Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2009., 18:48   #21
bok ! ovako imam jedno pitanje, radi se o mojoj seki,, vec 2-3 mjeseca ima non stop nekakvo krvarenje,,tj menstruaciju,, sa nekakvim ugruscem,, mene sad zanima kako se to lijeci, jer su njoj malo hormoni zeznuti..a cula sam da zene koje imaju manjak progesterona da oni znaju non stop imati menstruaciju!
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 19:18   #22
Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
bok ! ovako imam jedno pitanje, radi se o mojoj seki,, vec 2-3 mjeseca ima non stop nekakvo krvarenje,,tj menstruaciju,, sa nekakvim ugruscem,, mene sad zanima kako se to lijeci, jer su njoj malo hormoni zeznuti..a cula sam da zene koje imaju manjak progesterona da oni znaju non stop imati menstruaciju!
ako ima non-stop krvarenje, moguce je da ima manjak progesterona.


ja sam dobila tablete Utrogestan100mg za piti i pomoglo je, no prvo kod ginekologa pa neka vidi o cemu se radi. ja sam bila vadit hormone i otkrio se uzrok.

progesteron vadis 21.-25. dana ciklusa, mozes u bolnici, mozes privatno (120 kuna).
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 01:38   #23
OK,, ONA UNAPRIJED 2-3 MJESECA IMA KAO NEKO KRVARENJE ,, PA NEKAKVE KRVAVE ISCJETKE,, EVO SADA OPET IMA MENSTRUACIJU! BUDEM JOJ PORUCILA DA IZVADI KRV!
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 18.04.2009., 21:05   #24
nije to obicno vađenje krvi
mora ic vaditi hormone, al prije toga mora nekako stabilizirati ciklus kako bi znala koji joj je zapravo dan ciklusa i kako bi se mogla odrediti razina hormona, odnosno jel ista okej.

dakle pravac ginekolog pa neka sredi ciklus (vjerojatno ce dobit pilule), pa prestanak pijenja pilula pa onda sljedeci ciklus kad dođe bez pilula ide vadit krv (hormone)...barem je tako meni bilo nadam se da sam pomogla, al svakako doktoru. to nije normalno sto joj se događa...

ps. bjelovarcanka, jesi ovo dobila karton zbog pisanja VELIKIM slovima il si nesto actually krivo rekla?

ako imas kakva dodatna pitanja (ako su te zbog toga kaznili), PM-aj me
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 21:09   #25
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post

ps. bjelovarcanka, jesi ovo dobila karton zbog pisanja VELIKIM slovima il si nesto actually krivo rekla?
caps lock
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 15:46   #26
Curke,molim misljenje..Vadila sam progesteron radi sumnje na isti niski. Izvadila sam ga 23.dan ciklusa (spojio mi se praznik s vikendom i mogla sam ga izvaditi samo na 19. i 23.dan, dok.mi je rekla bolje na 23. jer imam ionako jako duge cikluse), danas dosao nalaz i njegova je vrijednost 103,8!!!
Normalne vrijednosti su: 2,2-5,7 za FOL.fazu, 14,5-55,8 za LUT.fazu i 1,3-6,8 za menopauzu (ne spominju ovulacijsku fazu).
Sto bi znacilo ako je jako povišen???
Tek sutra mogu do svoje gin.
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 18:58   #27
pa ako je jako povisen, to valjda znaci da ti je menstruacija rijetka pojava

ako je ovima s niskim vrijednostima menstruacija česta
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 19:36   #28
Quote:
Corina26 kaže: Pogledaj post
Curke,molim misljenje..Vadila sam progesteron radi sumnje na isti niski. Izvadila sam ga 23.dan ciklusa (spojio mi se praznik s vikendom i mogla sam ga izvaditi samo na 19. i 23.dan, dok.mi je rekla bolje na 23. jer imam ionako jako duge cikluse), danas dosao nalaz i njegova je vrijednost 103,8!!!
Normalne vrijednosti su: 2,2-5,7 za FOL.fazu, 14,5-55,8 za LUT.fazu i 1,3-6,8 za menopauzu (ne spominju ovulacijsku fazu).
Sto bi znacilo ako je jako povišen???
Tek sutra mogu do svoje gin.
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
pa ako je jako povisen, to valjda znaci da ti je menstruacija rijetka pojava

