Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2005., 14:07   #201
Re: Re: Re: Re: Boli li porod stvarno onoliko koliko žene vole pričati da boli?

Quote:
Natch kaže:
pa zena i prisustvuje porodu prvenstveno zato da bi tebe mogla drzati za ruku i tjesiti kad je najgore
Lilly is offline  
Old 13.01.2005., 14:11   #202
Re: Re: Re: Boli li porod stvarno onoliko koliko žene vole pričati da boli?

Quote:
putnica kaže:
samo mali osvrt na ovo:
vristanje i tiskanje ne idu skupa. vristanjem otezavas porod, energiju potrebnu za istiskivanje djeteta pretvaras u gomile nepotrebnih i beskorisnih decibela.
postoje tehnike disanja koje se uce prije poroda i prilicno olaksavaju.

Ne mora biti. Ima slucajeva kada je vristanje super. Kao recimo kod zene koja se psihicki nije opustila i pripremila na radanje. Ta je u grcu, time 'koci' trudove i otvaranje protice sporo. Malo vristanja pomaze da odmaknes misli zbog kojih se ne mozes opustiti.
Lilly is offline  
Old 13.01.2005., 14:24   #203
Quote:
banderas kaže:
Mislim da je to priča za malu djecu. Svaki anesteziolog to treba znat dati. Ja sam to dobio upravo za ligamente
Na operaciji... well, nemam pojma, al raspitat cu se. Sad me bas zanima.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Old 13.01.2005., 14:31   #204
Re: Re: Re: Re: Boli li porod stvarno onoliko koliko žene vole pričati da boli?

Quote:
Lilly kaže:
Ne mora biti. Ima slucajeva kada je vristanje super. Kao recimo kod zene koja se psihicki nije opustila i pripremila na radanje. Ta je u grcu, time 'koci' trudove i otvaranje protice sporo. Malo vristanja pomaze da odmaknes misli zbog kojih se ne mozes opustiti.
ok, moglo me se krivo shvatiti, nisam mislila na vristanje prilikom trudova-otvaranja, nego na kraju kod samog poroda, istiskivanja.

makar, vristati 17 sati dok se rodnica polako otvara definitivno nije pametno, iscrpi zenu tako da nema snage za porod kad za to dodje vrijeme.

cak razumijem i doktore koji su ponekad i bezobrazni da bi to sprijecili, jer na kraju je na njima odgovornost za ishod poroda, a zene znaju bit histericne. nas par koji ovdje komuniciramo nema veze sa stvarnim uzorkom rodilja s kojim se oni susrecu.

__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Old 13.01.2005., 15:00   #205
Quote:
Lilly kaže:
Walterov prvi post, koliko god tvrdio da ne provocira nego je iskren i otvorena srca, mi je krivo sjeo.

Gle, to je bila zamka koju sam morao postaviti da mi September ne zatvori topic, kuiš?

sad kad je topic pri kraju to mogu reći.

he he he he
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Old 13.01.2005., 15:03   #206
ja mislim da jos nismo dovoljno pricale o polozajima. koji bi polozaj, osim standardnog lezeceg, po vama bio idealan za porod?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 13.01.2005., 15:19   #207
Quote:
Natch kaže:
ja mislim da jos nismo dovoljno pricale o polozajima. koji bi polozaj, osim standardnog lezeceg, po vama bio idealan za porod?
Tijekom poroda nemaš kontrolu nad muskulaturom vlastitog tijela i sve se odvija gotovo neovisno od tvoje volje. To posebno vrijedi za zadnje trudove istiskivanja, kada ti se cijelo tijelo zgrči a ti na to ne možeš utjecati. Vjerojatno je u tom trenutku mozak čisto sporedna stvar i tako treba biti (al' će se uhvatiti na ovo ).
Tvoje tijelo će instinktivno zauzeti položaj koji će mu najbolje odgovarati, ukoliko budeš imala takvu slobodu, ukoliko te ne prikopčaju na prastari CTG i zaprijete ti da ugrožavaš bebu ako se pokušaš pomaknuti.
Ništa mi teže nije palo nego ležati na leđima, to je naprosto previše bolno. Pokušaj se izboriti za neku 'zgrčku', pošalji ih u PM ako ti ne daju, ionako se ne računa to što kažeš na porodu.

__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Old 13.01.2005., 15:24   #208
Jedna od bivsih kolegica s posla je srusila doktora na pod prije par godina u bolnici u Zagrebu jer su joj naredjivali sta ja znam.

Naredjivat zeni od dva metra i 90 kg sa trudovima
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Old 13.01.2005., 15:27   #209
Quote:
walter kaže:
Gle, to je bila zamka koju sam morao postaviti da mi September ne zatvori topic, kuiš?

sad kad je topic pri kraju to mogu reći.

he he he he
:2up:

Mi se tu otvorile i gore i dolje ne bi prodonjeli temi, a ti nas jebes!
__________________
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
T@nja is offline  
Old 13.01.2005., 19:53   #210
Re: Re: Re: Re: Boli li porod stvarno onoliko koliko žene vole pričati da boli?

Quote:
Lilly kaže:
Ne mora biti. Ima slucajeva kada je vristanje super. Kao recimo kod zene koja se psihicki nije opustila i pripremila na radanje. Ta je u grcu, time 'koci' trudove i otvaranje protice sporo. Malo vristanja pomaze da odmaknes misli zbog kojih se ne mozes opustiti.
Jedino nije u pitanju psihicka priprema za porod jer sam ja bila i vise nego spremna, ali onaj zadnji cm otvaranja mi je bio koma. Nisam bila u grcu ali sam iza sebe imala neprospavanu noc (legla u 2 a u 3 mi je pukla voda).

