Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2009., 20:11   #41
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Vojvodina - Krusedol,imao veliki znacaj u ocuvanju identiteta Srba u Vojvodini
Dodala bih i Novo Hopovo, sagradjeno početkom 16. veka, kao važan književni i prepisivački centar. 1757. se u njemu zamonašio srpski prosvetitelj Dositelj Obradović.
Fruška Gora je nekada brojala skupinu od 35 pravoslavnih manastira, veoma značajnih za kulturni i obrazovni identitet Srba, danas ih ima 15 sačuvanih.


Quote:
Uza Srbija - Zica,krunisano sedam srpskih kraljeva (nalazi se pored Kraljeva,koje je i dobilo ime po tome),mada bi izbor mogao da padne i na Studenicu,Sopocane,Milesevu (cuvena ikona belog andjela), Manasiju (u kojoj su sacuvana dela srpske srednjovekovne knjizevnosti)...
Žiča je stvarno lepotica.
U Raškoj oblasti su sem Mileševe, Studenice i Sopoćana, važni i Đurđevi stupovi (nekadašnji Stari Ras), koje je podigao Stefan Nemanja, 1171. godine. Već 300 godina je u ruševinama i danas je, zahvaljujući humanitarnim akcijama u Srbiji, velikim delom obnovljen. Uvršten je u svetsku kulturnu baštinu UNESKO-a.


p.s. Lookey dobrodošao, već se radujem tvojim konstruktivnim prilozima.
Real gone is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 22:33   #42
Quote:
Real gone kaže: Pogledaj post
Dodala bih i Novo Hopovo, sagradjeno početkom 16. veka, kao važan književni i prepisivački centar. 1757. se u njemu zamonašio srpski prosvetitelj Dositelj Obradović.
Fruška Gora je nekada brojala skupinu od 35 pravoslavnih manastira, veoma značajnih za kulturni i obrazovni identitet Srba, danas ih ima 15 sačuvanih.




Žiča je stvarno lepotica.
U Raškoj oblasti su sem Mileševe, Studenice i Sopoćana, važni i Đurđevi stupovi (nekadašnji Stari Ras), koje je podigao Stefan Nemanja, 1171. godine. Već 300 godina je u ruševinama i danas je, zahvaljujući humanitarnim akcijama u Srbiji, velikim delom obnovljen. Uvršten je u svetsku kulturnu baštinu UNESKO-a.


p.s. Lookey dobrodošao, već se radujem tvojim konstruktivnim prilozima.
Hvala na vrlo korisnom dopunjavanju Covek ne moze svega da se seti
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 22:36   #43
Sta je ovo, forum ili zatvor, pa svakoj drzavi u po jednu temu.
E moja omladino; daleko ste vi uzeti stvar u svoje ruke, a kamoli revolucije, zato i zivite kako zivite.
dzo dinamitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 22:42   #44
Quote:
dzo dinamitas kaže: Pogledaj post
Sta je ovo, forum ili zatvor, pa svakoj drzavi u po jednu temu.
E moja omladino; daleko ste vi uzeti stvar u svoje ruke, a kamoli revolucije, zato i zivite kako zivite.
Ne znam zašto ali i meni je ovo palo na pamet...

Možemo ovo nazvati "Srpski geto"...

No,ozbiljno,dođite i na druge političke teme, besmisleno je da svi Srbi budete samo na pdf "Svijet"...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 00:18   #45
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto ali i meni je ovo palo na pamet...

Možemo ovo nazvati "Srpski geto"...

No,ozbiljno,dođite i na druge političke teme, besmisleno je da svi Srbi budete samo na pdf "Svijet"...
"Srbija je svet"

Ne znam kako je moderaturi poslo za rukom da zakopaju toliko tema, ali to je valjda politika kuce - bez mnogo talasanja, da prosecni posetilac foruma popusi reklame uz neku pitku pricicu...

Vukovarac, ti si bar najblizi Srbiji, mozes da preplivas do nje ako te ista zanima
NikolaBGD is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 00:47   #46
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto ali i meni je ovo palo na pamet...

Možemo ovo nazvati "Srpski geto"...

