Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2014., 13:47   #1721
ja sam svom dala odmah iza navršene godine kad je počeo jesti isto kaj i mi. često su nam na meniju i obožava ih.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 13:47   #1722
sampinjoni i bukovace i nisu gljive iza 4 sam joj dala, ne voli ih pa ne moram brinut
ali jede saft od sampinjona, samo ne pojede sampinjone.
prave gljive joj jos ne bi dala
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 13:50   #1723
kak nisu gljive?
a jel se shitake računaju?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 13:54   #1724
ja bi htjela ponekad napravit za promjenu npr krem juhu od gljiva ili neki rizoto ili pastu. ili ponovo pocet ubacivat gljive u lazanje

a nasla sam toliko suprotnih informacija da je to totalno zbunjujuce. neke clanke po novinama u kojima doktori tvrde da se gljive ne smiju davati prije 12 godina, pa da to moze ostetiti jetru i da ni u ludilu ne davati, do onih koji uredno gljive uvode vec u dohranu. naravno da mu ne bi dala neke egzoticne gljive ili nesto sto nije provjereno.... al sampinjoni se i meni cine totalno konfekcijska gljiva od koje nema opasnosti

i sad kad sam guglala za gljive sam naisla na podatak da se med smije davati tek od tri godine, a mi uredno nakon prvog rodjendana uveli ritual da se svako jutro prije jaslica pije toplo mlijeko sa zlicom meda (ne kupujemo ducanski med, imamo provjerene domace izvore)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 13:55   #1725
Moja cura (2 god) jede gljive od svojih cca 18 mj. Zdinstam ih na luku s malo špeka, uz to ili pire ili tjestenina. O šampinjonima pričam, bukovače joj se baš I ne sviđaju. Od njenih godinu dana joj ne kuham odvojeno, ne začinjavam hranu - koristim samo sol I eventualno neku travu.

Edit: med provjereni isto maže već neko vrijeme, baš ga voli.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 13:57   #1726
ja kad sam pitala pedicu odgovorila mi je:"ma pustite gljive sad, dajte mu prvo jaja da proba." tak da od nje nisam čula niš konkretno. možda nije ni znala.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 13:58   #1727
pa kad se uzgajaju. plus, puno su lakse za probavu od samoniklih, kazu ljudi

inace, moje dijete je samo i iskljucivo na sampinjone reagiralo kad sam ju dojila, nisam ih jela 2 godine radi nje
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 14:28   #1728
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Zdinstam ih na luku s malo špeka, uz to ili pire ili tjestenina.
dinstano na luku s gljivama ili bez, kod njenog veličanstva moje kćeri nema šanse
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
ja kad sam pitala pedicu odgovorila mi je:"ma pustite gljive sad, dajte mu prvo jaja da proba." tak da od nje nisam čula niš konkretno. možda nije ni znala.
nisi mu još dala jaja? koliko je star?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 14:46   #1729
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post


nisi mu još dala jaja? koliko je star?
ma to je tada bilo kad je navršio godinu. sad ima 3,5 i jaja tamani ko lud iako mu se na testiranju pokazala alergija na njih.

ja sam svom nakon godine dana najnormalnije počela davati ono kaj i mi jedemo. češnjak je prihvatio bez problema. uz njega sam ga i ja zavoljela i danas se čudim sebi koliko ga i u koja sve jela stavim (prije bih ga samo mrvicu dodala u blitvu).
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 13:45   #1730
šampinjone mogu jest već s godinu i pol. u vrtiću ih dobivaju.

moja ih jede na pizzi, s tijeszom. ne kuham joj više posebno. sve jede.
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.