Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Pogledaj rezultate ankete: Što vas tjera u paniku?
Mikroparaziti 22 7.86%
Pauci 83 29.64%
Gusjenice 33 11.79%
Leptiri 15 5.36%
Skakavci 41 14.64%
Ose, stršljeni, pčele 65 23.21%
Razne crvolike ličinke kukaca 54 19.29%
Svi kukci 38 13.57%
Škorpioni 53 18.93%
Krpelji 64 22.86%
Pijavice 62 22.14%
Puževi 11 3.93%
Morski psi 49 17.50%
Žabe 15 5.36%
Zmije 71 25.36%
Miševi i štakori 52 18.57%
Golubovi 16 5.71%
Ostale ptice 13 4.64%
Psi 20 7.14%
Mačke 5 1.79%
Strige (stonoge) 68 24.29%
Ja da se bojim? NIČEGA 33 11.79%
Žohari 53 18.93%
Morski žarnjaci (meduze, vlasulje i ostala bratija) 30 10.71%
Veprovi 25 8.93%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 280. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2010., 20:55   #81
Quote:
zoser kaže: Pogledaj post
PSS:
Pauci nisu kukci, već člankonošci...
Sjo, jel ti ga zafitiljila prije nego si se zacrnija
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 21:14   #82
Od škorpiona se užasno skenjam. Mrzim. Mislila sam da su tu negdje i skakavci, onda mi se lani jedan zapleo u kosu, a nisam umrla. Znači, i nije bio neki stra'.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 00:48   #83

Glede ove slike, naravno da je buci buci.
Zašto?

1. Macro je.
2. Šarena je.
3. Poza je stidljiva.
4. Sjaje mu se oke. Ne oči nego baš - oke.
5. Malen je.

Barem ovi razlozi. Tako da primjer nije neutralan.
Što bi da vidite clock spidera? Ja bih odmah nazvao limecat.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 08:10   #84
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Sjo, jel ti ga zafitiljila prije nego si se zacrnija


Je, ima oko sokolovo...
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 09:10   #85
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Barem ovi razlozi. Tako da primjer nije neutralan.
Pojma nemaš , baš to je bila poanta. Ako ti ovako čakani mawi mawi paucich kojeg bi čak i ti izdrpao može biti prijetnja, kao recimo awii i garantiram Tiki, onda to nešto govori. Za domaću zadaću esej od dvije kartice teksta, "Što govori?"

edit: nemojte zajebavati oko sokolovo, vratit će se Tyndall
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 10:11   #86
Hm,

Moja početna reakcija je bila kao i Nicina (osim žohara, njih odavno hejtam); što sam više čitala to mi se kosa više dizala, ne zato jer mi se to sve a priori gadi (naprotiv većinu toga u terariju bih mogla mirno promatrati, a neke i dodirnuti ukoliko su kućne živine) nego zato jer sam u svojoj glavici odmah zamislila/ išla na najgori scenarij.

Dakle, velika je stavka jel se radi o kućnom biću ili uličaru, ter kako ćemo se sresti .


Primjerice;
Mazih jednom kućnog štakora i ne bih imala ništa protiv da imam jednog takovog.
Zmije vidjeh i prođoh (od neotrovnih bezveznjača do poskoka- hint: lika)
Mikroparazite ne vidim (?*) pa je mam lakše.
Krpelje čupam svakodnevno, nažalost.
Nešto nalik miševima imah, o štakoru se izjasnih.
Strah od morskih pasa mi se čini iracionalan, jer su male šanse da ih sretnem, naime ne volim općenito dubine i ono tamno dno : plivauzobalu:

Općenito pauci, skakavci, škorpioni mirno pored mene mogu proći, no da me bilo šta od ovoga zaskoči zaskvičala bih.
Pa i na mačku, to mi se čini prirodna reakcija
Pauk sa slike mi je presladak, no ako se probudim s njim na glavi jedno jutro...

Zaista, šta bi mi smetao primjerice golub ili miš (koji mi je noćima rovario ispod kreveta) ako su podalje od mene, no ako mi se zaleti u glavu/ preko noge iiiiik
Pa je sad pitanje je li to strah ili samo i/racionalno gađenje/ instinkt, kao naslijeđe nekakvog straha od zaraze i/ili ugriza (kao- ono što je pripitomljeno ne ujeda )


Dakle mogla bih sumirati da istinski od svega nabrojanog zaista prezirem žohare, do koske, ne razumijem koja je njihova uloga u svijetu, a toliko su mi fuj da ih teškom mukom i ubijem.
Niti jedna od ovih ostalih živina me ne tjera na takvu reakciju.