ako je ovima s niskim vrijednostima menstruacija česta
Nije istina da je s niskom vrijednosti progesterona menstruacija cesta. Ja s preniskim progesteronom nikad ne dobijem mengu pa zato pijem utrogestan.
Corina, ne znam kakvi su ti nalazi ostalih hormona, da li imas pcos..? A ovako visok progesteron meni mirisi na trudnocu..
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 21:41   #29
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Nije istina da je s niskom vrijednosti progesterona menstruacija cesta. Ja s preniskim progesteronom nikad ne dobijem mengu pa zato pijem utrogestan.
ja to dobila nekidan da mi zaustavi ciklus...i gle cuda, ne zaustavlja se. tko tu koga
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 21:58   #30
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
ja to dobila nekidan da mi zaustavi ciklus...i gle cuda, ne zaustavlja se. tko tu koga
Nemam pojma. Ja znam da se koriste za izazivanje menge, kao i dabrostoni. Nakon sto se piju 10-14 dana, u narednih par dana se dobije menga. Isto tako znam da ih daju trudnicama za cuvanje trudnoce. Doziranje je razlicito (100-600 mg na dan), a i primjena je razlicita (oralno i vaginalno).
A kako ce tebi zaustaviti ciklus i zasto se ne zaustavlja unatoc tabletama
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 22:07   #31
Curke,ja se danas popodne odmah zaletila do ginicke-zamolila je da mi pogleda nalaze! Dobre vijesti,svi su mi hormoni super, a za progesteron je rekla da je odlican, da pokazuje kako je bila ovulacija, da je super da je tako visok, uglavnom sve pet!!!!!!!
Ma presretna sam, jer smo sumnjale na insuficijenciju progesterona.
Izvinite sto sam vas gnjavila,mislila sam cekati do sutra pa me kopkalo..sad barem znamo sto visok Ph moze znaciti.
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 22:17   #32
Iste se stvari dobivaju i za zaustavljanje i za dobivanje menge

ne pitajte me kako i zašto, ali tako je, ginekolozi to znaju

ja sam pila dabrostone i da dobijem i da mi stane

ako je žena trudna ti progesteronski preparati će joj čuvat plod, a ako nije trudna dobit će

ako ti je dao da piješ npr. 10 dana, ne mora ti odmah 11. dan stati, malo sačekaj, ali ako ne stane u dogledno vrijeme idi opet ginekologu

nekada ni oni ne znaju šta se u nama dešava


ja sam imala takvu epizodu u par navrata i ni dabrostoni mi nisu mogli pomoći, čak mi je ginekolog rekao da ležim i ništa ne radim dok ne stane (no nisam ga slušala za mene)
spremio me da radim spolne hormone i hormone štitnjače, i TSH mi je bio povišen - hipotireoza i kada sam počela koristiti terapiju za to, stalo je

međutim kad za par mjeseci opet isto sranje i išla sam ponovo raditi nalaze i ustanovljen mi je dijabetes melitus tip 1, kada sam počela inzulinsku terapiju i dovela glikemiju u red - to mi se više nije događalo

kasnije sam imala ona sporadična krvarenja koja ni ginekolog nije znao objasnit, ali ovakva o kojima ovdje pišete - više ne

mislim da stres puno kumuje ovim poremećajima, jer kada mi se prvi put desilo to, bila sam pod užasnim stresom

također sam i dan danas, nakon 2 god jako ljuta na tadašnjeg ginekologa kojem sam išla privatno i keširala para i para, a nije me uputio da vadim redovne nalaze tipa GUK, željezo itd... a hormone sam vadila u privatnom labaratoriju, nije mi ni rekao da mogu na uputnicu tako da

u ovoj drugoj epizodi kada mi se dešavalo to krvarenje kontam, spolni hormoni OK, štitnjača kompenzirana, stvarno nema logike, otišla kod opće prakse i izvadila nalaze i GUK mi bio 18,50, bila hospitalizirana itd. itd...
to moje krvarenje koje me potaklo da idem nalaze vadit u bolnici nitko nije tretirao previše mada sam imala i ginekološki konzilijarni itd... sav je akcenat bio na šećeru i kad sam to izbalansirala i ovaj problem prestao


