Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2010., 14:22   #201
Quote:
fenomeno kaže: Pogledaj post
1900kn? Najbolje i najpametnije ti je posuditi od bilo kojeg prijatelja, rođaka, roditelja i sl. taj novac i vratit im prije nego angažiraju odvjetnika da to naplati jer će ti se na dug pridodat i troškovi odvjetnika koji će vrlo vjerojatno biti oko tisuću kuna ako ne i više.

Ako ne možeš posudit......odi u banku i traži da pričekaju još mjesec dana.......i nakon toga kupi oglasnik i prijavi se za bilo koji dodatni posao......1900kn mjesečno može zaraditi svaka radno sposobna osoba koja želi raditi.
definitivno!!!!!
Avon_Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 18:28   #202
Zanima me što se dešava sa osobom koja je dobila kredit od 100.000,00 kn (dok je još radila), kupila dionice, popušila na dionicama i sada ne može plaćati ratu jer je u međuvremenu ostala bez posla. Nema na sebe nikakve nekretnine niti pokretnine.
Što se dešava u takvoj situaciji, te koji je daljnji tijek
Venuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 07:22   #203
Quote:
Venuss kaže: Pogledaj post
Zanima me što se dešava sa osobom koja je dobila kredit od 100.000,00 kn (dok je još radila), kupila dionice, popušila na dionicama i sada ne može plaćati ratu jer je u međuvremenu ostala bez posla. Nema na sebe nikakve nekretnine niti pokretnine.
Što se dešava u takvoj situaciji, te koji je daljnji tijek
isuse ne mkgu ni zamislit takvu pusionu, unistis si zivot za kaj
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 12:24   #204
Quote:
Venuss kaže: Pogledaj post
Zanima me što se dešava sa osobom koja je dobila kredit od 100.000,00 kn (dok je još radila), kupila dionice, popušila na dionicama i sada ne može plaćati ratu jer je u međuvremenu ostala bez posla. Nema na sebe nikakve nekretnine niti pokretnine.
Što se dešava u takvoj situaciji, te koji je daljnji tijek
dio se naplati iz neke garancije,tih dionica (osim ako nije ta firma bankrotirala)

na ostatak (ili sve ) se pokreće postupak ovrhe, u kojem se po primitku nečega (posla,nasljedstva ) naplaćuju iz toga uvećano za kamatu i troškove postupka
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 13:28   #205
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Osobno vodim excell tablicu sa svim predviđenim troškovima,
svim predviđenim rashodima kroz svaki pojedini mjesec u iduće dvije godine, te više-manje mogu predvidjeti raspoloživu gotovinu i "slobodnu" lovu za svaki pojedini mjesec kroz te iduće dvije godine.

Ne pišem svaku žvaku, kavu ni komad robe etc jer nemam ni živaca ni volje, nit je potrebno, ali kontrola mora postojati.

Uglavnom, treba treba trošiti manje nego zaradi
,
jer kad se jednom zapne u dug, teško se izvući bez radikalne promjene načina života i stezanja remena do besvijesti.

Da ne bi netko mislio da je ovo pametovanje - nije.

Samo zdrav razum i malo kontrole nad vlastitim financijama,
jer gadna je situacija kad financije preuzmu kontrolu nad životom......
i sad da neko ovo cita rekao bi da si psihopat. bolesna osoba s poremecajem. ali danas zivimo u takvim vremenima da je to definitivno obaveza. i oni koji to ne rade najebu. zalosno ali istina.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 09:21   #206
Evo da se pohvalim. Neko sam vrijeme koristio ideje nekih forumaša na ovoj temi. Uspio sam sve svoje prihode i rashode obuzdati.
Supruga i ja smo bili 10 000-ak kn u minusu. Sada se ta svota skoro anulirala.
Svakome bi preporučio da pročita knjigu onoga Sanjina, genijalna je.
Napravili smo si tablicu u excelu i vodili zabilješke o gotovo svim stvarima koje smo kupovali.
Eto...
cayenneos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 12:55   #207
OK ako ti je to pomoglo ali meni je ta excel tablica koju svi spominju totalna glupost.

