Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2022., 14:41   #1
Kako napraviti presu za tablete?

Pravio sam sebi neki suplement,izmljeo ga u prah pa bi ga htjeo pretvoriti u tabletu,u cvrsto stanje ali problem sto ne znam kako bi to mogao pa mi je potreban neciji savjet.
Mislio sam nesto pokusati napraviti na fazon "nabijanja" ,nesto ovog fazona
https://ae04.alicdn.com/kf/HTB1TkLLQ...mq6x0PFXaF.jpg

https://ae04.alicdn.com/kf/HTB1kPrPR...Eq6AGMXXaQ.jpg

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1TpYcc...go-Calcium.jpg

Ali mislio sam od drveta,mislite li da bi bilo uspjesno kada bi neko fino drvo promjera sa slike izbusio kroz sredinu,ali ostavio mozda 1-2cm na dnu (da bude zatvoreno) i napravio ovaj "nabijač/tučak" i onda nabijao cekicem,ali mozda onda nebi mogao izbaciti tabletu?
Ili kada bi mozda izbusio skroz sredinu i mozda samo stavio neku ravnu podlogu ispod,ili jedan jos jedan manji "tučak/cilindric",od kojih bi jedan postavio odozdo i onda odozgo tako nabijao?i onda cak i ako bi se uglavilo unutra mogao bi izgurati tabletu ovim tuckom....
Ako imate nekih jos jednostavnijih savjeta sve upijam .
Dany6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2022., 17:45   #2
Ma, jednostavno je, pogledaj ovo i ima sličnih avana: https://www.njuskalo.hr/stare-stvari...oglas-38465347
ili: https://www.unito.hr/kategorija/muzari/
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2022., 18:17   #3
Jesi li probao, bilo kojim načinom, taj prah prešati. Možda se ne može samo tako lako!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2022., 22:36   #4
Ne samo da sam probao i radio dvije godine. Neki to rade na drugačiji način: - zamotaju u kuhinjsku pamučnu krpu i čekićem udari na radnoj dasci barem četiri puta a onda utisni glavom čekića i usitni sve u krpi.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2022., 23:26   #5
Čovjek hoće sprešati prah u tabletu, a ne pretvoriti nešto u prah. Na koji način si zamislio da bi pomoću mužara tučka ili čekića i materijala zamotanog u krpu to napravio?
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2022., 00:16   #6
je u pravu si krivo sam pročitao
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2022., 08:45   #7
A nije jednostavnije puniti prah u kapsule?
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2022., 23:58   #8
Da,krivo ste shvatili heh.Zelim prah presati da napravim tablete od njih....
@Lee Champa ,nisam...ima malko u sebi mikro granulacije skroz ali kada ne bi moglo mogao bi ubaciti tecnosti malo i npr malo hljeba i napraviti pastu od toga...da bolje drzi...
@Zvon ,Razmisljao sam o tome,ali mozda mi ne bi bilo isplativo....Mada sumnjam da ovde uopste ima uzeti kod mene u gradu(iz bih sam).
Gledo sam i po netu ali online ima samo u HR i SRB....
Dany6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2022., 00:32   #9
Neke tvari nemreš kompresijom pretvoriti u tablete. Ako ih navlažiš ili nešto umiješaš, možda neće biti trajnosti ili slično.
Za prazne kapsule pitaj u nekoj ljekarni, jer i oni sami ih vjerojatno rabe.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2022., 15:24   #10
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Neke tvari nemreš kompresijom pretvoriti u tablete. Ako ih navlažiš ili nešto umiješaš, možda neće biti trajnosti ili slično.
Za prazne kapsule pitaj u nekoj ljekarni, jer i oni sami ih vjerojatno rabe.
Čisto sumnjam da ljekarne imaju prazne kapsule. Što će im to? Pa ne možeš u ljekarni pripremati takve stvari. Prošla su vremena kad su se ljekovi smjeli i mogli raditi na vagicama po ljekarnama, a bogme i isplativost je upitna.
Usput, nije ti to naprešavanje tableta samo tako. Možeš na kraju dobit kamenčugu koju kako popiješ tako i pokenjaš. A paraturu bi ti trebo moći izraditi svaki pristojan tokar. Pa doslovno je rijeć o 2 pločice (jedna s rupom ) i klipu na nekakvom mehanizmu koji će klip sabijati u rupu.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2022., 00:54   #11
Uzmi prazan cilindar, kao npr cahuru od metka. I uzmi dizalicu rucnu na polugu i na nju zavari komad koji ti tocno ide na mm u tu cijev.
I onda fino vagnes koliko praha ti ide u tabletu i sve to ubacis, i sa dizalicom zapresas. I dobio si tabletu.
zgodni forumaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2022., 00:59   #12
Quote:
zgodni forumaš kaže: Pogledaj post
Uzmi prazan cilindar, kao npr cahuru od metka. I uzmi dizalicu rucnu na polugu i na nju zavari komad koji ti tocno ide na mm u tu cijev.

I onda fino vagnes koliko praha ti ide u tabletu i sve to ubacis, i sa dizalicom zapresas. I dobio si tabletu.
Pod uvjetom da je materijal ili smjesa podesna za prešanje i da pogodi pravu silu i vrijeme jer prejaka sila i/ili predugo vrijeme kompresije rezultira kamenom koji se teško ili nikako ne otapa u probavnom sustavu. Nije to s tabletama samo tako.

Poslano sa mog 2201116SG koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2022., 08:47   #13
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Pod uvjetom da je materijal ili smjesa podesna za prešanje i da pogodi pravu silu i vrijeme jer prejaka sila i/ili predugo vrijeme kompresije rezultira kamenom koji se teško ili nikako ne otapa u probavnom sustavu. Nije to s tabletama samo tako.

Poslano sa mog 2201116SG koristeći Tapatalk
Slazem se!
zgodni forumaš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.