Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2007., 17:23   #81
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
A ovo je moj katalog
http://www.keepmyfile.com/download/3afe6b1744368
Pa ako koga zanima neki točno određeni komad nek pita.
BTW, totalni samouk, kao i prorex počeo raditi sebi i vježbao se metodom pokušaja i (višestrukih) pogrešaka. Nakon toga frendovima, pa par puta nepoznatima za pare, pa se razočarao u neke "mušterije", a pare mi ne trebaju baš toliko pa se vratio opet sebi i frendovima čisto kad mi dođe gušt.
Za par dana ću staviti tu i sliku stalka za TV koji je trenutno u izradi (čeka se staklena polica 1 cm debela, trebala bi biti gotova sutra). Ak mi kamera na mobu proradi. Rađen je od MDFa, a izgleda kao da je zidan.
Nadam se da ću i ja jednog dana moći podjeliti savjete i sakupiti kolekciju svojih radova kao i ti

Ja nemam ambiciju raditi nikome, al kak to dođe kao što je i tebi da našraviš sebi, pa frendu, pa obitelji pa uleti i netko sa strane. Mada ne znam kada bi to sve stigao jer mi radni dan traje od 6,45 pa do 19 sati. Jedino kad sam slobodan su vikendi, a to najčešće provedem s djecom na biciklima ili slično.
prorex is offline  
Old 25.07.2007., 17:46   #82
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje pa da ne otvaram temu....

imam alu ovir sa staklom 4mm u kuhinji na jednom elementu...sad trebam postaviti ručkice...s obzirom da je alu okvir sa prednje strane debljine samo 5mm, a sa zadnje jedno 5 cm imam dvije opcije za postaviti ručkice

1. samo kroz staklo
2. kroz staklo i alu okvir

da li je svejedno kako napravim ili je jedan od ova dva načina bolji...?

pozdrav,
Tomislav
Puno bolje je ako ručkice idu i kroz al okvir jer tada okvir preuzima naprezanje (staklo ima gadnu navikuda pukne), prije stezanja provjeriti dali ručkica dobro nasjeda na čauru, mene jeb.. ručkice pa staklo platilo cijenu (čitaj ja...)
DjuroRadisha is offline  
Old 25.07.2007., 17:51   #83
prikucana leđa daju ormarima i policama toliko traženu čvrstoću da stranice ne šetaju ljevo desno
DjuroRadisha is offline  
Old 25.07.2007., 18:44   #84
Quote:
DjuroRadisha kaže: Pogledaj post
prikucana leđa daju ormarima i policama toliko traženu čvrstoću da stranice ne šetaju ljevo desno
To mi za 100njak kuna poskupljuje cijelu stvar, no na stranu to, moja draga zeli da budu otvorene police...

Pored toga, ledja bi mi se vidjela s bokova a to mi se ne svidja. Osim ako ih ne bi napravio "unutar" bocnih stranica, ali onda opet imam zafrkanciju s vidljivoscu sarafa na bocnim stranicama, ili zezanje s vise minifix sarafa, a s time jos nemam iskustva pa ne bih bas sve temeljio na njima.
vladekmeister is offline  
Old 25.07.2007., 21:10   #85
Quote:
ekstrem kaže: Pogledaj post
Što se profesionalnih strojeva tiče, oni su konstruirani za dugotrajan rad i velika opterećenja, a razliku u upotrebi i funkcionalnosti ne primjećuju čak niti profesionalci koji ih koriste. Ali razliku u cijeni će osjetiti svaki amater.

Ako to sudis po sebi onda brisi ono majstor iz nicka
jer profesionalac kojem je alat u rukama 5-6 sati u ruci svaki dan osjeti razliku i od serije do serije
Ispravak posta: Mislio sam napisati: "čak ni poneki profesionalci".

Ali nije to uopće bitno. Radio sam i sa zadnjim šrotom i sa profi strojevima, tako da znam da su pojedini hobi alati tako upakirani i konstruirani da u prvih par desetaka radnih sati šljakaju k'o vurice, ali se s vremenom, zbog loše kvalitete materijala rasklimaju i raspadnu.

Hvala što si primjetio da sudim po sebi, jer mi je jedina opcija da započnem vlastiti posao bila u no name strojevima od kojih neki šljakaju već tri-četiri godine i višestruko su mi se isplatili. Danas kupujem isključivo profi mašine za svakodnevnu uporabu i zeleni Bosch za povremenu.