Zašto? zato jer je da tako kažem "šteta već učinjena" i kakve koristi od toga da vodiš spisak nepotrebnih kupovina. Prije kupnje treba proraditi zmija u džepu!
btw. ja sam upregnuo Amex da mi radi tabelu i to džabe, doduše nije u excelu ali isto se sve može iščitati
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 15:46   #208
Nije glupost, kad na kraju godine vidis da ti je 30% godisnje place otislo na kave, cigarete i totalno nepotrebne gluposti se zamislis i ako imas mozga promijenis neke navike.

Iako ja vise volim specijalizirane programe tipa Quicken, gdje mozes pratiti i investicije i troskove i statistike. Al opet ja sam slab na statistike, brojke i grafove
Netzach is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 08:45   #209
Pa zar treba proći godina dana da se čudiš troškovima i tek onda promijeniti navike?!
Rezanje troškova treba početi odmah kada se odlučiš ili si prisiljen na to a ne se najprije godinu dana čuditi.

Zato su moji savjeti:

-nisu potrebne nikakve excel tablice
-ne prerezati kartice kao što mnogi savjetuju nego upravo suprotno, karticu koristiti što više ali na ispravan način
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 09:15   #210
imam tu knjigu a jos je nisma ni prolistala,dobila sam ju na dar
sve vam je u glavi, nijedna knjiga tu ne moze pomoc ak si u glavi ne slozis neke stvari
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 09:19   #211
ma vidiš već i nakon tjedan dana koliko se novaca potroši na 'nevidljive sitnice' ako se prisiliš da sve popišeš bilo to na običnom papiru ili excel tabeli.
tako da već nakon tjedan ili mjesec dana možeš vidjeti kuda 'nepotrebno' novac odlazi i nastojati to promijeniti

ja osobno volim excel tablice tako da onda imam i za financije, iako priznajem da ih više volim slagati nego ispunjavati i stalno ih nešto mijenjam i prepravljam
ali svrha tih tabela je da čovjek bude svjestan koliki su mu i koji su to sve rashodi, pa da se vidi što se može i koliko smanjiti.
do toga se sigurno može doći i bez excel tabela, ali teško ako nema nekog načina vođenja evidencije troškova
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 09:28   #212
mislim koje vi gluposti pisete. placa mi je 5700, kredit za stan 5850, zivim preko kartica i na minus. pitala sam glupu banku kaj bi im bilo da im trazim da mi se samo 1/3 place skida za kredit a ostalo jamcima, od kojih je jedan presao sada 70 godina starosti, pa su zazujali.
nase cijelo bankarsko trziste je lakrdija.
a ovi savjeti kak pomoc tipu koji radi za 3 soma kuna - imam ti ja savjet. ubij se. odnosno pomiri se s cinjenicom da ces biti u dugu do kraja svog zivota. bit ce ti i lakse. meni barem je. oslobadjajuce iskustvo.
i uopce se vise ne zabrinjavam. sada mene amex zove i lijepo pita kada bi mogla pomiriti racun. kaj mi mogu? bacit me na cestu kao samohranu majku s malom bebom? je ziher. zato i jaca daje 400 milijuna kuna brodogradnji ove godine jer smo mi super uredjenja pravna i bankarska drzava.
joj koje gluposti pisete, nevjerojatno
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.02.2010., 09:45   #213
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
nase cijelo bankarsko trziste je lakrdija.
a bome je,cim su tebi dali kredit i kartice
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 09:49   #214
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
mislim koje vi gluposti pisete. placa mi je 5700, kredit za stan 5850, zivim preko kartica i na minus. pitala sam glupu banku kaj bi im bilo da im trazim da mi se samo 1/3 place skida za kredit a ostalo jamcima, od kojih je jedan presao sada 70 godina starosti, pa su zazujali.
nase cijelo bankarsko trziste je lakrdija.
Znači svoje bi obveze bez beda prebacila na jamce, ipak je jedan od njih preko 70 a ti imaš malu bebu. Tko normalan diže kredit za stan gdje ti rata iznosi toliko pa to ne može niti par sa dva vrlo solidna primanja isfinancirati. Mora da je za sve kriva lopovska država. Strava.
Patton is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 10:53   #215
prodaj stan i kupi manji
pa će ti i rata kredita biti manja

i to što si ti bila neodgovorna i zakopala se u dugove, za to ti nisu krive banke
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 11:06   #216
Quote:
Patton kaže: Pogledaj post
Znači svoje bi obveze bez beda prebacila na jamce, ipak je jedan od njih preko 70 a ti imaš malu bebu. Tko normalan diže kredit za stan gdje ti rata iznosi toliko pa to ne može niti par sa dva vrlo solidna primanja isfinancirati. Mora da je za sve kriva lopovska država. Strava.

