pitali za trajnost rekao je da da ni televizor ne radi dugo. Mislim kakvi su mu to izrazi kojima bi trebao privući kupce!?
leandra is offline  
Old 17.04.2007., 20:19   #38
Quote:
leandra kaže: Pogledaj post
Očito nam je bio isti čovjek jer čim smo ušli u kuću pogledao nas je onim pogledom "što sad pak vi hoćete", stalno je uzdisao, a kad smo ga pitali za trajnost rekao je da da ni televizor ne radi dugo. Mislim kakvi su mu to izrazi kojima bi trebao privući kupce!?
Nebih garantirao ali 99% da je to taj isti. Ali on je samo jedan od razloga zašto sam njih precrtao, cijena i kvaliteta je ipak presudna.
zlatko1234 is offline  
Old 17.04.2007., 21:54   #39
Quote:
zlatko1234 kaže: Pogledaj post
Pa ja ću ti navesti cijene koje su mi dali u osobnom razgovoru, Međutim moraš obaviti razgovor sa svakim ponaosob, jer kuća je različitih, teže i lakše izvedbe,odnosno manje i veće, no uglavnom dobio sma ove cijene:
- Eko Dom d.o.o. visoki Roh bau 300-450 E, ključ u ruke 500-650 E (sa PDV-om)
- Magnus d.o.o. visoki roh bau 260 E + PDV, ključ u ruke 550 E+ PDV
- Dom Projekt d.o.o. visoki roh bau 420-450 E, ključ u ruke 750 E (sa PDV-om)
- Hass Inžinjering d.o.o. visoki roh bau od 450 E (sa PDV-om)
- Cheming d.o.o. visoki roh bau 410-450 E, ključ u ruke 500 E (sa PDV-om)
- Krivaja, visoki roh bau od 260 E, a ključ u ruke 400 E (sa PDV-om)

Ali sve zavisi kolika je kuća, koja stolarija (vanjska) se stavlja, posebni zahtjevi tipa cripeja, limarije (žlijebovi) itd.

Možeš li mi reći do koje faze se izrađuje kuća ako se radi o visokom roh bau? Molim te što preciznije, ako znaš.

Hvala
tradicev is offline  
Old 17.04.2007., 22:33   #40
Quote:
tradicev kaže: Pogledaj post
Možeš li mi reći do koje faze se izrađuje kuća ako se radi o visokom roh bau? Molim te što preciznije, ako znaš.

Hvala
Naravno, govorimo o montažnoj gradnji, da ne bi bilo zabune.
Različiti su stupnjevi izvedivosti visokog roh bau sistema od izvoditelja do izvoditelja.
Svima je zajedničko jedno, ti trebaš pripremiti AB ploču, dovesti priključke do kuće (struja,voda,odvod) i osigurati nesmetanu gradnju (građevnu dozvolu), buduću da oni kao izvođač neće započeti gradnju prije nego ti prijaviš nadležnoj Građevinskoj inspekciji početak gradnje. A to je najmanje 8 dana prije početka građenja, prema Zakonu o građenju.
Isto tako svima im je zajednički slijedeći izvedbena ponuda:
Montiranje kuće, uređenje unutarnjih zidova (gletanje) stropnih obloga,vanjska stolarija,krovna konstrukcija i pokrivanje,limarski radovi (žlijebovi),vanjska fasada, elektro i vodne instalacije do grubog završetka (znači postave vodilice za struju,ali ti moraš osigurati naknadno električara za provlačenje struje i sl.).
E sada, neki od njih ti u cijenu daju i uslugu projektiranja, znači izrade dokumentacije za Idejni (lokacijska dozv.) i Glavni (građevna doz.)projekt, dok ti neki to dodatno naplaćuju jer imaju koperanta a ne svog projektanta. Neki ti prepuštaju da si to sam riješiš mimo njih jer nemaju tipsku gradnju.
Kod svih je zajedničko i to da slijedeći radovi ne ulaze u visoki roh bau: unutarnja stolarija, podne obloge (laminat,parket),ličilački radovi,keramika,elektro i vodne instalacije do upotrebe.
Ali ponavljam to je od izvođača do izvođača različito. Neki ti još u cijenu daju uređenje okućnice, eletro i vodne instalacije do utičnica i slavina, uređenje cokla temelja, vanjske klupčice itd.
Na web adresi svakog izvoditelja su ti specificirani radovi koje oni daju u cijeni izvedbe visokog roh bau sistema.
zlatko1234 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:11.