No niti na jednu ne bih ostala ravnodušna ako mi plazi po tijelu/ petlja se u kosu/ pretrčava preko mene nenadano.


EDIT: Rado bih išla na nekakav tečaj () suživota/ upoznavanja/ privikavanja sa primjerice bubama raznih vrsta (s obzirom da na njih češće skvičim, točnije ne sjećam se kad me prepala žaba, ptica, zmija i ostalo) i već sam si razmišljala kako bi to bilo dobro organizirat da se ljudi riješe straha i/ ili gađenja.
Mene naime živcira moja vlastita reakcija, baš zato jer mi ne smetaju inače, osim ako su bube (okvirni naziv na sve insektiodno ) na meni ili se zalete u me
A žohare silno želim naučit ubijat sa guštom :zla:, tu nikakvo privikavanje ne bi dolazilo u obzir





*nadam se? da je to nešto nevidljivo poput mikroba, proguglah (i slike) no ni dalje ne znam šta je mikroparazit :idiot:
__________________
Kako odgojiti ženu

Zadnje uređivanje zulma : 10.06.2010. at 10:22.
zulma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 11:43   #87
Quote:
zulma kaže: Pogledaj post
No niti na jednu ne bih ostala ravnodušna ako mi plazi po tijelu/ petlja se u kosu/ pretrčava preko mene nenadano.
Mačkama su miševi prirodni plijen, no ipak će i mačka odskočiti ako kraj nje neočekivano projuri miš. Tako da se taj dio zapravo ne računa; i mene bi većina gore navedenih stvari lako prestrašila ako me iznenade.

Pitanje je ipak kojih se bojimo ili barem klonimo čak i u smirenijim situacijama.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···

Zadnje uređivanje Lastan : 10.06.2010. at 11:59.
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 12:45   #88
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post

Pitanje je ipak kojih se bojimo ili barem klonimo čak i u smirenijim situacijama.

Medvjeda sam sreo u šumi više puta, srce počne da pumpa, al lagano unatrag se povučeš i to je to...dal me bilo frka, naravno da je...kasnije mu čak daš nadimak i ne bojiš ga se više toliko, al ga poštuješ i kloniš se njegovog prostora...


Vepra me frka u načelu isto ko i mede, iako sam više puta vidio medvjeda u šumi nego vepra...

Morski pas...pa ako je ispod 3 metra, a vi ste u vodi u punoj ronilačkoj, njega je više frka Vas...iako nije ugodan prizor prvi put...jer dubina u kombinaciji sa psihom poremeti osjećaj veličine, pa vam se čini kao da ima 30 metara, a ne 3...

Kad bih vidio Velikog bijelog ili Bik psa, onda bi me bilo sigurno frka...al to nisam doživio...

Stonoga (koja je inače člankonožac..), od nje mi se u smiren situacijama diže kosa na glavi (onaj osjećaj trnaca na tjemenu)...pa od sveg navedenog mislim da me njih najviše frka...
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 12:56   #89
Jedna moja frendica se boji-mačaka...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 15:16   #90
ne se rugati nekome tko se boji macke ja svoj zivot dovedem upitanje kada vidim macku,radije pod auto nego da macka prode kraj mene neznam neki neshvacaju,ali eto nekome je smijesno,netko kaze da sam izmisljam,a neki mackoljupci se ljute cak na mene!? ali to je strah kao i svaki drugi....
mad-web is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 15:38   #91
Quote:
zoser kaže: Pogledaj post
Medvjeda sam sreo u šumi više puta....
Ajme medvjedi!
Srećom, nisam imala susret oči u oči. Kada smo išli, čini mi se na Risnjak, komentirala sam odvaljenu stijenu pa je jedan prirodoznanac rekao da je to medvjed tražio hranu i pokazuje mi znakove po kojima znamo da je svježe pa da je možda još u blizini.

