Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Iza katedre

Iza katedre Rad i bivstvovanje u sustavu znanosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2012., 08:16   #61
Talking

J
Quote:
duska988 kaže: Pogledaj post
jel netko sredio strucnu praksu u njemackoj/austriji? sta ste pisali poslodavcu, jesu to bile otvorene molbe ili ste isli preko nekih oglasa?
ja sam do sada slala na par adresa sto sam bas vidjela da traze (na nekim njemackim internet stranicama za trazenje posla) al nisam imala uspjeha, vjerujem da su vecinom trazili njemacke studente, ili se nisu htjeli zamarati papirima, ne znam... ako netko ima bilo kakav info hvala puno!
salji svugdje i bez razmisljanja
ja sam poslao sigurno 50ak mailova prije nego sam dobio odgovor (iz praga)

baci oko i na ponudu strucnih praksi koja se nude na stranicama splitskog sveucilista. oni redovito azuritaju ponudu, za razliku od zagrebackog, gdje je potrebno otici do oglasne ploce i vidjeti ponudu
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 23:55   #62
Gdje se može vidjeti natječaj za Erasmus razmjenu za 2013/2014 ?
Dokad traje?
Isabella* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 17:15   #63
13/14 ce biti obljavljen tek u 5. ili 6. mj
rano je jos za to, kad nisu zavrsile prijav ni za 12/13
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 00:18   #64
Jesi siguran?
Za 2012/2013 su rezultati bili objavljeni u 4.mj. kao i svake godine..
Ili mi ne mislimo na istu razmjenu..
Isabella* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 09:51   #65
aha... ja govorim o strucnoj praksi.. sorry
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 15:13   #66
nekako mi se cini da je tema zamrla

ovako, ima neka cisto orijentacijska pitanja...
kada izlazi natjecaj za sljedecu godinu?
koji su uvijeti (prosjek...?) ?
koju razinu engleskog bi trebala (da li je dosta certifikat za B1) ?

