Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service > Tutorials

Tutorials Ovdje ostavljajte svoje upute i savjete za lakši, brži i bolji rad s vašim računalom. Ovdje ne postavljajte pitanja. Za to postoji Help servis.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2009., 12:19   #1
Kako staviti sliku u post na Forum

Koristit cemo jednostavno ono sto imamo svi na PC-u, bez nekih dodatnih programa za obradu slike, to je program «Paint» (Start> Programs> Accessories> Paint) , i besplatnu stranicu na netu TinyPic.com (klik na slova da Vas odvede na stranicu).

Kada Vam se otvori stranica vidjet cete gumbic «Browse» ili Pretrazi - kliknete na njega. Sada mozete izabrati gdje vam je ta slika koju zelite staviti u post na forum (HDD, CD, DVD, stick itd.). Kada ju nadjete, odaberete ju, i kliknete «Open», zatim iz padajuceg menia «Resize» izaberete u kojoj velicini hocete da bude ta slika, preporuka je da ne bude veca od 800x600 a idealna je 640x480 ili manja ako zelite staviti manju sliku (oznaceno sa zutim strelicama).



Kliknete na «UPLOAD NOW!» (oznaceno sa zutom strelicom).



Otvoriti ce se prozorcic "Follow the instructions" i tekst koji vidis u slici upisi u donju kucicu "Your Answer", a zatim stisni UPLOAD NOW



Sada pricekate da Vam se prozor promijeni. Vidjet cete smanjeno «Vasu sliku» koju ste stavili na post i 4 prozorcica sa linkovima, ako zelite staviti samo sliku u post onda oznacite desnim klikom misa prozorcic «IMG Code for Forums & Message Boards», odaberete i stisnete «Copy» i samo link iskopirate u post, ako zelite iskopirati u post samo link, a sliku ce onaj kojega ce ona zanimati dignuti klikom na taj link u postu, onda desni klik misa na prozorcic «Direct Link for Layouts» odaberete i stisnete «Copy» i samo link iskopirate u post (oznaceno zutim strelicoma).



Ako zelite mozete prije kopiranja linka u post pogledati kako ce ta slika izgledati nakon kopiranja u post (velicina i izgled) onda kliknete na «Wiew Full Size Image» ako je sve u redu mozete napraviti «Copy» kako je gore navedeno (oznaceno zutim strelicoma).



«Copy» link zaljepite u post.



I to je to!! Sada se u «Vasem postu» nalazi «Vasa slika».



Ovdje je u startu radjeno sa malom slikom, ako zelite normalnu sliku, ali ne vecu od 800x600 (jer veca slika nagrdjuje post i izlazi van gabarita ekrana) onda mozete staviti sliku tih dimenzija pa to ovako izgleda.



Kako dobiti «Screenshot», obradio je Moby Master u svom tutorijalu, ali se sve moze napraviti i u programu kojeg svi imaju na PC-u (sastavni dio Windowsa) «Paint», ali o tome drugi put.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!

Zadnje uređivanje Cilim : 18.02.2012. at 00:34.
Cilim is offline  
Old 30.01.2009., 14:08   #2
Slike sa weba idu ovako:


Nađemo sliku...


http://animals.howstuffworks.com/insects/wasp3.htm


desni klik na nju...





pa kliknemo tu...





kad se prozor otvori...





kliknemo...




I eto slike!



Zadnje uređivanje božesačuvaj : 30.01.2009. at 14:13.
božesačuvaj is offline  
Old 04.02.2009., 16:29   #3
Cilim, TinyPic nije program,ali tut je oke!
__________________
99.9% članova na Forumu je glupo. Ako pročitaš ovo i ti si!
Moby Master is offline  
Old 04.02.2009., 18:55   #4
Tocno, sad kad si napiso vidim, moja greska, slabo sam sebe lektoriro.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 17.02.2010., 16:21   #5
O čemu ovisi kvaliteta screenshota? Kada želim postati ss, napravim sve kako je ovdje navedeno, no slika bude mutna, kao da mi je uključen 256 colors. Kako to promijeniti da izgleda barem normalno?