No,ozbiljno,dođite i na druge političke teme, besmisleno je da svi Srbi budete samo na pdf "Svijet"...
Kakav geto. Ako neko (bilo koje nacije) hoće nešto da piše ili pita, a da se to nešto tiče srpske unutrašnje politike, može to da uradi ovde (a ne kao ranije, da spamuje teme koje sa tim nemaju veze, pa da od toga sve skupa ispadne jedan bućkuriš kao što je bio pdf Ex-Yu, gde ne možeš da upratiš ni temu, a ni broj klonova raznoraznih "šaljivdžija").
Ako pak, interesenata za ovu temu sa hrvatske strane, osim tebe, ne bude bilo, tim pre se može zaključiti da je Ex-Yu podforum služio kao poligon za tinejdžerske provokacije mono i - multietničara.
U svakom slučaju, zanimljiv projekat.
Real gone is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 01:28   #47
Quote:
NikolaBGD kaže: Pogledaj post
Ne znam kako je moderaturi poslo za rukom da zakopaju toliko tema, ali to je valjda politika kuce - bez mnogo talasanja, da prosecni posetilac foruma popusi reklame uz neku pitku pricicu...

Nikola, ako ne koristiš Internet Explorer, nego Mozilla Firefox (plus njegov dodatak Addblock Plus) nećeš videti nikakve reklame, niti smaračke Pop-up prozore.
Real gone is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 01:39   #48
Quote:
Real gone kaže: Pogledaj post
Nikola, ako ne koristiš Internet Explorer, nego Mozilla Firefox (plus njegov dodatak Addblock Plus) nećeš videti nikakve reklame, niti smaračke Pop-up prozore.
Ja sam stara skola, kad vidim "e" gravitacija me vuce
NikolaBGD is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 01:43   #49
Quote:
NikolaBGD kaže: Pogledaj post
Ja sam stara skola, kad vidim "e" gravitacija me vuce
Do-bar.
Onda ti nema pomoći.
Real gone is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 09:25   #50
Quote:
Real gone;21167545]Baš čudno da je bilo povreda ljudskih prava netom nakon NATO agresije nad Srbijom i faktičke krađe dela srpske teritorije od strane Albanaca.
Kosova nije kradena ona je tu gde je bilo, i pripada njenim gradjanima.


Quote:
Godina je 2009.
Imaš li vesti o stanju ljudskih prava na jugu Srbije sada?
U tom tekstu se govorilo i u sadasnjem stanju,kada albanci su diskriminisani u svim poljima.
Neke primere:
U opstinu Bujanovac (gde albanci cine oko 55%stanovnistva ) u sudstvo od 11 tuzilaca samo jedan je albanac ,10 su srba
U Presevo (oko 89% stanovnistva cine albanci) 4 tuzilaca su albanaca 9 srba

I broj policajaca je u disfavoru albanaca.Multietnicke policijske patrole patroliraju samo u albanskim sredinama a u srbskim samo srbske patrole.

U Medvedju(28% stanovnistva cine albanci ),tek ove godine je izasla prva generacija maturanata koja je ucila na albanskom jeziku ,i to samo jedan smer,a u Presevu u svakom smeru u srednjem skolu nastava se odvija i na srbskom uprkos nedovoljan broj ucenika ......... itd itd

Quote:
Vidim li ja ovde automatsko zahtevanje trampe - tri opštine na jugu Srbije, za sever KiM?
Teško, Honesty, teško.
Pa sto srbi da imaju veca prava a drugi neDali vi jedete sa dvije usta,i zbog toga treba biti favorizovani
__________________
Shkalla e parë e marrëzisë është të kujtosh se je i mençur
Honesty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 09:38   #51
Quote:
serb muslim kaže: Pogledaj post
Kosovo bi bilo konstituisano kao drzava koja bi imala visoko autonomni Srpski entitet. Koji bi imao specijalne veze sa Srbijom. Sudsku, zakonodavnu i izvrsnu vlast i pravo na prihode.
Srpska Republika bi obuhvatala sve lojalne (Srpske, Romske, Crnogorske i Goranske) enklave i opstine, a svaki srpski spomenik kulture, na celom Kosmetu, bi se vodio kao kao spomenik kulture Srpskog entiteta.