Zahvaljujem na odgovoru!
fireflyxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 16:03   #67
Quote:
fireflyxx kaže: Pogledaj post
ovako, ima neka cisto orijentacijska pitanja...
kada izlazi natjecaj za sljedecu godinu?
koji su uvijeti (prosjek...?) ?
koju razinu engleskog bi trebala (da li je dosta certifikat za B1)?
Barem B2, osim ako (bolje) poznaješ neki drugi jezik na kojem bi se odvijala nastava. Prosjek i sve ostalo što ti može ići u korist samo treba biti bolje od ostalih koji se prijave za isto. Čim spominješ prosjek, pretpostavljam da si student preddiplomskog/diplomskog - onda si vjerojatno na krivoj temi, trebaš potražiti istu temu na podforumu Kutak za školarce i studente. No mislim da se još ne zna ni hoće li natječaja uopće biti (koliko se sjećam, inače su natječaji bili u siječnju).
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 22:55   #68
prošle godine kad sam se ja prijavljivala je natječaj bio u prvom mjesecu, rezultati u 3 mjesecu. strani jezik B2, C1 bi bilo odlično. gleda ti se prosjek i motivacijsko pismo.
u principu moraš biti bolja od ostalih i dobit ćeš. ne postoji najmanji prosjek koji moraš imat.
Nerija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 20:10   #69
Pozdrav! Zanima me ako bi netko ko je vec bio na erasmusu mogao poslati svoj primjer motivacijskog pisma u inbox jer primjer koje sam pretrazivala po internetu baziraju se na jedan fakultet. A s obzirom da se prijavljuju 4 fakulteta a pise se jedno motivacijsko pismo zanima me kako ste vi to odradili hvala unaprijed!
contemporary is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 21:23   #70
ukoliko netko odbije stipendiju, ide li ta stipendija prvom sljedećem koji nije uspio dobit?
babooshka00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 18:49   #71
Quote:
babooshka00 kaže: Pogledaj post
ukoliko netko odbije stipendiju, ide li ta stipendija prvom sljedećem koji nije uspio dobit?
Koliko sam ja upućena- da. Svatko tko odbije ići, pomiče se crta za jednog studoša gore. Osim ukoliko za tu osobu koja odbija ići postoji rezerva koja će onda umjesto njega ići.
__________________
Ne možeš da odgovoriš? -Teško će se sporazumjeti dva čovjeka koja misle različito. -Lako će se sporazumjeti dva čovjeka koja misle.
PrintPreview is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 18:52   #72
Pozz,
ima li netko iskustva sa dobivanjem stipendije za Erasmus na drugim rezultatima? Koliko se 'crta' pomakne?
Nisam dobila stipendiju na ovim sada prvim rezultatima pa me zanima kako je bilo prije...
Hvala!
__________________
Ne možeš da odgovoriš? -Teško će se sporazumjeti dva čovjeka koja misle različito. -Lako će se sporazumjeti dva čovjeka koja misle.
PrintPreview is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 02:04   #73
Prošle godine je na drugom roku dodijeljeno otprilike 130 stipendija više nego na prvom roku. Na kraju je jako mali broj studenata ostao bez stipendije. Konkretno su na Filozofskom dali 20 stipendija više. Tako da se ta crta fino pomakne. Sve ovisi koji/a si na "listi čekanja"
__________________
Live for today cause yesterday is gone and tomorrow may never come...
shipoopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 18:43   #74
Ljudi jel mogu ljudi koji su na strucnom preddiplomskog ic prek Erasmusa na prakse ili samo sveucilisni?
Lady Isadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 22:46   #75
Quote:
Lady Isadora kaže: Pogledaj post
Ljudi jel mogu ljudi koji su na strucnom preddiplomskog ic prek Erasmusa na prakse ili samo sveucilisni?
Mogu i sa veleucilista, nije problem.
Jedino sto moze predstavljati problem je da to da to veleuciliste mora imati Erasmus povelju. I mora imati potpisani bilateralni ugovor s nekom vanjskom institucijom na koju bi se otislo. Ima jos komplikacija, ali ovo je najbitnije.
Stingray is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 19:09   #76
Quote:
Stingray kaže: Pogledaj post
Mogu i sa veleucilista, nije problem.
Jedino sto moze predstavljati problem je da to da to veleuciliste mora imati Erasmus povelju. I mora imati potpisani bilateralni ugovor s nekom vanjskom institucijom na koju bi se otislo. Ima jos komplikacija, ali ovo je najbitnije.
Ma, ja sam na strucnom studiju iz managementa na ekonomiji, i suraduju s erasmusom, samo nisam bila sigurna jel u obzir dolaze samo preddiplomski/diplomski sveucilisni ili je ukljucen i nas preddiplomski/diplomski strucni
Lady Isadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 20:30   #77
Quote:
Lady Isadora kaže: Pogledaj post
Ma, ja sam na strucnom studiju iz managementa na ekonomiji, i suraduju s erasmusom, samo nisam bila sigurna jel u obzir dolaze samo preddiplomski/diplomski sveucilisni ili je ukljucen i nas preddiplomski/diplomski strucni
Onda mozes bez problema. Naravno, samo ako si 2. ili 3. godina studija.
Stingray is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 22:02   #78
Ozbiljno? Zasto ne mozemo 4. i 5. godinu ako smo strucni?
Jaooo pa tek sam se nakon 4. godine htjela prijavit da skupim nesto para...
Lady Isadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 22:27   #79
Quote:
Lady Isadora kaže: Pogledaj post
Ozbiljno? Zasto ne mozemo 4. i 5. godinu ako smo strucni?
Jaooo pa tek sam se nakon 4. godine htjela prijavit da skupim nesto para...
Ma, shvatio sam (krivo) da pricas o preddiplomskom. Naravno, i diplomski dolazi u obzir. Ne moze samo prva godina preddiplomskog.
Stingray is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 11:13   #80
Studiram na Veleučiistu i zadnja sam godina stručnog studija ekonomije. Prijavljujem se sad na natjecaj, iznos potpore je 450 €.

imam nekih ideja gdje bi isla, ali ako ko od vas ima kakav prijedlog-rado cu saslusati, molim

hvala...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:36.