evo primjer: http://img18.imageshack.us/img18/1264/blablahz.jpg
__________________
__________ disciplina kičme _____________ _uvijek imati na umu.
shosho is offline  
Old 19.03.2010., 12:10   #6
ljudi kako se stavlja sllika s kompa u post, znam smanjiti, znam staviti s neta, ali s kompa ne znam, pomagajte.
starky20 is offline  
Old 20.03.2010., 11:42   #7
Quote:
starky20 kaže: Pogledaj post
ljudi kako se stavlja sllika s kompa u post, znam smanjiti, znam staviti s neta, ali s kompa ne znam, pomagajte.
pa pogledaj prvi post na ovoj temi...
čak je i slikicama označeno sve...
do: Kliknete na «UPLOAD NOW!» (oznaceno sa zutom strelicom).
__________________
x
horny but sensitive is offline  
Old 16.05.2010., 00:45   #8
Kako prebaciti sliku task managera u forum?
štefi is offline  
Old 16.05.2010., 14:30   #9
Quote:
štefi kaže: Pogledaj post
Kako prebaciti sliku task managera u forum?
Prvo napravi ovaj korak a zatim kad sliku spremis u My Picture, napravi kako pise u prvom postu ovog tutorijala.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 17.05.2010., 15:19   #10
ja sam htio stavit sliku sa neta napravim sve kako piše u uputama ali od slike ništa samo bude prazno ?
marko86 is offline  
Old 22.05.2010., 16:59   #11
Ajme sorry ne ide mi pa ne ide. Odem u tinypic.com skinem slike s kompa ali kad trebam copi na forum ne ide molim vas pomozite neznalici !
štefi is offline  
Old 22.05.2010., 18:19   #12
Znaci kad uploadas sliku na TinyPic, problem ti je stavit na post u forum.

Ispod "Share This Image" imas cetri kucice, ako oces staviti sliku u post iskopiras link iz druge kucice odozgora i u postu napravis paste:



dobit ces sliku u post.

ako oces samo staviti link u post, a kad se klikne na taj link da se digne slika, iskopiras link iz cetvrte kucice i u postu napravis paste:

http://i45.tinypic.com/2qb4n7t.jpg

__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 23.05.2010., 23:50   #13
Hvala puno uspijela sam, samo još da unormalim velićinu slike i superiška .
štefi is offline  
Old 28.11.2010., 17:58   #14
ok, otišao sam u tinypic, uplodao sliku, napravio copy, kliknuo image i kad ga želim paste napiše mi hello! ???!!!
sasa80 is offline  
Old 28.11.2010., 18:29   #15
Quote:
sasa80 kaže: Pogledaj post
ok, otišao sam u tinypic, uplodao sliku, napravio copy, kliknuo image i kad ga želim paste napiše mi hello! ???!!!
Choose File
Resize: Meesage Board
UPLOAD NOW!
"Enter the code below to upload" (CAPTCHA)
zatim kopiraš sadržaj kućice ispod "IMG Code for Forums & Message Boards"
u ovom prozoru klikneš na dugme "Insert Link", Paste, OK
Pregledaj post ILI Pošalji odgovor

Jesi li tako napravio?
sanjinko is offline  
Old 09.09.2011., 11:17   #16
Quote:
božesačuvaj kaže: Pogledaj post
Slike sa weba idu ovako:


Nađemo sliku...


http://animals.howstuffworks.com/insects/wasp3.htm


desni klik na nju...





pa kliknemo tu...





kad se prozor otvori...





kliknemo...




I eto slike!



Meni je problem sto mi se ne pojavi ono Copy Image Location.
Ja kliknem na Copy i onda onaj znakić za IMG, pa Paste. Onda mi se kopira ime te slike između dva IMG u zagradama ali kad postavim post, na mjestu gdje bi trebala biti slika pojavi se samo crveni križić.

Ne razumijem zasto mi se to događa kad mogu normalno postavljati linkove. Molim pomoć!!!!!!!!!
hasrett is offline  
Old 09.09.2011., 12:06   #17
Onda odaberi Properties i iz tog prozora kopiraj URL, ne možeš copy koristiti jer on kopira fajl, ne internet adresu.
Fosna is offline  
Old 24.04.2012., 12:58   #18
Bili Cvitak is offline  
Old 03.09.2012., 15:39   #19
Bitaka is offline  
Old 10.04.2013., 09:39   #20
evo i mog pokušaja
[SLIKA OBRISANA]
karlom is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.