Stvarno strava. Kad se sjetim da smo muž i ja s primanjima od 12 tis sa grčom u želucu dizali stambeni s ratom 3300.
Mislim ne osuđujem ženu unaprijed, tko zna kakvi su događaji u pozadini, ali da je njena prva reakcija nek plaćaju jamci, a ne prodati stan to je stvarno nevjerojatno.
lauracc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 11:23   #217
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
...ja osobno volim excel tablice tako da onda imam i za financije, iako priznajem da ih više volim slagati nego ispunjavati i stalno ih nešto mijenjam i prepravljam
...
I ja ... ja to zovem "rebalans proračuna" - s time da na početku godine napravim plan prihoda i plan rashoda (što je realnije moguće), a zatim pratim troškove i prihode iz mjeseca u mjesec... otkad to radim (zadnih 5-6 godina) moram se pohvaliti da nemam ni minuse, ni dugove (osim rate kredita za stan), dapače, uspjela sam i uštedjeti ...

Sve je stvar discipline i kako si netko postavi stvari.
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 15:14   #218
Wink

Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
mislim koje vi gluposti pisete. placa mi je 5700, kredit za stan 5850, zivim preko kartica i na minus. pitala sam glupu banku kaj bi im bilo da im trazim da mi se samo 1/3 place skida za kredit a ostalo jamcima, od kojih je jedan presao sada 70 godina starosti, pa su zazujali.
nase cijelo bankarsko trziste je lakrdija.
a ovi savjeti kak pomoc tipu koji radi za 3 soma kuna - imam ti ja savjet. ubij se. odnosno pomiri se s cinjenicom da ces biti u dugu do kraja svog zivota. bit ce ti i lakse. meni barem je. oslobadjajuce iskustvo.
i uopce se vise ne zabrinjavam. sada mene amex zove i lijepo pita kada bi mogla pomiriti racun. kaj mi mogu? bacit me na cestu kao samohranu majku s malom bebom? je ziher. zato i jaca daje 400 milijuna kuna brodogradnji ove godine jer smo mi super uredjenja pravna i bankarska drzava.
joj koje gluposti pisete, nevjerojatno
Ne znam tko te je tjerao da kupiš ovaj "skupi" stan? Postoje stanovi koji se mogu iznajmit za 200 eura mjesečno a s obzirom da si samohrana majka sa jednim djejtom i prema tvojim primanjima, to bi bilo logično rješenje. No ti si relizirala kredit s ratom od 5800 kn na 30 godina, osim što češ zajedno s kamatama otplatiti 2 stana odnosno vratit češ duplo više novaca nego što si podigla kredit, imati češ oko 60 godina kad otplatiš stan ili blizu 60. S takvim razmišljanjem tebi bi bila mala plaća i 15 000 kn jer bi on onda valda podigla kredit po kojem bi rata bila 15 000kn?? Misliš da je ljudima koji imaju plaću 3000 kn najbolje da se ubiju? e nije, nego njima je najbolje da uključe zdrav razum prije nego što podignu kredit i da ne dižu kredit koji neće moću otplaćivati u odnosu na visinu svog redovnog mjesečnog primanja.

Ne znam zašto kupovati stan koji će biti tvoj tek kad napuniš 60 godina. Cijeli život češ otplaćivati stan i onda će te u 63. godini zdrmat infarkt a taj stan češ ostaviti svom djetetu. A koliko će tvom djetetu biti potreban taj stan i koliko mu je potrebna tvoja žrtva da sljedećih 30 godina daješ svoju plaću bankama, to je jedna sasvim druga tema. Tvoje djete, da je odraslo , sigurno bi ti reklo "Mama , bolje je da živimo u podstanarskom stanu gdje će nas stan sa režijama doći 2700 kn nego da dajemo za ratu 5800kn + režije + troškovi života".

