Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2013., 14:16   #361
APP- dilema

Molim nekoga da mi odgovori smije li se pelin uzimati u tolikoj količini
koju su naveli ovi što prodaju antiparazitni program?

Znači on se pije nekih 16 dana uzastopno, zadnjih 10ak dana doza je čak do 5 -6 kapsula pelina odjednom?! jel to normalno???

moram priznat da me totalno strah to uzet, pogotovo jer sam na netu našla podatak: pelin se ne smije uzimat duže od 7 dana.
što ako naškodi meni i moijm ukućanima koji to piju......???

opet s druge strane koja je KORIST od pijenja 2 kapi crnog oraha?!! da popijem 2 kapi arsena s vodom ne bi mi ništa bilo. Iako doza se povećava na 2 žlice tamo predkraj.
berlin lover is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 01:41   #362
odlučila sam napraviti antiparazitni program koristeći ulje crnog oraha,pomiješanog sa pelinom i klinčićima....navodno kombinacija ta 3 sastojka ubija sve nametnike u tijelu uključujući i gljivice....preporučuje se ne jesti ugljikohidrate a pogotovo (zbog kvasca) izbjegavati jedenje kruha...nigdje nije objašnjeno što ako se jede kruh, jel bi se mogle dogoditi neke neg.posljedice ili što......ima li tko iskustva s ovim uljem crnog oraha???
lii-laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 16:44   #363
Čišćenje jetre nikad više. Osjećala sam se kao da mi netko čupa van utrobu i da mi sol nagriza crijeva, nešto najgore što sam ikad sama sebi napravila. Nikakvog efekta osim kroničnog proljeva od subote navečer do utorka navečer i onda još par dana neredovite stolice. Užasno bolno i neugodno!!
Valjda ovisi o organizmu, nemam pojma.
Nego, zanima me jeli netko radio antiparazitni program bez tog dijela sa čišćenjem jetre? To bi stvarno odradila, ali nikad više piti gorku sol.
I postoji li negdje da se posebno kupe ulja i tinkture jer je malo previše 350kn što se nudi.

Zadnje uređivanje Lajava Lady : 06.03.2014. at 17:17.
Lajava Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 17:16   #364
odradila sam i ja prošli vikend. sve je ok i trčanje na wc i ona kombinacija maslinovo ulje + grejp, i ne jesti i ne piti, pa čak i lošije spavati zbog odlazaka na wc.
ali gorka sol??? sweet mother of god kako je to odvratno i gadno!!!!

ima li neka alternativa???
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 22:37   #365
Pa koliko sam proučavala danas mislim da ta gorka sol nema drugog djelovanja osim laksativnog, a baš umjetno napravljene sulfate ne bi više pila. Znam za sena list čaj, nedavno je netko koga znam prije jednog zahvata morao to piti i ima prilično sličan učinak, ali vjerujem da nije toliko baš loše za popiti. Također je taj čaj dosta jak, neznam još ni sama
Lajava Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 20:09   #366
bilo bi super kad bi netko predložio nešto alternativno. ovako doista ne znam da li ću moći ponovo progutati tu gorku sol...
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 09:13   #367
Ja sam uzimala mjesec dana svako jutro natašte žličicu suhog pelina.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 21:33   #368
evo i ja probala ...
popila gorku sol, jednom isla u wc normalno, polsije samo neka voda i ličinke (crne trakice) ... ujutro izbacila 10ak kamencica zelenih , 4 od 1-1,5cm i par manjih.... i to je to. Osjecam da imam vise energije odkako sam o napravila. sve u svemu isplatilo se. nista strasno .
__________________
I mnogo malo je, a malo mnogo je!!!!
ronhill_slims is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 10:22   #369
Bok svima!
Je li ima netko da je radio ciscenje jetre i zucnog mjehura ovim putem i da ima dokaz (ultrazvucni) da se to stvarno ocistilo?
Znači da se na ultrazvuku vidjelo da ima kamence, i poslje ovog ciscenja jetre je isao na pregled ultrazvukom i vise ih nije bilo?
__________________
Zakon je tu da se krši!
mirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 02:42   #370
Nema nitko. Masu puta sam pitao kroz par godina.

Prevara.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 03:39   #371
Quote:
mirka kaže: Pogledaj post
Bok svima!
Je li ima netko da je radio ciscenje jetre i zucnog mjehura ovim putem i da ima dokaz (ultrazvucni) da se to stvarno ocistilo?
Znači da se na ultrazvuku vidjelo da ima kamence, i poslje ovog ciscenja jetre je isao na pregled ultrazvukom i vise ih nije bilo?
''Ciscenje'' jetre i zucnog mjehura su dvije odvojene stvari.

1. jetra se od masne promjene ili toksicnih tvari cisti eliminacijom tih stetnih tvari (npr. alkohol) i terapijom Silimarinom (4 kapsule dnevno) te preparatom ekstrakta articoke i kolina (sto vise to bolje), articoka se uzima prije obroka, Silimarin nakon obroka.