što se tiče ovih sporadičnih neobjašnjenih krvarenja (koja i nisu čudo za žene sa PCOS) mislim da su bila povezana sa e. colli koja mi je naknadno nađena u brisu cervixa (na kojem sam JA inzistirala) i koju sam izliječila, jer sam čitala da su karakteristična za žene koje je imaju, otkada sam nju izlječila, a ima pola godine, namam problema ni sa jednim ni sa drugim krvarenjima, osim dugih ciklusa koji su "normala" za nas sa PCOS
__________________
Pakao, to su drugi.

Zadnje uređivanje JustForFun : 11.05.2009. at 22:23.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 22:24   #33
Quote:
Corina26 kaže: Pogledaj post
Curke,ja se danas popodne odmah zaletila do ginicke-zamolila je da mi pogleda nalaze! Dobre vijesti,svi su mi hormoni super, a za progesteron je rekla da je odlican, da pokazuje kako je bila ovulacija, da je super da je tako visok, uglavnom sve pet!!!!!!!
Ma presretna sam, jer smo sumnjale na insuficijenciju progesterona.
Izvinite sto sam vas gnjavila,mislila sam cekati do sutra pa me kopkalo..sad barem znamo sto visok Ph moze znaciti.
ja sam to već načula na forumu, ali nisam bila sigurna

za nalaze i za pribavljanje informacija


zajedno smo jači
jači od poremećaja i birokracije
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 22:33   #34
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 21:13   #35
cao,evo i ja da vam se pridruzim.Imam slican problem imam manjka progesterona i estradiola ,nemam menstruaciju vec pet god.prestala je kad sam imala 24 god.
sofija1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 21:23   #36
cao ,evo i ja da vam se pridruzim sa slicnim problemom.Imam manjak progesterona i estradiola,nemam menstruaciju vec pet god.a sad imam 29 god.
sofija1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 13:55   #37
Quote:
sofija1980 kaže: Pogledaj post
cao ,evo i ja da vam se pridruzim sa slicnim problemom.Imam manjak progesterona i estradiola,nemam menstruaciju vec pet god.a sad imam 29 god.
Da li uzimaš nešto da bi dobila menstruaciju??
__________________
Sretno oženjen je tek onaj čovjek koji razumije svaku riječ koja njegova žena nije rekla.

Alfred Hitchock
tiburon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 02:00   #38
nadam se da ce netko odg na moje pitanje,naime,prvi mjesec kako trosim clomid,imam neredovne menge,ginic me poslao da radim ove nalaze pa ovako je ispalo;
progesterone 12,9ng/ml normala je od 0,2 do 1,5ng/ml
testosterone 1,01 NG:ML normala je od 0.06 DO 0.82 znaci nije puno poviseno ali ja nezznam ni sta je ovo... i ima i ovo

sulfate de D.H.E.A (dehydroepiandrosterone) 439 ug/dl normala je 60 do 300 ug.dlznaci i to je poviseno....radila sam 21 dan cik.
a doktor mi na godisnjem pa ako netko zna o ovome nek pishe..pusa
florecita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 17:50   #39
florecita na koji dan ciklusa si vadila ove nalaze i jesi dobro napisala rezultat za progesteron

zar nemaš par intervala za progesteron ovisno o fazi ciklusa, a ne samo jedan interval

vidim da piše 21 dan, ali jel se to odnosi samo na progesteron ili na sve ostalo???
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 20:48   #40
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
florecita na koji dan ciklusa si vadila ove nalaze i jesi dobro napisala rezultat za progesteron

zar nemaš par intervala za progesteron ovisno o fazi ciklusa, a ne samo jedan interval

vidim da piše 21 dan, ali jel se to odnosi samo na progesteron ili na sve ostalo???
Progesteron se vadi samo u 2. fazi ciklusa.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:40.