Quote:
Real gone A da pitamo Honestyja šta on o tome misli?
Ustav Republike Kosova omogucava zvim zajednicama a posebno srbima da imaju svoja prava po europskim standardima ,samo treba to da se sprovodi na delo.
Te podele na entitete i neka federalizacija donosi samo razdvajanje i probleme.
Za mene je vazno da svaki gradjanin,bilo koje nacije, u svakoj drzavi ,oseca slobodnim i uzivati sva svoja prava.

Osim srbske manjine ostale su integrisane u kosovskom drustvo i priznaju Kosovu kao svoju drzavu.Tako da pokusati pridobiti ostale manjine je neprihvatljivo
__________________
Shkalla e parë e marrëzisë është të kujtosh se je i mençur
Honesty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 11:35   #52
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Gdje je ta Ravanica?

Koji vam je najvažniji manastir u Bosni,koji u Vojvodini a koji u užoj Srbiji?

U Hrvatskoj je Krka koliko znam?
najstariji,odn.najvazniji manastir u Bosni je manastir Dobrun kod Visegrada,izgradjen u 14. vjeku.Iako dosta puta rusen,u njemu jos ima prvobitnih fresaka.
nevski is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 13:41   #53
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post

Možemo ovo nazvati "Srpski geto"...

"...
Geto? Ne, to povlači nekave ružne konotacije. Mislim da bi "Mahala" bio bolji naziv.
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 13:44   #54
Danas je uhapšen Agim Čeku u Bugarskoj. Nažalost, ne očekuje se da ga Bugarska izruči Srbiji, iako će Srbija poslati zahtjev za izručenje.
Olivier d'Athos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 15:13   #55
Honesty očigledno ne voli previše Srbe!
zeljk092 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 15:42   #56
Quote:
Olivier d'Athos kaže: Pogledaj post
Danas je uhapšen Agim Čeku u Bugarskoj. Nažalost, ne očekuje se da ga Bugarska izruči Srbiji, iako će Srbija poslati zahtjev za izručenje.
Pa sigurno nece ,jer ova "optuznica" od strane Srbije protiv Çekua je politicka.

Quote:
zeljk092 Honesty očigledno ne voli previše Srbe!
Ni vas ne mrzim previse ,koliko zlo Srbija je cinila na Kosovu.
__________________
Shkalla e parë e marrëzisë është të kujtosh se je i mençur
Honesty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 16:07   #57
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto ali i meni je ovo palo na pamet...

Možemo ovo nazvati "Srpski geto"...

No,ozbiljno,dođite i na druge političke teme, besmisleno je da svi Srbi budete samo na pdf "Svijet"...
Kazu da neko sto vise ulazi u probleme pravi sve gluplje poteze.
Nadam se da to nije slucaj s ovim.
dzo dinamitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 16:09   #58
Quote:
Olivier d'Athos kaže: Pogledaj post
Danas je uhapšen Agim Čeku u Bugarskoj. Nažalost, ne očekuje se da ga Bugarska izruči Srbiji, iako će Srbija poslati zahtjev za izručenje.
Nije mu prvi put, ali kao visoko rangiranom teror..ups politicaru to je ponizenje za projekat drzave Kosovo.
dzo dinamitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 16:11   #59
Quote:
dzo dinamitas kaže: Pogledaj post
Kazu da neko sto vise ulazi u probleme pravi sve gluplje poteze.
Nadam se da to nije slucaj s ovim.
Ne kužim te?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 18:27   #60
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ne kužim te?
Ma nebitno, htio sam rec trreba videti kako ce novi redosljed funkcionirati.
Ali sad je vaznije sta ce biti s Cekuom, jer Bugarima nije verovati, mozda je najbolje menjati ga s njima za Jocu "Amsterdama", koji je kod njih radio more kokaina.
Zadnja destinacija Cekua je bila Molumbija, taj tip je nepopravljiv, belo pa belo, dopasce na kraju sr. policiji. A onda jao si ga njemu.
U Srbiji i popovi tuku narkice, sta li tek policija radi.
dzo dinamitas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.