Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2010., 12:30   #81
Quote:
solden kaže: Pogledaj post
Cemu je svrha revezije i koliko puta se ona godisnje obavlja???
Obavlja se sad od polovice 11. do početka 12. Svrha je da se provjeri jesi li upisao/la godinu na faksu, jer tko nije upisao ništa, gubi pravo na dom.

Sad nisam siguran dal se provjerava samo jesi upisao bilo što, ili čak gubiš pravo ako je upisan pad godine? Nisam imao iskustva s tim, zna li netko?
__________________
Dva žuta= crveni
Žuti_karton is offline  
Old 13.11.2010., 13:57   #82
Quote:
Žuti_karton kaže: Pogledaj post
Obavlja se sad od polovice 11. do početka 12. Svrha je da se provjeri jesi li upisao/la godinu na faksu, jer tko nije upisao ništa, gubi pravo na dom.

Sad nisam siguran dal se provjerava samo jesi upisao bilo što, ili čak gubiš pravo ako je upisan pad godine? Nisam imao iskustva s tim, zna li netko?
moraš upisat višu.. ak je pad u pitanju gubiš dom...
__________________
As kids we're not taught how to deal with success; we're taught how to deal with failure. If at first you don't succeed, try, try again. If at first you succeed, than what? - Charlie Sheen -
Gazdarica is offline  
Old 13.11.2010., 15:05   #83
Quote:
Gazdarica kaže: Pogledaj post
moraš upisat višu.. ak je pad u pitanju gubiš dom...
nije istina, ja sam upisala ponavljanje godine, a bila sam i u sc-u i u upravi save i rekli su mi da mogu ostati u domu jer kao ponavljač imam sva prava i dalje
Sad Eyes* is offline  
Old 13.11.2010., 19:28   #84
Quote:
Gazdarica kaže: Pogledaj post
moraš upisat višu.. ak je pad u pitanju gubiš dom...
nije točno....treba samo biti upisan/a....nije važno jel viša godina ili pad....ako je pad, ostaje u domu, al mu se sljedeće godine (ako se javi na natječaj) prosjek množi s 900, a ne s 1000 (budući da zaostaje jednu godinu)..
cimer is offline  
Old 14.11.2010., 02:36   #85
Quote:
cimer kaže: Pogledaj post
nije točno....treba samo biti upisan/a....nije važno jel viša godina ili pad....ako je pad, ostaje u domu, al mu se sljedeće godine (ako se javi na natječaj) prosjek množi s 900, a ne s 1000 (budući da zaostaje jednu godinu)..
znači ove godine će ostat u domu, a dogodine se niti ne mora prijavljivat...
al onda ne vidim baš veliki smisao revizije.. bila sam sigurna da je trebalo imat upisanu višu...
__________________
As kids we're not taught how to deal with success; we're taught how to deal with failure. If at first you don't succeed, try, try again. If at first you succeed, than what? - Charlie Sheen -
Gazdarica is offline  
Old 14.11.2010., 15:52   #86
Quote:
Gazdarica kaže: Pogledaj post
znači ove godine će ostat u domu, a dogodine se niti ne mora prijavljivat...
al onda ne vidim baš veliki smisao revizije.. bila sam sigurna da je trebalo imat upisanu višu...
jel znas citat? jel ti lijepo kazu da sljedece godine moze izaci na natjecaj al se prosjek ne mnozi sa 1000 nego sa 900... ako imas dobar prosjek i dodatne bodove onda opet mozes dobiti dom
cuttie_123 is offline  
Old 14.11.2010., 16:39   #87
a koji je smisao onda uopće provođenja revizije?
ako nitko ne gubi smještaj revizijom..
kabuto is offline  
Old 14.11.2010., 17:22   #88
Quote:
kabuto kaže: Pogledaj post
a koji je smisao onda uopće provođenja revizije?
ako nitko ne gubi smještaj revizijom..
Naprimjer, osobe koje su završile preddiplomski studij. Točnije na temelju 3.godine dobili smještaj u domu, kad je bio natječaj (u 7.mj.). Nisu upisale više godine (4. i 5.) te time nemaju pravo na dom.
Znam 3 osobe koje su se već spakirale, jer nemaju pravo više na dom. A zašto su se uopće uselile?! I mene zanima...
__________________
Life is a great surprise...
Gänseblümchen is offline  
Old 14.11.2010., 18:26   #89
Quote:
cuttie_123 kaže: Pogledaj post
jel znas citat? jel ti lijepo kazu da sljedece godine moze izaci na natjecaj al se prosjek ne mnozi sa 1000 nego sa 900... ako imas dobar prosjek i dodatne bodove onda opet mozes dobiti dom
a jel ti možeš shvatit zašto sam ja napisala da se ne treba prijavljivat??? da ti nacrtam???? zato što dom neće dobit!!! em što ima u startu dosta manje bodova na temelju ocjena, em što ne dobiva bodove za redovitost, em što ne može dobit dodatne bodove ako riješi sve ispite u sedmom mjesecu... još da ne zaboraviš da mu ne znači previše i da ima šestero braće i sestara ili je ne znam kakav socijalni slučaj jer tih dodatnih bodova može iskoristit samo 60% od onoga koliko dobije na ocjene...
jel i dalje misliš da to prijavljivanje ima smisla????
__________________
As kids we're not taught how to deal with success; we're taught how to deal with failure. If at first you don't succeed, try, try again. If at first you succeed, than what? - Charlie Sheen -
Gazdarica is offline  
Old 14.11.2010., 21:36   #90
Quote:
Gänseblümchen kaže: Pogledaj post
Naprimjer, osobe koje su završile preddiplomski studij. Točnije na temelju 3.godine dobili smještaj u domu, kad je bio natječaj (u 7.mj.). Nisu upisale više godine (4. i 5.) te time nemaju pravo na dom.
Znam 3 osobe koje su se već spakirale, jer nemaju pravo više na dom. A zašto su se uopće uselile?! I mene zanima...
a šta su točno upisale?
_matilda is offline  
Old 14.11.2010., 23:15   #91
Quote:
_matilda kaže: Pogledaj post
a šta su točno upisale?
Nisu upisale 4. godinu, ako to misliš. Očito su mislile da mogu ostati bez upisanog ičega, I guess. Završen pbf, tvz i ffzg ako se ne varam (3 osobe).
__________________
Life is a great surprise...
Gänseblümchen is offline  
Old 14.11.2010., 23:17   #92
Quote:
Gänseblümchen kaže: Pogledaj post
Nisu upisale 4. godinu, ako to misliš. Očito su mislile da mogu ostati bez upisanog ičega, I guess. Završen pbf, tvz i ffzg ako se ne varam (3 osobe).
aha, ja sam mislila da su upisale parcijalu ili neki produžetak prava ili nešto.. ako kažeš da nisu apsolutno ništa, onda kužim...
_matilda is offline  
Old 14.11.2010., 23:37   #93
Quote:
_matilda kaže: Pogledaj post
aha, ja sam mislila da su upisale parcijalu ili neki produžetak prava ili nešto.. ako kažeš da nisu apsolutno ništa, onda kužim...
Nops, nisu ništa upisale- logično je da dalje ne dobiju.
__________________
Life is a great surprise...
Gänseblümchen is offline  
Old 15.11.2010., 11:53   #94
pozdrav ljudi. Zanima me kazna radi tuluma u sobi? Na savi sam. Koliko puta mogu bit prijavljen? Kakve su sankcije nakon prijava?
__________________
Of all the things I've lost, I miss my mind the most.
svetac19 is offline  
Old 15.11.2010., 15:42   #95
Quote:
svetac19 kaže: Pogledaj post
pozdrav ljudi. Zanima me kazna radi tuluma u sobi? Na savi sam. Koliko puta mogu bit prijavljen? Kakve su sankcije nakon prijava?
pročitaj domski red, tamo su zapisane dosta oštre sankcije