2. jedini konzervativni /neoperativni nacin otapanja zucnih kamenaca je koristenjem ursodeoksikolne kiseline (tradicionalno se koristi u kineskoj medicini, a kod nas se moze dobiti na recept kao Ursofalk).
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 20:01   #372
mene je uhvatila zuc jedne noci,trpila sam bolove racunajuci da ce proci sve dok nisam pozutila dan kasnije i od straha otisla doktorici koja me nakon nalaza krvi uputila odmah na hitan prijem u bolnicu.na ultrazvuku vidljivo zacepljenje zucnog kanala i puni zucni mjehur mulja,pjeska i kamencica velicine prosa.bila sam kandidat za obaveznu operaciju uklanjanja zucnog mjehura.zbog upale jetre stavljena na infuziju i ljekove,nisam nista jela 10 dana.kada mi se upala sanirala otisla sam kuci na svoj zahtjev i odgovornost-na ultrazvuku je i dalje stanje bilo isto-NAPRAVILA sam ciscenje jetre gorkom soli,nakon 14 dana jos jednom te ponovo isla na ultrazvuk i vise nije vidjelo zacepljenje,mjehur prazan.prosla je od tada godina i sitno,jedem sve nemam nikakvih problema. odgovor je-da,ja imam slike ultrazvuka prije i poslje ciscenja jetre.preporucam svima
freesoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 20:46   #373
A koje lijekove si dobila u bolnici?
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 06:22   #374
Quote:
freesoul kaže: Pogledaj post
mene je uhvatila zuc jedne noci,trpila sam bolove racunajuci da ce proci sve dok nisam pozutila dan kasnije i od straha otisla doktorici koja me nakon nalaza krvi uputila odmah na hitan prijem u bolnicu.na ultrazvuku vidljivo zacepljenje zucnog kanala i puni zucni mjehur mulja,pjeska i kamencica velicine prosa.bila sam kandidat za obaveznu operaciju uklanjanja zucnog mjehura.zbog upale jetre stavljena na infuziju i ljekove,nisam nista jela 10 dana.kada mi se upala sanirala otisla sam kuci na svoj zahtjev i odgovornost-na ultrazvuku je i dalje stanje bilo isto-NAPRAVILA sam ciscenje jetre gorkom soli,nakon 14 dana jos jednom te ponovo isla na ultrazvuk i vise nije vidjelo zacepljenje,mjehur prazan.prosla je od tada godina i sitno,jedem sve nemam nikakvih problema. odgovor je-da,ja imam slike ultrazvuka prije i poslje ciscenja jetre.preporucam svima
super, bas mi je drago cuti da si se sama izljecila.
eto, meni jedan primjer dovoljan

ja idem na uzv uskoro jer imam problema za zuci valjda, pa cu vidjet i ja
__________________
Zakon je tu da se krši!
mirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 15:45   #375
iskreno,neznam koje ljekove.dobila bi vec ustrcane u bocu od infuzije tako da nisam ni vidjela.cini mi se nista posebno jer je valjda poanta bila samo u tome da se nista ne jede a kasnije sam uz dvopek i caj dobivala controloc,buscol i ciprinol
freesoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 23:15   #376
Quote:
mirka kaže: Pogledaj post
super, bas mi je drago cuti da si se sama izljecila.
eto, meni jedan primjer dovoljan

ja idem na uzv uskoro jer imam problema za zuci valjda, pa cu vidjet i ja
kakve imas probleme, sta osjecas pa mislis da je zuc u pitanju?
ja sam cula i procitala za puno uspjesno rjesenih zucnih tegoba ovim nacinom ciscenjem jetre, pa cak da je preporucljivo cistit jetru i kad se nema sa kamencima problema. tako se reguliraju i masnoce u krvi. skodit ti nece u svakom slucaju-probaj!! a i skines kilu, dvije
freesoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 23:25   #377
Quote:
freesoul kaže: Pogledaj post
kakve imas probleme, sta osjecas pa mislis da je zuc u pitanju?
ja sam cula i procitala za puno uspjesno rjesenih zucnih tegoba ovim nacinom ciscenjem jetre, pa cak da je preporucljivo cistit jetru i kad se nema sa kamencima problema. tako se reguliraju i masnoce u krvi. skodit ti nece u svakom slucaju-probaj!! a i skines kilu, dvije
Ja nisam cuo niti za jedan takav slucaj, svi koji su pricali o iskustvima (dobrima) sa time su uglavnom samo zakljucili naknadno da su imali kamenje zbog onoga sto su vidjeli u stolici (a sto se cesto uopce ne ponasa kao kamenje u zuci ili jetri).

Tvoja prica je prva koja tvrdi da ima snimke i dokaze, stoga sam ipak skeptican, posbno bez prilozenih slika iako mi je naravno jasno da bi to narusavalo anonimnost.