Ne radi se o vristanju za vrijeme tiskanja, to ne boli. Boli otvaranje.
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Old 13.01.2005., 20:03   #211
e pa sad mene zanima koliko stvarno mozak sudjeluje u svemu tome...ne bol kao bol sama nego koliko se isprepadaš...?!?!?
jeli ti tijelo upravlja svime ili je moguće da se jako uspaničariš i ukenjaš još gore stvar....?!
potpisaničarka nad paničarkama...
__________________
Ti si ono o čemu sanjam, ti si ono čemu se nadam..odvedi me u svijet svoj, pod zemlju, nebo, nije važno, sljedbenik sam tvoj..
injanja is offline  
Old 13.01.2005., 20:07   #212
Ja sam baš htjela napisati da se za porod treba psihički pripremiti i dobro educirati, a onda je Issa napisala da je nju neopisivo bolilo
verica is offline  
Old 13.01.2005., 20:10   #213
Quote:
verica kaže:
Ja sam baš htjela napisati da se za porod treba psihički pripremiti i dobro educirati, a onda je Issa napisala da je nju neopisivo bolilo
Moji izvori tvrde da je jako dobro educirati se i shvatiti kroz što ti tijelo prolazi za vrijeme trudnoće kao i prilikom poroda. Čovjek se obično boji nepoznatog.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Old 13.01.2005., 20:11   #214
Pa to je svakako točno, ali kao što vidimo ne spašava od neopisivih bolova.
verica is offline  
Old 13.01.2005., 20:11   #215
Quote:
walter kaže:
Moji izvori tvrde da je jako dobro educirati se i shvatiti kroz što ti tijelo prolazi za vrijeme trudnoće kao i prilikom poroda. Čovjek se obično boji nepoznatog.
naravno da se treba educirati...to nije upitno...ali puno žena tvrdi da teorija i praksa jedno s drugim nemaju veze.
__________________
Ti si ono o čemu sanjam, ti si ono čemu se nadam..odvedi me u svijet svoj, pod zemlju, nebo, nije važno, sljedbenik sam tvoj..
injanja is offline  
Old 13.01.2005., 20:13   #216
Quote:
verica kaže:
Pa to je svakako točno, ali kao što vidimo ne spašava od neopisivih bolova.
mene je. i od panike i od bolova. okej, moglo je krenut krivo a ona mi dzabe sva moja edukacija, al kajjaznam, da nisam znala kaj me ceka, sigurna sam da bi mi bilo stoput teze.
plavva is offline  
Old 13.01.2005., 20:14   #217
Quote:
verica kaže:
Pa to je svakako točno, ali kao što vidimo ne spašava od neopisivih bolova.
...ja npr. ne pitam za bolove jer nekako ZNAM da će bolit...i to neopisivo...i vjerojatno se to s ničim ne može usporedit...
ali zanima me možeš li se bez obzira na sve naučeno i pročitano imalo kontrolirat pored tolike boli...
__________________
Ti si ono o čemu sanjam, ti si ono čemu se nadam..odvedi me u svijet svoj, pod zemlju, nebo, nije važno, sljedbenik sam tvoj..
injanja is offline  
Old 13.01.2005., 20:18   #218
ma ja se šalim - naime, sigurna sam da se Issa i pripremila i educirala, a svejedno je napisala da je neopisivo bolilo.

injanja, nemoj se bojati niti očekivati neopisive bolove. Razne žene potpuno različito dožive porod.
verica is offline  
Old 13.01.2005., 20:19   #219
Quote:
injanja kaže:
naravno da se treba educirati...to nije upitno...ali puno žena tvrdi da teorija i praksa jedno s drugim nemaju veze.
Gledaj to s druge strane, puno žena nema veze s onim što tvrde.

Gle, kad bih ja bio žena, i da sam trudna ili da želim zatrudniti, i da pričam s nekim tko je kroz to prošao, jebo bi mu mater ako bi mi pričala da to odvratno boli i da se pripremim na paklene patnje.

Ja ne volim te nekakve odiseje, ne znam, ta herojstva, te vojničke priče, velim ti otvoreno zato što si mi simpa:

Glupa si ako ćeš to slušati. Još si gluplja ako ćeš tražiti još. Ako već pričaš s nekim o porodu, daj onda pričaj s nekim tko je JAK, i tko je OPTIMIST i tko brzo zaboravlja

Jel kužiš ti mene srce?

Trebaš pričati s mojim izvorima, ne sa nekim drugim izvorima.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Old 13.01.2005., 20:22   #220
Quote:
injanja kaže:
...ja npr. ne pitam za bolove jer nekako ZNAM da će bolit...i to neopisivo...i vjerojatno se to s ničim ne može usporedit...
ali zanima me možeš li se bez obzira na sve naučeno i pročitano imalo kontrolirat pored tolike boli...
pa evo pisem ti
ja vas zene ne kuzim. kad netko napise da ga je porod bolio za popizdit i da je to nesto uzasno bolno i vako i nako, svi povjerujete odma. kad netko napise da NIJE bolilo, da je bilo okej iskustvo, da nema mjesta drami ili panici, onda je to valjda izmisljotina i bajka.
plavva is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:14.