ali ja bi ipak rekao da sve ovisi o upravitelju (il nekom sličnom u upravi doma ko rješava takve stvari)


ako ti je to prvi put i niste radili neke prevelike ekscese onda češ vjerojatno dobiti samo opomenu
whitestone is offline  
Old 16.11.2010., 09:51   #96
E ovak.Ak sam prosle godine(bio sam prva godina) imao 46 ECTS-a i ove godine upisao parcijalu(falila su mi ta 4 boda ) i ove godine slusam sve sa druge godine osim 2 predmeta.Jel zna netko jel mogu dobiti onih dodatnih 400 bodova ak rjesim sve ispte u ljetnom roku il to ne daju za parcijalu?
Stalker90 is offline  
Old 16.11.2010., 12:34   #97
Quote:
Stalker90 kaže: Pogledaj post
E ovak.Ak sam prosle godine(bio sam prva godina) imao 46 ECTS-a i ove godine upisao parcijalu(falila su mi ta 4 boda ) i ove godine slusam sve sa druge godine osim 2 predmeta.Jel zna netko jel mogu dobiti onih dodatnih 400 bodova ak rjesim sve ispte u ljetnom roku il to ne daju za parcijalu?
brijem da za parcijalu ne jer se ona gleda kao zaostajanje... i prosjek bi ti sljedeće godine trebali množit s 900...
al nek se javi netko tko je bio u takvoj situaciji
__________________
As kids we're not taught how to deal with success; we're taught how to deal with failure. If at first you don't succeed, try, try again. If at first you succeed, than what? - Charlie Sheen -
Gazdarica is offline  
Old 17.11.2010., 13:53   #98
Quote:
kabuto kaže: Pogledaj post
a koji je smisao onda uopće provođenja revizije?
ako nitko ne gubi smještaj revizijom..
smještaj gube oni koji nisu upisali godinu ili su u međuvremenu diplomirali
cimer is offline  
Old 17.11.2010., 22:14   #99
Quote:
Gazdarica kaže: Pogledaj post
a jel ti možeš shvatit zašto sam ja napisala da se ne treba prijavljivat??? da ti nacrtam???? zato što dom neće dobit!!! em što ima u startu dosta manje bodova na temelju ocjena, em što ne dobiva bodove za redovitost, em što ne može dobit dodatne bodove ako riješi sve ispite u sedmom mjesecu... još da ne zaboraviš da mu ne znači previše i da ima šestero braće i sestara ili je ne znam kakav socijalni slučaj jer tih dodatnih bodova može iskoristit samo 60% od onoga koliko dobije na ocjene...
jel i dalje misliš da to prijavljivanje ima smisla????
u svakom slučaju vrijedi pokušati....osobno sam bio u takvoj situaciji i dobio dom (bez ikakve veze!!)....a i prosjek mi je bio nešto niži od prosjeka fakulteta
cimer is offline  
Old 18.11.2010., 13:09   #100
jel vama sve ok s netom? užasno je spor
Ilyena_ is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.