Ili da uzmeš podstanarski stan koji će te s režijama izaći 2700kn a onda dio sredstava dugoročno štediš ili ih troši na hranu i ostale životne troškove. Nisu mi jasni ljudu ni koji imaju recmo 2700 kn plaću a uzimaju kredit za novi auto koji košta recimo 100 000kn s ratom od 1500 kn mjesečno. Kupovati predmet koji će za 7 godina koštati 50 000kn a banci ćemo vratiti recimo 135000 kn za mene je ludost. A gorivo koje sipamo u taj auto?? Za ljude s tom visinom primanja je onda primjeren polovni auto.

Nisu mi jasni ljudi koji mogu svoju cijelu plaću davati za ratu kredita kao ni činjenica da su taj kredit realizirali bez da im je netko uperio pištolj u glavu.
Postoje tisuće ljudi koji cijeli život žive u podstanarskim stanovima i to nije nikakva sramota. To je možda racionalan izbor u skladu sa njihovim financijskim mogućnostima a ti ljudi sigurno imaju i bolju kvalitetu životu nego ti koja daješ ratu 5800 kn i kupuješ stan koji će biti tvoj za 30 godina.

Kad je riječ o jamcima, bi li ti posudila novac baki koje ima 75 godina? I kojoj se, na žalost, bliži kraj životnog vijeka. Banke ne posuđuju svoj novac nego novac svojih štediša i iz tog razloga im je stalo da imaju primjeren insturment osigranja a to si u ovom slučaju ti, mlada osoba koja će raditi još puno puno godina a drugo osiguranje za povrat kredita im je sama nekretnina.

Jadranka daje novac brododogranji a to spomanjati u ovom kontekstu je mješanja krušaka i jabuka, ne želim ovaj kvazi argument ni posebno komentari jer to nije tema ovog topica.


S obzirom da sama otplaćuješ stan, dovodiš se u zaista nezahvalnu financijsku situaciju i na tvom mjestu bi razmislio o prodaju stana.
__________________
bolje živjeti sto godina kao bogataš nego sedam dana kao siromah

Zadnje uređivanje adebisi : 13.02.2010. at 15:32.
adebisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 16:06   #219
smirite strasti ... svako može iznijeti svoje mišljenje, ali bez vrijeđanja, omalovažavanja ... najlakše je biti pametan kad se ne radi o vlastitom životu ...
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 12:24   #220
Quote:
adebisi kaže: Pogledaj post
Nisu mi jasni ljudu ni koji imaju recmo 2700 kn plaću a uzimaju kredit za novi auto koji košta recimo 100 000kn s ratom od 1500 kn mjesečno. Kupovati predmet koji će za 7 godina koštati 50 000kn a banci ćemo vratiti recimo 135000 kn za mene je ludost. A gorivo koje sipamo u taj auto?? Za ljude s tom visinom primanja je onda primjeren polovni auto.
Mislim da je i za ljude s puno visim primanjima primjeren polovni auto. U doba kad je auto X nov u hrvata kostao nesto iznad 200000 kuna, kupismo rabljeni, star 3 godine, u njemackama (zbog cudnovatog domaceg trzista rabljenih) za 10 kiloeura (imao je 140000 km). S troskovima puta, prijevoza te davanjima drzavi jos uvijek ispod pola cijene novog. Dakle, da smo taj auto vozili 3 godine i bacili u smece, kostao bi nas jednako kao i novi (tj. pad vrijednosti novog u prve 3 godine). Ovak sluzi vec 6 godina, od primanja se malo baca na stranu za nasljednika, i tak...
Kao sto netko reče ovdje, ili onom topicu gdje banka jede cijelu placu, auto se kupuje tako da vidis koliko gotovine imas, i za toliko kupis auto. Jos mogu shvatiti da se ljudi zanose idejom da ce radije robovati banci 30 godina nego stanodavcu cijeli zivot, ali jesti kupus 5 ili 7 godina da bi imao svoj, pazi sad, AUTO...
glazar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.