Ono o brisanju majstor iz mog nicka ne želim komentirati.

Uživaj na forumu i stekni mnogo prijatelja.
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 25.07.2007., 21:15   #86
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
A ovo je moj katalog
http://www.keepmyfile.com/download/3afe6b1744368
Pa ako koga zanima neki točno određeni komad nek pita.
BTW, totalni samouk, kao i prorex počeo raditi sebi i vježbao se metodom pokušaja i (višestrukih) pogrešaka. Nakon toga frendovima, pa par puta nepoznatima za pare, pa se razočarao u neke "mušterije", a pare mi ne trebaju baš toliko pa se vratio opet sebi i frendovima čisto kad mi dođe gušt.
Za par dana ću staviti tu i sliku stalka za TV koji je trenutno u izradi (čeka se staklena polica 1 cm debela, trebala bi biti gotova sutra). Ak mi kamera na mobu proradi. Rađen je od MDFa, a izgleda kao da je zidan.
Jel to onaj stalak?
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 25.07.2007., 21:21   #87
Za montažu ručkica na staklo i alu okvir postoji cijevčica, ali ja je nisam mogao nabaviti kad sam imao taj slučaj pa sam morao improvizirati.

najbolje bi bilo da staklo uopće nije opterećeno, a ručka mora biti čvrst stegnuta. Kako je razmak izmedju stakla i profila par mm, postoji mogućnost da staklo uslijed pritezanja vijaka pukne. Te cijevčice bi trebale poslužiti upravo tome. Rupe na staklu trebaju biti veće od rupa na Alu profilu zbog veće debljine cijevčica.
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 25.07.2007., 23:22   #88
zoki oprosti ako sam te uvridija,ali nisam mogao izdrzati pogotovu sto se tice alata.iako mi tu nije mjesto jer sam ipak u ovom poslu profesionalac.tj.radim samo to i od toga zivi moja i obitelji mojih 8 djelatnika.
pozdrav
ekstrem is offline  
Old 25.07.2007., 23:37   #89
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Za montažu ručkica na staklo i alu okvir postoji cijevčica, ali ja je nisam mogao nabaviti kad sam imao taj slučaj pa sam morao improvizirati.
.
kad naručiš al okvir u sch dobiješ i "cijevčice" ali treba biti oprezan s njima, ponekad je, zavisi od ručkice, potrebno dodati ispod i još jednu malu podlošku
DjuroRadisha is offline  
Old 26.07.2007., 00:33   #90
Usput, pitanje u vezi stabilnosti... treba li takvu policu za knjige ucvrstiti i za zid zbog stabilnosti (obzirom na njenu visinu)?
vladekmeister is offline  
Old 26.07.2007., 01:32   #91
Quote:
DjuroRadisha kaže: Pogledaj post
kad naručiš al okvir u sch dobiješ i "cijevčice" ali treba biti oprezan s njima, ponekad je, zavisi od ručkice, potrebno dodati ispod i još jednu malu podlošku
naručio sam sve u schachermayeru, ali nikakve cijevčice nisam dobio...podloške sam sam napravio od gume i kad sam sve sastavio čini se ok....mislim da neće biti nikakvih problema sa čvrstoćom....
ipak sutra idem po nešto drugo u SCH pa ću ih pitati za te cijevčice....
cd_covers is offline  
Old 26.07.2007., 02:03   #92
[QUOTE=ekstrem;9473670]zoki oprosti ako sam te uvridija,ali nisam mogao izdrzati pogotovu sto se tice alata.iako mi tu nije mjesto jer sam ipak u ovom poslu profesionalac.tj.radim samo to i od toga zivi moja i obitelji mojih 8 djelatnika.
pozdrav[/QUOTE

Kako od mog posla za sada živim samo ja i moja obitelj, imam još uvijek privilegiju družiti se s običnim smrtnicima.
Ne znam što bi trebao reći jedan od mojih prijatelja koji ima 50 zaposlenih.
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 26.07.2007., 02:32   #93
Vlad lijepo tebi to ide!
Sad si me stvarno naljutil na samoga sebe, jer nemam fotoaparat
80 % posla si nisam poslikal.
Kad zgrabim vremena, poslat ću barem ono što imam.
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 26.07.2007., 17:17   #94
Budući da je jako visoka a dosta plitka, još k tome nemaš leđa, obavezno je pričvrsti na zid.
amater_total is offline  
Old 26.07.2007., 17:21   #95
Quote:
vladekmeister kaže: Pogledaj post
To mi za 100njak kuna poskupljuje cijelu stvar, no na stranu to, moja draga zeli da budu otvorene police...