Bila sam na dnu planine u autu u roku par minuta.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 15:48   #92
Quote:
mad-web kaže: Pogledaj post
ne se rugati nekome tko se boji macke ja svoj zivot dovedem upitanje kada vidim macku,radije pod auto nego da macka prode kraj mene neznam neki neshvacaju,ali eto nekome je smijesno,netko kaze da sam izmisljam,a neki mackoljupci se ljute cak na mene!? ali to je strah kao i svaki drugi....
Macke znaju biti vrlo zeznute. Ova ce se isto bojati macaka ubuduce.

Ja nemam nesto cega se bojim, ali jezim se krpelja, usiju i slicnih krvopija.

Komarci me obozavaju.

Imadoh oci u oci susrete s vukom i sa zmijama svih vrsta. Vuk me pogledao i zbrisao, a zmije mi vec dugo ne proizvode strah. Ostavis im mjesta da mogu pobjeci neugrozeno i nema problema.
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.

Zadnje uređivanje Tactum : 10.06.2010. at 15:55.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 16:50   #93
Quote:
Tactum kaže: Pogledaj post
Macke znaju biti vrlo zeznute. Ova ce se isto bojati macaka ubuduce.

Ja nemam nesto cega se bojim, ali jezim se krpelja, usiju i slicnih krvopija.

Komarci me obozavaju.

Imadoh oci u oci susrete s vukom i sa zmijama svih vrsta. Vuk me pogledao i zbrisao, a zmije mi vec dugo ne proizvode strah. Ostavis im mjesta da mogu pobjeci neugrozeno i nema problema.


nisam gledala filmic( predpostavljam da je to) jer nije bas za moje okice ali kod mene stah nije izazvan napadom macke, mama kaze da je to od kada sam bila mala beba nekih 6mj pocela primjecivati a onda kako sam bila sve veca i veca jos gore....
mad-web is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 18:32   #94
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Ajme medvjedi!
Srećom, nisam imala susret oči u oči. Kada smo išli, čini mi se na Risnjak, komentirala sam odvaljenu stijenu pa je jedan prirodoznanac rekao da je to medvjed tražio hranu i pokazuje mi znakove po kojima znamo da je svježe pa da je možda još u blizini.

Bila sam na dnu planine u autu u roku par minuta.
A gle nitk oneće reći bojim se tigra,medvjeda,nilskog konja,ali da ga vidite nasamo u prirodi,usrali biste se...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 20:40   #95
Joj trebam pomoć imam fobiju užasnu od paukova i koje sam sreće
iznad prozora sobe gore u kutu zida(vani) mi se napravilo leglo nekih OGROMNIH crnih debelih paukova ima ih jako puno grozim se kad ih pogledam
Jaooo ne znam sta da radim s cim da ih unistim jel ima neki sprej bilo sta
pomoć
december9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 23:35   #96
Quote:
Tactum kaže: Pogledaj post
Macke znaju biti vrlo zeznute. Ova ce se isto bojati macaka ubuduce.
Ova se boji mačaka i otprije. Mogla je jednostavno šutnuti mačku, primirila bi se nakon sraza s nogom i zidom.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 00:55   #97
Samo rijetki od nas su doživjeli pravu životinjsku ''negostoljubljivost...da nas slučajno ''pikne'' bullet ant(Paraponera),mislim da mnogima ne bi bilo svejedno kad vide mrava kako hoda mu pored noge.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 00:58   #98
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
A gle nitk oneće reći bojim se tigra,medvjeda,nilskog konja,ali da ga vidite nasamo u prirodi,usrali biste se...
Vidjela, nisam se usrala, jedino mi je bilo bitno izvući fotić.

Da se zbilja zaletio na mene, tad bih se usrala.
But then again, usrala bih se i da se nepoznat čovjek na ulici zaleti prema meni, pa svejedno neću reći da se bojim ljudi.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 13:07   #99
Da, nikad ne znate kad ćete, plivajući, doći iznad ovakvih desetmetarskih (ako ne i većih) mačića.




__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 15:23   #100
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Da, nikad ne znate kad ćete, plivajući, doći iznad ovakvih desetmetarskih (ako ne i većih) mačića.

http://img130.imageshack.us/img130/2544/giantsquid3.jpg


ili ovakvo nesto

mali pesek

a taman sam nekidan objasnjavala amerikankama da se u hrvatskoj toga ne trebaju bojati
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:05.