No ne bih rekao da je mozda niti potpuno nemoguce ako se radi o necemu sto je manjih velicina, odnosno sto bi teorijski i moglo izaci iz zucne kesice (za razliku od tvrdnji kako se isto moze desiti sa kamenjem visestruko vecim od kanala koji iz zuci vode)

S druge strane cini mi se da to onda ipak znaci i veci rizik pa treba uzet sa oprezom ono da ne moze skoditi jer zacepljenje kanala nije vise zahebancija i jerini problem nije napad boli

Koje kile skines?
Cini mi se da bi eventualno zbog izazvanog proljeva mogla dehidrirat il nesto slicno, ali osim vode i govana nije mi bas sasvim jasno sto gubs?

Jesu li te kile ostale nize i nakon par dana?
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 11:55   #378
tema vezana za zuc me odavno interesira jer sam prije cesto imala bolove kada bi pojela nesto sta smeta tako da sam puno citala i pratila razne literature i po internetu iskustva ljudi mada se to uvijek mora uzet sa rezervom, naravno. nakon sto sam imala napadaj-koji tako hebeno boli da isprva nisan ni kuzila da je zuc u pitanju i kad sam morala ici na operaciju nije mi bilo svejedno jer sam vec bila pod anestezijom 2x tako da sam bila u zaista velikoj dvojbi dal ici na OP koja je sama po sebi uvijek rizik a citala sam da nakon uklananja zucne kesice covjek mora i dalje paziti cime se hrani jer tada jetra preuzima cuvanje gusterace i veca je opasnost upala i komplikacija ILI uzet alternativni nacin da pokusam to obavit sama a niko ti ne garantira da ce sve proci dobro! racunala sam da ako sta krene lose opet cu zavrsit u bolnici pod nozem pa wtf-odabrala sam ciscenje jetre mada mi ni samoj nije bilo jasno kako ce mi i zacepljen kanal zuci i zucna kesica to odraditi...interesantno mi je sta sam ciljano isla na ultrazvuk kod dr i rekla da sam izasla iz bolnice a da sam za op a da bi htjela probat sama to rjesit pa dal mogu opet za 2 tjd doc na utz da vidim rezultat ciscenja. dr me pregledala-zucna kesica puna,kanal zacepljen. za 15 dana dolazim na pregled kod iste osobe,zna moju pricu-gleda me na utz,suti,pusta sliku i kad pitam "i?" kaze da se ne igram nego idem na operaciju.daje mi nalaz.slika razlicita od prosle a tekst kopiran od prosli put!!ja sama nemogu na snimci ultrazvuka vidjet uopce sta je sta, di je zuc, di je kanal, ima li sta, nema -pa idem obiteljskoj ljecnici koja kaze da isto nema iskustva sa dijagnostikom sa snimaka i ja nebudi ljena otidjem u bolnicu kod dezurnog dr na odjelu i zamolim ga da mi pogleda nove slike. dobro se nasmijao na moju pricu al je rekao da mi je kanal prohodan a zucni mjehur prazan. eto moje price. kod ciscenja jetre sam se pitala- da kamenci izlaze iz zucnog kanala-uredu, al zasto se spominje da i jetra zna biti puna tvorevina kolestelora,kamencica i kojim ce to uopce putevima proc i izac medjutim u medicinskoj enciklopediji lijepo su nacrtani kanalici kojima je to itekeko moguce,i da-jetra zna bit puna kamencica. kod problema sa zuci covjek mora paziti sta jede,zatim se kod ciscenja jetre nesmije jesti, pa par dana paziti sta se jede tako da 2,3 kile otidju i laganijim nacinom prehrane i zadrze, a kasnije kako kome. ja sam se nakon toga u godini dana udebljala 4kg. volim jesti pa tako da u mom slucaju to i nije lose
freesoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 12:02   #379
Quote:
freesoul kaže: Pogledaj post
iskreno,neznam koje ljekove.dobila bi vec ustrcane u bocu od infuzije tako da nisam ni vidjela.cini mi se nista posebno jer je valjda poanta bila samo u tome da se nista ne jede a kasnije sam uz dvopek i caj dobivala controloc,buscol i ciprinol
Imala si dovoljno vremenskog okvira da se upala povuče uz lijekove koje si dobila, a sam kamen je očito dovoljno pomičan, mali i topljiv pa nije nemoguće da se povukao. Postoji šansa da se opet aktiviraju slične tegobe. Eventually.

Prolaz kamena šireg od voda bi itekako osjetila, a onda bi bila frka.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 12:10   #380
slike kamena iz zuci ljudi koji su odradili ovakav tretman upucuju na suprotno! i veliki uspjesno izlaze. upala mi je bila sanirana,jetra smirena jer u suprotnom se ciscenje i nesmije obavljat
freesoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:14.