Pored toga, ledja bi mi se vidjela s bokova a to mi se ne svidja. Osim ako ih ne bi napravio "unutar" bocnih stranica, ali onda opet imam zafrkanciju s vidljivoscu sarafa na bocnim stranicama, ili zezanje s vise minifix sarafa, a s time jos nemam iskustva pa ne bih bas sve temeljio na njima.
Pofrezaš šlic na okomicama i uvališ leđa. Ak ipak ideš bez leđa, oboji zid iza polica vodoperivom bojom. Kad to jednom fiksiraš, sigurno ti se neće dati micati zbog krečenja...
amater_total is offline  
Old 26.07.2007., 22:38   #96
jel ko ima iskustva sa zelenom iskrom??
DjuroRadisha is offline  
Old 27.07.2007., 01:09   #97
Quote:
DjuroRadisha kaže: Pogledaj post
jel ko ima iskustva sa zelenom iskrom??
ja imam iskra bušilicu PSB9-1013S, ali ne zelenu nego onu crvenu....prezadovoljan sam kvalitetom, a kupio sam je na sniženju 30% kad je bila zamjena staro za novo...
cd_covers is offline  
Old 27.07.2007., 09:43   #98
Čitam ja sve ovo i mogu reći da je najvažnije prvo imati što raditi a onda ćeš saznati i što za što služi, a nakon puuuno prakse aparatura će se svesti na samo jedno -"Festool" i zaboravite sve ostalo.
__________________
Svaki električni uređaj radi na bijeli dim.
Kada dim izađe,uređaj više ne radi.
DIsign is offline  
Old 27.07.2007., 09:59   #99
Quote:
DIsign kaže: Pogledaj post
Čitam ja sve ovo i mogu reći da je najvažnije prvo imati što raditi a onda ćeš saznati i što za što služi, a nakon puuuno prakse aparatura će se svesti na samo jedno -"Festool" i zaboravite sve ostalo.
hey!
S tim se apsolutno slažem!

Da li imaš koju aparaturu od Festoola?
Konkretno me interesiraju dvije stvari: njihova potezna pila sa stolom i kako trebam novu keksericu i stroj tog tipa.
festool proizvodi nešto što nije niti kekserica niti tiplerica.
da li si radio s time i kakva su tvoja iskustva.
Prije svega mi je bitna preciznost i izdržljivost stroja.
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 27.07.2007., 10:13   #100
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
hey!
S tim se apsolutno slažem!

Da li imaš koju aparaturu od Festoola?
Konkretno me interesiraju dvije stvari: njihova potezna pila sa stolom i kako trebam novu keksericu i stroj tog tipa.
festool proizvodi nešto što nije niti kekserica niti tiplerica.
da li si radio s time i kakva su tvoja iskustva.
Prije svega mi je bitna preciznost i izdržljivost stroja.
Nemam poteznu pilu ali vidio sam reklamni letak za tu stvar i čini se OK. inače sa njikovom kutnom pilom pilim alu profile za šiber vrata i sl. ( List pile za alu je preko 1k hrka). šrauberica s kompletom bitova i dodatnom kutnom glavom za uske elemente, cirkular sa poteznom šinom i lajsnom s gumom za krajcanje,
kutna brusilica s pločom za šmirgl na čičak, stolni cirkular, usisavač... malo sm sve to pojednostavnio je se svaki stroj isporučuje s kontejnerom i puno dodatne opreme ali to je to od festa. našla b se tu i makita, bosch, nešto no name aparata iz mladih dana ...

ono što nije ni kekserica ni tiplerica zove se "domino" a to su u stvari keksi u obliku domine ( i veličinom i oblikom ) a stroj za njih radi odgovarajući utor frezerom a ne pilom kao kod kekserice. Deklariraju da je spoj daleko čvršći nego keksima zbog kvalitetnije sile prijanjanja domine nakon njenog ekspandiranja radi vlage iz ljepila. Mrak stvar košta oko 2,5k kuna i volio bih to nabaviti.

Što se tiče preciznosti i izdržljivosti o tom kod ove marke uopće nije potrebno raspravljati. jednom riječi nepoderivo (ali košta).
__________________
Svaki električni uređaj radi na bijeli dim.
Kada dim izađe,uređaj više ne radi.
DIsign is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.